αγοραφοβια στο πανεπιστημιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59

    αγοραφοβια στο πανεπιστημιο

    Kαλησπέρα alchemist και καλώς όρισες...
    Κάτι παρόμοιο βίωνα εγώ όταν πήγαινα για μάθημα...με έπιαναν κρίσεις πανικού και αγοραφοβία πριν πάω και κατά τη διάρκεια που ήμουν εκεί.Μισούσα όλο τον κόσμο εκεί καθηγητές μαθητές κλητήρες γραμματείς ακόμα και τις γλάστρες που είχε το κτίριο...Ευτυχώς - δυστυχώς συνεχίζω ακόμα τα μαθήματα..
    Για ένα πολύ μεγάλο βαθμό έφταιγε ένας καθηγητής που μου ασκούσε ψυχολογική βία και με έκανε να σιχαθώ το μάθημά του αλλά και το ότι πιεζόμουν πάρα πολύ ώστε να είμαι πάντα διαβασμένη και να πηγαίνω καλά στις εξετάσεις.

    Αλήθεια σου αρέσει αυτό που σπουδάζεις;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4
    κοιτα πιο παλια το σιχαινομουνα ,τωρα δεν με ενδιαφερει αλλα δεν το σιχαινομαι κιολας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Και γω φιλε με τα χιλια ζορια τελειωσα τη σχολη μου και σε καταλαβαινω απολυτα. Εχεις επισκευτει καποιον ειδικο?? Παιρνεις φαρμακα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Κοιτα δεν θα κουραστω να το λεω οτι ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο να σου δινει ο γιατρος σου τα ΣΩΣΤΑ φαρμακα. Για χρονια ολοκληρα επαιρνα ασχετα φαρμακα και ημουν στην κυριολεξια σκ*τ*... Μεχρι που βρηκα εναν πολυ καλο γιατρο και μου εδωσε τα σωστα φαρμακα και εχω τωρα βελτιωθει-οχι βεβαια οτι εγινα και καλα, αλλα σε σχεση με πριν δεν υπαρχει συγκριση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4
    οχι τα φαρμακα καναν καλη δουλεια για ενα διαστημα απλα δεν μπορο να καταλαωο τι επαθα απο\'κει που ειμουν οκ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Τι ακριβως συμπτωματα εχεις??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166
    Alchemist αν παθεις πανικο τοτε αυτο που θα αποφευγεις θα ναι το μερος οπου το παθες. Προφανως στη σχολη σου κατι συνεβη.....
    Αν θελεις πες μας τι ειναι αυτο που νιωθεις και σε προβληματιζει, ξεκαθαρα, ανοιχτα και με δικα σου λογια, οχι των nirvana.

    zyprexa για αγοραφοβια? Ο_ο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •