Διπλή ζωή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163

    Διπλή ζωή;

    Καλημέρα σας!Έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά τις τελευταίες μέρες με βασανίζει κάτι που ανακάλυψα για τον σύντροφο μου και θέλω μια γνώμη γιατί ντρέπομαι να το πω σε κάποια φίλη μου!Με τον σύντροφο μου είμαστε 2μιση χρόνια μαζί αυτός 40 εγώ 37, δεν συζουμε αλλά μένω στο σπίτι του σχεδόν κάθε μέρα,έχει σημασία που το αναφέρω αυτό, εκτός από τις μέρες που έρχεται το παιδί που έχει από προηγούμενο γάμο και όταν φεύγει πάω εγώ,βέβαια καποιες φορές έχουμε μείνει κ όλοι μαζι!Προχθές, δυστυχώς, δεν ξέρω τι με έπιασε κ μηχανικά πήρα το κινητό του και ανακάλυψα ότι διατηρεί προφίλ σε σάιτ γνωριμιών, συνομιλίες δεν είδα, μόνο του αφήνουν μηνύματα χωρίς να απαντά εκείνος, το μόνο που είδα ότι αφήνει καρδιές στις φωτο που του αρεσουν κ επίσης ότι έχει αφήσει το μέιλ του!Ένιωσα μεγάλη απογοήτευση, το μεσημέρι που γύρισε ήμουν χάλια και δυστυχώς δεν κρατήθηκα κ έβαλα τα κλάματα, το έριξα αλλού για να το καλύψω!Εχθές του άφηνα υπονοούμενα για άλλες, και με ρώτησε γιατί έχω τέτοια συμπεριφορά από προχθές ότι έχω αλλάξει δεν είναι γλυκιά κλπ. Το κουκούλωσα πάλι κ το έριξα αλλού!Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω,σκέφτομαι πολλά, παλιότερα θα έφευγα χωρίς δεύτερη σκέψη, τωρα μου έρχονται πολλά στο μυαλό μέχρι και να του κλείσω ραντεβού για να πάθει πλάκα αλλά δεν θέλω να φτάσω μέχρι εκεί!Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί με καμμία, κ μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ειλικρινά αηδία, και δεν μπορώ να καταλάβω και ποτε τις συναντά αν έχει βρεθεί γιατι όπως είπα και παραπάνω είμαστε σχεδόν κάθε μέρα μαζί, εκτός τις μέρες που έρχεται το παιδί του, που το ξέρω ότι έρχεται !Να του το πω είναι αδύνατο γιατί είναι λογικό να μου πει ότι δεν είχα το δικαιωμα να ψαξω!Μην με κρίνετε αυστηρά, είμαι αρκετα χάλια!Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγω από συνήθεια,δεν έχω αρκετή αξιοπρεπεια;Μετά σκέφτομαι ότι δεν είχα δικαίωμα να ψάξω και να το καταπιώ και να συνεχίσω χωρίς να συμβαίνει κάτι!Το μόνο που νιώθω είναι μούδιασμα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οκ ακόμα και αν δεν εχει βρεθεί μεχρι σημερα αποκλείεται στο μέλλον να βρει καποια που να τον διεγείρει μέσω του σαιτ; Αν συμβεί κάτι τετοιο και σου πει χωρίζουμε τι γινεται μετα;
    Ενας ανδρας η μια γυναίκα που εχει αυτο που θέλει αναζητα κάτι άλλο η το κανει κάτι τετοιο εστω απο περιέργεια μέσω ενός σάιτ γνωριμιων;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    Καλημέρα σας!Έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά τις τελευταίες μέρες με βασανίζει κάτι που ανακάλυψα για τον σύντροφο μου και θέλω μια γνώμη γιατί ντρέπομαι να το πω σε κάποια φίλη μου!Με τον σύντροφο μου είμαστε 2μιση χρόνια μαζί αυτός 40 εγώ 37, δεν συζουμε αλλά μένω στο σπίτι του σχεδόν κάθε μέρα,έχει σημασία που το αναφέρω αυτό, εκτός από τις μέρες που έρχεται το παιδί που έχει από προηγούμενο γάμο και όταν φεύγει πάω εγώ,βέβαια καποιες φορές έχουμε μείνει κ όλοι μαζι!Προχθές, δυστυχώς, δεν ξέρω τι με έπιασε κ μηχανικά πήρα το κινητό του και ανακάλυψα ότι διατηρεί προφίλ σε σάιτ γνωριμιών, συνομιλίες δεν είδα, μόνο του αφήνουν μηνύματα χωρίς να απαντά εκείνος, το μόνο που είδα ότι αφήνει καρδιές στις φωτο που του αρεσουν κ επίσης ότι έχει αφήσει το μέιλ του!Ένιωσα μεγάλη απογοήτευση, το μεσημέρι που γύρισε ήμουν χάλια και δυστυχώς δεν κρατήθηκα κ έβαλα τα κλάματα, το έριξα αλλού για να το καλύψω!Εχθές του άφηνα υπονοούμενα για άλλες, και με ρώτησε γιατί έχω τέτοια συμπεριφορά από προχθές ότι έχω αλλάξει δεν είναι γλυκιά κλπ. Το κουκούλωσα πάλι κ το έριξα αλλού!Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω,σκέφτομαι πολλά, παλιότερα θα έφευγα χωρίς δεύτερη σκέψη, τωρα μου έρχονται πολλά στο μυαλό μέχρι και να του κλείσω ραντεβού για να πάθει πλάκα αλλά δεν θέλω να φτάσω μέχρι εκεί!Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί με καμμία, κ μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ειλικρινά αηδία, και δεν μπορώ να καταλάβω και ποτε τις συναντά αν έχει βρεθεί γιατι όπως είπα και παραπάνω είμαστε σχεδόν κάθε μέρα μαζί, εκτός τις μέρες που έρχεται το παιδί του, που το ξέρω ότι έρχεται !Να του το πω είναι αδύνατο γιατί είναι λογικό να μου πει ότι δεν είχα το δικαιωμα να ψαξω!Μην με κρίνετε αυστηρά, είμαι αρκετα χάλια!Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγω από συνήθεια,δεν έχω αρκετή αξιοπρεπεια;Μετά σκέφτομαι ότι δεν είχα δικαίωμα να ψάξω και να το καταπιώ και να συνεχίσω χωρίς να συμβαίνει κάτι!Το μόνο που νιώθω είναι μούδιασμα!
    Ενώ εδώ φαίνεται ότι αυτός κάνει κάτι που δείχνει ότι δεν σέβεται εσένα και την σχέση σας για ένα περίεργο λόγο έδωσε περισσότερη βαρύτητα στο γεγονός ότι κοίταξες το κινητό του και κρατάς κάτι μέσα σου που σε ενοχλει.. Ήταν λάθος ότι πήρες το κινητό του αλλά λες ότι το έκανες πρώτη φορα (κάτι που μπορεί να κάνουμε όλοι μας). Δεν θα σταθούμε σε αυτό όμως αλλά στο ότι ντρέπεσαι να το συζητήσεις μαζί του (και με τις φίλες σου).
    Καλό είναι να κάνεις μια κουβέντα μαζί του και γενικά να αφήσεις τον εαυτό σου να αντιδράσει σε κάτι που δεν μπορεί να ανεχτεί και όχι να καταστρέφεις την υγεία σου. Ας ήταν μάγκας και να μην έδινε αφορμές, τότε ναι να ένιωθες άσχημα που πήρες το κινητό του.

  4. #4
    Meditation
    Guest
    Εγώ λέω πάντως να κάνεις αυτό που σκέφτηκες. Κάνε προφίλ και στείλε του μήνυμα. Για ραντεβού δεν ξέρω...αλλα τουλάχιστον να δεις αν θα σου απαντήσει και αν θα θελήσει να σε δει. Αν σου κλείσει δηλαδή αυτός ραντεβού ή αν θελει να καυλαντισέτε μόνο μέσω ίντερνετ Να δεις δηλαδή τι κάνει και νε τις υπόλοιπες και γιατι ψάχνεται. Έτσι θα έχεις και αποδείξεις να του στρίψεις στη μουρη. Γιατί αν πας και του πεις ότι έμαθες πως έχει λογαριασμό σε σάιτ γνωριμιών και το χρησιμοποιεί τότε θα σου πει και αυτός κάποια ψέματα για να το κουκουλώσει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    Καλημέρα σας!Έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά τις τελευταίες μέρες με βασανίζει κάτι που ανακάλυψα για τον σύντροφο μου και θέλω μια γνώμη γιατί ντρέπομαι να το πω σε κάποια φίλη μου!Με τον σύντροφο μου είμαστε 2μιση χρόνια μαζί αυτός 40 εγώ 37, δεν συζουμε αλλά μένω στο σπίτι του σχεδόν κάθε μέρα,έχει σημασία που το αναφέρω αυτό, εκτός από τις μέρες που έρχεται το παιδί που έχει από προηγούμενο γάμο και όταν φεύγει πάω εγώ,βέβαια καποιες φορές έχουμε μείνει κ όλοι μαζι!Προχθές, δυστυχώς, δεν ξέρω τι με έπιασε κ μηχανικά πήρα το κινητό του και ανακάλυψα ότι διατηρεί προφίλ σε σάιτ γνωριμιών, συνομιλίες δεν είδα, μόνο του αφήνουν μηνύματα χωρίς να απαντά εκείνος, το μόνο που είδα ότι αφήνει καρδιές στις φωτο που του αρεσουν κ επίσης ότι έχει αφήσει το μέιλ του!Ένιωσα μεγάλη απογοήτευση, το μεσημέρι που γύρισε ήμουν χάλια και δυστυχώς δεν κρατήθηκα κ έβαλα τα κλάματα, το έριξα αλλού για να το καλύψω!Εχθές του άφηνα υπονοούμενα για άλλες, και με ρώτησε γιατί έχω τέτοια συμπεριφορά από προχθές ότι έχω αλλάξει δεν είναι γλυκιά κλπ. Το κουκούλωσα πάλι κ το έριξα αλλού!Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω,σκέφτομαι πολλά, παλιότερα θα έφευγα χωρίς δεύτερη σκέψη, τωρα μου έρχονται πολλά στο μυαλό μέχρι και να του κλείσω ραντεβού για να πάθει πλάκα αλλά δεν θέλω να φτάσω μέχρι εκεί!Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί με καμμία, κ μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ειλικρινά αηδία, και δεν μπορώ να καταλάβω και ποτε τις συναντά αν έχει βρεθεί γιατι όπως είπα και παραπάνω είμαστε σχεδόν κάθε μέρα μαζί, εκτός τις μέρες που έρχεται το παιδί του, που το ξέρω ότι έρχεται !Να του το πω είναι αδύνατο γιατί είναι λογικό να μου πει ότι δεν είχα το δικαιωμα να ψαξω!Μην με κρίνετε αυστηρά, είμαι αρκετα χάλια!Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν φεύγω από συνήθεια,δεν έχω αρκετή αξιοπρεπεια;Μετά σκέφτομαι ότι δεν είχα δικαίωμα να ψάξω και να το καταπιώ και να συνεχίσω χωρίς να συμβαίνει κάτι!Το μόνο που νιώθω είναι μούδιασμα!
    Δώσε μας ακομα λίγα στοιχειά για να καταλάβουμε περισσότερα ....

    Λες οτι έχει παιδί απο άλλο γάμο ,ποιος ήταν ο λόγος που χώρισε ?
    Είστε αρκετό καιρό μαζί οπότε έχεις γνωρίσει τον γιο του ,ποια η μεταξύ σας σχέση?
    Τι λέει εκείνος ,σχεδιάζεται πράγματα για το μέλλον σας?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δώσε μας ακομα λίγα στοιχειά για να καταλάβουμε περισσότερα ....

    Λες οτι έχει παιδί απο άλλο γάμο ,ποιος ήταν ο λόγος που χώρισε ?
    Είστε αρκετό καιρό μαζί οπότε έχεις γνωρίσει τον γιο του ,ποια η μεταξύ σας σχέση?
    Τι λέει εκείνος ,σχεδιάζεται πράγματα για το μέλλον σας?
    Τι σημασία έχουν αυτά; Για ποιο λόγο ένας άνθρωπος σε σχέση να διατηρεί ενεργό έναν λογαριασμό γνωριμιών; Ακόμα και αν δεν συναντιέται με καμία, ακόμα και αν σχεδιάζει γάμο και παιδιά, και μόνο το ότι στέλνει καρδούλες και ποιος ξέρει τι άλλο σε άλλες γυναίκες σημαίνει ότι αφήνει ανοικτές πόρτες και για άλλες περιπέτειες. Μακριά. Όχι εκπτώσεις σε κάτι τέτοια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κ ότι είστε πολύ ευγενικοί!Με την πρώην του χωρισε οταν το παιδί ήταν πολύ μικρό και όπως λέει ο ίδιος επειδή ανακατευτηκαν οι γονείς της. Εξαρχης μου είπε ότι θέλει να κανει οικογένεια γιατί την εκανε μικρός και θέλει να ξαναζήσει, για δικό μας έχουμε συζητήσει αλλά οχι κάτι συγκεκριμένο, είμαι κ γω λίγο ρομαντική και κάπως το αφήνω στην μοίρα την κακομοίρα (μάλλον χαιβανι από τι δείχνει, να ελάφρυνω λίγο το κλιμα)!Το παιδί του το γνώρισα στους 3 μήνες περίπου και η επικοινωνία είναι πολύ καλή. Γενικά κάνουμε πράγματα μαζί, είμαστε σχεδόν αυτοκολλητοι, πολλές φορές με έπαιρνε τηλ και πανω απο 20 φορές, δεν ξέρω αν πρεπει να το αναφέρω, η σεξουαλική μας ζωή θα την χαρακτήριζα αρκετά καλή! Αυτό που λέτε να του στείλω μέιλ είναι το πιο πιθανό να κάνω Απλά δεν έχω κουράγιο ούτε για κουβέντες ούτε για τπτ!Κουβεντα αποκλείεται γιατί θα το παίξει θιγόμενος!!Μπορεί κ όλο αυτό να είναι φεικ κ να τρώω κουτόχορτο όλα αυτά τα χρόνια! Δυστυχώς έχω δει και από τον κύκλο μου πολλοί κάνουν οικογένειες κ παράλληλα έχουν γκομενες, ειλικρινά καλύτερα να μείνω μόνη!Συγγνώμη για την απελπισία μου αλλά καταλαβαίνετε ο κόσμος μου γκρεμίστηκε!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Τι σημασία έχουν αυτά; Για ποιο λόγο ένας άνθρωπος σε σχέση να διατηρεί ενεργό έναν λογαριασμό γνωριμιών; Ακόμα και αν δεν συναντιέται με καμία, ακόμα και αν σχεδιάζει γάμο και παιδιά, και μόνο το ότι στέλνει καρδούλες και ποιος ξέρει τι άλλο σε άλλες γυναίκες σημαίνει ότι αφήνει ανοικτές πόρτες και για άλλες περιπέτειες. Μακριά. Όχι εκπτώσεις σε κάτι τέτοια.
    Δεν έχει σημασία αν αυτός ο άνθρωπος έχει χωρίσει από τον γάμο του αν π.χ είχε εξωσυζυγικές σχέσεις?
    Αν κάνουν σχέδια για γάμο ή απλα της έχει πει οτι έχουν μια απλή σχέση ?

    Δεν ειπα πουθενά οτι παραβλέπω αυτό το γεγονος....
    Καλο ειναι πριν βγάλουμε συμπερασματα να εχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα για τον άλλο....

    Αυτό έχει απολυτή σχέση !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν έχει σημασία αν αυτός ο άνθρωπος έχει χωρίσει από τον γάμο του αν π.χ είχε εξωσυζυγικές σχέσεις?
    Αν κάνουν σχέδια για γάμο ή απλα της έχει πει οτι έχουν μια απλή σχέση ?

    Δεν ειπα πουθενά οτι παραβλέπω αυτό το γεγονος....
    Καλο ειναι πριν βγάλουμε συμπερασματα να εχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα για τον άλλο....

    Αυτό έχει απολυτή σχέση !
    Αν πει δηλαδή ότι έφταιγε η πρωην του, ότι του έκανε την ζωή κόλαση (και λέμε κιόλας ότι ισχύει).. Γιατί όλο αυτό μπορεί να επηρεάσει την σχέση τώρα; Ή να πει ότι είχε παράλληλη σχέση όταν ήταν παντρεμένος, γιατί αυτό να επηρεάσει την σχέση τώρα;
    Δεν υποψιάζεται κάτι, έχει αποδείξεις άρα δεν υπάρχει λόγος να ψάξει το παρελθόν του.. Αν ήταν σωστός στην προηγούμενη σχέση δεν τον κάνει "αθώο" τώρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αν πει δηλαδή ότι έφταιγε η πρωην του, ότι του έκανε την ζωή κόλαση (και λέμε κιόλας ότι ισχύει).. Γιατί όλο αυτό μπορεί να επηρεάσει την σχέση τώρα; Ή να πει ότι είχε παράλληλη σχέση όταν ήταν παντρεμένος, γιατί αυτό να επηρεάσει την σχέση τώρα;
    Δεν υποψιάζεται κάτι, έχει αποδείξεις άρα δεν υπάρχει λόγος να ψάξει το παρελθόν του.. Αν ήταν σωστός στην προηγούμενη σχέση δεν τον κάνει "αθώο" τώρα.
    Μάλλον δεν καταλαβαινομαστε ....

    Δεν είπα οτι θα τον δικαιολογήσω ή ότι θα τον κατηγορήσω αν δώσει την αντιστοιχεί απάντηση...

    Δεν ειμαστε δικαστήριο εδώ μέσα ...προσπαθούμε να καταλάβουμε οσο μπορούμε και τους δυο μέσα απο κάποιες ερωτήσεις που κάνουμε .....

    Απαντάμε με πολύ ευκολία σε ένα ζευγάρι αν πρεπει να χωρίσει ή οχι χωρίς να ξέρουμε πολυ βασικά πράγματα νομίζω.....

    Ιδιο ειναι να εμπιστευτείς ενα άνθρωπο ο οποίος χάλασε ενα γάμο επειδη είχε εξωσυζυγική σχέση και ίδιο ειναι αν μέσα στο προηγούμενο γάμο του ήταν σωστος και έφταιγε ο άλλος?
    Νομίζω άνετα από αυτή την απάντηση μπορείς να καταλάβεις πάνω κάτω με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις...Αν πρέπει να υποψιάζεσαι ,να ζηλεύεις και τελοσπαντων να σου δίνει ενα κίνητρο για να ψάξεις το κινητο του....

    Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητη ,δεν συνηθίζω να απαντάω χωρίς να μου λυθούν οι απορίες μου....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάλλον δεν καταλαβαινομαστε ....

    Δεν είπα οτι θα τον δικαιολογήσω ή ότι θα τον κατηγορήσω αν δώσει την αντιστοιχεί απάντηση...

    Δεν ειμαστε δικαστήριο εδώ μέσα ...προσπαθούμε να καταλάβουμε οσο μπορούμε και τους δυο μέσα απο κάποιες ερωτήσεις που κάνουμε .....

    Απαντάμε με πολύ ευκολία σε ένα ζευγάρι αν πρεπει να χωρίσει ή οχι χωρίς να ξέρουμε πολυ βασικά πράγματα νομίζω.....

    Ιδιο ειναι να εμπιστευτείς ενα άνθρωπο ο οποίος χάλασε ενα γάμο επειδη είχε εξωσυζυγική σχέση και ίδιο ειναι αν μέσα στο προηγούμενο γάμο του ήταν σωστος και έφταιγε ο άλλος?
    Νομίζω άνετα από αυτή την απάντηση μπορείς να καταλάβεις πάνω κάτω με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις...Αν πρέπει να υποψιάζεσαι ,να ζηλεύεις και τελοσπαντων να σου δίνει ενα κίνητρο για να ψάξεις το κινητο του....

    Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητη ,δεν συνηθίζω να απαντάω χωρίς να μου λυθούν οι απορίες μου....
    Μίλησε κάποιος για χωρισμό; Έκανε κάποιος τον δικαστή; Όταν υπάρχουν αποδείξεις δεν υπάρχει λόγος να κοιτάει κάποιος το παρελθόν.

    Είναι απλά η άποψη μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κ ότι είστε πολύ ευγενικοί!Με την πρώην του χωρισε οταν το παιδί ήταν πολύ μικρό και όπως λέει ο ίδιος επειδή ανακατευτηκαν οι γονείς της. Εξαρχης μου είπε ότι θέλει να κανει οικογένεια γιατί την εκανε μικρός και θέλει να ξαναζήσει, για δικό μας έχουμε συζητήσει αλλά οχι κάτι συγκεκριμένο, είμαι κ γω λίγο ρομαντική και κάπως το αφήνω στην μοίρα την κακομοίρα (μάλλον χαιβανι από τι δείχνει, να ελάφρυνω λίγο το κλιμα)!Το παιδί του το γνώρισα στους 3 μήνες περίπου και η επικοινωνία είναι πολύ καλή. Γενικά κάνουμε πράγματα μαζί, είμαστε σχεδόν αυτοκολλητοι, πολλές φορές με έπαιρνε τηλ και πανω απο 20 φορές, δεν ξέρω αν πρεπει να το αναφέρω, η σεξουαλική μας ζωή θα την χαρακτήριζα αρκετά καλή! Αυτό που λέτε να του στείλω μέιλ είναι το πιο πιθανό να κάνω Απλά δεν έχω κουράγιο ούτε για κουβέντες ούτε για τπτ!Κουβεντα αποκλείεται γιατί θα το παίξει θιγόμενος!!Μπορεί κ όλο αυτό να είναι φεικ κ να τρώω κουτόχορτο όλα αυτά τα χρόνια! Δυστυχώς έχω δει και από τον κύκλο μου πολλοί κάνουν οικογένειες κ παράλληλα έχουν γκομενες, ειλικρινά καλύτερα να μείνω μόνη!Συγγνώμη για την απελπισία μου αλλά καταλαβαίνετε ο κόσμος μου γκρεμίστηκε!
    Κοίταξε εγώ στην θέση σου όσο και δύσκολο να μου ήταν θα του έλεγα οτι ξέρεις πήρα το κινητό σου και είδα αυτό......
    Οχι έτσι απότομα ,μέσα από κουβέντα και σίγουρα σε μια κατάλληλη στιγμή .
    Εγώ δεν συμφωνώ να του στείλεις email ,δεν είμαι τέτοιος χαρακτήρας,έχει να κάνει με τον άνθρωπο ....τουλάχιστον οχι στην ηλικία που είμαι πλέον(40),μικρότερη μπορεί....
    Μ αρέσουν οι ξεκάθαρες κουβέντες ...Μια ήρεμη συζήτηση χωρίς εντάσεις και χωρίς να φαίνεται ότι του ρίχνεις ευθύνες ,νομίζω θα ήταν το καλύτερο.

    μην κάθεσαι και στεναχωριεσαι και κάνεις σενάρια,είστε δυο ώριμοι άνθρωποι,καθίστε συζητήστε και πιστεύω θα λυθούν ολα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Πολλά μπορεί να συμβαίνουν: Ανάγκη επιβεβαίωσης, ανάγκη του να φλερτάρει για να νιώσει ζωντανός, ίσως ψάχνει κάτι που του λείπει στην ερωτική σας σχέση.
    Όπως και νά χει αυτό δεν τον απαλλάσσει από το γεγονός οτι κάτι σου κρύβει. Η απιστία δεν είναι τόσο φοβερή όσο φαίνεται με την πρώτη ματιά. Η κοροϊδία και το ψέμα είναι. Αυτά δηλητηριάζουν μια σχέση.

    Μίλησέ του, χωρίς κατηγορίες και εντάσεις, με επικέντρωση στο πώς νιώθεις εσύ μετά από την αποκάλυψη αυτή. Όλα τα υπόλοιπα είναι "καύσιμο στη φωτιά". Μην το κρατάς μέσα σου.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    45
    Η άποψή μου είναι γενικά να μην ψάχνουμε αν δεν είμαστε έτοιμοι να διαχειριστούμε τις αλήθειες που μπορεί να ανακαλύψουμε. Τώρα όμως έγινε, έψαξες κι ανακάλυψες κάτι που σε πικραίνει. Από το να το κρατάς μέσα σου και να σε τρώει θεωρώ καλύτερο να το συζητήσεις μαζί του ξεκάθαρα. Οκ μισή ντροπή δική σου, μισή δική του. Το να μπλέξεις σε παιχνίδια με ψεύτικα προφιλ, ραντεβού κλπ ναι είναι μια λύση αλλά νομίζω στο τέλος θα πληγωθείς και θα μπλεχτείς περισσότερο με αυτή την προσέγγιση. Αν ακολουθήσεις αυτόν τον δρόμο, σκέψου αν θα μπορέσεις να αντιμετωπίσεις αυτά που ίσως ανακαλύψεις. Τώρα ντρέπεσαι να του παραδεχτείς ότι έψαξες το κινητό του, μετά δε θα ντρέπεσαι να παραδεχτείς ότι έφτιαξες ψεύτικο προφίλ, παρίστανες μια άλλη κλπ;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το συγουρο ειναι οτι ηθικα δεν εισουν σωστη! αλλα πιστεψεμε και οι φιλες σου ψαχνουν τα κινητα, και σχεδον οι πιο πολλες γυναικες τα ψχνουν!
    Επειδη νομιζω οτι η αληθεια οσο κι αν ενοχλει ειναι οτι καλητερο θα σου πω οτι κατα την γνωμη μου ο συντροφος σου εαν δεν εχει πει με αλλη γυναικα μεχρι σημερα ,δεν θα εχει ενδιασμους να παει αυριο με καποια που του κανει!Απο την στιγμη οπου ανταλασει μηνυματα σε τετοιο σαιτ, απο την στιγμη που εκανε λογαριασμο παει να πει οτι ειναι ετοιμος να το κανει! Λυπαμαι παρα πολυ ,αλλα δυστυχως συμβενουν αυτα !
    Το οτι δεν τον χριζεις δεν ειναι επειδη εισαι αδυνατη! ΟΧΙ! , ισως τον αγαπας! και ισως κι αυτος σε αγαπα αλλα εχουν υπαρξει προβληματα στην σχεση σας! Το οτι μερικες φορες καποιες κι καποιοι δεν μπορουν να φυγουν απο μια σχεση εχει να κανει με το οτι ειναι ανθρωποι των σχεσεων!! δεν μπορουν χωρις συντροφο! φοβουντε!, ισως να εχεις κι εσυ κατι τετοιο.Ειναι δυσκολο να αλλαξεις κατις που εχει γινει καθημερινοτητα! ο εγκεφαλος αποφευγει τις αλλαγες .
    Εαν ο εγωισμος σου δεν σου επιτρεπει να εχεις ανδρα πολυγαμικο, η που να πηγαινει που και που μονο για σεξ με αλλες γυναικες! εαν μπορεις να το αποδεχτεις ως την φυση του ανδρος αφου επιστημονικα ειναι πολυγαμικο ων! σε αντιθεση με την γυναικα οπου η εξελιξη και οι κοινωνικες αλλαγες την εκαναν να εχει εναλλαγη συντροφων! για αυτο και οι κοινωνιες αντανακλαστικα εξοργιζωντε στην γυναικα οπου θα παει με αλλον ανδρα! κι οχι στους ανδρες! Αυτα τα κοινωνικα θεματα,οπως το οτι η γυναικα εαν κανει σεξ με αλλον ανδρα δεν θα ξανα νιωσει το ιδιο για τον συντροφο της σε αντιθεση με τους ανδρες! ολα αυτα δεν ειναι δικα μου λογια! ειναι γνωστα! και ειναι ερευνες κοινωνιολογιας! απλα για λογους ισοτητας εχουν παψει να τις αναφερουν !
    Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι ολοι οι ανδρες ειναι το ιδιο! και σε ολες τις ηλικιες τους! Προσωπικα δεν μπορω να απατησω μια γυναικα που ειμαι ερωτευμενος μαζι της! διοτις δεν εχω ματια ! δεν εχ φαντασια για αλλην! δεν θελω αλλην θελω μονο αυτην που αγαπω κι ποθω! Δεν λεω οτι νεοτερος δεν ειχα κανει κι εγω το αντιθετο, αλλα σημερα το μυαλο μου ειναι αλλιως! Ομως δεν ειναι ολοι οι ανδρες ετσι!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διπλη Σχεση
    By MysteryX in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 16-11-2015, 21:51
  2. Διπλη προσωπικοτητα???
    By nikol92 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 06-09-2014, 20:05
  3. διπλη κριση πανικου.
    By sunset in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2009, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •