Φόβος από κρίση πανικού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Επίσης οι β αναστολεις καποια δλδ όπως το concor π παιρνω εγω ειναι ηπιο αγχολυτικο,, με τα ιδια συμπτώματα με σενα παλευα κ εγω,, λιγο να αγγωνομουν ανεβαζα παλμους κ φυσικα. Μετα ερχοταν ο πανικος γτ νομιζα οτι με τη πιεση ο ανεβαζα κ τους παλμους θα παθω κατι,, ειχα σταματησει να ειμαι λειτουργική παλευα ακομα κ να μείνω ορθια στη δουλειά μ,, τωρα θα αγχωθω κ παλι καθως ειμαι αγχωδης άνθρωπος απο μικρη αλλα θα το διαχειριστώ ακομα κ τις εκτατες κ τους παλμους δν τους φοβαμαι οσο παλια,, συζητησε το με το γιατρο σ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Ο καρδιολόγος μου είχε γράψει το lobivon plus 5mg/12.5 mg και περνώ μισό χαπακι κάθε πρωί ...αλλά τον τελευταίο καιρό νιώθω τα συμπτώματα πιο πολύ και μου είχε πει ότι αν συνεχίσει αυτό να περνώ λεξοτανιλ των 3 όταν με πιάνει και έμεινε εκεί η κουβέντα δεν ξαναπήγα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Απλά ψιλό φοβάμαι μήπως κάνουν καμία αντίδραση τα μισά χάπια αν τα περνώ σε κοντινές ώρες τι λέτε ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Εμένα ο καρδιολογος μ. Είπε οτι μπορω να παιρνω κ τον β αναστολεα κ λεξοτανιλ των 3 δν ειναι θεμα οι ωρες μ είπε, αλλα ενω τα εχω δν τα εχω δοκιμασει τα λεξιτανιλ ειτε παρω λίγο κονκορ ακομα ειτε λεξοτανιλ το ιδιο ειναι, το μισο λεξοτανιλ θα με χαλάρωσει μ ειπε κ θα βοηθησει ενω το ολοκληρο θα με κοιμησει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Αυτό με το μισό που σε χαλαρώνει και το ολόκληρο σε κοιμίζει έχει δίκιο τουλάχιστον σε εμενα έτσι λειτουργεί
    Το χάλι για την καρδιά στο έχει γράψει για κάθε μέρα ?
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ναι κανονικα ειναι μισονκονκορ η δοση αλλα μ δημιουργουσε τρομερή ατονια,, ημουν τοσο ευτυχισμενη όμως χα με. Ενα μαγικο τροπο δν ενιωθα τπτ κ να προσπαθουσα να αγχωθω δε μπορουσα αλλα η ατονια μεγαλη οποτε παιρνω το εν τέταρτο δν με ηρεμει τοσο αλλα κραταει τουε παλμους σε ενα καλο επίπεδο κ βοηθαει τις εκτατες , βεβαια θοαρχουν κ οι δυσκολες μέρες οσον αφορά τις εκτατες αλλα κ παλι χωρίς το χαπι θα ηταν ολες οι μερες δυσκολες, το παιρνω ενα χρονο τώρα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Η πίεση σου και οι παλμοι σου φυσιολογικά που κυμαίνονται?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Στσ ιδια με σενα κανονικη ως υποτασικη κανονικα οταν παθαινω εξαρσεις τησ καταστασης η πιεση ανεβαινει κ οι παλμοι φτάνουν κ 150 απολυτα φυσιολογικό δεδομένης της καταστασης οπως μ εχουν πει ολοι οι γιατροι κ ενγελως ακίνδυνο ακομα κ οι εκτατες φυσιολογικες είναι, μη φοβάσαι. Δε. Παθαίνεις τπτ εκεινη την ωρα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Ένα ακόμη λάθος ότι επερνα συνέχεια πίεση και αυτό σου προκαλεί άγχος και φοβία πιστεύω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Αν εισαι κατω απο 40 π υποθέτω εισαι, θα σ πω κ αυτο π μ είπα ν ολοι οι γιατροι το να ανεβασουμε πιεση 15 με 10 για λιγο δε το μετρανε ουτε οι ιδιοι σαν πιεση αυτο ειναι νευροπιεση, απολυτως φυσιολογικο κ γίνεται πολλες φορες μεσα στη μερα, οταν λενε οτι καποιος εχει πιεση πρέπει να εχει για πολυ καιρο συνεχομενα κ να μν το καταλαβαίνει δλδ η ανεβασμςνη πιεση να ειναι η πιεση π δν θα τ δημιουργεί συμπτώματα, οταν εγω ανεβάζω πιεση ειναι οταν αγχώνομαι κ την νιωθω νιωθω να μ κοβονται τα ποδια εξαψεις εκτατες παλμους κτλπ αυτο συμβαίνει σε ολους

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    30 είμαι
    Κατάλαβα τι λες εμάς επικρατεί ο φόβος εκείνη την στιγμή μέχρι να μάθεις να το διαχειριστεις κάπως

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Μια αγωγή θα σε βοηθουσε μεσα στο. Πανικο να κρατησεις μια ψυχραιμια οσο οξυμωρο κ αν ακουγεται,

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Και εγώ το πιστεύω αλλά φοβάμαι μην κολλήσω και επίσης σκέφτομαι ότι είναι χρονοβόρο δηλαδή άντε να πάω σε ψυχίατρο να μιλήσουμε κάνα δυο τρεις φορές και μετά να μου γράψει είναι και το οικονομικό στην μέση

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Το αγχος σ δημιουργεί τον πανικό η το αντίθετο;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    106
    Όταν στρεσαρισρω λίγο παραπάνω και για μλκια λόγο μέσα στο επόμενο μισάωρο θα αρχίσουν εξάψεις ιδρώτας και ταχυκαρδία άρα από το άγχος έχω την εντύπωση ότι ξεκινάει και φτάνει πανικό με νευρικές κινήσεις κτλ

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού η κρίση επιληψίας;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-02-2020, 12:38
  2. Φόβος για καρδιακή προσβολή / Κρίση Πανικού (με συμπτώματα)
    By whiteboycode in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2018, 22:20
  3. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  4. Κρίση Πανικού και φόβος θανάτου...
    By Anastasis in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 11-05-2015, 18:27
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 17:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •