δεν μπορω να παω για δουλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    δεν μπορω να παω για δουλεια

    υπαρχει κανενας με τετοια προβληματα? δεν μπορω να προσαρμωστω στην δουλεια το μυαλο μου ολη την ωρα φευγει και σκεφτετε αλλα πραγματα... δεν μπορω με κοσμο... και οσο το αφηνεις σε αφηνει...
    καμια ιδεα κανενας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    για σου γιωργο.... κατεληξα στο συμπερασμα οτι δεν φταιω εγω για την κατασταση μου φταινε οι τοξικοι γονεις....
    Μπορείς να κάνεις κάτι για να αλλάξει αυτό;

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    να πηγαινα ενα ταξιδι ξερωντας οτι ειμαι ασφαλης οικονομικα και μπορω να κανω οτι θελω... δεν γινετε γιατι δεν εχω λεφτα... αυτο θα με ξαλαφρωνε απο το βαρος...

    σε καποιο ποστ ποιο πανω λεει καταθλιψη και οικονομικα... πιστευω αυτο ισχυει....

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μπορείς να κάνεις κάτι για να αλλάξει αυτό;
    οσον αφορα τους τοξικους γονεις μονο υπομονη μπορω να κανω... ειμαι ανεργος με ζουν και δεν εχω πολλα περιθωρια... δυστυχως... ουτε κοπελα εχω ουτε φιλους ζω μαζι τους........ χεστα... για λυπηση ειναι η κατασταση.... να παρω μια τσαντα και να φυγω στο πουθενα? δεν ειναι λυση...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Βρήκες ότι φταίνε οι γονείς σου που εσύ δεν μπορείς να πας για δουλειά (αν και δεν φταίνε μόνο αυτοί). Είναι κάτι που μπορεί να ισχύει γιατί κι εγώ μεγάλωσα με δύο τοξικους γονείς.. Αλλάααααα... Το θέμα είναι τι κάνεις για αυτό; Μένεις εκεί και λες "Δεν έχω λεφτά να κάνω την ζωή μου και φταίνε οι γονείς μου γι αυτό;" ή λες "Εγώ θα βρω μια δουλειά, να έχω τα δικά μου λεφτά κι θα σταθώ στα πόδια μου;"

    Με την φράση ομως "φταίνε οι τοξικοι γονεις μου" τι εννοείς;

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    ο πατερας μου αυτοκτονησε οταν ημουν 15 χρονων. δεν ειναι εδω... δεν εχω καποιον να συμβουλευτω.... μονο την μανα μου εχω.. και αυτη την βλεπω και λυγαει... ειμαστε δυσλητουργικοι σαν οικογενεια... ειχα πολλα ονειρα.. αλλα δεν εγιναν ποτε... απλα μενω εδω και περιμενω να περασει η μερα... τιποτα αλλο.... τα αφηνω ολα στην τυχη τους....
    περνω φαρμακα εδω και 8.5 χρονια εχω αφεθει και μου ειναι βουνο να παω για δουλεια.... να μπω στην εργασια...
    το μονο που θα με βοηθουσε ειναι κατι να μου αναπτερωσει το ηθικο... να μου δωσει νοημα για ζωη... ωστε να εχω ενεργεια να παω και για δουλεια... τωρα χωρις ονειρα δεν γινετε τιποτα......

  7. #7
    κοιτα φιλος... θα σου μηλησω σαν ατομο που εχω ζεσει την ζωη απο ολλες τις πλευρες της... λοιπον... πες μου για αρχη μενεις εσυ κ η μητερα σου μαζι? ασχτεα αν εισαι μεγαλος... το σπιτι ειναι την μητερας σου η ενοικειαζετε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ίσως να δίνεις περισσότερη βαρύτητα στην λέξη "όνειρο" από όσο χρειάζεται.. Κι κάπου εκεί νομίζεις ότι δεν έχεις όνειρα, στοχους. Ήδη πιο πάνω είπες ένα όνειρο σου (μια ανάγκη σου), να ταξιδέψεις.
    Το θέμα δουλειά σε προβληματίζει αρκετό καιρό και ειναι καλό ότι το επεξεργαζεσαι.
    Αν είχες δικά σου λεφτά τι θα ήθελες να κάνεις; Πέρα από το να κάνεις ταξίδια;

  9. #9
    θα ποιασεις την μανα σου θα την κοιταξεις κ θα της πεις... μανα... οτι εγινε ανοικει στο παρελθον... τωρα η θα κανουμε να ειμαστε καπως καλα η θα ψωφισουμε μαζι εδω περα οπως ειμαστε... καντη να το καταλάβει... θα κανει αυτη καποια απασχοληση οσο μπορει... κ εσυ θα βρεις οτι μπορεις... κ επεισης θα προσπαθησετε να ειστε συμαζεμενα κ να κανετε οσο οικονομια μπορειτε... οσο πιο πολυ ανοιγετσε οικονομικα τοσο μεγαλες καταστροφες θα ερχωνται... επειτα κανετ συχνα προσευχη... κ μυστιριακη ζωη στην εκλησια... επεισης θα σας βοηθησουν... κ απο κει με τον καιρο αμα σας μαθουν... προσπαθηστε να αποκτησετε εναν καλο τροπο ζωης... τουλαχιστον σε αυτα τα πλαισια που ειστε... ο θεος μαζι σας

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    αμα ειχα λεφτα θα μου αρεσε ηταν να παω σε καποια σχολη που σου δινει προοπτικη ...
    να παρω ενα καινουργιο μηχανακι...
    σε ενα θεμα please θελω την προσοχη σου..
    διαβαζω εσωτερικη αστρολογια... τον αστρολογικο μου χαρτη... υπαρχουν απειρες ερμηνειες εκει εξω στο ιντερνετ για τον αστρολογικο μου χαρτη.. απο την μια μου δινει οτι μπορω να ξεπερασω τα προβληματα μου με αυτον τον τροπο .. αλλα απο την αλλη ποιος πηγε μπροστα ετσι?
    για αυτο σου μιλαω για ονειρο.... μου δινει ενα ασθημα ασφαλειας οτι ολα θα πανε καλα... και στο τελος δεν κανω τιποτα εγω και απλα περιμενω να φτιαξουν τα πραγματα... δεν ειναι λαθος αυτο? και ξεκιναω να χαλιγωνισω τον ευατο μου να παω για δουλεια και σκεφτομαι αστρολογικα πως θα ξεπερασω τις δυσκολιες τις καθημερηνοτητας.... με φοβιζει αυτο....
    σαν να εχει μπει στο στο dna μου αυτο και δεν μπορω να το αποβαλω...

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by imperial View Post
    κοιτα φιλος... θα σου μηλησω σαν ατομο που εχω ζεσει την ζωη απο ολλες τις πλευρες της... λοιπον... πες μου για αρχη μενεις εσυ κ η μητερα σου μαζι? ασχτεα αν εισαι μεγαλος... το σπιτι ειναι την μητερας σου η ενοικειαζετε?
    μενω με την μανα μου και την γιαγια μου... η αδερφη μου παντρευτικε εκανε παιδι δεν την απασχολω με τα προβληματα μου... αστην να ζησει αυτο που δεν μπορουμε εμεις...οχι δεν μενουμε σε νοικη... εχουμε μια θεια αδερφη της μανα μου και ειναι τραπεζικος υπαλληλος... στελνει λεφτα αλλα ειναι πολυ τοξικη... ολο φωναζει... και κανω υπομονη....

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    mindcrime εαν εχεις να προσθεσεις κατι πες στο....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Κι εγώ είμαι ονειροπόλος, αλλά όταν ήμουν σε δουλειά το ξεπερνούσα, τουλάχιστον εν μέρει. Πρέπει να πιεστείς να τα καταφέρεις γιατί είναι πολύ βασική η δουλειά για την ανεξαρτησία σου και τη ζωή σου. Εμένα με βοηθάει να είναι κάποιος από πάνω μου στη δουλειά και να με ελέγχει έτσι ώστε να μην φεύγει τελείως το μυαλό

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κι εγώ είμαι ονειροπόλος, αλλά όταν ήμουν σε δουλειά το ξεπερνούσα, τουλάχιστον εν μέρει. Πρέπει να πιεστείς να τα καταφέρεις γιατί είναι πολύ βασική η δουλειά για την ανεξαρτησία σου και τη ζωή σου. Εμένα με βοηθάει να είναι κάποιος από πάνω μου στη δουλειά και να με ελέγχει έτσι ώστε να μην φεύγει τελείως το μυαλό
    ρε φιλε σε ζηλευω ειλικρινα.... που μπορεις και πας για δουλεια.... λεει καποιος οποιος δεν εχει να φαει πηγαινει για δουλεια θελει δεν θελει. και φευγουν τα ψυχολογικα... εγω μαλλον εχω και εναλακτικη δηλαδη λεω οκ δεν πειραζει μωρε δεν παω δεν χαθηκε και ο κοσμος...
    αλλα βλεπω τους αλλους που προχωρουν και με πεισμωνει.......

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    ρε παιδια ειλικρινα... οσοι παιρνουν τετοια φαρμακα αντιψυχωσικα το 20% δουλευει... οι αλλοι ειναι σε φαση τεμπελιας η αρρωστιας.... κανω λαθος?
    πειτε μου.......

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. δουλεια
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 08-06-2020, 20:03
  2. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 15:20
  3. Συνταγές για τη δουλειά
    By vivianoula in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 25-01-2008, 11:36
  4. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •