δεν μπορω να παω για δουλεια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 107
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Αγόρια, δε βρίσκουμε δουλειά για να ρίξουμε γυναίκες, αλλά να βιοποριστούμε και, αν είμαστε τυχεροί, να δημιουργήσουμε.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Αγόρια, δε βρίσκουμε δουλειά για να ρίξουμε γυναίκες, αλλά να βιοποριστούμε και, αν είμαστε τυχεροί, να δημιουργήσουμε.
    ομως η δουλεια θα σου δωσει τα χρηματα για να παρεις ενα καλο αυτοκινητο και να φευγεις απο το κλαμπ παντα με μια γυναικα συνηθως ωραια γιατι ετσι εχεις περισσοτερες επιλογες

  3. #78
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ομως η δουλεια θα σου δωσει τα χρηματα για να παρεις ενα καλο αυτοκινητο και να φευγεις απο το κλαμπ παντα με μια γυναικα συνηθως ωραια γιατι ετσι εχεις περισσοτερες επιλογες
    αυτα ειναι τα προτυπα που μας εχει περασει η κοινωνια... για το να εισαι αποδεκτος πρεπει να εχεις ωραιο αμαξι καλη δουλεια κτλ.
    αλλιως δεν αξιζεις τιποτα.... ε δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το νοημα της ζωης..........

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αυτα ειναι τα προτυπα που μας εχει περασει η κοινωνια... για το να εισαι αποδεκτος πρεπει να εχεις ωραιο αμαξι καλη δουλεια κτλ.
    αλλιως δεν αξιζεις τιποτα.... ε δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το νοημα της ζωης..........
    ποια κοινωνια;
    οι γυναικες!!

  5. #80
    hlias1988
    Guest
    με γειωσες! οκ μπορει και να εχεις δικιο ...
    αλλα οταν εισαι λιγακι αποτυχημενος σκεφτεσαι ποιο σφαιρικα για να ξεπερασεις το προβλημα.. θεος ειναι αυτος?... δεν ξερω... με καταλαβαινεις τι λεω.......

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ομως η δουλεια θα σου δωσει τα χρηματα για να παρεις ενα καλο αυτοκινητο και να φευγεις απο το κλαμπ παντα με μια γυναικα συνηθως ωραια γιατι ετσι εχεις περισσοτερες επιλογες

    Βρε παιδιά, έλεος πιά με αυτό το κλισέ. Πόσες γυναίκες μένουν στο ωραίο αμάξι και στο χοντρό πορτοφόλι; Κάποια στερημένα κοριτσάκια από τα γκράβαρα. Συνήθως οι άντρες που πάνε παρέα με το πορτοφόλι και το αμάξι έχουν και άλλα προσόντα να επιδείξουν: Δυναμισμό, αυτοπεποίθηση ... Πόσες γυναίκες του 21ου αιώνα θα πήγαιναν με ένα αηδιαστικό γέρο επειδή έχει λεφτά;
    Last edited by proteus; 10-09-2020 at 08:23.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Βρε παιδιά, έλεος πιά με αυτό το κλισέ. Πόσες γυναίκες μένουν στο ωραίο αμάξι και στο χοντρό πορτοφόλι; Κάποια στερημένα κοριτσάκια από τα γκράβαρα. Συνήθως οι άντρες που πάνε με αυτά έχουν και άλλα προσόντα να επιδείξουν: Δυναμισμό, αυτοπεποίθηση ... Πόσες γυναίκες του 21ου αιώνα θα πήγαιναν με ένα αηδιαστικό γέρο επειδή έχει λεφτά;
    Μην κουράζεσαι, ο Νίκος είναι ο μισογύνης του φόρουμ, δεν θα βγάλεις άκρη... Φιλική συμβουλή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ομως η δουλεια θα σου δωσει τα χρηματα για να παρεις ενα καλο αυτοκινητο και να φευγεις απο το κλαμπ παντα με μια γυναικα συνηθως ωραια γιατι ετσι εχεις περισσοτερες επιλογες
    Φίλε μου ετσι δουλεύει στη φαντασία στη πραγματικότητα όχι. Καταρχήν δεν σκας στο κλαμπ με αυτοκίνητο ποτε, και θα καταλάβεις τωρα γιατι. Εισαι φραγκάτος αλλά τη γυναίκα δεν θα τη γνωρίσεις στο πάρκινγκ μεσα στο μαγαζί θα τη γνωρίσεις σωστά; Αυτη θα ναι με φίλες όποτε το αλκοόλ θα ρέει άφθονο και μπουκάλι θα στήσεις και σφηνάκια θα κεράσεις. Το αποτέλεσμα ξέρεις ποιο ειναι να γυρίσεις με ταξί

    Στα μπουζούκια μπορείς να πας με αμάξι υπό τον όρο πως δεν θα πιεις και ειναι και πιο ευκολο το πέσιμο εκει, αλλά θα ξηλωθεις γιατι αντί τα πανέρια να πηγαίνουν στον καλλιτέχνη θα πηγαίνουν σε αυτήν και θα το δει και το αυτοκίνητο σου και το σπιτι σου και ότι γουστάρεις θα δει

    Έλα όμως που αυτο γινεται αρρώστια χειρότερη και απο πρεζα και εχεις να πας και στη δουλειά ετσι δεν ειναι; Πως θα αντέχεις για να πάρεις τη πρεζα του μεγαλείου σωματικά;

    Εισαι φραγκάτος σίγουρα θα υπαρχει λύση και σίγουρα καποια απο τις τόσες πολλές γάτες που θα γνωρίσεις σε αυτόν το τροπο ζωης θα σου την δείξει την υποφαινόμενη λύση με 4 γράμματα που λέγεται κόκα. Μόλις ξεκίνησε η αρχή του τέλους αυτός ειναι ο δρόμος του εχω Καλη δουλειά και γίνομαι επιδειξιας

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ο άφραγκος άσημος η ο άφραγκος διάσημος; Εγω παίζω μπουζούκι 38 Χρονια θα μπορούσα να έπαιζα σε πίστες αν ήθελα με διάσημα ονόματα άσχετα που δεν το έκανα για λόγους αρχής. Εγω θεωρούμαι καλλιτέχνης εχω τυχη; Πιστεύεις πως αν πάρω το μπουζούκι μου και πάω στην Αεροπαγειτου η στο Συνταγμα θα τις ψήσω η όχι;
    Κατι θα καταφερεις αν εχεις ωραιο στυλ. Εμενα μου αρεσει ο παναγιωτης ωμεγα που τραγουδαει στην Ερμου.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γιατί δεν με παίρνει; Σε όλα σου τα θέματα σου φταίει πάντα κάτι έξω από εσένα ποτέ εσύ. Την νοοτροπία και τα αποτελέσματά της στηλιτεύω, όχι εσένα.
    Το μεσα και το εξω ειναι αλληλενδετα. Αν δινεις λαθος συμβουλες στον Ηλια που θα του φερουν τα αντιθετα αποτελεσματα, τοτε πρεπει να το καταλαβει και να το διορθωσει και αν χρειαστει να σταματησει να μπαινει σε φορουμ και να ζηταει συμβουλες απο τριτους.

  11. #86
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Το μεσα και το εξω ειναι αλληλενδετα. Αν δινεις λαθος συμβουλες στον Ηλια που θα του φερουν τα αντιθετα αποτελεσματα, τοτε πρεπει να το καταλαβει και να το διορθωσει και αν χρειαστει να σταματησει να μπαινει σε φορουμ και να ζηταει συμβουλες απο τριτους.
    αυτο μου ειπε και η ψυχιατρος... να μην μπαινω εδω μεσα.. αλλα ξερεις γιατι μπαινω? γιατι βλεπω και αλλους που εχουν παρομοια προβληματα και παιρνω θαρρος....
    ξερεις κατι ορεστη? ολοι μου ειπαν πηγαινε για δουλεια.. και εγω πηγα... ειδα οτι τα εμποδια ηταν μεγαλα και εφυγα...
    και στεναχωρηθηκα που δεν τα καταφερα.... και εγινα ποιο σκατα......

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ηλία έχει να κάνει πάντα με το τι περιμένεις να ακούσεις..
    Αν θες να ακούσεις λογια που θα σε ρίξουν κι άλλο (ή να νιωσεις καλά που δεν προσπαθείς για αυτό που θες) τότε ναι δεν θα ανοίξεις συζήτηση σε ένα δημόσιο φορουμ.
    Αν θες όμως να ακούσεις τρόπους για να προσπαθήσεις, να ακούσεις τι έκανε κάποιος άλλος που ήταν στην ίδια θέση με σένα και τώρα έχει δουλειά θα ανοίξεις θέμα σε ενα δημόσιο φορουμ.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,410
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αυτο μου ειπε και η ψυχιατρος... να μην μπαινω εδω μεσα.. αλλα ξερεις γιατι μπαινω? γιατι βλεπω και αλλους που εχουν παρομοια προβληματα και παιρνω θαρρος....
    ξερεις κατι ορεστη? ολοι μου ειπαν πηγαινε για δουλεια.. και εγω πηγα... ειδα οτι τα εμποδια ηταν μεγαλα και εφυγα...
    και στεναχωρηθηκα που δεν τα καταφερα.... και εγινα ποιο σκατα......
    Μπορείς να μας πεις τα εμπόδια που συνάντησες Ηλία να καταλάβουμε περισσότερα πράγματα για εσένα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #89
    hlias1988
    Guest
    αφηστε το παιδια λυγει εδω το θεμα.......

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αυτο μου ειπε και η ψυχιατρος... να μην μπαινω εδω μεσα.. αλλα ξερεις γιατι μπαινω? γιατι βλεπω και αλλους που εχουν παρομοια προβληματα και παιρνω θαρρος....
    ξερεις κατι ορεστη? ολοι μου ειπαν πηγαινε για δουλεια.. και εγω πηγα... ειδα οτι τα εμποδια ηταν μεγαλα και εφυγα...
    και στεναχωρηθηκα που δεν τα καταφερα.... και εγινα ποιο σκατα......
    Εγω εχω ακουσει και καλες και κακες συμβουλες σε δικα μου θεματα. Και τα δυο ειδη μας επηρεαζουν. Γενικα ειναι πολυ δυσκολο ακομα και φιλοι να συμβουλεψουν για προσωπικα θεματα. Δεν ξερω την απαντηση στο αν πρεπει να μπαινεις εδω. Εγω εκανα καταχρηση μια εποχη. Ο πραγματικος κοσμος ειναι εξω απο εδω. Εξω πρεπει να τα πηγαινουμε καλα. Εδω δεν υπαρχουν ουτε φιλοι ουτε τιποτα. Κανεις δε μας ειναι τιποτα. Κανεις δε θα νοιαστει αν εσυ, εγω, ο οποιοσδηποτε, θα παει καλα στη ζωη του ή ασχημα, αν θα ζησει ή αν θα πεθανει. Εξω ομως μπορεις να βρεις ανθρωπους που θα νοιαστουν οπως θα νοιαστεις κι εσυ. Μεγαλη παγιδα να βασιστεις στον εικονικο κοσμο. Οι περισσοτεροι που μπαινουν εδω δεν βασιζονται στους αλλους χρηστες.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. δουλεια
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 08-06-2020, 19:03
  2. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 14:20
  3. Συνταγές για τη δουλειά
    By vivianoula in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 25-01-2008, 10:36
  4. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •