Εμπειριες διακοπής καπνισματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234

    Εμπειριες διακοπής καπνισματος

    Γεια σας..θα ήθελα πολύ να μάθω πως ξεπερασατε τις πρώτες μέρες χωρις τσιγαρο..καπνιζω 10 χρονια μεχρι 10 τσιγαρα κ το ειχα κοψει μόνο στις εγκυμοσυβες μου..το τελευταίο καιρό όμως ειχα φτασει να κανω 1.5 πακέτο την ημερα κ γενικά ολο αυτο να με εχει κουράσει κ οσο κ αν προσπαθούσα να το μειώσω δν γινοτανε ετσι πήραμε με τον ανδρα μου την αποφαση να το κόψουμε κ οι 2 μαχαίρι.. ειμαι στη 2 μερα κ ενω την ημερα τη παλευω κάνοντας πραγματα και τρώγοντας το βραδυ ειναξ μαρτύριο.. ξυπναω καθε 1 ωρα κ δυσκολεύομαι να κοιμηθω..κραταει πολυ ολο αυτο με τον υπνο?? Γενικά οποιες συμβουλές έχετε θα χαρω να τις ακούσω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Γεια σας..θα ήθελα πολύ να μάθω πως ξεπερασατε τις πρώτες μέρες χωρις τσιγαρο..καπνιζω 10 χρονια μεχρι 10 τσιγαρα κ το ειχα κοψει μόνο στις εγκυμοσυβες μου..το τελευταίο καιρό όμως ειχα φτασει να κανω 1.5 πακέτο την ημερα κ γενικά ολο αυτο να με εχει κουράσει κ οσο κ αν προσπαθούσα να το μειώσω δν γινοτανε ετσι πήραμε με τον ανδρα μου την αποφαση να το κόψουμε κ οι 2 μαχαίρι.. ειμαι στη 2 μερα κ ενω την ημερα τη παλευω κάνοντας πραγματα και τρώγοντας το βραδυ ειναξ μαρτύριο.. ξυπναω καθε 1 ωρα κ δυσκολεύομαι να κοιμηθω..κραταει πολυ ολο αυτο με τον υπνο?? Γενικά οποιες συμβουλές έχετε θα χαρω να τις ακούσω..
    Εμενα η συντροφος μου από μια παχύσαρκη 96 κιλων που καπνιζε δυο πακετα οταν της πέρασε το επεισόδιο της κατάθλιψης το έκοψε μαχαιρι καο έγινε fitness freak. Εγω συνέχιζα να καπνίζω και δεν εκανα τίποτα. Μετά απο δυο χρονια που γυμναζεται δηλαδη κανει εναλλαξ προπονήσεις muay thai και jiu jitsu και επειδή έκλεισαν τα γυμναστήρια με τον κορονοιο εβγαινε και ετρεχε καθε πρωί. Επειδή και εγώ δεν μπορούσα την κλεισουρα της ειπα μια ημερα να την ακολουθήσω. Ετρεξα 30 μέτρα και πηγα να πεθάνω ενιωθα πως θα πέθαινα και αρχισε να με βριζει να με λέει ψοφημι και άλλα τετοια ωραια και μου επεβαλλε απαγορευση καπνισματος στο σπιτι οχι μονο μεσα γιατι μεσα ηδη δεν καπνιζα αλλα ουτε στη βεράντα ουτε στο κηπο της πυλωτής. Ε με τοσα που ακουσα στο τελος το εκοψα τις νυχτες κοιμομουν ομως γιατι έπαιρνα φάρμακα. Λοιπον εγω θα ρωταγα ενα γιατρό ποσο κακο θα ηταν να παιρνω το βραδυ 25mg seroquel για να κοιμαμαι και να μην ξυπνάω τις νυχτες για ενα μηνα μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    εγω κανω ενα καπνο την ημερα....
    ονειρα τεραστιο θα ηταν να το κοψω αλλα προς το παρων δεν εχω την δυναμη......

Similar Threads

  1. Συμπτώματα διακοπής Seroxat
    By kostasc in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 22-05-2023, 06:14
  2. 1η μέρα προσπαθειας διακοπής καπνίσματος
    By giorgos35 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 70
    Last Post: 30-04-2018, 19:25
  3. Μεθοδοι διακοπης καπνισματος
    By deleted-by-request-1305 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 30-03-2016, 01:17
  4. υποτροπη μανας λογω διακοπης του αντικαταθλιπτικου
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2014, 18:03
  5. Replies: 30
    Last Post: 15-05-2014, 15:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •