Εμετός από στεναχωρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125

    Εμετός από στεναχωρια

    Καλησπέρα σας, η ψυχολογία μου δεν ειναι καθόλου καλά νιώθω πολλή μοναξιά και πονάω αρκετά για έναν χωρισμό μου σήμερα είχα έναν τσακωμό με τους δικούς μου και κλαίω ασταμάτητα πριν από λίγο με πόνεσε έντονα το στομάχι μου και έκανα και εμετό.. Είναι φυσιολογικό από την έντονη στεναχώρια? Φοβάμαι πλέον ότι θα η θα καταλήξω με νευρικό κλονισμο η ότι θα πάθω κάτι άλλο... Βοηθηστε με!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Θες να το συζητήσεις; Ίσως η συζήτηση σε ηρεμησει.
    Από την στεναχωρια έκανες εμετό, μη το φοβάσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Ειχα μια σχέση και ήταν και η πρώτη μου πονάω αρκετά που χώρισα.. Ηλπιζα ότι ολα θα ξαναεπαιρναν τον δρόμο τους γιατί αυτός ο άνθρωπος συνεχίζει να υπάρχει στην ζωή μου .. Κλαίω συνέχεια δεν μπορώ άλλο δεν αντέχω άλλο.. Παρέες έχω πολύ λίγες και δεν νιώθω ότι με καλύπτουν.. Πάντα ήμουν μόνη μου.. Δεν αντέχω άλλη μοναξιά.. Συνεχίζω να κλαίω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Πόσο καιρό ήσασταν μαζί; Γιατί χωρισατε; Ησουν ευτυχισμένη μέσα σε αυτή την σχέση;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    1,5 χρόνο και ήμουν αρκετά ευτυχισμενη.. Δυστυχώς το έφεραν οι συνθήκες έτσι που όλο αυτό που είχαμε χάθηκε.. Μου έχει πέσει το ηθικό και να βγαίνω με παρέες δεν έχω όρεξη να φλερτάρω και να μιλάω με άλλους.. Μετά από αυτόν έτυχε να είχα μια γνωριμία η οποία είχε εξελιχθεί σε σχέση αλλά ο τύπος δεν άξιζε.. Είμαι πολύ χάλια δεν ξέρω πως θα βοηθήσω τον εαυτό μου.. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ψυχοθεραπεια..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    1,5 χρόνο και ήμουν αρκετά ευτυχισμενη.. Δυστυχώς το έφεραν οι συνθήκες έτσι που όλο αυτό που είχαμε χάθηκε.. Μου έχει πέσει το ηθικό και να βγαίνω με παρέες δεν έχω όρεξη να φλερτάρω και να μιλάω με άλλους.. Μετά από αυτόν έτυχε να είχα μια γνωριμία η οποία είχε εξελιχθεί σε σχέση αλλά ο τύπος δεν άξιζε.. Είμαι πολύ χάλια δεν ξέρω πως θα βοηθήσω τον εαυτό μου.. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ψυχοθεραπεια..
    Δεν το έχεις κάνει ακόμη; Ταλαιπώρησε αρκετό καιρό και είχα την εντύπωση ότι άρχισες ψυχοθεραπεία.

    Ο λογος που είναι πιο έντονη η απουσία του είναι η διαφωνία - τσακωμός που είχες με τους δικούς σου. Είναι σοβαρός ο λόγος που μαλωσες μαζί τους;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Όχι δεν το έχω κάνει γιατί ελπίζω ότι θα καταφέρω να το αντιμετωπίσω..οχι ήταν ασήμαντος ο λόγος αλλά εγώ είμαι ήδη τσακισμενη..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Όχι δεν το έχω κάνει γιατί ελπίζω ότι θα καταφέρω να το αντιμετωπίσω..οχι ήταν ασήμαντος ο λόγος αλλά εγώ είμαι ήδη τσακισμενη..
    Να πας ψυχολόγο, θα σε βοηθήσει.
    Άρα αυτή την στιγμή κλαις για μια σχέση που έχει τελειώσει και για ένα καβγα που έγινε για ασήμαντο λογο..

    Τι θα ήθελες να αλλάξεις από την ζωή σου για να αρχίσεις να χαμογελάς;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Να βρω τον άνθρωπο μου.. Να ξέρω ότι υπάρχει κάποιος άλλος που νοιάζεται γι μενα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Να βρω τον άνθρωπο μου.. Να ξέρω ότι υπάρχει κάποιος άλλος που νοιάζεται γι μενα...
    Η ζωή σου θα αλλάξει μέσα από τον άλλον;
    Με τις φίλες σου γιατι δεν περνάς καλά; Θυμάμαι ότι στην αρχή ήταν δύσκολο να κάνεις φίλους.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Γιατί είμαστε στην ίδια δουλειά και το πρόγραμμα μας είναι ιδιαίτερο επιβαρυμενο λόγω κυκλικού ωραριου και βαρδιων και δυσκολευομαστε ιδιαίτερα για να συναντηθούμε..θελω ο άλλος να με συμπλήρωνει..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Γιατί είμαστε στην ίδια δουλειά και το πρόγραμμα μας είναι ιδιαίτερο επιβαρυμενο λόγω κυκλικού ωραριου και βαρδιων και δυσκολευομαστε ιδιαίτερα για να συναντηθούμε..θελω ο άλλος να με συμπλήρωνει..
    Ένας άνθρωπος, μια σχέση είναι ένα κομμάτι από την ζωη μας, δεν είναι η ζωη μας όλη οπότε μη περιμένεις να αλλάξει κάνοντας μια σχέση.
    Οπότε σε ξαναρωτσω:
    Τι θα άλλαζες από την ζωη σου για να χαμογελάσεις ξανά;

    *Πως είσαι τωρα; Ηρεμησες;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Χάλια είμαι... Συνεχίζω να κλαίω... Απλά η ζωή μου τώρα δεν έχει νόημα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Καλησπέρα σας, η ψυχολογία μου δεν ειναι καθόλου καλά νιώθω πολλή μοναξιά και πονάω αρκετά για έναν χωρισμό μου σήμερα είχα έναν τσακωμό με τους δικούς μου και κλαίω ασταμάτητα πριν από λίγο με πόνεσε έντονα το στομάχι μου και έκανα και εμετό.. Είναι φυσιολογικό από την έντονη στεναχώρια? Φοβάμαι πλέον ότι θα η θα καταλήξω με νευρικό κλονισμο η ότι θα πάθω κάτι άλλο... Βοηθηστε με!!
    Καλημέρα Λιζάκι...

    Σε καταλαβαίνω, μη φοβάσαι... Κι εγώ το έχω πάθει να κάνω εμετό από τη στεναχώρια και το επιβεβαίωσε κι η γιατρός στο νοσοκομείο αφού οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά... Μην τρομάζεις που αναφέρω το νοσοκομείο, εμένα με πήγαν γιατί δυσκολευόμουν και ν' αναπνεύσω αφού είχα κλάψει για ώρες...

    Επίσης τα έχω περάσει κι εγώ με οδυνηρό χωρισμό, ξέρω πόσο πονάει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το αγχος/στεναχωρια μπορει ανετα να σωματοποιηθει, με πολλες συνεπειες οπως ο εμετος ( το λιγοτερο) ............ εγω απο το πολυ αγχος ειχα βγαλει το 2003 400 εξανθηματα σε ολο το σωμα ......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εμετός , άγχος και αντικαταθλιπτικά
    By Alexandra900 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 02-10-2018, 18:10
  2. εμετος
    By loca in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 0
    Last Post: 30-08-2018, 21:24
  3. Κριση πανικου και εμετος
    By eskimo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-02-2018, 21:22
  4. Άγχος - Εμετός
    By Estrella in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2017, 19:06
  5. ΕΜΕΤΟΣ
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 52
    Last Post: 25-01-2014, 21:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •