Aπελπισμενη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    ναι απο το αντιψυχωσικο το πηρα...
    σοβαρα μιλας? ειναι σοβαρη ασθενεια ο διαβητης? ποσο καιρο το επαιρνε το φαρμακο?

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    αυτη η κοπελα δουλευει? σε τι κατασταση βρησκετε?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αυτη η κοπελα δουλευει? σε τι κατασταση βρησκετε?
    Ηλια σε πολύ καλύτερη κατάσταση τώρα έχει χάσει και κάποια κιλά, έχει χρόνια που το έπαθε και ήταν πιο σοβαρή κατάσταση από την δική σου με δυο νοσηλείας οπότε μην ανησυχείς.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ναι απο το αντιψυχωσικο το πηρα...
    σοβαρα μιλας? ειναι σοβαρη ασθενεια ο διαβητης? ποσο καιρο το επαιρνε το φαρμακο?
    Παίρνει χάπια για τον διαβήτη ίσως είχε κληρονομικότητα και όταν πήρε τα κιλά μιλάμε για πολλά κιλά της βγήκε το όλο θεμα στην επιφάνεια. Είχε και δύο νοσηλειες οπότε άφησε και τον εαυτό της. Σήμερα είναι πολύ πιο λειτουργική.

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    πηγα σε παθολογο σημερα... για σακχαρο.. απο 115mg που ειναι το ανωτερο οριο μου βρηκε σακχαρο 127mg. πηρα την ψυχιατρο και τις το ειπα.. και θα ειναι υπο συζητηση να μου δωσει καποιο ισως αλλο αντιψυχωσικο που δεν εχει αυτες τις παρενεργειες..
    επισης αυτο το φαρμακο η ολανζαπινη μου εχει δημιουργησει και ανεβασμα κακης χοληστερηνης...
    τι να πω.. χεστα.. αμα ειναι να παιρνω τοσα φαρμακα καλυτερα να σταματησω το αντιψυχωσικο... δηλαδη οταν παω 50 χρονων ποσα φαρμακα θα παιρνω?
    παιρνω φαρμακα και για τα τριγλικεριδια... που ανεβηκαν με το αντιψυχωσικο...
    η κοπελα η φιλη σου παιρνει ακομα την ολανζαπινη? και ας εχει και διαβητη τυπου 2? παιρνει φαρμακα για τον διαβητη?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Eχω καιρό να επικοινωνήσω μαζί της Ηλια, πήρε 25 κιλά και έχει καταφέρει να χάσει τα 14 αυτό ξερω.Νομίζω πως ναι παιρνει αντιψυχωσικο ακόμα . Και γω γι αυτό φοβάμαι να μπω στο αντιψυχωσικο γιατί ξέρω πως τσιμπας ζάχαρα, χοληστερίνη κτλ.

  7. #22
    Εμένα το εφεξορ μου προκαλούσε μεγαλύτερη τάση για επιθετικότητα και το έκοψα. Το ρεμερον είναι καλό αλλά θέλει προσοχή γιατί ανοίγει την όρεξη αλλά νομίζω κάνει τον μεταβολισμό αργό. Είχα πάρει δώδεκα κιλά με αυτό. Έχω κοντινό άτομο που παίρνει ολανζαπινη και λαντοζ και όχι δεν πήρε πολλά κιλά. Το λαντοζ φημίζεται ότι μειώνει την όρεξη. Πολύ καλό είναι και το σεροξατ ως αντικαταθλιπτικό. Εύχομαι ολόψυχα να δεις θετικές αλλαγές.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εμένα το εφεξορ μου προκαλούσε μεγαλύτερη τάση για επιθετικότητα και το έκοψα. Το ρεμερον είναι καλό αλλά θέλει προσοχή γιατί ανοίγει την όρεξη αλλά νομίζω κάνει τον μεταβολισμό αργό. Είχα πάρει δώδεκα κιλά με αυτό. Έχω κοντινό άτομο που παίρνει ολανζαπινη και λαντοζ και όχι δεν πήρε πολλά κιλά. Το λαντοζ φημίζεται ότι μειώνει την όρεξη. Πολύ καλό είναι και το σεροξατ ως αντικαταθλιπτικό. Εύχομαι ολόψυχα να δεις θετικές αλλαγές.
    Χίλια ευχαριστώ το σεροξατ το έπαιρνα μετά από μία περίοδο δεν μου έκανε κάτι το εφεξορ πιο δυνατό.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    πηγα σε παθολογο σημερα... για σακχαρο.. απο 115mg που ειναι το ανωτερο οριο μου βρηκε σακχαρο 127mg. πηρα την ψυχιατρο και τις το ειπα.. και θα ειναι υπο συζητηση να μου δωσει καποιο ισως αλλο αντιψυχωσικο που δεν εχει αυτες τις παρενεργειες..
    επισης αυτο το φαρμακο η ολανζαπινη μου εχει δημιουργησει και ανεβασμα κακης χοληστερηνης...
    τι να πω.. χεστα.. αμα ειναι να παιρνω τοσα φαρμακα καλυτερα να σταματησω το αντιψυχωσικο... δηλαδη οταν παω 50 χρονων ποσα φαρμακα θα παιρνω?
    παιρνω φαρμακα και για τα τριγλικεριδια... που ανεβηκαν με το αντιψυχωσικο...
    η κοπελα η φιλη σου παιρνει ακομα την ολανζαπινη? και ας εχει και διαβητη τυπου 2? παιρνει φαρμακα για τον διαβητη?
    Το ζυπρεξα σου ανέβασε τους δείκτες ή η κακη διατροφή που κανείς επειδή ανοίγει την όρεξη;Δε νομίζω σαν χάπι από μόνο του να ανεβάζει δείκτες αν προσέχεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Aπελπισμένη
    By el1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-2006, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •