Θέλω να πεθάνω,δεν αντέχω αλλο!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Είπα φίλε Γιάννη,πως είναι μακροχρόνια άνεργος όχι πως δε δούλεψα ποτέ στη ζωή μου.Και σπουδές έχω κάνει.Εχω τελειώει διοίκηση επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας και έχω και πτυχίο στην πληροφορική,από δημόσιο ΙΕΚ. Απλα με τις κρίσεις πανικού που είχα,άλλαζα συνέχεια δουλειές και μου πήρε χρόνο να τελειώσω τις σπουδες μου.Παλευα με τις κρίσεις πανικού και όταν απαλλάχθηκα από αυτές,ξεκίνησε η κατάθλιψη χωρίς να ξέρω το γιατί,χωρίς να μου συνέβη κάτι στη ζωή μου!Ώσπου πλέον δε μπορούσα να δουλέψω άλλο,το προσπάθησα.Ηθελα να φύγω για δουλειά στο εξωτερικό και δε μου το επέτρεψε ο ψυχίατρος μου.

  2. #17
    Γεια σου Μηνά τι ήταν αυτό που σε έφερε στην κατάθλιψη και σε αυτήν την απελπισία;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Δεν μπορώ να καταλάβω,τι συνέβη τον τελευταίο χρόνο.Απλα ένιωθα μήνα με μήνα να χειροτερευω,να μη με βοηθά η φαρμακευτική αγωγή μου.Απο εκει που ήμουν Κατάθλιψη-Μηνάς 50/50 και την πάλευα,το ποσοστό ανέβαινε σιγά σιγά υπέρ της κατάθλιψης.Εχανα σιγά σιγά κάθε ενδιαφέρον για οτιδήποτε,με το πέρασμα του χρόνου είχα χάσει ενδιαφέρον για την ίδια τη ζωή.Απλα μόνο αναπνέω πλέον,νιώθω σαν ζωντανός νεκρός.Πεφτω για ύπνο στο φέρετρο μου κάθε βράδυ και το πρωί απλά ξυπνάω.Κανω τα ίδια πράγματα κάθε μέρα,σαν ταινία που επαναλαμβανεται!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    246
    μουσικη ακους?

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε συμφορμιτη η ζωη δεν ειναι δικαιη! και οχι μονο λογο του κοινωνικοπολυτικου στατους της χωρας, οχι μονο διοτις οι νικητες μας -αναφερομαι στον εμφυλιο, και η οκογενεια μου ανηκει στους χαμενους- δεν σκεφτηκαν οι νικητες οτι η συμφωνια που καναν ηταν με το "διαβολο"αρα ουτε για αυτους καλα καλα δεν επεσε κανενα κοκαλακι! αλλα ειναι και λαθος στημενο το συστημα!
    Ετσι λοιπον, σαν βγαινουμε σε αυτην την ζωη ,για οσους δεν ειναι απο "τσακι" ξεκιναει ο αγωνας της ζωης ,οπου για να παρουμε το "κυπελο" πρεπει να αποδηξουμαι στην μανα μας οτι ειμαστε σαν τον παπου μας! οτι καναμε, παιδι, εχουμε καλη δουλεια - οσο πιο πολλα τοσο πιο καλος εισαι - οτι η γυναικα μας θα ειναι πιο χαζη απο εμας! οτι θα εχουμε καλο σπιτι, κι γερμανικο αμαξι! Αυτα λοιπον ειναι που σου δινουν το κυπελο της ζωης! Απο τον κοσμο τον ιδεατο ,εκει δεν σου ζητανε πολλα, μονο να "εισαι καλο παιδι γιεμου" και να μην αφηνεις τους αλλους να σε κοροιδευουν! Αυτα ειναι!
    Οποιος λοιπον ,αποφασησει να μην κανει παιδια, η να γινει πιο πλουσιος σαι συναισθηματα απο οτι σε χαρτακια ανταλαξιμης αξιας τωτες χανει το κυπελο! οποιος γινει αυτο που του ζηταει το κορμι του, ας πουμε ομοφυλοφιλος παλυ χανει! - εκτος αν μπει στο συστημα κι αυτος!-και επειδη τα λεφτα ανταλαζουν τα παντα, εαν γινει πλουσιος μπορει να ανταλαξει την ντροπη του με λεφτα!κι η μαμα να τον συγχωρεση!!Οποιος ομως ακουσει την ψυχη του! και παει καπου μακρια μονος του, εριμητης, χανει και αυτος!! Οποιος δεν εχει την δυναμη να τα καταφερει χανει!, και δυστυχως δεν χορανε πολυ στο βαθρο των νικητων της ζωης! Δυστυχως λοιπον η κοινωνια μας παει με αυτον τον τροπο τον αγωνα!, οποιος μπορει κερδιζει, οποιος δεν τα καταφερει δεν πιραζει, στην ακρη, εχουν φτιαξει πολυ χορο για τους "χαμενους" της ζωης! της ζωης μεσα ομως απο το δικο τους παιχνιδι!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Σε μια τετοια κατάσταση είναι δυσκολο να δουλέψεις, δεν φταις εσυ.

    Εχεις σκεφτεί την ομαδική ψυχοθεραπεια; Να ερθεις σε επαφή και με άλλο κόσμο;

  7. #22
    αχχχ... ειναι δυσκολο να δουλεψεις αλλα εχει βγαλει μια χαρα δυο σχολες.... ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΣ... ποιος αλλος απο την τριτοβαθμια εκπαιδευση παει να παρει κ πτυχιο ιεκ... αν δεν το εκμεταλευτεις αυτο δνννν.... εχει τοσες δουλειες που κανουν πισια κ ηλεκτρονικα... δν ειναι τπτ να χωθειε σε κανα τετοιο σαν υπαλλήλος... λογω του οτι εχεις κ καποια ζωρια εξτρα οκ το καταλαβαινω... οποτε καλα ειναι να ξεκηνησεις σιγα σιγα τις δουλειες κ να δεις σε ποιον βαθμο μπορεις να αποδωσεις χωρις να σου γαμηθει η ψυχη... ετσι θα ξεκηνησεις λαου λαου να κανεις καποια δικα σου κουμαντα...

  8. #23
    εγω εντομεταξυ εχω αλλο θεμα... δν μπορω να βρω κοπελα... κ απο παντα ηθελα αγαπες κ σχεσεις αλλα... ναι ξερω το συγκεκριμένο θεμα ειναι τετοιο που δν ξερω αν θα βοηθησει κ πολυ το να γκρινιαζω μεσα σε ενα φορουμ για αυτο... παντος θελω να το πω...

  9. #24
    κοριτσια πειτε τπτ κ σεις καλε....

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by imperial View Post
    εγω εντομεταξυ εχω αλλο θεμα... δν μπορω να βρω κοπελα... κ απο παντα ηθελα αγαπες κ σχεσεις αλλα... ναι ξερω το συγκεκριμένο θεμα ειναι τετοιο που δν ξερω αν θα βοηθησει κ πολυ το να γκρινιαζω μεσα σε ενα φορουμ για αυτο... παντος θελω να το πω...
    Αυτο ειναι το μονο σου προβλημα φιλε μου? Διοτις αν ειναι αυτο εισαι ο πιο τυχερος εδω μεσα! Το προβλημα σου ειναι τοσο απλο που δεν εχει ουτε καν "λυση" εξαρτατε βεβαια και ποσο χρονων εισαι, αλλα λογικα θα εισαι γυρο στα 25 ε? Τοτες φιλε μου το θεμα σου ειναι να αλλαξεις καποια πραγματα επανω σου και μεσα σου! Να προσπαθεις να ντυνεσαι με σωστες αναλογιες ρουχων και παπουτσιων, δεν λεω να παρεις ακριβα ρουχα! αλλο αυτο! δεν ειναι αναγκη να χαλασεις πολλα λεφτα για να ντυνεσαι σωστα.Αυτο στο λεω διοτις ειναι σημαντικο κριτιριο για μια κοπελα γυρο στα 25. Επισης θα πρεπει να αρχησεις να εισαι στον τροπο ομιλιας σου πιο νοηματικος, να λες δλδ λιγοτερα και με πιο νοημα, εαν θες δλδ να κανεις ενα κομπλιμεντο καλο ειναι να ειναι σε μια προταση για παραδηγμα και οχι να ειναι παραγραφος! Νομιζω οτι μεσα σου , θα πρεπει να βαλεις πιο πολυ θαρρος κι οχι θρασος σαν πλησιαζεις μια κοπελα. Να δειχνεις αποφασηστικος ακομα και αν δεν εισαι, να δειχνεις οτι εισαι συγουρος για τον εαυτο σου.Τελος, ενα σημαντικο πραγμα που ξεχναμε εμεις οι ανδρες, ειδικα στην ηλικια σου ειναι σαν γνωριζεστε, να παρουσιασεις τον εαυτο σου σαν καποιον που εχει μια δυναμικη εργασια, -δεν ειναι αναγκη να πεις οτι εχεις μεγαλο μισθο - κι οτι η εργασια σου εχει μελον.Φυσικα το οτι δεν πρεπει να αναφερεσαι σε δικες σου προηγουμενες σχεσεις, κι αν γινει πωτες μην βρισεις η μην κατηγορεις την προιν σου στο οτι τα χαλασατε!
    Ξεκαθαριζω οτι δεν σε ξερω για να πω οτι εισαι οπως περιγραφω, τα γραφω αυτα διοτις συνηθως αυτοι ειναι οι ανδρικοι λογοι που δεν τα καταφερνουμε εμεις οι ανδρες.

  11. #26
    στο παρελθον ημουν για πολυ καιρο με αλλο ονομα μοιραζωντας καποια αλλα προσοπικα θεματα αλλα πιστεψεμε σε ενα βαθμο μεσα μου χερωμαι που σμρ εχω αυτο... κ ας μην το δειχνω... χαχαχ οχι μια χαρα τα λες με καλυψες... οντος πρεπει να τα εχω αυτα... κ τα προσπαθω κ γω... θελω οσο μπορω να ειμαι στον αγωνα οπως ολλοι δλδ... κ ναι είμαι 23

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by imperial View Post
    στο παρελθον ημουν για πολυ καιρο με αλλο ονομα μοιραζωντας καποια αλλα προσοπικα θεματα αλλα πιστεψεμε σε ενα βαθμο μεσα μου χερωμαι που σμρ εχω αυτο... κ ας μην το δειχνω... χαχαχ οχι μια χαρα τα λες με καλυψες... οντος πρεπει να τα εχω αυτα... κ τα προσπαθω κ γω... θελω οσο μπορω να ειμαι στον αγωνα οπως ολλοι δλδ... κ ναι είμαι 23
    Στο ξανα λεω,δεν ειχα σκοπο την προσβολη,απεναντιας !απλα αναφερθει γενικα,διοτις απο την ζωη μου μεχρι σημερα εχω παρατηρησει οτι στα θεματα τοτ φλερτ κι των ερωτικων σχεσεων οι ανδρες εκει τις πιο πολλες φορες δεν τα παμε καλα.
    Ξερεις, ο κανωνας λεει οτι οι γυναικες ειναι αρκετα πιο πολυστροφες απο τους ανδρες,ειδικα σε τετοια θεματα σκεφτοντε πιο γρηγορα και πιο πολλα δεδομενα.Ολο αυτο μας κανει εμας τους ανδρες να νομιζουμε οτι στο θεμα του φλερτ εχουμε το παιχνιδι χαμενο , με την εννοια του ποιος κανει κουμαντο οχι οτι χανουμε την κοπελα,διοτις μπορει να μας θελει απλα να μας εμπαιζει οπως θελει αυτη.Κι ομως υπαρχει κατις που οσο κι αν ακουγεται απηστευτο ειναι αληθεια .Οι γυναικες απο την αναγκη τους και το παθος τους να ακουσουν ομορφα λογια και κομπλιμεντα, σαν τους πουμε λοιπον αυτα που θελουν να ακουσουν μπορουμε με ψεματα να της κανουμε δικες μας ακομα κι για ενα βραδυ! κι ας ελεγαν πριν 2-3 ωρες οτι αποκλειετε να το κανουν αυτο! ειναι απηστευτο τα ψεματα που μπορουν να πηστεψουν! τοσο πολυ που σαν το δοκιμασεις θα νομιζεις οτι σε κοροιδευει,οτι δεν τα πηστευει! κι ομως τα πηστευουν φιλε μου διοτις τα θελουν απεγνωσμενα!
    Δοκιασετω κι θα μαι θυμηθεις!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    ^ "Γινε κι εσυ ψευτρονι καραπεφτουλας: Μπορεις."



    Ρε σαν δε ντρεπομαστε λεω γω.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #29
    οχι ρ φιλος δν προσβαλες... ισα ισα κομπλε τα λες... γενικα σαν να λεμε λθγο αυτοπεποίθηση...

  15. #30
    χαχαχαχ σωραιος ρ μαν.... ωραια τα λες... κ ναι ξες ειναι αληθεια αυτο που λες... κ γω ετσι πιστευω... οτι μπορει απο την μια εμεις να αισθανωμαστε πιο χαμένοι... αλλα απο την αλλοι... εμεις οι αντρες είμαστε πιο ςλςυθερα ισοροπιμενοι... ενω η γυναικα ζει κ θελει αγαπη στην ζωη της... κ απο εναν αντρα που της λεει διαφορα καλα θα παρασυρθει πιο ευκολα γτ το θελει πολυ... αρκει βεβαια κ ο αντρας να μην ειναι μαο μαο κ να παει με ρυθμους στους οποιους μπορει η γυναικα να ανταποκρηθει

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. θΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
    By kati in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2018, 22:34
  2. Απλά...δεν αντέχω άλλο... :( κ θέλω κάποιος, όποιος, να με ακούσει...
    By Coconut in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 12-06-2017, 17:04
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ
    By ΕΛΕΝΗΚ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 05-12-2013, 14:15
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By μαρι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-06-2012, 16:08
  5. Replies: 15
    Last Post: 24-02-2012, 06:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •