Είχα άδικο; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 148 of 148
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν επιτρέπεται, ως τότε όσοι σου την επεφταν ήταν μαλακές, ή απλά δεν ήθελες ή δεν έτυχε να φιληθεις?
    Αυτός που σε φίλησε σου άρεσε?

    Εγώ δεν ξέρω πως είναι να σε φιλάει κάποιος που σου αρέσει
    Μέχρι εκείνη την ηλικία δεν είχε τύχει να μου την πέσει κάποιος μαλάκας όπως λες, απλά δεν μου άρεσαν αρκετά όσοι ενδιαφέρθηκαν για μένα. Αυτός που με φίλησε μου άρεσε, τα φτιάξαμε, είχαμε σχέση για 2 χρόνια.
    Κάνε ένα διάλειμμα, ασχολήσου με κάτι άλλο και θα γίνει από μόνο του, χωρίς να το πιέζεις.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν έκανα αυτό, δεν θα είχα απολύτως καμία εμπειρία. Ούτε καν φιλί.

    Αν έμπαινα και ελεγα είμαι 25 δεν έχω φιληθεί γιατί δεν μου αρέσουν όσοι μου την πέφτουν , ενώ όσοι μου αρέσουν έχουν ήδη σχέση τι θα μου λέγατε?
    ενω τωρα εχεις για εμπειρια, φιλια με ανδρες που δεν ενοιωθες τιποτε γι αυτους.
    τα φιλια τα δινουμε οταν νοιωθουμε ελξη, δεν ειναικαποιο τεστ να εχεις δωσει φιλι.
    και να σου πω και κατι ξεκαθαρα;
    αν δεν εδεις φιληθει με ανδρες που να ποθεις, δεν εχεις ουτε την εμπειρια του φιλιου.
    το φιλι δεν ειναι ξυσιμο, να το κανεις με οτι βρεις μπροστα σου. το κανεις οταν νοιωσεις ποθο.
    αν δεν ενοιωθες ποθο, πες οτι δεν εγινε.

    αν εμπαινες και ελεγες αυτο, θα σε ρωτουσα αυτο που σε εχω ηδη ρωτησει.
    αν δεν εχεις σεξουαλικες ορμες, η αν εχεις, αλλα δεν εχεις γνωρισει τον καταλληλο που θα σου αρεσει.
    στην πρωτη περιπτωση θα σουε λεγα να επισκευθεις ψυχοθεραπευτη, ενω στην δευτερη, να ζησεις ηρεμα και δημιουργικα την ζωη σου, χωρις υστεριες και αγχος, μεχρι να βρεθει αυτος που θα αρεσετε ο ενας στον αλλον.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γεια σου Remedy. Για το θεμα δεν εχω να πω τιποτα, ιδανικα βρισκεις καποιον που ταιριαζετε, αλλιως καλη και η μοναξια και μπορεις να περνας ωραια και μονος σου. Βεβαια ειναι πολυπλοκο το ζητημα, εξαρτατε και απο την προσωπικοτητα του καθενος και ποσους συμβιβασμους κανουμε. Προσωπικα μου αρεσει η μοναξια υπερβολικα, αλλα εχω βρεθει σενα σταδιο που λεω οτι πρεπει-θελω να προσπαθησω περισσοτερο στο τομεα σχεσεων. Να δω πως θα παει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γεια σου κιπ!
    μα, για το θεμα, μιλας.
    το ιδιο λεω κι εγω.
    θελεις καποιον να ταιριαζξεις, να σου αρεσει, ηε στω να σε τραβαει.

    παντως οχι να σε απωθει και να τον σιχαινεσαι οπως μας λεει εδω η λεμον.
    αλλιως, πιο καλη η μοναξια..
    ο,τι και να σκεφτεις να κανεις για σενα, καλο θα ειναι. αν νοιωθεις πιο κοινωνικος, επεδιωξε επαφες, κι αν εχεις σε αλλη φαση τις κλειστες σου, αστο οπως βγει..
    ευχομαι ολα να πανε καλα!

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν έκανα αυτό, δεν θα είχα απολύτως καμία εμπειρία. Ούτε καν φιλί.

    Αν έμπαινα και ελεγα είμαι 25 δεν έχω φιληθεί γιατί δεν μου αρέσουν όσοι μου την πέφτουν , ενώ όσοι μου αρέσουν έχουν ήδη σχέση τι θα μου λέγατε?
    Βρες πρώτα κάποιον που να ερωτευτείς αρχικα το μυαλό του αφού θες να το ξεκινήσεις έτσι...
    Να λαχταρας για ένα του μήνυμα ,να σου στέλνει ένα "εσένα θέλω" και να χαμογελάς μέχρι την άλλη εβδομάδα ,να νοιωθεις το σώμα σου να ξυπνάει μόνο και μόνο στην σκέψη του και μετά έλα να μου πεις όταν επιτέλους συναντηθείτε τι γεύση θα έχει το φιλί του και αν κατάφερες να ξεκολλήσεις από πάνω του ....


    Πόσες φορές να στο γράψουμε εδώ μέσα για να καταλάβεις πόσο λάθος ξεκινάς ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν εχω φιληθει, ουτε καν εχω μιλησει ποτε με ατομο που μου αρεσε πραγματικα.
    Αν ηταν αυτοι που μου αρεσαν, θα ηθελα και μηνυματα να στελνω και να βλεπομαστε, και να με φιλησουν και τα παντα.
    Τωρα με τον καθε βλακα που νομιζει οτι το εχει κιολας με το πεσιμο, δεν μπορω να νιωσω ελξη, οταν λεει οτι θελει να με φιλησει χωρις να με ξερει, οταν ρωταει πως ντυνομαι, οταν δεν εργαζεται και ξυνεται ολη μερα για καφε, οταν στελνει ηχητικα μηνυματα ενω εσυ δεν του στελνεις, οταν παει την κουβεντα σωνει και ντε στο σεξουαλικο, οταν ειναι ανορθογραφος ή αυτα που γραφει ειναι ασυντακτα χωρις νοημα... Ε,οχι, δεν μπορω, ειναι παραλογο που με ενοχλουν αυτά;

    Και δεν τους ψαρευω εγω. το τιντερ το εχω παρατησει εδω και κανενα διμηνο
    Απλως το φβ ειναι ΓΕΜΑΤΟ απο λιγουρηδες που στελνουν μηνυματα σε κοπελες, μπορουν να το επιβεβαιωσουν οι γυναικες του φορουμ
    καθε μερα θα εχω ενα τετοιο μηνυμα

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν εχω φιληθει, ουτε καν εχω μιλησει ποτε με ατομο που μου αρεσε πραγματικα.
    Αν ηταν αυτοι που μου αρεσαν, θα ηθελα και μηνυματα να στελνω και να βλεπομαστε, και να με φιλησουν και τα παντα.
    Τωρα με τον καθε βλακα που νομιζει οτι το εχει κιολας με το πεσιμο, δεν μπορω να νιωσω ελξη, οταν λεει οτι θελει να με φιλησει χωρις να με ξερει, οταν ρωταει πως ντυνομαι, οταν δεν εργαζεται και ξυνεται ολη μερα για καφε, οταν στελνει ηχητικα μηνυματα ενω εσυ δεν του στελνεις, οταν παει την κουβεντα σωνει και ντε στο σεξουαλικο, οταν ειναι ανορθογραφος ή αυτα που γραφει ειναι ασυντακτα χωρις νοημα... Ε,οχι, δεν μπορω, ειναι παραλογο που με ενοχλουν αυτά;

    Και δεν τους ψαρευω εγω. το τιντερ το εχω παρατησει εδω και κανενα διμηνο
    Απλως το φβ ειναι ΓΕΜΑΤΟ απο λιγουρηδες που στελνουν μηνυματα σε κοπελες, μπορουν να το επιβεβαιωσουν οι γυναικες του φορουμ
    καθε μερα θα εχω ενα τετοιο μηνυμα
    Άντε αυτοί είναι λιγουριδες και στέλνουν εσύ γιατί απαντάς ?
    Το μπλοκ δεν το ξέρεις ?
    Για να απαντάς τους δίνεις το ελεύθερο κοριτσι μου !
    Ωπ μια διαθέσιμη αυτό λένε ....

    Ο άλλος δεν θέλει να δώσει για μάστερ ...τι τον νοιάζει η ορθογραφία και η σύνταξη ....αλλά θέλει για αυτό και στέλνει ...
    Βρίσκουν και τα κάνουν γι αυτό και εξακολουθούν να υπάρχουν τέτοιο τύποι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Δες λίγο τι είδους φωτογραφίες έχεις αναρτήσει στο φβ και αφαίρεσε τις προκλητικές.

  9. #144
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εχει δικιο ο chaos μαλλον φταινε οι φωτο σου.σεξυ υφος σεξυ ποζα η ντυσιμο .προσεξετα αυτα

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν έχω προκλητικές φωτο.
    Έχω μόνο μια με μαγιό ολόσωμο, αλλά δεν τουρλωνω κωλους ούτε έχω προκλητική στάση.

    Δεν χρειάζεται να έχει κάποια προκλητικές φωτο για να αρχίσουν να στέλνουν οι στερημένοι

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Είχα άδικο;

    Αφαίρεσε τη φωτο με μαγιό, ακόμα κι αν δεν είναι προκλητικά στημένη. Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποιος στερημένος για να ανταποκρίνεται σε οπτικά ερεθίσματα. Επίσης, κοίταξε λίγο πώς και τι εκπέμπεις στους άντρες. Μια φορά γνώρισα μια κοπέλα που όλο έλεγε ότι είναι σοβαρή, αλλά στις συναναστροφές της με τους άντρες ήταν πολύ κοκέτα, υπερκινητική και φλέρταρε και την αρσενική γάτα. Δεν αρκεί να είσαι σοβαρή, πρέπει και να φαίνεσαι.

  12. #147
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποτέ.
    κανένας σοβαρός άνδρας δεν θα ασχοληθεί με μια γυναικα που βγαινει με ανδρες που την απωθουν η και που σιχαινεται για να μην μεινει μονη.
    θα βρει μια πιο ενδιαφερουσα γυναικα κι εσυ θα ασχολεισαι συνεχεια με πεφτουλες και λιγουρια.
    καλη διασκεδαση...
    Ακριβώς ΠΟΤΕ.

    γιατί πέρα από αυτά που ειπώθηκαν έχεις πρόβλημα σκέψης και συμπεριφοράς. Όσο όμορφη και να είσαι το μυαλό σου δεν παίρνει σωστες στροφές , η ζωή σου είναι ότι να ναι και η συμπεριφορά σου δεν είναι ισορροπημένη. Όσο ωμό και κακο να σου ακούγεται είναι η αλήθεια.

    Έχεις γράψει άπειρες φορές εδώ, σου έχουμε απαντήσει άπειρες φορές στα ίδια θέματα. Δεν κράτησες τίποτα, δεν άλλαξε ούτε λίγο η σκέψη σου. Με την εξωτερική εμφάνιση δεν θα καταφέρεις τίποτα. Όσο παραμένεις με λανθάνουσα σκέψη και συμπεριφορά και με απειρα συμπλέγματα για τον εαυτό σου, πάντα αυτό θα το βγάζεις στους γύρω σου.

    Πήγαινε να σε δει αλλος ψυχολόγος και επένδυσε χρήματα ώστε να κάνεις συχνές συνεδριες μαζί του.τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα μήπως καταφέρεις να διαχειριστείς τη κατάσταση σου.

    Το να μπαίνεις εδω και να κλαις και να σε πιάνει πανικός ξανά και ξανά δεν θα σε βοηθήσει. Στο τέλος θα τρελαθείς και θα χρειαστείς οπωσδήποτε ψυχίατρο, αν συνεχίσεις έτσι.

  13. #148
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν εχω φιληθει, ουτε καν εχω μιλησει ποτε με ατομο που μου αρεσε πραγματικα.
    Αν ηταν αυτοι που μου αρεσαν, θα ηθελα και μηνυματα να στελνω και να βλεπομαστε, και να με φιλησουν και τα παντα.
    Τωρα με τον καθε βλακα που νομιζει οτι το εχει κιολας με το πεσιμο, δεν μπορω να νιωσω ελξη, οταν λεει οτι θελει να με φιλησει χωρις να με ξερει, οταν ρωταει πως ντυνομαι, οταν δεν εργαζεται και ξυνεται ολη μερα για καφε, οταν στελνει ηχητικα μηνυματα ενω εσυ δεν του στελνεις, οταν παει την κουβεντα σωνει και ντε στο σεξουαλικο, οταν ειναι ανορθογραφος ή αυτα που γραφει ειναι ασυντακτα χωρις νοημα... Ε,οχι, δεν μπορω, ειναι παραλογο που με ενοχλουν αυτά;

    Και δεν τους ψαρευω εγω. το τιντερ το εχω παρατησει εδω και κανενα διμηνο
    Απλως το φβ ειναι ΓΕΜΑΤΟ απο λιγουρηδες που στελνουν μηνυματα σε κοπελες, μπορουν να το επιβεβαιωσουν οι γυναικες του φορουμ
    καθε μερα θα εχω ενα τετοιο μηνυμα
    Όταν πας και πέφτεις με εμμονή σε ξεκαρφωτους από το τιντερ και απο το φεις αυτά θα ζητάνε. Το ποσοστό του να κάνεις σχέση σοβαρή από εκεί είναι 5-10%

    Πήγαινε βρες κανένα χόμπυ εθελοντισμό, πολεμικές τέχνες, ορειβασία,κάτι να κάνεις. Έστω χορό. Ή υπολογιστές. Μιλά στους ανθρώπους που πας στο γυμναστήριο με κάποιους θα κάνεις παρέα και μπορεί να σε γνωρίσουν στον μέλλοντα σύντροφο σου ποτέ δεν ξέρεις. Σβήσε τα σοσιαλ μίντια.δεν ωφελούν.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. Είναι άδικο να με παραμελεί...
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 18-04-2018, 15:09
  2. Δεν είναι άδικο?
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 417
    Last Post: 26-03-2016, 03:11
  3. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 09:52
  4. Δεν είναι άδικο?
    By marylee in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2010, 21:00
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •