Όποιος ξέρει ας βοηθήσει...SOS!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε φίλε η Θήβα δεν ειναι κανά χωριουδάκι μπες στο google maps να δεις τι ειναι πιο κοντά απο στρατόπεδο. Απο το Πειραιά πχ ξεκινάει τρένο που παει σταθμό Λαρισης και για Θεσσαλονίκη εχει απο Πειραιά νομίζω. Το θεμα ειναι όμως τι περνάει πιο κοντά απο το κεντρο; Στο πυροβολικό σε στείλανε;
    Αν θυμάμαι καλά το χαρτί κατάταξης μου πυροβολικό έλεγε...θα σου το διευκρινίσω όταν θα είμαι ξανά σπίτι για να σου το πω με σιγουριά.
    Αν είναι πυροβολικό όπως σου λέω πια διαδρομή θα πρέπει να ακολουθήσω ξέρεις;
    Ουφφφφ έχω αγχωθει φουλ.
    Δεν έχω πλάνο και φοβάμαι ότι θα μείνω εκεί και δεν θα ξέρω τι θα κάνω!!!
    Μετά σου λέει πρέπει να υπηρετήσεις και δεν μας ενδιαφέρει...ενώ με το παραμικρό αγχονομαι για το οτιδήποτε!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Anonym462 View Post
    Αν θυμάμαι καλά το χαρτί κατάταξης μου πυροβολικό έλεγε...θα σου το διευκρινίσω όταν θα είμαι ξανά σπίτι για να σου το πω με σιγουριά.
    Αν είναι πυροβολικό όπως σου λέω πια διαδρομή θα πρέπει να ακολουθήσω ξέρεις;
    Ουφφφφ έχω αγχωθει φουλ.
    Δεν έχω πλάνο και φοβάμαι ότι θα μείνω εκεί και δεν θα ξέρω τι θα κάνω!!!
    Μετά σου λέει πρέπει να υπηρετήσεις και δεν μας ενδιαφέρει...ενώ με το παραμικρό αγχονομαι για το οτιδήποτε!!!!
    Φύγε όσο πιο νωρίς μπορείς για να εισαι ξημερώματα Αθηνα. Αν εισαι ΚΕΠΒ Θήβας πυροβολικό δηλαδή πάρε το τρένο που παει Πειραιά-Κηφισια και κατέβα στο σταθμό Αττικης και βγες στη Λιοσίων πάρε ενα ταξί και πες του στα ΚΤΕΛ εδώ πιο κατω στη Λιοσίων. Θα δώσεις 3-4 ευρω βρακιά και λουκέτα να εχεις γιατι δεν ξέρεις τι θα γίνει. Το ΚΤΕΛ θα σε αφήσει απέξω.
    Αν πάρεις τρένο θα πάρεις ταξί απο το σταθμό για να σε παει στο στρατόπεδο.
    Όσο πιο νωρίς μπεις στο στρατόπεδο τόσο καλύτερα θα μπορείς να διαλέξεις και κρεβάτι αν τυχόν χρειαστεί να μείνεις καμία μερα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θα μπορούσα να σου πω πως να πας με μέσα μαζικής μεταφοράς απο Πειραιά στα ΚΤΕΛ της Λιοσίων, αλλά για μια φορά δεν χάθηκε ο κόσμος να πάρεις ταξί αν είναι να μπερδευτείς και να αγχωθείς χειρότερα.
    Το ΚΤΕΛ Θήβας το βρίσκεις εδώ https://ktelthivas.gr/ Τηλ. Αθηνών: 210 8317179

    Τα ΚΤΕΛ Βοιωτίας http://ktellivadias.gr/ 210 8317173

    Κτελ Φωκίδας https://www.ktel-fokidas.gr/gr/ 2108317096

    Προφανώς το Θήβας θεωρητικά είναι το πιο κατάλληλο. Αν όμως φτάσεις με το καράβι στον Πειραιά στις 7μιση το πρωί -λέμε τώρα-, το ταξί σε έχει πάει στον σταθμό των Κτελ στις 8και και το κτελ Φωκίδας έχει δρομολόγιο προς Άμφισσα στις 10.30 ενώ το Θηβών στις 1 το μεσημέρι, σε βολεύει να φύγεις στις 10.30 παρά να περιμένεις από το πρωί ως τις 1 σαν χαζός στο σταθμό για να πάριες των Θηβών. Παίζει συνδυασμός παραγόντων εδώ.
    Ρώτα που ακριβώς είναι οι στάσεις σε σχέση με το στρατόπεδο. Ρώτα και στα τραίνα
    Δρομολόγια τραίνων είναι πανεύκολο να τα ψάξεις στο site της trainose http://www.trainose.gr/

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα!
    Αυτο που μπορω να βοηθησω αναφορικα με το προβλημα σου ειναι η δικη μου φαση, αλλα ηταν προ πολλα χρονια! περιπου 20!! Παρουσιασθει στην Θηβα κι εκατσα εκει περιπου 2 βδομαδες οπου μεταφερθει στο μεγαλο πευκο, αυτο εγινε πριν ορκιστω -αν θυμαμαι καλα - ειναι πολλα χρονια κι μπερδευομαι ,επισης εχω αλλαξει και πολλες μοναδες κι μπερδευομαι,ηταν και τα ναρκωτικα στην μεση οπου μπερδευομαι!
    Οσον αφορα την αναβωλη σου, αυτο που γνωριζω ειναι οτι θα σε στειλουν πρωτα στα κεντρικα ιατρεια της Θηβας, οπου ειναι εκπεδευτικο κεντρο του Πυροβολικου .Θα πας λογικα στην μοιρα του κεντρου οπυ ειναι οι γιατροι, και θα ζητησεις να σε δει γιατρος.Μετα θα σε στειλουν την επομενη ημερα λογικα στο 401 στην Κατεχακη με δικα τους μεσα.Θα εχεις το παραπεπτικο οπου θα περασεις για να σε εξετασει ο ψυχιατρος.Οταν φυγεις θα στειλει στην μοναδα σου την αποφαση του οπου εχεις δικαιωμα να ξανα εξεταστεις απο αλλον γιατρο.
    Οσο για το πως θα πας, ο γνωστος τροπος ειναι να πας στα ΚΤΕΛ στην Λιωσιων ,Κ.Πατησια και σε 2 ωρες εισαι Θηβα.Αν θυμαμαι καλα το λεωφορειο περναει ακριβως εξω απο την πυλη του στρατοπαιδου, οπου ειναι πολυ μεγαλο και θα περπατησεις κανα 15 λεπτο λογικα.
    Αυτο φιλε μου, κι ευχομαι το καλητερο για εσενα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φύγε όσο πιο νωρίς μπορείς για να εισαι ξημερώματα Αθηνα. Αν εισαι ΚΕΠΒ Θήβας πυροβολικό δηλαδή πάρε το τρένο που παει Πειραιά-Κηφισια και κατέβα στο σταθμό Αττικης και βγες στη Λιοσίων πάρε ενα ταξί και πες του στα ΚΤΕΛ εδώ πιο κατω στη Λιοσίων. Θα δώσεις 3-4 ευρω βρακιά και λουκέτα να εχεις γιατι δεν ξέρεις τι θα γίνει. Το ΚΤΕΛ θα σε αφήσει απέξω.
    Αν πάρεις τρένο θα πάρεις ταξί απο το σταθμό για να σε παει στο στρατόπεδο.
    Όσο πιο νωρίς μπεις στο στρατόπεδο τόσο καλύτερα θα μπορείς να διαλέξεις και κρεβάτι αν τυχόν χρειαστεί να μείνεις καμία μερα
    Μου είχαν πει πως μέχρι Κυριακή θα πρέπει να είμαι εκεί.
    Έχω επιλέξει να φύγω αύριο βράδυ καθώς δεν έβλεπα να προλαβαίνω να είμαι έτοιμος για να φύγω με το καράβι για Πειραιά.
    Ειλικρινά δεν ξέρω αν προλαβαίνω...καθώς είμαι τσιμα τσιμα.
    Αν είναι πάντως όπως τα λες και είναι η πιο εύκολη διαδρομή αυτή μάλλον αυτήν θα ακολουθήσω εν τέλη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλησπερα!
    Αυτο που μπορω να βοηθησω αναφορικα με το προβλημα σου ειναι η δικη μου φαση, αλλα ηταν προ πολλα χρονια! περιπου 20!! Παρουσιασθει στην Θηβα κι εκατσα εκει περιπου 2 βδομαδες οπου μεταφερθει στο μεγαλο πευκο, αυτο εγινε πριν ορκιστω -αν θυμαμαι καλα - ειναι πολλα χρονια κι μπερδευομαι ,επισης εχω αλλαξει και πολλες μοναδες κι μπερδευομαι,ηταν και τα ναρκωτικα στην μεση οπου μπερδευομαι!
    Οσον αφορα την αναβωλη σου, αυτο που γνωριζω ειναι οτι θα σε στειλουν πρωτα στα κεντρικα ιατρεια της Θηβας, οπου ειναι εκπεδευτικο κεντρο του Πυροβολικου .Θα πας λογικα στην μοιρα του κεντρου οπυ ειναι οι γιατροι, και θα ζητησεις να σε δει γιατρος.Μετα θα σε στειλουν την επομενη ημερα λογικα στο 401 στην Κατεχακη με δικα τους μεσα.Θα εχεις το παραπεπτικο οπου θα περασεις για να σε εξετασει ο ψυχιατρος.Οταν φυγεις θα στειλει στην μοναδα σου την αποφαση του οπου εχεις δικαιωμα να ξανα εξεταστεις απο αλλον γιατρο.
    Οσο για το πως θα πας, ο γνωστος τροπος ειναι να πας στα ΚΤΕΛ στην Λιωσιων ,Κ.Πατησια και σε 2 ωρες εισαι Θηβα.Αν θυμαμαι καλα το λεωφορειο περναει ακριβως εξω απο την πυλη του στρατοπαιδου, οπου ειναι πολυ μεγαλο και θα περπατησεις κανα 15 λεπτο λογικα.
    Αυτο φιλε μου, κι ευχομαι το καλητερο για εσενα.
    Μωρέ...ας φτάσω εγώ με ασφάλεια και χωρίς άγχος μέχρι το στρατόπεδο και ας με πάνε όπου θέλουν μετά για να ολοκληρωθεί η διαδικασία....
    Και δεν λέω για αναβολή....θέλω να απαλλαγώ πλήρως...δεν μπόρεσα πέρσυ...δεν μπορώ φέτος....τι θα αλλάξει του χρόνου και θα μπορώ....
    Ας μου δώσουν οριστική απαλλαγή να τελειώνουμε!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Anonym462 View Post
    Μου είχαν πει πως μέχρι Κυριακή θα πρέπει να είμαι εκεί.
    Έχω επιλέξει να φύγω αύριο βράδυ καθώς δεν έβλεπα να προλαβαίνω να είμαι έτοιμος για να φύγω με το καράβι για Πειραιά.
    Ειλικρινά δεν ξέρω αν προλαβαίνω...καθώς είμαι τσιμα τσιμα.
    Αν είναι πάντως όπως τα λες και είναι η πιο εύκολη διαδρομή αυτή μάλλον αυτήν θα ακολουθήσω εν τέλη.

    Ναι αλλά δεν δουλεύει ετσι το σύστημα γιατι εδώ εχουμε covid και μπορεί να μην βρεις θέσεις ούτε σε ΚΤΕΛ ούτε σε τραινο. Πάρε τον ΟΣΕ τηλεφωνο να δεις αν όντως δικαιούσαι δωρεάν εισιτήριο και να το κλείσεις απο τωρα. Πειραιά ποτε φτάνεις;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι αλλά δεν δουλεύει ετσι το σύστημα γιατι εδώ εχουμε covid και μπορεί να μην βρεις θέσεις ούτε σε ΚΤΕΛ ούτε σε τραινο. Πάρε τον ΟΣΕ τηλεφωνο να δεις αν όντως δικαιούσαι δωρεάν εισιτήριο και να το κλείσεις απο τωρα. Πειραιά ποτε φτάνεις;
    Ξημερώματα πρέπει να πέφτει.
    10:50 αν θυμάμαι καλά φεύγω από το μέρος που βρίσκομαι.
    Όταν λες ΟΣΕ?
    Δεν τα γνωρίζω δυστυχώς για αυτό τόσες ερωτήσεις.
    Σορρυ αν κουράζω κιόλας.
    Απλά νοιωθω πως δεν θα καταφέρω τίποτα στο τέλος!!!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος

    Πέρα από τον κορωνοϊό, ΠΣΚ και ειδικά Κυριακή έχει πάντα περισσότερη κίνηση στα μέσα, κάνε τα κουμάντα σου και μην τα αφήνεις στο φλου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μπες στο trainose βρες κάποιο τηλ και συνεννοησου υπολόγισε τι ωρα φτάνεις Πειραιά βάλε 1,5 ωρα επιπλέον δέσιμο καραβιού και περπάτημα μεχρι το σταθμό του ΟΣΕ βρες το τηλεφωνο και ρωτά τους για θέσεις αν εχει το τρένο που σε βολεύει αν σε καλύπτει το χαρτί του στρατού και τετοια

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος

    Πέρα από τον κορωνοϊό, ΠΣΚ και ειδικά Κυριακή έχει πάντα περισσότερη κίνηση στα μέσα, κάνε τα κουμάντα σου και μην τα αφήνεις στο φλου.
    Ότι κουμάντα είναι να γίνουν πρέπει να γίνουν αύριο.
    Το πολύ το πολύ να κολλάω και να μην πάω πουθενά και να με βγάλουν λιποτάκτη και να μην έχω να δώσω...και στο τέλος να με χώσουν μέσα ή δεν ξέρω τι σκατα κάνουν...

  12. #27

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο οσα θυμαμαι ,εκεινη την εποχη τουλαχιστον ο λογος που δεν εδιναν ευκολα το Ι.5. ηταν ως επι των πληστων για δογματικους λογους και το εκαναν ετσι ωστε να διαδωθει οτι ειναι δυσκολη διαδικασια, οτι σε ταλεπορουν περα δωθε! το εκαναν για να μην πανε ολοι .Επισης θυμαμαι οτι υπηρχαν συγκεκριμενοι λογοι και συγκεκριμενα κριτιρια των αναπηριων οπου θα επρεπε καποιος να εχει για να παρει την απαλαγη.Προσωπικα θυμαμαι οτι μου προσφεραν το Ι.5. για λογους πολυτοξικομανιας.Ομως δεν το δεχτηκα διοτις νομιζα οτι δεν θα μπορω μετα να βρω δουλεια, η οτι θα εχω προβληματα με την αστυνομια, δεν θα μπορω να βγαλω αδεια για να εχω δικο μου μαγαζι κι αλλες τετοιες υπερβολες!Ομως υπαρχει το Ι.5. για ορθοπεδικους λογους, ενας φιλος πειρε το χαρτι λογο παχους, ηταν αρκετα κιλα και του εδωσαν χαρτι αναπηριας οπου μετα το εκαναν σε Ι.5. βεβαια περασαν θυμαμαι γυρο στους 4-5 μηνες ! αλλα οχι μονο πηρε το χαρτι, αλλα αποκτησαι και μορια προς το δημοσιο σε επικιριξεις για επαγγελματικη αποκατασταση! Επισης μπορουσαι να παρει πολυ ευκολα αναπυρικη συνταξη! Ολα αυτα δεν τα γνωριζαε και τα εκριβαν για λογους λογικους.Ομως αν επερνες τετοιο χαρτι για ψυχικους λογους τα πραματα ηταν πολυ ασχημα εκεινα τα χρονια.Σημερα απο οσα εχω ακουσει ,τα πραματα ειναι πολυ πιο χαλαρα! δεν σε εκφοβιζουν ουτε υπαρχει ρατσισμος .

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    https://www.newsauto.gr/news/chiliad...stous-dromous/

    Ενδιαφέρον άρθρο για ι5 και ψυχιατρικά φαρμακα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Απο οσα θυμαμαι ,εκεινη την εποχη τουλαχιστον ο λογος που δεν εδιναν ευκολα το Ι.5. ηταν ως επι των πληστων για δογματικους λογους και το εκαναν ετσι ωστε να διαδωθει οτι ειναι δυσκολη διαδικασια, οτι σε ταλεπορουν περα δωθε! το εκαναν για να μην πανε ολοι .Επισης θυμαμαι οτι υπηρχαν συγκεκριμενοι λογοι και συγκεκριμενα κριτιρια των αναπηριων οπου θα επρεπε καποιος να εχει για να παρει την απαλαγη.Προσωπικα θυμαμαι οτι μου προσφεραν το Ι.5. για λογους πολυτοξικομανιας.Ομως δεν το δεχτηκα διοτις νομιζα οτι δεν θα μπορω μετα να βρω δουλεια, η οτι θα εχω προβληματα με την αστυνομια, δεν θα μπορω να βγαλω αδεια για να εχω δικο μου μαγαζι κι αλλες τετοιες υπερβολες!Ομως υπαρχει το Ι.5. για ορθοπεδικους λογους, ενας φιλος πειρε το χαρτι λογο παχους, ηταν αρκετα κιλα και του εδωσαν χαρτι αναπηριας οπου μετα το εκαναν σε Ι.5. βεβαια περασαν θυμαμαι γυρο στους 4-5 μηνες ! αλλα οχι μονο πηρε το χαρτι, αλλα αποκτησαι και μορια προς το δημοσιο σε επικιριξεις για επαγγελματικη αποκατασταση! Επισης μπορουσαι να παρει πολυ ευκολα αναπυρικη συνταξη! Ολα αυτα δεν τα γνωριζαε και τα εκριβαν για λογους λογικους.Ομως αν επερνες τετοιο χαρτι για ψυχικους λογους τα πραματα ηταν πολυ ασχημα εκεινα τα χρονια.Σημερα απο οσα εχω ακουσει ,τα πραματα ειναι πολυ πιο χαλαρα! δεν σε εκφοβιζουν ουτε υπαρχει ρατσισμος .
    Μακάρι να είναι έτσι όπως λες πραγματικά.
    Όλη την ημέρα που τρέχω για αυτό το ζήτημα έχω κάτσει τρ και σκέφτομαι...πως θα πάω με τι θα πάω....πως πρέπει να είμαι...τι θα πω κλπ κλπ με αποτέλεσμα να νοιωθω πως δεν μπορώ να πάω.
    Έχω πελαγωσει αυτήν την στιγμή και οι ώρες περνάνε....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Οποιος κοροιδευει δεν ξερει τι του ξημερωνει!!
    By λουλούδι in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 99
    Last Post: 20-03-2019, 14:56
  2. Παρακαλω ας βοηθήσει οποίος μπορεί
    By Red Leged in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 3
    Last Post: 19-03-2019, 17:12
  3. όποιος ξέρει παρά πολυ καλά από messenger να απαντήσει εδω
    By giwrgos_26 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-2019, 04:29
  4. Replies: 2
    Last Post: 21-07-2011, 20:39
  5. Ψαχνω ομοιοπαθητικο γιατρο οποιος ξερει...
    By BrainTrance in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 1
    Last Post: 10-12-2008, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •