κουραστικες εμμονες σκεψεις - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 172
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    "μάλλον κάτι θα έκανε".. Υποθέτεις; Ή θες να πεις ότι κάτι έκανε και γιαυτό δεν της είχες εμπιστοσύνη;
    Οπότε βλέπεις πως όλο αυτό στο παρελθόν το κουβαλάς και στην τωρινή σου σχέση. Ενώ μιλάμε για εντελώς διαφορετικό άτομο και παρελθόν.
    Αν θες μπορείς να συζητήσεις αυτό που έκανε η τότε κοπέλα και να βγάλεις μια άκρη. Αν θυμάσαι και με αυτή την κοπέλα είχες φάει τρομερό κόλλημα με το παρελθόν της ενώ τα πράγματα ήταν απλά και δεν υπήρχε λόγος να δώσεις τόση σημασία.
    ειχε δωσει κερατο και μου ελεγ ψεματα αλλα καλυτερα σε προσωπικο μηνυμα να στα πω αναλυτικα..με αυτη τωρα εννοεις ε?ναι ακομα υπαρχει κολλημα ενω πλεον η αληθεια ειναι πραγμτικα τιποτα μονο φιλικες συζητησεις αλλα εμενα μου εχει καρφωθει οτι δεν ηταν φιλικα μηπως γτ δεν ειναι πειστικη στα λεγομενα?

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    ειχε δωσει κερατο και μου ελεγ ψεματα αλλα καλυτερα σε προσωπικο μηνυμα να στα πω αναλυτικα..με αυτη τωρα εννοεις ε?ναι ακομα υπαρχει κολλημα ενω πλεον η αληθεια ειναι πραγμτικα τιποτα μονο φιλικες συζητησεις αλλα εμενα μου εχει καρφωθει οτι δεν ηταν φιλικα μηπως γτ δεν ειναι πειστικη στα λεγομενα?
    Μάλλον επειδή δεν θες να μπεις στην διαδικασία να δεις ότι μπορεί να λέει και αλήθεια;
    Και στις δύο σχέσεις είχες θέμα με το παρελθόν που δεν μπορείς να αλλάξεις κιόλας. Το παρόν που είναι; Έχει σημασία;

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μάλλον επειδή δεν θες να μπεις στην διαδικασία να δεις ότι μπορεί να λέει και αλήθεια;
    Και στις δύο σχέσεις είχες θέμα με το παρελθόν που δεν μπορείς να αλλάξεις κιόλας. Το παρόν που είναι; Έχει σημασία;
    με τη σχεση τωρα ναι εχει νοημα λες να συνηθισα τη διαδικασια με το ψεμα που ελγε και δυσκολευομαι να πιστεψω την αληθεια η οτι ξεχωριζει στις μερες και δεν εβλεπε ποτε κανενα ερωτικα και απλα μιλαγε οπως μιλαμε ολοι με φιλους φιλες? τι να πω μαλλον φταιει το παρελθον μου

  4. #154
    Εγώ ένα έχω να πω μόνη μου βρήκα την ησυχία μου.. Για αστείο το λέω να σπάσει λίγο ο πάγος

  5. #155
    Μάλλον το θέμα έγκειται στο ότι έχεις σχηματιστεί μια γενική γνώμη για τις γυναίκες.
    Και νομίζεις πως αυτή η κοπέλα δεν θα διαφέρει. Κι όμως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι!

  6. #156
    Αυτό πρέπει να το λέω και εγώ στον ευατο μου φυσικά..
    Έχεις επηρεαστεί αυτό είναι όλο, μπορείς Δημήτρη να αποβάλεις τις σκέψεις, θέλει λίγη δουλειά

  7. #157
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μάλλον δε θες να είσαι με αυτή την κοπέλα. Προφανώς κατά βάθος να σου αρέσουν άλλο στυλ γυναίκας αλλά αυτό το στυλ που σου αρέσει σου δημιουργεί αγχος έτσι αποφάσισες ότι καλύτερα να σου αρέσουν κοπέλες σαν αυτή που είσαι τώρα. Έκανες σχέση μ αυτή κ νόμιζες όλα θα πάνε καλά αλλά το μέσα σου σε τρώει κ θέλει να την καταστρέψει αυτή τη σχέση γιατί δεν είναι αυτό που πραγματικά θες. Σκέψου το λίγο μήπως ισχύει αυτό ίσως όλο να δουλευει υποσυνείδητα στο συνειδητο σου ποτέ δε θα παραδεχτείς ότι σου αρέσουν τα κακά κορίτσια σε εισαγωγικά αυτό το τελευταιο

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Μάλλον δε θες να είσαι με αυτή την κοπέλα. Προφανώς κατά βάθος να σου αρέσουν άλλο στυλ γυναίκας αλλά αυτό το στυλ που σου αρέσει σου δημιουργεί αγχος έτσι αποφάσισες ότι καλύτερα να σου αρέσουν κοπέλες σαν αυτή που είσαι τώρα. Έκανες σχέση μ αυτή κ νόμιζες όλα θα πάνε καλά αλλά το μέσα σου σε τρώει κ θέλει να την καταστρέψει αυτή τη σχέση γιατί δεν είναι αυτό που πραγματικά θες. Σκέψου το λίγο μήπως ισχύει αυτό ίσως όλο να δουλευει υποσυνείδητα στο συνειδητο σου ποτέ δε θα παραδεχτείς ότι σου αρέσουν τα κακά κορίτσια σε εισαγωγικά αυτό το τελευταιο
    οχι ρε συ τελειως ακυρο αυτο καθως το διαβαζα δεν ισχυει καν μαλλον σε πολλη αγαπη το ριχνω ζηλεια? δεν ξερω και σε παλιοτερες επιρροες αφου δεν μου αρεσει καποια να εχει παρελθον ερωτικο αρα που κολλαει να μου αρεσουν τα κακα κοριτσια?

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by Hope for better days View Post
    Αυτό πρέπει να το λέω και εγώ στον ευατο μου φυσικά..
    Έχεις επηρεαστεί αυτό είναι όλο, μπορείς Δημήτρη να αποβάλεις τις σκέψεις, θέλει λίγη δουλειά
    το παλευω απλα καποιες ωρες γινονται ψευτικα σεναρια στο μυαλο μου αυτο ειναι ολο..καποιες φορες απλα νομιζω οτι χανω το νοημα της ζωης χωρις να σκεφτομαι κατι μαλλον πρεπει να βρω μια ασχολια

  10. #160
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ναι αλλά γιατί δε σου αρέσει κάποια να έχει ερωτικό παρελθόν; δεν είναι περίεργο; το φυσιολογικό είναι να μη σου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη το να είχε άλλες σχέσεις η αλλη

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Ναι αλλά γιατί δε σου αρέσει κάποια να έχει ερωτικό παρελθόν; δεν είναι περίεργο; το φυσιολογικό είναι να μη σου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη το να είχε άλλες σχέσεις η αλλη
    δεν ξερω γιατι μηπως επειδη τα κανω εικονες?η μου λενε λεπτομερειες

  12. #162
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Όχι αν σου ήταν αδιάφορο δε θα τα έκανες εικόνες. Πρώτα σ ενοχλεί κ μετά γίνονται εικόνες κ μετά σ ενοχλεί περισσότερο. Ίσως αυτές οι κοπέλες με εμπειρία να σου προκαλούν ανασφάλεια. Πάντως είπες με την προηγούμενη δεν είχες τέτοια θέματα. Ξέρεις γιατί δεν είχες; γιατι την ανασφάλεια την βιώνεις. Ήταν μάλλον πιο ξεκάθαρα στην προηγούμενη σχέση δε χρειάζονταν το υποσεινηδητο σου να δημιουργήσει όλη αυτή την ιστορία που σε βασανίζει τώρα. Σ ενοχλεί τόσο πολύ να έχει η άλλη παρελθόν που ακόμα κι αν δεν έχεις στοιχεία για να φτιάξεις εικόνες τότε τα δημιουργείς υποθέτω τα κ μετά φτιάχνεις την εικόνα σου

  13. #163
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Νομίζω πρέπει να δουλέψεις το θέμα της ανασφάλειας που έχεις με τις γυναίκες. Δεν είμαι σίγουρη ότι έχεις όντως αυτοπεποίθηση. Η πραγματική αυτοπεποίθηση χτίζεται με το πως βλέπουμε εμείς τον εαυτό μας όχι με το πως μας βλέπουν οι άλλοι, γιατί τότε τι γίνεται αν οι άλλοι αλλάξουν βλέμμα; θα γκρεμιστεί η αυτοπεποίθηση μας;

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Όχι αν σου ήταν αδιάφορο δε θα τα έκανες εικόνες. Πρώτα σ ενοχλεί κ μετά γίνονται εικόνες κ μετά σ ενοχλεί περισσότερο. Ίσως αυτές οι κοπέλες με εμπειρία να σου προκαλούν ανασφάλεια. Πάντως είπες με την προηγούμενη δεν είχες τέτοια θέματα. Ξέρεις γιατί δεν είχες; γιατι την ανασφάλεια την βιώνεις. Ήταν μάλλον πιο ξεκάθαρα στην προηγούμενη σχέση δε χρειάζονταν το υποσεινηδητο σου να δημιουργήσει όλη αυτή την ιστορία που σε βασανίζει τώρα. Σ ενοχλεί τόσο πολύ να έχει η άλλη παρελθόν που ακόμα κι αν δεν έχεις στοιχεία για να φτιάξεις εικόνες τότε τα δημιουργείς υποθέτω τα κ μετά φτιάχνεις την εικόνα σου
    μηπως επειδη την βλεπω πιο σοβαρα?και κανει ψευτικα σεναρια το μυαλο ενω η πραγματικοτητα ...ειναι τερμα διαφορετικη μια εθνικη να βγω να τρεξω λιγο να ξελαμπικαρω

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by dimitrisgr View Post
    με τη σχεση τωρα ναι εχει νοημα λες να συνηθισα τη διαδικασια με το ψεμα που ελγε και δυσκολευομαι να πιστεψω την αληθεια η οτι ξεχωριζει στις μερες και δεν εβλεπε ποτε κανενα ερωτικα και απλα μιλαγε οπως μιλαμε ολοι με φιλους φιλες? τι να πω μαλλον φταιει το παρελθον μου
    Η κοπέλα γενικά πως είναι μαζί σου;

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Similar Threads

  1. Διεστραμενες σκεψεις και εμμονες ιδεες!!
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-03-2018, 18:36
  2. Εμμονες ιδεες-Σκεψεις επιμονες
    By Angel1996 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2017, 03:17
  3. εμμονες ;
    By magdalene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-03-2016, 22:06
  4. ΕΜΜΟΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By ΑΝΝΙΑ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2014, 13:04
  5. Εμμονές
    By StellaK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 08-03-2005, 12:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •