Είχα άδικο; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 148
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,028
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σας λέω με βάση τι έχω ακούσει στο δικό μου περιβάλλον.

    Κι δεν μπορώ να βλέπω να έχουν σχέσεις άτομα που δεν κούνησαν ούτε το μικρό τους δαχτυλακι για αυτό. Θα μου πείτε δεν ξέρουμε πως είναι οι σχέσεις τους αλλά φαντάζομαι δεν τις έκαναν όλες αγγαρεία όπως εγώ. Θα είχαν και καλές στιγμές και θα υπήρχε και έλξη. Έστω από ενός τη μεριά.
    Εγώ δεν αξίζω να έχω κάποιον που θα μου αρέσει και δεν θα με χλευάσει;
    Αν ήταν αυτό το πιο σημαντικό για να κάνεις σχέση, θα είχες σχέση τώρα (αφού λες ότι πλέον έχεις αυτό το σώμα)..

    Τι να τον κάνεις όμως τον άνθρωπο που δίνει σημασία μόνο στην εξωτερική εμφάνιση; Τι θα μπορούσε να σου προσφέρει;

    Το δικό σου περιβάλλον όμως σε έχουν φτάσει σε αυτό το σημείο, τα έχουμε συζητήσει τόσες φορές αλλά δεν έχεις δώσει σημασία.. Όσο κυνηγάς κάτι τόσο πολύ, τόσο πιο συχνά θα απογοήτευσε.
    Κάθε φορά που ανοίγεις νέο θέμα και μας μιλάς για την καινούργια σου γνωριμία, πάντα στο τέλος απογοήτευσε. Έχεις φτιάξει στο μυαλό σου τον τέλειο άντρα για σένα και οτιδήποτε άλλο το πετάς. Δυστυχώς δεν θα βρεις ποτέ κάποιον που να έχει όλα αυτά που ζητάς.. Και να σου πω κάτι; Αυτό είναι το ωραίο..

    Και ναι σου αξίζει να βρεις κάποιον που να σου αρέσει και να του αρέσεις, σε όλους αξίζει... Απλά είσαι ανυπομονη.. Δώσε χρόνο, χώρο, ευκαιρίες και σίγουρα θα βρεις κάποιον που θα ταιριάξεις.

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μετράει να είσαι ωραία αλλά δε φτάνει αυτό. Μπορεί να γίνεις πολύ όμορφη κ να σαι πάλι μόνη κ τότε θ απογοητευτεί περισσότερο γιατί θα νιώσεις ότι δεν έχεις ελπίδα. Όταν η άλλη νομίζει ότι δεν έχει γκομενο επειδή δεν πληρεί η εξωτερική της εμφάνιση τις προδιαγραφές που νομίζει ότι θέλουν οι άντρες τουλάχιστον έχει την ελπίδα ότι μόλις ομορφύνει θα την θέλουν μετά όμως ομορφενει κ είναι πάλι μόνη κ μπερδεμένη. Τι στο καλό συμβαινει;;;; πολύ σημαντικό είναι να υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες. Πχ να έχεις φίλους να βγαίνεις να είσαι ομιλιτικη κοινωνική. Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνεις εσύ λάθος πάντως δεν είναι η εμφανηση. Εμένα μου χει κάνει εντύπωση πάντως πόσες υπερβαρες κοπέλες έχουν γκομενο, κ μερικές και ωραίο!!!! Κάτι άλλο κάνεις λαθος

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Που είπα ότι θέλω τον τέλειο;

    Θέλω έναν άνθρωπο λογικό, προσγειωμένο, να μην σκέφτεται μόνο το σεξ και να μην πετάει χοντράδες. Να έχει κάποια μόρφωση και μια εμφάνιση όχι απαραίτητα μοντέλου, αλλά να είναι προσεγμένος.
    Δεν είπα ποτέ θέλω έναν παίδαρο, λεφτά, με δύο κότερα που να μου κάνει πρόταση γάμου.

    Συγγνώμη αν ακουστεί κάπως, αλλά όταν εγώ είμαι εμφανίσιμη με δουλειά και μορφωμένη, δεν θα ήθελα κάποιον άνεργο, τεμπελη, που δεν ξέρει να μιλήσει και απεριποιητο.
    Παρόλο που ως τώρα έχω κάνει κάτι με τύπους με τα παραπάνω αρνητικά - για εμενα- χαρακτηριστικά.
    Γιατί εγώ να ρίχνω τόσο τα μούτρα μου και να μην έχω κάτι που θέλω ;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,028
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Που είπα ότι θέλω τον τέλειο;

    Θέλω έναν άνθρωπο λογικό, προσγειωμένο, να μην σκέφτεται μόνο το σεξ και να μην πετάει χοντράδες. Να έχει κάποια μόρφωση και μια εμφάνιση όχι απαραίτητα μοντέλου, αλλά να είναι προσεγμένος.
    Δεν είπα ποτέ θέλω έναν παίδαρο, λεφτά, με δύο κότερα που να μου κάνει πρόταση γάμου.

    Συγγνώμη αν ακουστεί κάπως, αλλά όταν εγώ είμαι εμφανίσιμη με δουλειά και μορφωμένη, δεν θα ήθελα κάποιον άνεργο, τεμπελη, που δεν ξέρει να μιλήσει και απεριποιητο.
    Παρόλο που ως τώρα έχω κάνει κάτι με τύπους με τα παραπάνω αρνητικά - για εμενα- χαρακτηριστικά.
    Γιατί εγώ να ρίχνω τόσο τα μούτρα μου και να μην έχω κάτι που θέλω ;
    Είπα ο τέλειος για σένα άντρας..
    Αυτός είναι ο τέλειος άντρας για σένα : "Δεν είπα ποτέ θέλω έναν παίδαρο, λεφτά, με δύο κότερα που να μου κάνει πρόταση γάμου"?

    Όσοι δεν έχουν πτυχιο είναι κακο; Όσοι είναι άνεργοι για οποιαδήποτε λογο ειναι κακο;

  5. #50
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Που είπα ότι θέλω τον τέλειο;

    Θέλω έναν άνθρωπο λογικό, προσγειωμένο, να μην σκέφτεται μόνο το σεξ και να μην πετάει χοντράδες. Να έχει κάποια μόρφωση και μια εμφάνιση όχι απαραίτητα μοντέλου, αλλά να είναι προσεγμένος.
    Δεν είπα ποτέ θέλω έναν παίδαρο, λεφτά, με δύο κότερα που να μου κάνει πρόταση γάμου.

    Συγγνώμη αν ακουστεί κάπως, αλλά όταν εγώ είμαι εμφανίσιμη με δουλειά και μορφωμένη, δεν θα ήθελα κάποιον άνεργο, τεμπελη, που δεν ξέρει να μιλήσει και απεριποιητο.
    Παρόλο που ως τώρα έχω κάνει κάτι με τύπους με τα παραπάνω αρνητικά - για εμενα- χαρακτηριστικά.
    Γιατί εγώ να ρίχνω τόσο τα μούτρα μου και να μην έχω κάτι που θέλω ;
    Ξέρεις πόσες εμφανισιμες "μορφωμένες "κοπέλες υπάρχουν εκεί έξω και όταν καθήσεις μαζί τους να κάνεις μια συζήτηση διακρίνει χαρακτηριστικά που ούτε τε σε ένα τελειοφοιτο δημοτικού δεν τα συναντάς ...

    Τι πάει να πει "μορφωμένη" για εσένα ?Πόσα πανεπηστημιο τελειωσες?
    Όσα και να τελείωσες ο τρόπος που βλέπεις τους ανθρώπους και αξιόλογες τον ευατο σου δεν μαθαίνεται σε κανένα από αυτά...

    Κάνεις ένα μεγάλο λάθος ...βάζεις συνέχεια ταμπέλες στους ανθρώπους χωρίς να τους δώσεις την ευκαιρία να τους γνωρίσεις καλά .
    Γιατί λοιπόν εσύ απορεις οταν ο άλλος σου έχει βάλει και εσένα μια ταμπελα από αυτές που φοβάσαι ?
    Κάνει ακριβώς το ίδιο που κάνεις και εσύ .....

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Τεμπέλη και απεριποιητο όχι συμφωνώ μαζί σου. Μπορεί όμως να είναι κάποιος που είναι συμπαθητικός όχι απαραίτητα ωραίος με την κλασική έννοια δεν είναι απαραίτητο να έχει πτυχίο τους είδαμε κι αυτούς τι είναι μην αυταπατασε άλλο το πτυχίο άλλο η καλλιέργεια του ανθρώπου και ας είναι άνεργος μπορεί να θέλει να δουλέψει κ να ψάχνει το παιδί. Δεν θα τον παντρευτείς κιόλας. Κάνε εσύ την αρχή μ έναν συμπαθητικό που απαραίτητα θα ναι καλό παιδί όμως κ θα περάσεις όμορφα. Θα έχεις κάποιον να σε νοιάζεται

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Που είπα ότι θέλω τον τέλειο;

    Θέλω έναν άνθρωπο λογικό, προσγειωμένο, να μην σκέφτεται μόνο το σεξ και να μην πετάει χοντράδες. Να έχει κάποια μόρφωση και μια εμφάνιση όχι απαραίτητα μοντέλου, αλλά να είναι προσεγμένος.
    Δεν είπα ποτέ θέλω έναν παίδαρο, λεφτά, με δύο κότερα που να μου κάνει πρόταση γάμου.

    Συγγνώμη αν ακουστεί κάπως, αλλά όταν εγώ είμαι εμφανίσιμη με δουλειά και μορφωμένη, δεν θα ήθελα κάποιον άνεργο, τεμπελη, που δεν ξέρει να μιλήσει και απεριποιητο.
    Παρόλο που ως τώρα έχω κάνει κάτι με τύπους με τα παραπάνω αρνητικά - για εμενα- χαρακτηριστικά.
    Γιατί εγώ να ρίχνω τόσο τα μούτρα μου και να μην έχω κάτι που θέλω ;
    Καλα μάθε πρωτα τη διαφορα του ανεργου και του άεργου και αν τυχον εχεις λιγο φιλοτιμο ζητα και καμια συγγνώμεη απο αυτα τα παιδιά που θέλουν να δουλέψουν αλλά δεν μπορουν να βρουν. Μου ηρθε ενα παιδακι για δουλεια με υψοφοβία και οταν καταλαβα πως όταν τον ανεβασα στα 4 μέτρα τον έπιασε φοβος και τρεμουλο τον κατεβασα και του ειπα δεν κάνεις για τον χώρο. Να τον πουμε άχρηστο και τεμπέλη; Τι να σου πω κοπελα μου θαυμασε τα πτυχια σου γιατι μέχρι εκεί είσαι

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Αν ήταν άνεργος, αλλά έψαχνε δουλειά δεν θα είχα θέμα. Αν είχε φιλότιμο.

    Αλλά είναι πολλοί που βαριουνται τη δουλειά και θέλουν να κάθονται. Με τέτοιος άνθρωπο δεν θα ήθελα καμία σχέση.

    Η περίπτωση που αναφέρεις δεν έκανε γι αυτή τη δουλειά λόγω αντικειμενικού προβλήματος. Θα κάνει όμως σε άλλη δουλειά και θα βρει κάτι άλλο.
    Άχρηστος και τεμπέλης θα ήταν αν δεν έψαχνε τίποτα με τη δικαιολογία ότι όλοι δίνουν ελάχιστα λεφτά.

    Τώρα αν αυτό που λέω εγώ λέγεται άεργος, οκ , χρησιμοποίησα λάθος λέξη.
    Τεμπέλης να μην είναι, αυτό ήθελα να πω.
    Γιατί υπάρχουν πολλοί τέτοιοι.

  9. #54
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τόσα χρόνια υπομονή κάνω.
    Υπομονή και προσπάθειες ώστε να γίνω όπως αυτές που αρέσουν στους αντρες.
    Απέκτησα το σώμα που θέλουν , μετά προσπάθησα κι τις εμπειριες, αφού δίνουν τόση βάση στο σεξ.
    Αλλά κόλλησα και δείλιασα, δεν ήθελα να ολοκληρώσω με αυτούς που έκανα κάτι γιατί δεν το ζητούσαν με ωραίο τρόπο αλλά δεν μου άρεσαν κιόλας !

    Τι να κάνω, δεν ήμουν ωραία από μικρή για να έχω σχέσεις από την εφηβεία μου.
    Τώρα δεν ξέρω τι μου γίνεται και φοβάμαι
    Εστίασες σε λάθος πράγματα. Όχι ότι βγήκες ζημιωμενη που ασχολήθηκες με το σωμα σου, το αντίθετο...επωφελημενη είσαι γιατί έχεις μια ωραια και υγιή εμφάνιση. Όμως δεν είναι αυτό το κλειδί για τη σχέση.

    Από ότι έχω καταλάβει έχεις μπουκωσει τον εαυτό σου με συμπλέγματα....με αχρηστες σκέψεις....με άχρηστες συγκρίσεις στις οποίες πάντα υστερεις. Έχεις βάλει κάτω τον εαυτό σου και τον βαράς αλύπητα. Και όσο σκέφτεσαι τόσο ανασφαλής νιώθεις και τόσο μεγαλώνει ο θυμός σου για τους άλλους.

    Δεν είσαι η κοπέλα η προσιτή, η συμπαθητική, η ανοικτή με αυτοπεποίθηση
    ...μάλλον πρέπει να είσαι και ντροπαλή.....Δεν έχεις αναφέρει ποτε αν εισαι σχετικά ντροπαλός χαρακτήρας.....παίζει και αυτό ρολο

    Όχι επειδή δεν μπορείς να είσαι συμπαθητικη.....απλα δεν πιστεύεις στον εαυτό σου και δεν βγάζεις χαλαρή στάση στους τριγύρω σου. Φαίνεται ότι κάτι σου φταίει με τον εαυτό σου ότι δεν έχεις καλή εικόνα για σένα και αυτό σε κλείνει στο καβούκι σου.

    Δεν φταίει η εμφάνιση....υποτιθεται ότι ο ψυχολόγος είναι για να σε βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι...αλλα δεν τα καταφέρνει μάλλον

  10. #55
    Meditation
    Guest
    Χρειάζεται να επικοινωνείς με τους γύρω σου με μια πιο ανοικτή χαλαρή και ακομπλεξαριστη στάση.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Με τις φίλες που ξαναβρεθηκα μια χαρά μιλήσαμε
    Έχουν ωριμάσει βέβαια και αυτές και δεν έλεγαν βλακείες
    Ειπα πολύ μέσες άκρες τα ερωτικά μου, δεν ανέφερα ότι δεν έχω ολοκληρώσει. Απλώς είπα ότι είχα κάποιες κταστασεις κι όχι καμία σοβαρή σχέση.
    Ανέφερα και μερικές περιπτώσεις ατόμων και μου είπαν καλα που δεν προχώρησα.

    Πριν λίγο μιλούσα με έναν τύπο που άρχισε τις κλασικές θεωρίες πόσο σημαντικό είναι το σεξ και το σεξ μπλα μπλα μπλα και το σεξ είναι το κυριότερο σε μια σχέση, και δεν χρειάζεται να βάζουμε ταμπέλες.
    Τον έχω πιάσει στο δούλεμα για να γελάσω.
    Στο τέλος θα τον προσβαλω κιόλας.

    Μου έπεσε η ψυχολογία και έκλαιγα αλλά τώρα θα γελάσω εγώ

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Από τότε που ξεκινησε η σεξουαλική μου ζωή ήμουν υπερβαρη. Ένα ζουμερό όμορφο κορίτσι , που ήξερε τι ήθελε και δεν εψαχνε καν να το διεκδικήσει. Η πρωτη μου μεγαλη σχεση στα 20 κρατησε 4 χρονια αυτός αθλητής εχω μαγειρακι. Δεν με πιεσε ποτε μα ποτε να χασω βαρος, δεν με πιασε ποτε να αλλαξω. Δεν με ενοιαζε εαν καποιο διαστημα εκανε κοιλιτσα και δεν φαινοντουσαν οι κοιλιακοι, μόνος του προβληματιζόταν και εγω τον καθησυχαζα οτι τον αγαπω οπως ειναι.

    Το σημαντικότερο από ολα σε μια σχεση ειναι η ασφαλεια. Για να νιωσεις ομορφα σε μια σχεση και να νιωσεις ευτυχισμενος μεσα σε αυτη, χρειαζεσαι ασφαλεια.

    Ειμαι ερωτευμενη με τον συντροφο μου που ειμαι μαζι του τωρα, γιατι μπορω να μιλαω ανοιχτα για την βουλιμία μου, γιατι ξερω πως θα μου κραταει το χερι εαν δεν μπορει να με σταματησει να κανω εμετο. Γιατι ξερω πως εαν τον παρω τηλεφωνο 4 το χαραμα για να τον ρωτησω "πειραζει που εφαγα ενα σταφυλακι το απογευμα;" θα μου απαντησει γλυκα " οχι μωρακι μου, κοιμησου ηρεμη"


    Για να απαντησω στην ερωτηση σου : ναι έχεις αδικο.

    Θελεις να δωσεις αγαπη στον συντροφο σου ; Θελεις να του μιλας ανοιχτα για όλα σε προβληματίζουν; Θελεις να του δωσεις την ασφαλεια που ζητας;

    Είσαι γεματη προκαταληψεις και λίστες, για αυτο και δεν βρισκεις αυτο που θελεις. Οι ανθρωποι γυρω σου δεν ειναι χαζοι, μπορουν να ξεχωρίσουν μια κοπελα χαλαρη, χωρίς κόμπλεξ, με αυτοπεποιθηση και μια κοπελα που φοβαται, είναι αγχωμενη, κρίνει τον απεναντι της χωρίς καλα καλα να τον γνωρίσει.

    Εαν ο συντροφος σου ήταν καλα οικονομικα και ξαφνικα ήταν ανεργος για 6 μηνες θα τον παραταγες; Ναι. Γιατι γραφεις δεν θελεις τεμπελη.

    Εαν ο συντροφος σου ηταν ομορφος και σε ενα ατυχημα παραμορφωνοταν το σωμα του, θα τον παραταγες; Ναι, γιατι θελεις να ειναι εμφανισιμος.

    Οταν ερωτευτεις με την ψυχη και όχι με την λογικη και τα ματια τότε θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

    Και ναι οι υπερβαρες κοπελες, κανουμε σεξ και το απολαμβανουμε, ερωτευομαστε εξαιρετικους άντρες, εξαιρετικους ανθρωπους που μας στηριζουν και μας αγαπανε οπως ακριβως ειμαστε. Δεν κρινουν τα κιλα μας, δεν κρινουν όταν ειμαστε κακοδιαθετες, δεν κρίνουν τους φίλους μας, τα ρουχα μας.

    Πιστεψε με δεν εχει καμοια σημασια εαν ειναι παίδαρος όταν δεν θα σου λεει ποτε πόσο ομορφα περναει μαζί σου.

    Πιστεψε με δεν εχει καμοια σημασια, πόσο λεφτα εχει όταν δεν θα θελει να τα μοιραστεί μαζί σου.

    Ανοιξε την καρδια σου, χαλαρωσε βγαλε ολες τις ταμπελες για χοντρες αδυνατες, ψηλους , τεμπεληδες, δουλευταραδες, κελεπουρια, εφαρμογες, τσατ, ραντεβου, λεφτα, σκατα, φιλια και ΗΡΕΜΗΣΕ.

    Καλη σου συνεχεια.

    ΥΓ: Ν σαγαπω. <3

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν ξέρω αν έχετε διαβάσει όλοι παλιότερα θέματα μου
    Αλλά πώς μπορείτε να λέτε ότι δεν δίνω ευκαιρίες καν έχω μιλήσει κι έχω βγει με τη Σάρα και τη Μάρα
    Έχω άφησει να με ακουμπήσουν άτομα που δεν θα έκανα τίποτα υπό άλλες συνθήκες και μετά λέτε δεν δίνω ευκαιρίες?
    Όταν εχω φτάσει σε σημείο να σιχανομαι τα αγγίγματα επειδή τα έχω αισθανθεί από άτομα που δεν ήταν καθόλου του γούστου μου!

    Δεν είπα πουθενά ότι θέλω τον Θεό!
    Αν ο σύντροφός μου εμενε άνεργος ναι θ τον στήριζα όσο μπορούσα αλλά όχι να επαναπαυτει στο να τον συντηρώ εγώ. Ο άνθρωπος ο φιλότιμος μπορεί να μείνει άνεργος αλλά ψάχνει να βρει κάτι άλλο, δεν βολεύεται στο να τον συντηρεί η γκομενα και να μην ψάχνει δουλειά.

    Δεν ζήτησα ποτέ κάτι εξωπραγματικό! έτσι νομίζω!
    Θέλω έναν που να μου προκαλεί έλξη, να περνάμε καλά και να με σέβεται!

    Κακά τα ψεματα, όλοι έχουμε κάποια ιδανικά χαρακτηριστικά για τον συντροφο που θέλουμε. Εγώ ήδη έχω κάνει τα στραβά μάτια και δεν μου άρεσε. Κακό είναι κι αυτό?

  14. #59
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν ξέρω αν έχετε διαβάσει όλοι παλιότερα θέματα μου
    Αλλά πώς μπορείτε να λέτε ότι δεν δίνω ευκαιρίες καν έχω μιλήσει κι έχω βγει με τη Σάρα και τη Μάρα
    Έχω άφησει να με ακουμπήσουν άτομα που δεν θα έκανα τίποτα υπό άλλες συνθήκες και μετά λέτε δεν δίνω ευκαιρίες?
    Όταν εχω φτάσει σε σημείο να σιχανομαι τα αγγίγματα επειδή τα έχω αισθανθεί από άτομα που δεν ήταν καθόλου του γούστου μου!

    Δεν είπα πουθενά ότι θέλω τον Θεό!
    Αν ο σύντροφός μου εμενε άνεργος ναι θ τον στήριζα όσο μπορούσα αλλά όχι να επαναπαυτει στο να τον συντηρώ εγώ. Ο άνθρωπος ο φιλότιμος μπορεί να μείνει άνεργος αλλά ψάχνει να βρει κάτι άλλο, δεν βολεύεται στο να τον συντηρεί η γκομενα και να μην ψάχνει δουλειά.

    Δεν ζήτησα ποτέ κάτι εξωπραγματικό! έτσι νομίζω!
    Θέλω έναν που να μου προκαλεί έλξη, να περνάμε καλά και να με σέβεται!

    Κακά τα ψεματα, όλοι έχουμε κάποια ιδανικά χαρακτηριστικά για τον συντροφο που θέλουμε. Εγώ ήδη έχω κάνει τα στραβά μάτια και δεν μου άρεσε. Κακό είναι κι αυτό?
    Ναι έδινες ευκαιρίες και δίνεις σε κάθε ακατάλληλο από το ίντερνετ. Όμως είσαι προκατειλημμένη. Από την αρχή. Τους απορρίπτεις αυτόματα την στιγμή που τους δίνεις την ευκαιρία. Δεν άφησες ποτέ τον εαυτό σου ελεύθερο να εστιάσει μόνο σε αλλά θέματα να ηρεμήσει και να δει με ανοικτά ενδεχόμενα μια γνωριμία. Δεν είχες ποτέ την ηρεμία να ξεκινήσεις μια γνωριμία και να έχεις ανοικτή στάση για ότι προκύψει στη πορεία. Δεν αφήνεις τον εαυτό σου να χαλαρώσει και να ερωτευτεί.

    Ξεκίνησε το ερωτικό σου ενδιαφέρον προς τους άντρες και το φλερτ σου ...με την πεποίθηση ότι εισαι μεγαλη ότι δεν θα βρεις άντρα...και ότι οι φίλες έχουν ενώ εσύ όχι. Ξεκίνησες να φλερταρεις επειδή φοβοσουν ότι θα μείνεις στο ραφι από τα 20 σου....και όχι επειδή έχεις υπάρξει εντυπωσιασμενη ή ερωτευμένη με κάποιον
    Πιεζες τις καταστάσεις...εκανες συγκρίσεις και το ζοριζες στο μυαλό σου από την μετεφηβεια σου μέχρι σήμερα.

    Δεν απολαμβανεις τη ζωή...δεν παίρνεις κουλ όσα σου έρχονται. Τα ζοριζεις. Τα σκέφτεσαι. Τα πιέζεις. Θυμώνεις. Κλαις. Κομπλεξαρεσαι. Καχυποπτευσαι Και κλείνεσαι....Και μετά έτσι κλειστη και θυμωμένη βγαίνεις ραντεβού και νομίζεις ότι δίνεις ευκαιρίες ενώ εισαι τέρμα ζορισμενη.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Θέλω έναν που να μου προκαλεί έλξη, να περνάμε καλά και να με σέβεται!

    συμφωνα με αυτα που λες με αυτους που βγηκες, ουτε ελξη ειχες, ουτε καλα περναγες ουτε τους σεβεσαι. ΓΙΑΤΙ περιμενες να πετυχει ;

    Εχω διαβασει ποστ σου, σου γραφουμε τα μελη, δειχνεις να καταλαβαινεις τι θελουμε να σου πουμε και ξανα επιστρεφεις με τα ιδια.

    ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ να κανεις τα στραβα ματια και να είσαι με καποιον που δεν σου αρεσει, σου λεω οτι ολα αυτα που κοιτας να βρεις δεν εχουν κριτηριο ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.

    Ψαχνεις να βρεις εναν ανθρωπο να σε ερωτευτει όταν πιστευεις ότι εαν μεινει ανεργος θα τον ταιζεις εσυ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ αντρας με μια κοπελα εαν νιωθει αυτη την ανασφαλεια.

    Ψαχνεις να βρεις εναν ανθρωπο που να νιωθεις ομορφα μαζί του, οταν δεν νιωθεις εσυ η ιδια ομορφα. Εισαι πιεσμενη, κουρασμενη με οσα σου συμβαινουν. Ολα αυτα τα "δείχνεις", τα βγαζει η συμπεριφορα σου, μπορει εσυ να μην το βλεπεις, αλλα οι αλλοι τα βλεπουν.

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι άδικο να με παραμελεί...
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 18-04-2018, 14:09
  2. Δεν είναι άδικο?
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 417
    Last Post: 26-03-2016, 02:11
  3. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 08:52
  4. Δεν είναι άδικο?
    By marylee in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2010, 20:00
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •