φοβάμαι να ξαναδουλέψω... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Μπραβο Panick!Καλη αρχη στη δουλεια και ευχομαι να πανε ολα καλα!!Φιλακια!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    127
    PAnick, συγχαρητήρια!
    Δείχνεις από το μήνυμά σου πολύ αισιόδοξη και ότι ακόμη και αν έχεις άγχος -που οι πέρισσότεροι άνθρωποι έχουν, ειδικά στο χώρο εργασίας- θα το αντιμετωπίσεις πολύ καλά. Οπότε μη φοβασαι τίποτε και προχώρα.. Η θετική σκέψη, που λες, ότι έχεις, είναι ο παράγοντας της επιτυχίας σου.
    Νομίζω, ότι και στο forum έδωσες μια νότα αισιοδοξίας...
    Καλή συνέχεια!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    42
    σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια... θέλει κουράγιο αυτός ο δρόμος που μας διάλεξε για να τον πορευτούμε... ας αντλήσουμε τα αποθέματα της ψυχής μας κι ας προχωρήσουμε με μικρά έστω αλλά σταθερά βηματάκια... ήθελα να γράψω κι αυτή μου την εμπειρία για να δώσω λίγη ελπίδα σ\' όσα μέλη μπήκαν τώρα στον φαύλο κύκλο του πανικού να ξέρουν ότι ΔΕΝ είμαστε άρρωστοι, ΔΕΝ είμαστε περιθωριακοί, ΜΠΟΡΟΥΜΕ να ζήσουμε την καθημερινότητα και τη ΖΩΗ

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Μπράβο PAnick!!!!
    Από το 2000 παιδεύομαι με τις κρίσεις αλλά δεν έκανα ποτέ πίσω στην εργασία και πιστέψτε με η αυτοπεποίθηση μου ανέβηκε αρκετά. Δεν πρέπει να μένουμε μέσα στο σπίτι. Πρέπει να βγαίνουμε έστω και με υπερπροσπάθεια, μόνο έτσι θα το πολεμήσουμε !!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Συμφωνώ με τον gus και ως συνάδελφος Είχα πάθει κρίσεις πανικού πριν να τελειώσω τις σπουδές μου και όταν χρειάστηκε να δου΄λέψω σε αυτό το επάγγελμα πίστευα ότι δεν θα τα κατάφερνα.

    Αγαπητή μου Panick, ήταν η κατάλληλη δουλειά στην κατάλληλη στιγμή. Χαίρομαι που είναι αρκετά χαλαρά τα πράγματα στη δουλειά πράγμα που βοηθάει πολύ. Να ξέρεις όμως ότι ο κύριος συντελεστής είσαι ΕΣΥ, εσύ είσαι που πλέον αρχίζεις να απλοποιε΄\'ις τα πράγματα στο μυαλό σου και να ξεπερνάς τον ανούσιο πανικό μας...

    Και να θυμάσαι, ότι αυτή η νίκη είναι μόνο η αρχή! Τώρα που πήρες φόρα θα έρθουν αμέτρητες άλλες νίκες και μάλιστα χωρίς μερικές φορές να το καταλάβεις! Θυμάμαι τον εαυτό μου ότι έπαιρνα το λεωφοείο να πάω κάπου και όταν έφτανα μου ερχόταν μια φλασιά και έλεγα \"αχ ξέχασα ότι πάθαινα πανικό εκεί μέσα. Πώς δεν το θυμήθηκα καν;\"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •