δεν μπορω να παω για δουλεια - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 107
  1. #61
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Oι αλλοδαποι αλληλουποστηριζονται και σαμποταρουν τους Ελληνες.
    πες τα ρε ορεστη! ειμαι σε ενα εργοστασιο ζυμης. φουρνος δηλαδη. και ειναι ολοι πακιστανοι γιατι ελληνας δεν παταει απο αυτες της συνθηκες. και εχω τους πακιστανους και να μου λενε για πουτσ... και για μου... και μου λενε καλα δεν εχεις γκομενα? και κατι τετοια...
    δεν μπορω εγω ετσι... και εαν θα πηγαινα για δουλεια θα πηγαινα για να κοινωνικοποιηθω και να νιωσω λιγο καλυτερα με τον εαυτο μου... και τι ωραια! ειμαι με πακιστανους!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είναι τυχαίο που από όσα σου γράψαν συμφώνησες με τον Ορέστη που δεν έχει δουλέψει αν όχι ποτέ στη ζωή του, εδώ και δεκαετίες σίγουρα, σχεδόν σε όλα του τα μηνύματα βγάζει αρνητικότητα και του φταίνε όλοι και όλα και κάθεται σπίτι και ψυχαναγκάζεται με τους δικούς του; Δεν το λέω για να θίξω τον Ορέστη. Παρόλο που τους τελευταίους μήνες βγάζει επιθετικότητα, νομίζω ότι είναι ένα άτομο με ικανότητες και με λίγη προσπάθεια από τη μεριά του μπορούσε να κάνει θαύματα και να βοηθήσει τον εαυτό του να έχει μία πολύ καλύτερη ζωή. Κι εσύ μπορείς. Κάνε μία αρχή από κάπου, μην τα βλέπεις όλα αρνητικά Ηλία.

  3. #63
    hlias1988
    Guest
    σονια εχεις φαει απειρα μηνυματα για την παρτη μου! σε ευχαριστω.... την αληθεια λες παντα! εστω και εαν ειναι σκληρη...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Oι αλλοδαποι αλληλουποστηριζονται και σαμποταρουν τους Ελληνες.
    Να το πάω και ενα βήμα παρακάτω....
    Και έτσι οι αλλοδαποί μας τρώνε τις δουλειές και επειδή δεν εχουμε δουλειές δεν εχουμε και γυναικες γιατι οι γυναικες μας βλέπουν σαν τεμπέληδες.

  5. #65
    hlias1988
    Guest
    mindcrime σε εχω ψυχολογισει εισαι πολυ αυστηρος.. αλλα χρειαζετε και αυτο....
    δεν ξερω μερικες φορες νομιζω οτι κοροιδευω τον ευατο μου με την δηθεν ψυχικη ασθενεια...
    αλλα τωρα...
    τον στιγματισμο της κοινωνιας ποιος θα μου τον βγαλει?

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    πες τα ρε ορεστη! ειμαι σε ενα εργοστασιο ζυμης. φουρνος δηλαδη. και ειναι ολοι πακιστανοι γιατι ελληνας δεν παταει απο αυτες της συνθηκες. και εχω τους πακιστανους και να μου λενε για πουτσ... και για μου... και μου λενε καλα δεν εχεις γκομενα? και κατι τετοια...
    δεν μπορω εγω ετσι... και εαν θα πηγαινα για δουλεια θα πηγαινα για να κοινωνικοποιηθω και να νιωσω λιγο καλυτερα με τον εαυτο μου... και τι ωραια! ειμαι με πακιστανους!
    Ειλικρινά εχω την απορια ποιες ειναι οι συνθήκες που αποτρέπουν τον Έλληνα να δουλεψει. Αυτο εκει που κανεις ονομάζεται τέχνη και η ειδικότητα φύλλαδορος και αν δεν ξέρεις ακόμα να ανοίξεις φυλλο καποια στιγμή θα μάθεις αρκεί να το θελεις και μπορεί να σε βοηθήσει στη μετέπειτα ζωη σου όσο αστείο και αν σου φαντάζει αυτο

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    πες τα ρε ορεστη! ειμαι σε ενα εργοστασιο ζυμης. φουρνος δηλαδη. και ειναι ολοι πακιστανοι γιατι ελληνας δεν παταει απο αυτες της συνθηκες. και εχω τους πακιστανους και να μου λενε για πουτσ... και για μου... και μου λενε καλα δεν εχεις γκομενα? και κατι τετοια...
    δεν μπορω εγω ετσι... και εαν θα πηγαινα για δουλεια θα πηγαινα για να κοινωνικοποιηθω και να νιωσω λιγο καλυτερα με τον εαυτο μου... και τι ωραια! ειμαι με πακιστανους!
    Αυτο ειναι λαιτ! Πεστους γαμαω στα μπουρδελακια Μεταξουργειο.

    Σε αλλες δουλειες μπορει να σε σακατεψουνε σκοπιμως για να φυγεις απ τη δουλεια.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είναι τυχαίο που από όσα σου γράψαν συμφώνησες με τον Ορέστη που δεν έχει δουλέψει αν όχι ποτέ στη ζωή του, εδώ και δεκαετίες σίγουρα, σχεδόν σε όλα του τα μηνύματα βγάζει αρνητικότητα και του φταίνε όλοι και όλα και κάθεται σπίτι και ψυχαναγκάζεται με τους δικούς του; Δεν το λέω για να θίξω τον Ορέστη. Παρόλο που τους τελευταίους μήνες βγάζει επιθετικότητα, νομίζω ότι είναι ένα άτομο με ικανότητες και με λίγη προσπάθεια από τη μεριά του μπορούσε να κάνει θαύματα και να βοηθήσει τον εαυτό του να έχει μία πολύ καλύτερη ζωή. Κι εσύ μπορείς. Κάνε μία αρχή από κάπου, μην τα βλέπεις όλα αρνητικά Ηλία.
    Ο Ορεστης γνωριζει την ανθρωπινη ψυχολογια. Ασε τα ad hominem δε σε παιρνει.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να το πάω και ενα βήμα παρακάτω....
    Και έτσι οι αλλοδαποί μας τρώνε τις δουλειές και επειδή δεν εχουμε δουλειές δεν εχουμε και γυναικες γιατι οι γυναικες μας βλέπουν σαν τεμπέληδες.
    Οι γυναικες δε θελουν να εχεις απλα μια δουλεια αλλα μην το παμε εκει και χαλασουμε τελειως την ψυχολογια του ανθρωπου.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι γυναικες δε θελουν να εχεις απλα μια δουλεια αλλα μην το παμε εκει και χαλασουμε τελειως την ψυχολογια του ανθρωπου.
    Κάποιες γυναικες δεν θέλουν να εχεις απλά μια δουλειά. Τωρα το θεμα ειναι ποιο ποσοστό υπερνικαει το άλλο το ποσοστό που ψάχνει για λούσα η αυτες που ζητάνε μια απλή καλη ζωη. Αυτο ειναι ενα θεμα κατα την άποψη μου αλλά το 80% των γυναικών πιστεύω πως απλώς δεν θέλουν να ειναι ο άντρας τεμπέλης το υπόλοιπο 20 ας ψάχνει ότι θελει

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν θελουν λουσα, θελουν στατους, θελουν ιματζ. Γι' αυτο εχει επιτυχιες ο αφραγκος καλλιτεχνης.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κι όλοι αυτοί που είναι σερβιτόροι, υδραυλικοί, λογιστές, γεωργοί, καταστηματάρχες, ταχυδρόμοι κτλ και είναι σε μακροχρόνιες σχέσεις ή γάμους είναι με γυναίκες που δεν τους θέλουν;

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ο Ορεστης γνωριζει την ανθρωπινη ψυχολογια. Ασε τα ad hominem δε σε παιρνει.
    Γιατί δεν με παίρνει; Σε όλα σου τα θέματα σου φταίει πάντα κάτι έξω από εσένα ποτέ εσύ. Την νοοτροπία και τα αποτελέσματά της στηλιτεύω, όχι εσένα.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    σονια εχεις φαει απειρα μηνυματα για την παρτη μου! σε ευχαριστω.... την αληθεια λες παντα! εστω και εαν ειναι σκληρη...
    Το ζήτημα Ηλία είναι στην πράξη τι γίνεται, εδώ σου δίνουμε ενθάρρυνση και το έναυσμα να σκεφτείς κάποια πράγματα. Απο εκεί και πέρα η ζωή είναι δική σου κι εσύ κάτι πρέπει να κάνεις. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω κάθε φορά. Να ΄σαι καλά.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν θελουν λουσα, θελουν στατους, θελουν ιματζ. Γι' αυτο εχει επιτυχιες ο αφραγκος καλλιτεχνης.
    Ο άφραγκος άσημος η ο άφραγκος διάσημος; Εγω παίζω μπουζούκι 38 Χρονια θα μπορούσα να έπαιζα σε πίστες αν ήθελα με διάσημα ονόματα άσχετα που δεν το έκανα για λόγους αρχής. Εγω θεωρούμαι καλλιτέχνης εχω τυχη; Πιστεύεις πως αν πάρω το μπουζούκι μου και πάω στην Αεροπαγειτου η στο Συνταγμα θα τις ψήσω η όχι;

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. δουλεια
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 08-06-2020, 19:03
  2. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 14:20
  3. Συνταγές για τη δουλειά
    By vivianoula in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 25-01-2008, 10:36
  4. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •