Διακοπή Remeron
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    18

    Διακοπή Remeron

    Παιδιά συπασχοντες γεια σας!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που να έκανε διακοπή Remeron αν ο ύπνος του μετά ήταν εντάξει η χάλασε τελείως? Παίρνω ρεμερον και δεν εχω σκοπό ακόμη να το διακόψω αλλά αγχώνομαι για αργότερα

  2. #2
    Καλησπέρα, αν και δεν είμαι γιατρός ούτε έχω γνώσεις φαρμακολογίας για μένα το καλύτερο φάρμακο για ύπνο είναι το στεντον. Ήπιο ναρκωτικό δε ξέρω το έχω σε εκτίμηση πολύ αυτό το φάρμακο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Καλησπέρα, αν και δεν είμαι γιατρός ούτε έχω γνώσεις φαρμακολογίας για μένα το καλύτερο φάρμακο για ύπνο είναι το στεντον. Ήπιο ναρκωτικό δε ξέρω το έχω σε εκτίμηση πολύ αυτό το φάρμακο.
    Το remeron είναι πολύ καλό για τον ύπνο και είναι και καλό αντικαταθλιπτικό , το χρησιμοποιώ λιγότερο από μήνα με πολύ καλά αποτελέσματα και ύπνο και κατάθλιψη-αγχος.
    Έκοψα το xanax μέσω του remeron χωρίς κανένα πρόβλημα.

  4. #4
    Το στεντον δεν είναι αντικαταθλιπτικο. Εγώ προσωπικα δε θα πάρω ποτέ αντικαταθλιπτικο όσο τα καταφέρω ενώ ήπια ναρκωτικά όπως το στεντον αν είχα πρόβλημα θα έπαιρνα άνευ δισταγμού. Ειδικά τα στεντον σα πολυτοξικομανης που έχω υπάρξει πιστεύω είναι τίμια ναρκωτικά τώρα τα ζαναξ δε τα έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά έχω την χειριστή εντύπωση σχήματισει γι αυτά από άλλους χρήστες. Για μένα τα μόνα φάρμακα που αξίζουν για προβλήματα ψυχολογικά μη οργανικά τουλάχιστον που δε φενονται στη μαγνητική είναι τα ναρκωτικά.

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Το στεντον δεν είναι αντικαταθλιπτικο. Εγώ προσωπικα δε θα πάρω ποτέ αντικαταθλιπτικο όσο τα καταφέρω ενώ ήπια ναρκωτικά όπως το στεντον αν είχα πρόβλημα θα έπαιρνα άνευ δισταγμού. Ειδικά τα στεντον σα πολυτοξικομανης που έχω υπάρξει πιστεύω είναι τίμια ναρκωτικά τώρα τα ζαναξ δε τα έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά έχω την χειριστή εντύπωση σχήματισει γι αυτά από άλλους χρήστες. Για μένα τα μόνα φάρμακα που αξίζουν για προβλήματα ψυχολογικά μη οργανικά τουλάχιστον που δε φενονται στη μαγνητική είναι τα ναρκωτικά.
    ησουν πολυτοξικομανης και δεν παιρνεις αντιψυχωσικο.
    και εγω επειδη δεν μπορουσα να ελενξω τον θυμο μου μεσα στο σπιτι παιρνω εδω και 10 χρονια ηρεμιστικα και αντιψυχωσικο.

    εισαι πολυ τυχερος φιλαρακι.
    μονο χασισι εχω κανει ...

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Ο ψυχιατρος εγραψε στην διαγνωση "επιθετικη συμπεριφορα λογω καταχρησης ηρεμιστικων- υπνωτικων. ! γαμω?!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Chris91 View Post
    Παιδιά συπασχοντες γεια σας!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που να έκανε διακοπή Remeron αν ο ύπνος του μετά ήταν εντάξει η χάλασε τελείως? Παίρνω ρεμερον και δεν εχω σκοπό ακόμη να το διακόψω αλλά αγχώνομαι για αργότερα
    Αν το κόψεις μαχαίρι θα χαλάσει τελείως ο ύπνος. Αν το κόψεις πολύ πολύ αργά και σταδιακά μετά τις πρώτες μέρες λογικά θα επανέλθει ο ύπνος. Το ρεμερον βοηθάει στον ύπνο ακόμη και με δόση στα 7,5mg. Ίσως και πιο χαμηλά.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Το remeron είναι πολύ καλό για τον ύπνο και είναι και καλό αντικαταθλιπτικό , το χρησιμοποιώ λιγότερο από μήνα με πολύ καλά αποτελέσματα και ύπνο και κατάθλιψη-αγχος.
    Έκοψα το xanax μέσω του remeron χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Αν σου πω το ίδιο και εγω θα το πιστέψεις?
    Και ξεκίνησα παράλληλα και σεροξατ για γενικευμένο άγχος με πολύ καλά αποτελέσματα στους 2 μήνες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by Chris91 View Post
    Αν σου πω το ίδιο και εγω θα το πιστέψεις?
    Και ξεκίνησα παράλληλα και σεροξατ για γενικευμένο άγχος με πολύ καλά αποτελέσματα στους 2 μήνες
    Ωραία , καλη εξέλιξη, remeron πόσα mg ? , Κι εμένα ο γιατρός μου λέει να βάλω κι άλλο αντικαταθλιπτικό αλλά το τρεναρω ακόμη αφού την βγάζω με το remeron 15mg προς το παρόν..

Similar Threads

  1. Remeron
    By teatree in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 33
    Last Post: 26-03-2021, 00:46
  2. Remeron..
    By xristoforos28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 95
    Last Post: 07-07-2018, 15:05
  3. διακοπή remeron
    By jordandan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 19:26
  4. REMERON
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2008, 15:09
  5. remeron
    By marirena in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2008, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •