Θέλω να πεθάνω,δεν αντέχω αλλο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Θέλω να πεθάνω,δεν αντέχω αλλο!!!

    Καλησπέρα στο φόρουμ.Δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση με την κατάθλιψη.Έφτασα στο τέλος της διαδρομής!Εδω και μήνες το μόνο που κάνω,είναι απλά να αναπνέω.Ειμαι ένας ζωντανός νεκρός,το μόνο που κάνω είναι φαΐ και ύπνο.Δεν έχω διάθεση για τίποτα και δεν μου φτιάχνει τη διάθεση κανείς και τίποτα.Βγαινω από το σπίτι,μόνο για να βγάλω βόλτα τους σκύλους μου,αν δεν τους είχα δεν θα έβγαινα.Εχω χάσει το ενδιαφέρον μου για όλα,έχω να ξυριστω και να κουρευτω 6-7 μήνες και να κανω μπάνιο.Κοιμαμαι και κυκλοφορώ με τα ίδια ρούχα,χωρίς να με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος και οι γνωστοί.Τα φάρμακα που παίρνω δε βοηθάνε.Εχω δοκιμάσει ότι υπάρχει από αντικαταθληπτικά.Πριν 6 χρόνια έκανα εξέταση ειδική dna που έδειξε,πως ο οργανισμός μου αποβάλει όλου του είδους τα αντικαταθληπτικα.Μονο στα αντιψυχωτικα δείχνω ανταπόκριση,σύμφωνα με την εξέταση.Οσα δοκίμασα και από αυτά,όλα παρενέργειες.Πανω από 15 μέρες δεν άντεξα με κανένα.Εχω αλλάξει από τα 21 μου,που είχα κρίσεις πανικού 6-7 ψυχιάτρους.Τελευταια φορά πήγα στον ψυχίατρο μου,πριν 3 μήνες.Μου είπε αν και αυτή τη φορά,δεν σου κάνει δουλειά το αντιψυχωτικο που σου γράφω...σηκωνω τα χέρια ψηλά!Δεν ξέρω τι να κάνω,που να απευθυνθώ.Χαπακωνομαι κοντά 12 χρόνια,δεν μπορώ άλλο δεν αντέχω αλλά φάρμακα και δοκιμές.Ανθρωπος είμαι όχι πειραματόζωο.Εχουν καεί οι υποδοχείς του εγκεφάλου μου,χάρη σε όλους αυτούς τους ειδικούς που με φόρτωναν με ένα καρο χάπια,τόσα χρόνια Σκέφτομαι να μαζέψω χρήματα και να πάω σε κάποια χώρα,που η ευθανασία είναι νόμιμη και να φύγω από τη ζωή,αυτό που ζω είναι μια καθημερινά κόλαση.Αν είχα τα κότσια θα αυτοκτονούσα,αλλά δεν τα έχω ούτε αυτά!Είμαι ένας άχρηστος,που δεν έχει νόημα να ζω,δεν έχω κάτι να προσφέρω πουθενά,ούτε στην κοινωνία ούτε και στους δικούς μου ανθρώπους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-08-2020 at 13:31.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Γιατί δεν κάνεις ψυχοθεραπεία;;;;; εντωμεταξύ ο γιατρός σου δεν πάει καλά. Βρες άλλον γιατί λύσεις υπαρχουν

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.i
    Δεν έχει αποτελεσμα
    Last edited by Aeon; 31-08-2020 at 13:32.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οσα δοκιμασες γράφεις οποτε εγω σε ρωτάω για φαρμακα και μου λες αν τα έχεις δοκιμάσει ή όχι. Προσεξε ομως αν δεν τα έχεις δοκιμάσει θα πρεπει να τα συζητησεις ως πιθανη λύση με καποιον ψυχιατρο που σε γνωριζει και σε παρακολουθει καιρό. Γιατι καποιος ψυχιατρος που δεν σε γνωριζει αποκλειεται να συμφωνησει.

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση δεοντολογίας.

    Επίσης πρέπει να μας πεις και τι θες απο τη ζωή σου; Τι βλέψεις εχεις πλην της ευθανασίας που βλακωδως αναφέρεις; Λες πως έχεις τους σκυλους σου και τους βγαζεις εξω αλλοι έχουν τετοια καταθλιψη που δεν μπορουν να κανουν ούτε αυτό. Οποτε ειλικρινα τι βλέψεις έχεις τι θα σε εφτιαχνε;
    Last edited by Aeon; 31-08-2020 at 13:23.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106
    Οπα φίλε,μπες στη σειρά..Είμαστε κι άλλοι εδώ χάλια,που δεν αντέχουμε κτλ κτλ!! Τί νομίζεις;;;Να πας σε αλλον ψυχίατρο!Τι σημαίνει σηκώνω τα χέρια ψηλά;;Να κάνεις ψυχοθεραπεία!Να βγάζεις τα σκυλάκια σου βόλτα και να το πάρεις απόφαση ότι θα είσαι έτσι.Να το αποδεχτείς.Να το ευχαριστηθεις!Και μετά να το αλλάξεις!Να κάνεις μπάνιο..να φροντίζεις την εμφάνιση σου.Και έστω ότι είσαι άχρηστος!!ΚΑΙ ΤΙ ΈΓΙΝΕ??Τι περίεργα στάνταρντς έχεις;Στα λέω για να τα ακούω κι εγώ...που με συνοπτικες διαδικασίες οδευω από ήπια προς μέτρια και βάλε καταθλιψουλα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά τα 3,φάρμακα που ανέφερες.Τα τσέκαρα όμως και είδα πως τα δίνουν για εγρήγορση,οχι κατάθλιψη.Αυτο που θέλω είναι να γίνω ξανά λειτουργικός,να μπορώ να κάνω πράγματα που κάνει ο απλός κόσμος.Να βρω μια δουλειά,να ξανά αγαπήσω τον εαυτό μου.Να αρχίσω ξανά το γυμναστήριο,που κάποτε ήταν ο τρόπος ζωής μου.Να χάσω βάρος που πήρα από τα φάρμακα,όλους αυτούς τους μήνες.Να μπορώ να κοιτάζω ξανά τον εαυτό μου στον καθρέφτη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά τα 3,φάρμακα που ανέφερες.Τα τσέκαρα όμως και είδα πως τα δίνουν για εγρήγορση,οχι κατάθλιψη.Αυτο που θέλω είναι να γίνω ξανά λειτουργικός,να μπορώ να κάνω πράγματα που κάνει ο απλός κόσμος.Να βρω μια δουλειά,να ξανά αγαπήσω τον εαυτό μου.Να αρχίσω ξανά το γυμναστήριο,που κάποτε ήταν ο τρόπος ζωής μου.Να χάσω βάρος που πήρα από τα φάρμακα,όλους αυτούς τους μήνες.Να μπορώ να κοιτάζω ξανά τον εαυτό μου στον καθρέφτη!
    Και τα τρια αυτά που έγραψα τα δινουν κάποιοι ψυχιατροι για πολύ λίγες ημέρες σε κατατονικους διπολικους που δεν ξεπερνάνε την καταθλιψη και έχουν δοκιμάσει τα πάντα. Αλλά δεν τα δινουν έτσι πρέπει να σε γνωριζουν γιατι ειναι ακρως εθιστικά και μπορουν πολυ ευκολα να προκαλέσουν μανία για ζυτο ειπα πως πρεπει να γνωρίζει τον εαυτό σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά τα 3,φάρμακα που ανέφερες.Τα τσέκαρα όμως και είδα πως τα δίνουν για εγρήγορση,οχι κατάθλιψη.Αυτο που θέλω είναι να γίνω ξανά λειτουργικός,να μπορώ να κάνω πράγματα που κάνει ο απλός κόσμος.Να βρω μια δουλειά,να ξανά αγαπήσω τον εαυτό μου.Να αρχίσω ξανά το γυμναστήριο,που κάποτε ήταν ο τρόπος ζωής μου.Να χάσω βάρος που πήρα από τα φάρμακα,όλους αυτούς τους μήνες.Να μπορώ να κοιτάζω ξανά τον εαυτό μου στον καθρέφτη!
    Κάτσε ρε παιδί. Έγραψες οτι πήγαινες στο γυμναστήριο, μάλιστα ήταν τρόπος ζωής για σένα. Φαντάζομαι πως υπήρξε περίοδος στη ζωή σου που όλα πήγαιναν καλά. Τι άλλαξε; Τι σε εμποδίζει να ξαναγυρίσεις σε εκείνη την περίοδο;
    By the way, έχεις προσέξει οτι τα σκυλιά σε κρατάνε ζωντανό; Το να τα βγάζεις βόλτα είναι μια ενδιαφέρουσα συνήθεια. Να ξέρεις οτι οι άνθρωποι που νοιάζονται για κάτι πέρα από τον εαυτό τους έχουν περισσότερες δυνατότητες να συνέλθουν από την κατάθλιψη;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    καλησπερα.εχεις καποιον ανθρωπο να συζητας τα προβληματα σου;
    γραφεις παντου για δοκιμες φαρμακων, αλλα ισως χρειαζεσαι ψυχοθεραπεια με ψυχολογο- ψυχοθεραπευτη. επιπλεον, εδω αναφερεις οτι το προβλημα ειναι η διαθεση σου , καταθλιψη και πανικοι, ενω αλλου γραφεις οτι κυριως η νοσοφοβια σε ταλαιπωρει. εκανες γυμναστικη πριν ενα- δυο χρονια. αρα δεν εισαι στην ιδια κατασταση απο οταν αρρωστησες. υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης.
    μηπως θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα αν εβρισκες εναν καλο ψυχολογο να συζητησεις τι σε οδηγει σε αυτα τα αδιεξοδα; εισαι νεος ανθρωπος, ισως μπορει να αλλαξει καπως ο τροπος σκεψης σου.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα κι απο μενα ,φιλε θεματοθετη ,η καταθλιψη ειναι πολυ υπουλο πραμα! σε κανει ακομα κι να εθελοτυφλεις,συγκεκριμενα γραφεις οτι εχεις δοκιμασει τα πιο πολλα αντικαταθλιπτικα χαπια κατι που δεν εχεις κανει,δεν εχεις εξαντλησει αυτην την πυθανη πραξη θεραπειας και δε σε κατηγορω ως ψευτη,επουδενη,ομως υποσυνειδητα συμβαινει,η καταθλιψη θελει να σε κανει να πιστεψεις οτι τα δοκιμασες ολα ! κι -δεν υπαρχει γιατρια,αρα να αυτοκτονησεις-,αυτο εννοω οτι εθελοτυφλεις.Εκανες λες το dna test,αυτο κανει γυρο στα 500$,αρα εχεις λεφτα να πας σε καποιον σοβαρο γιατρο.Φιλεμου δε στα λεω επικριτικα,απευθινομαι στην σκεψη που σε εχει καταβαλει,κατις που το ξερω διοτις κι εγω πασχω απο βαρια μορφις καταθλιψη,και ειναι σαν να ειμαι δεμονισμενος λες κι εχει μπει στο κεφαλιμου ενα πνευμα που θελει το κακομου. Φιλεμου ,το θεμα δεν ειναι μονο αυτο που σωστα σου γραφουν πριν ,αλλα να βρεις το κινητρο για αυτα,να βρεις απαντηση στο ερωτημα ,´´για ποιο λογο να μου αρεσει η απλη,συνηθες ζωη;,τι υπαρχει ενδιαφερον σε μια συνηθησμενη μικροαστη ζωη;,αυτα πρεπει να τα απαντησεις στον εαυτοσου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Ευχόμαι ολόψυχα η αυριανη σου μέρα να είναι καλύτερα.
    Δεν ξέρω πως μπορώ να σε βοηθήσω; Μπορείς να φανταστείς κάτι που θα σου άρεσε να κάνεις;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Πραγματικά έχω δοκιμάσει ότι αντικαταθληπτικο υπάρχει,γεννοσημο και μη.Και 5-6 διαφορετικά αντιψυχωτικα,χωρίς επιτυχία.Το τεστ dna,το έκανα πριν 6 χρόνια και κόστισε 1000 ευρώ.Τα οποία δανείστηκαν οι δικοί μου,είμαι μακροχρόνια άνεργος.Δεν έχω κανένα εισόδημα.Και όταν χρειαστώ γιατρο τρέχω στα έκτακτα του ΙΚΑ ή σε δημόσιο νοσοκομείο με το ΑΜΚΑ μου.Ξεκινησα με κρίσεις πανικού από τα 21 μου,στην πορεία εξελίχθηκε σε κατάθλιψη.Με το πέρασμα των χρόνων,μέχρι και πριν 3 χρόνια μπορούσα να πάω γυμναστήριο η να βγω για ένα καφέ,να κάνω σχέσεις.Το πράγμα χειροτέρεψε πριν 1 χρόνο,δεν ξέρω πως κ γιατί.Δεν συνέβη κάτι στη ζωή μου.Ενιωθα τα φάρμακα να μη με βοηθάνε,τουλάχιστον έχω να πάθω κρίση πανικού 6-7 χρόνια.Η νοσοφοβεια ήταν κάτι που είχα από μικρό παιδί.Οι εξετάσεις dna ήταν σαφείς,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται στα αντικαταθληπτικα.Σε χώρες του εξωτερικού,πρώτα σου κάνουν τεστ dna και μετά σου χορηγούν φάρμακα.Τόσα χρόνια έχω κατεβάσει 10 φορτηγά χάπια.Εχω αλλάξει 5-6 ψυχιάτρους,που με χαπακωναν τσάμπα τόσα χρόνια σαν πρεζάκι.Ο τωρινός ψυχίατρος μου,που με βλέπει τα τελευταία 6 χρόνια μου είπε πως έχουν καεί οι υποδοχείς του εγκεφάλου,από την κατάχρηση αντικαταθληπτικων.Γιαυτο κ δεν με βοηθάει τπτ.Εχω χάσει το ενδιαφέρον μου για τη γυμναστική τα τελευταία 2 χρόνια,σταδιακά.Μετα άρχισα σιγά σιγά να χάνω ενδιαφέρον για τη ζωή γενικότερα.Δεν δεν είχα τους σκύλους μου,δε θα εβγαινα έξω.Με το ζόρι τους βγάζω γιατί τους αγαπώ σαν παιδιά μου και δεν τους αξίζει να είναι μέσα κλεισμένοι.Δεν περιποιουμαι πχ τον εαυτό μου,έχω να ξυριστω και να κουρευτω 7 μήνες.Με τα ίδια ρούχα που κοιμάμαι,κυκλοφορώ χωρίς να με νοιάζει η γνώμη του κόσμου η των γνωστών.Απλα περιφέρομαι σαν ζόμπι στους δρόμους,ανέκφραστος,ψυχρός .Ακομα και αν περάσει μια όμορφη κοπέλα,δεν γυρνάω να κοιτάξω όπως παλιά.Το μόνο που κάνω είναι να τρώω και να κοιμάμαι την περισσότερη μέρα.Τα βραδιά δεν μπορώ να κοιμηθω,σκέφτομαι που θα πάει η κατάσταση μου και πως είμαι σε έναν δρόμο δίχως επιστροφή!Έχω πάρει αρκετά κιλά από τις φαρμακευτικες αγωγές,πλέον από 80 που ήμουν κάποτε,είμαι 122 στα 33 μου.Ντρεπομαι να κοιτάξω τον εαυτό μου στον καθρέφτη.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,τι να κάνω...συνεχεια ακούω τη μάνα μου να λέει πως έχει βαρεθεί να πληρώνει γιατρους και εξετάσεις,το ίδιο και η γιαγιά μου.Μου φωνάζουν καθημερινά,και με κάνουν να αισθάνομαι χειρότερα.Δε μένει φράγκο στην άκρη εξαιτίας σου,εσύ είσαι η αιτία που δε θα πάμε φέτος διακοπές κτλ.Η αδερφή σου είναι μια χαρά κοπέλα,εσύ γιατί βγήκες έτσι?Μας ντροπιαζεις στη γειτονιά,στους φίλους της αδερφής σου.Εισαι σαν άστεγος,δεν μπορούμε να ησυχάσουμε μια μέρα μαζι σου,όλο δημιουργείς προβλήματα.Τι μια μου λένε σε καταλαβαίνουμε τι τραβάς και μετά από 3-4 μέρες,δεν έχεις τίποτα μια χαρά είσαι.Ενας τεμπέλης που γεννήθηκε να μας τυραννά.Δν είναι δυνατόν να μη σε βοηθούν τα χάπια.Γιαυτό λοιπόν θέλω να φύγω απ τη ζωή γιατί δεν αντέχω άλλο πραγματικά.Αν είχα τα κότσια θα είχα αυτοκτονήσει μήνες τώρα.Δε μπορώ να ακούω κάθε μέρα την ίδια κασέτα.Παρακαλαω ώρες ώρες να γεννιομουν κουφός.Τις τελευταίες μέρες λένε πως θέλουν να φέρουν την αστυνομία με παρέμβαση εισαγγελέα,να με πάει στο Δαφνί με το ζόρι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    εξακολουθεις να μιλας μονο για χαπια. γιατι δεν κανεις ψυχοθεραπεια τοσα χρονια; εντατικη ψυχοθεραπεια, οχι να τα "λετε" με τον ψυχιατρο που σου δινει τα χαπια.
    εχεις μπει σε εναν φαυλο κυκλο. εβαλες κιλα, δεν σου αρεσει ο εαυτος σου, τα κιλα και η ασθενεια σου προκαλουν νωθροτητα, και παραιτεισαι ολο και περισσοτερο. δες εναν καλο ψυχοθεραπευτη μηπως μπορεσετε να ξετυλιξετε το κουβαρι που σε απασχολει και σε ριχνει σε ολα αυτα, και να σπασετε τον φαυλο κυκλο.

  15. #15
    Εδώ και 12 χρόνια που χαπακωνεσαι κι από τα 21 σου που αλλάζεις ψυχίατρους (δλδ είσαι 33 ετών) δεν έχεις εργαστεί καθόλου και ζεις με τα λεφτά της μαμάς?

    Τεμπέλης γιατί είσαι? Μια ζωή τα είχες όλα έτοιμα στο πιάτο κι έτσι ούτε που σε ένοιαξε να σπουδάσεις ή/και να βρεις δουλειά?

    Γιατί δεν απογαλακτίστηκες από την οικία τουλάχιστον οικονομικά, δλδ εργασιακά?

    Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι τα ψυχολογικά, όπως η κατάθλιψη, έχουν την αιτία τους σε βιώματα από τη ζωή του πάσχοντα, όπως αρνητικά βιώματα, άσχημες εμπειρίες, και όχι σε οργανικά, ορμονικά, εγκεφαλικά κλπ αίτια, με άλλα λόγια τα αρνητικά βιώματα, τα πραγματικά γεγονότα προηγούνται και αποτελούν την αιτία της δυσλειτουργίας του εγκεφάλου. Άρα μην ψάχνεσαι σε dna εξετάσεις, διότι δεν θα σου λύσουν την απορία του ποιά είναι η γενεσιουργός αιτία της κατάθλιψης στη ζωή σου αλλ' απλά θα σου περιγράψουν οργανικά, ορμονικά, εγκεφαλικά τι σου συμβαίνει. Φυσικό δε ήτανε μετά από τόσα χρόνια εναπόθεσης όλων σου των ελπίδων στα φάρμακα ο οργανισμός σου να χει φρίξει. Η αδράνεια επίσης είναι αιτία κατάθλιψης, όπως η ηθελημένη, όπως δλδ συμβαίνει στην περίπτωση σου.

    Από το γραφόμενο σου καταλαβαίνω ότι έχεις πλήρη αυτογνωσία, ήτοι πλήρη επίγνωση του τι σου συμβαίνει και τι θα μπορούσες να κάνεις για να ξεφύγεις από την κατάσταση, πχ για να λες ειμαι τεμπέλης, απεριποίητος και κλείνομαι όλη μέρα σπίτι αρα γνωρίζεις πως άμα ξεκινήσεις την προεργασία για να βρεις δουλειά, βελτιώσεις εμφανισιακά τον εαυτό σου και ψάξεις για παρέες, ιδίως άμα βρεις κάποια υποφερτή δουλειά έστω λίγων ωρών την ημέρα, αμέσως μπαίνεις στο ξεκίνημα για να φύγεις απ αυτη την οικτρή κατάσταση. 'Ενας που έχει γνώθις σ' αυτόν σαν εσένα είναι κρίμα να συζητάνε γι αυτόν να τον στείλουν στο Δαφνί. Στο Δαφνί στέλνουν κάποιον που ο νους του έχει σαλτάρει, κάτι που δεν βλέπω να ισχύει για σενα.

    Θα σου λεγα και γω όπως η Remedy να κάνεις ψυχοθεραπεία σε καναν καλό ψυχολόγο, όμως μ αυτό το γνώθις σ αυτόν που σε χαρακτηρίζει αλλά και τα λεφτά των γονέων σου που τους έχεις φάει ουκ ολίγα λεφτά στους ψυχιάτρους και στα φάρμακα χωρίς να συνεισφέρεις τίποτα στο σπίτι θα δυσκολευόμουν κάπως να σου το προτείνω κι εγώ.
    γιάννης

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
    By kati in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2018, 22:34
  2. Απλά...δεν αντέχω άλλο... :( κ θέλω κάποιος, όποιος, να με ακούσει...
    By Coconut in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 12-06-2017, 17:04
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ
    By ΕΛΕΝΗΚ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 05-12-2013, 14:15
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By μαρι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-06-2012, 16:08
  5. Replies: 15
    Last Post: 24-02-2012, 06:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •