΄Όταν ημουν μικρος, είχαμε μια κασετα vhs οπου ειχε μέσα διαφορες εκπομπες,παιδικα,διαφημισε ις. Κάποια μισα καποια ολοκληρα. Μισά γιατί πανω στο ηδη γραμμενο προγραμμα γραφαμε κατι αλλο. ξανα και ξανα. Μια φορα ειχα βρει ενα στιγμιοτυπο το οποιο κρατουσε καποια δευτερολεπτα. Έτσι όπως το θυμόμουν τότε, έδειχνε ενα παιδακι σε ενα σκοτεινο δωματιο σαν σοφιτα. Σε αυτο τον χωρο υπηρχε ενας τεραστιος κλοουν χαμογελαστος σαν κουκλα. Κοτιοντουσαν και ξαφνικα, το παιδακι τρεχει στην αγκαλια του και στριφογυριζουν στο φως του φεγγαριου ενω ακουγεται μια ωραια μουσικη. Ηταν τρομακτικο γιατι ηταν ησυχο και σκοτεινο. Τα γραφικα εμοιαζαν γραφικα σαν να ηταν φτιαγμενα απο πλαιστελινη/μαριονετες κατι τετοιο. Θυμαμαι, πολλες φορες στο βιντεο γυρναγα την κασετα πισω με σκοπο να δω παραπανω υλικο απο την σκηνη αυτη.

Αυτη η αναμνηση ειναι πολυ παλια. Πέρυσι ανοιξα ενα θεμα στο reddit, με σκοπο να το βρω. Πίστευα οτι δεν θα το εβρισκα ποτέ επειδη το στιγμιοτυπο ηταν λιγα δευτερολεπτα. Επίσηςμ ήμουν μικρος οποτε η μνημη μου, μπορει να επαιζε παιχνιδια. Μπορει να ηταν διαφημιση. Το μυαλο μου καμια φορα εκανε υποθεσεις οτι μπορει να ηταν Χριστουγεννιάτικη διαφήμιση και οτι ο κλουν δεν ηταν κλοουν αλλά Άγιος Βασίλης.

Τελικά, μετα από χρόνια, νομίζω οτι βρέθηκε!!!!!! το παιδακι δεν ηταν παιδακι αλλα το πνεύμα της αγαπημένης του κλόουν. Αυτο πρέπει να είναι. Το βρήκε περυσι ένας όταν το γραψα στο reddit.

Πιστεύω κατα 90% αυτο ειναι.

https://www.youtube.com/watch?v=PcEs8njv0c8


στην κασέτα σωζόταν μονο από το 2:53 και μετα.

φανταστείτε ποσες λιγες πιθανότητες υπήρχαν να βρεθει.


έχει κανεις καμια παρομοια αναμνηση να διηγηθει?