Τα χαρακτηριστικά ενός ώριμου άντρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 146
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389

    Τα χαρακτηριστικά ενός ώριμου άντρα

    Καλησπέρα!

    Χθες πέτυχα τυχαία αυτό το άρθρο https://www.tilestwra.com/8-pragmata...den-kani-pote/ και σκέφτηκα να το ποστάρω εδώ προς συζήτηση... Για πείτε λοιπόν, κυρίως οι άντρες του φόρουμ (αλλά κι οι γυναίκες μπορούν να συμμετέχουν εννοείται) ισχύουν τα όσα γράφει σε γενικές γραμμές;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Σε γενικες γραμμες ναι ισχυουν ολα αυτα,παντα ομως σε μια υγιη και ισορροπημενη σχεση,οπου και οι δυο ειναι καλα και βγαζουν τον καλο εαυτο τους,και μπορουν και οι δυο να αντιμετωπιζουν μαζι τις δυσκολιες.Εγω θα προσθετα και την ειλικρινεια σε αυτα.Απο κει και περα βεβαια αυτα νομιζω ισχυουν και για τις γυναικες πανω κατω.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ναι συμφωνώ ειδικά στο πρώτο για την εμφάνιση. Χωρίς να ζητήσω την άποψη τους μου έχουν πει διαφορά όπως δεν έχεις πιο κοντά φορέματα θα σου πήγαινε, σορτσάκια φοράς βάλε κανένα σορτσάκι,

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Σε γενικες γραμμες ναι ισχυουν ολα αυτα,παντα ομως σε μια υγιη και ισορροπημενη σχεση,οπου και οι δυο ειναι καλα και βγαζουν τον καλο εαυτο τους,και μπορουν και οι δυο να αντιμετωπιζουν μαζι τις δυσκολιες.Εγω θα προσθετα και την ειλικρινεια σε αυτα.Απο κει και περα βεβαια αυτα νομιζω ισχυουν και για τις γυναικες πανω κατω.
    Συμφωνώ ότι λείπει η ειλικρίνεια στο κείμενο... Όσο γι' αυτό που λες για τον καλό εαυτό των ανθρώπων που αποτελούν το ζευγάρι στο θυμό είναι δύσκολο να βγάλεις τον καλό εαυτό σου αλλά αν είσαι ώριμος δεν φτάνεις στο σημείο να σηκώσεις χέρι... Φυσικά και ισχύουν και για τις γυναίκες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Ναι συμφωνώ ειδικά στο πρώτο για την εμφάνιση. Χωρίς να ζητήσω την άποψη τους μου έχουν πει διαφορά όπως δεν έχεις πιο κοντά φορέματα θα σου πήγαινε, σορτσάκια φοράς βάλε κανένα σορτσάκι,
    Αυτό πρώτα απ' όλα είναι αγένεια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Meditation
    Guest
    Δεν λέει κάτι που να μην ισχύει. Αλλά αυτά είναι χαρακτηριστικά ενός καλού άντρα ή και γυναίκας. Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι δεν είμαστε συνεχώς by the book. Και λάθη θα γίνουν, και παρεξηγήσεις και πράγματα που δεν σου αρέσουν σε μια σχέση μπορεί να γίνουν. Το θέμα είναι τι βγάζει ο/η σύντροφός σαν σύνολο στη σχέση και πόσο εκτιμαμε τον άνθρωπο που είναι δίπλα μας από το χαρακτήρα και από τη γενική συμπεριφορά του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    "Να έχει μια υγιή σχέση με την μάνα του"; Ενδιαφέρον...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Δεν λέει κάτι που να μην ισχύει. Αλλά αυτά είναι χαρακτηριστικά ενός καλού άντρα ή και γυναίκας. Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι δεν είμαστε συνεχώς by the book. Και λάθη θα γίνουν, και παρεξηγήσεις και πράγματα που δεν σου αρέσουν σε μια σχέση μπορεί να γίνουν. Το θέμα είναι τι βγάζει ο/η σύντροφός σαν σύνολο στη σχέση και πόσο εκτιμαμε τον άνθρωπο που είναι δίπλα μας από το χαρακτήρα και από τη γενική συμπεριφορά του.
    Εντάξει, τέλειος δεν είναι κανείς ούτε κι εμείς οι ίδιοι άρα δεν μπορούμε να έχουμε τέτοια απαίτηση απ' τον άλλον...
    Αυτό το άρθρο θεωρώ ότι απλά συγκέντρωσε κάποια χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει ο ώριμος άνθρωπος... Απλώς ήθελα να δω τι γνώμη έχει το αντρικό φύλο σχετικά γι' αυτό το πόσταρα... Επίσης εξαρτάται από το τι πράγματα που δεν αρέσουν σε μια σχέση μπορούν να γίνουν, υπάρχουν κάποια που γίνονται ανεκτά και κάποια όχι για παράδειγμα αν κάποιος χτυπήσει την σύντροφο του αυτό θεωρώ ότι δεν πρέπει να το επιτρέπουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    "Να έχει μια υγιή σχέση με την μάνα του"; Ενδιαφέρον...
    Εδώ εγώ κατάλαβα ότι εννοεί να μην κρέμεται απ' του φουστάνι της, δεν είναι ωραίο... Άσε που κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα δημιουργηθούν προβλήματα στη σχέση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εδώ εγώ κατάλαβα ότι εννοεί να μην κρέμεται απ' του φουστάνι της, δεν είναι ωραίο... Άσε που κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα δημιουργηθούν προβλήματα στη σχέση...
    Δεν λέει μόνο αυτό. Λέει για το πόσο σημαντική είναι η σχέση του παιδιού με τους γονείς του και στο τέλος τονίζει πως δεν πρέπει να είναι σε υπερβολικό βαθμό (δηλαδή αυτό που λες εσύ).

    Για μένα αυτα που λεει είναι εκτός πραγματικότητας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν λέει μόνο αυτό. Λέει για το πόσο σημαντική είναι η σχέση του παιδιού με τους γονείς του και στο τέλος τονίζει πως δεν πρέπει να είναι σε υπερβολικό βαθμό (δηλαδή αυτό που λες εσύ).

    Για μένα αυτα που λεει είναι εκτός πραγματικότητας.
    Νομίζω πως θεωρεί αυτονόητο ότι οι γονείς συμπεριφέρθηκαν σωστά στο παιδί τους γι' αυτό λέει πως είναι σημαντική...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω πως θεωρεί αυτονόητο ότι οι γονείς συμπεριφέρθηκαν σωστά στο παιδί τους γι' αυτό λέει πως είναι σημαντική...
    Ε αν ισχύει αυτό τότε οντως είναι εκτός πραγματικότητας.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εγώ νομίζω εννοεί να ενδιαφέρεται για τους γονείς του αλλα να χει δική του προσωπικότητα. Είναι κάποιοι που επηρεάζονται πολύ από την γνώμη των γωνιών τους ειδικά της μάνας τους νομίζουν ότι αφού το πε η μάνα τους έτσι είναι.. Λες κ η μάνα τους είναι ο θεός που τα ξέρει ολα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ε αν ισχύει αυτό τότε οντως είναι εκτός πραγματικότητας.
    Είναι ανάλογα την περίπτωση... Άλλοι γονείς είναι υποστηρικτικοί, άλλοι καλύτερα να μην είχαν κάνει παιδιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εγώ νομίζω εννοεί να ενδιαφέρεται για τους γονείς του αλλα να χει δική του προσωπικότητα. Είναι κάποιοι που επηρεάζονται πολύ από την γνώμη των γωνιών τους ειδικά της μάνας τους νομίζουν ότι αφού το πε η μάνα τους έτσι είναι.. Λες κ η μάνα τους είναι ο θεός που τα ξέρει ολα
    Αυτό είναι αλήθεια, συμβαίνει σε μερικούς...
    Λέμε περίπου το ίδιο πράγμα :)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποια χαρακτηριστικα θαυμαζετε στους αλλους ?
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-2020, 18:41
  2. ιδεα πως αποκτω χαρακτηριστικα αλλων ατομων
    By sotiris ocd in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 16-02-2018, 17:55
  3. ΤΙ ΣΑΣ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? Η ΘΕΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΖΩΟΥ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 08-03-2012, 20:56
  4. Replies: 46
    Last Post: 30-10-2010, 02:05
  5. Replies: 132
    Last Post: 29-10-2010, 01:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •