ο αλλος ειναι χειροτερα .....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    ο αλλος ειναι χειροτερα .....

    Παθαινεις κατι , καποια ασθενεια ................ και σου λενε , υπαρχουν και χειροτερα , ναι υπαρχουν , ειναι παρηγορο αυτο ? οχι, θεωρω οτι δεν ειναι παρηγορο, παντα σε νοιαζει εσυ πως εισαι .............να σας πω το δικο μου παραδειγμα , ειχα επι 15-16 χρονια μειζονα κτθλψη , κλεισμενος σενα σπιτι , κοινωνικα αποσυρμενος , και σαν να μην εφτανε αυτο , παθαινω αυτοανοση εγκεφαλιτιδα ( αγνωστου αιτιας ) , που καταληγει σε μια γερη κριση επιληψιας , νοσηλευτηκα για ενα μηνα σε νοσοκομειο , ολο τον Ιουλιο , στην αρχη ειχα απωλεια συνειδησης , δλδ. δεν θυμαμαι τιποτα για μια βδομαδα (1-8 Ιουλιου ) , και κατεληξα με μια αμνησια , που δεν μπορει ο γιατρος να μου εγγυηθει οτι η μνημη μου ( σμρα πηγα παλι για ηλεκτροεγκεφαλογραφημα ) , που ηταν υπεραριστη , θα επανελθει πληρως + απαγορευεται απο τον νομο να οδηγησω αυτοκινητο η μηχανη , μεχρι νεωτερας ......................... οποτε δεν βγαινω απο το σπιτι, αφου δεν εχω πλεον διαθεση η μεσο ........... οχι οτι ειμαι απαισιοδοξος , αλλα η κλεισουρα απο τον κωρονοιο + κλεισουρα απο την επιληψια εν συνεχεία κατεληξαν σε χειροτερη κτθλψη , αναμενομενο ......ο νευρολογος του νοσοκομειου , λεει οτι ειμαι τυχερος , διοτι αλλοι ασθενεις με επιληπτικες κρισεις τις εχουν επαναλαμβανομενες ( εγω ειχα μια ) , και κανουν κανα χρονο να θυμηθουν που μενουν , η να αυτονομηθουν ( εγω εχασα 12 κιλα οσο ημουν στην εντατικη ( 14 μερες ) και τρεφομουν με ορο και βιταμινες ) , και η ανανηψη μου ειναι ταχυτατη ανω του κανονικου .....................
    υπαρχουν και χειροτερα δεν με παρηγορει ...... με θεωρειτε τυχερο ????
    Last edited by Macgyver; 27-08-2020 at 22:38.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Ναι. Και όχι. Τυχερός γιατί επιβίωσες, άτυχος γιατί το βίωσες. Καταλαβαίνω τι εννοείς, ωστόσο το γεγονός ότι είσαι εδώ, ενώ άλλος μπορεί να μην ήταν, είναι ένας λόγος να πεις φιου, τη γλίτωσα ρε μάγκα, άλλη μια ευκαιρία, δεν είμαι στην κάσα να βλέπω τα ραδίκια ανάποδα.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 11-01-2020, 07:21
  2. Θα υπάρξουν και χειρότερα;;
    By Kof in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 49
    Last Post: 15-07-2019, 18:30
  3. χειροτερα γινεται?
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 28-11-2014, 14:11
  4. πόσο χειρότερα????
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-09-2012, 23:47
  5. Το site είναι για να βοηθηθούμε ή να γίνουμε χειρότερα;
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 193
    Last Post: 06-07-2010, 10:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •