Τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 80 of 80
  1. #76
    φαντασου ποσα θα ξοδευει αυτός στις καλες του.
    φυγε μακρια από αυτόν.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Sowhat View Post
    Καλησπέρα σας.
    Αρχικά, να διευκρινίσω πως είμαι 19 ετών, σπουδάζω, θέλω να πετύχω επαγγελματικά και ζω με την μητέρα μου,η οποία είναι χωρισμένη και κάνει δύο δουλειές για να μην μας λείψει τίποτα και η οποία μου δίνει χρήματα γιατί δεν δουλεύω προς το παρόν.
    Εδώ και εννέα μήνες λοιπόν, έχω δέσμευση με έναν άνδρα 30 ετών. Στην αρχή, απογοητευμένη από την προηγούμενη μου σχέση, προσπάθησα να δημιουργήσω μία νέα χωρίς όμως να γνωρίζω καλά τον άνθρωπο που είχα απέναντί μου. Εκείνος στην αρχή φαινόταν ότι δεν με είχε πάρει στα σοβαρά, λόγω της διαφοράς της ηλικίας μας και μου ζητούσε διαρκώς μετά το πρώτο ραντεβού να πάω σπίτι του. Εγώ αρνιόμουν κατηγορηματικά και του ζήτησα να βγούμε αρκετά ραντεβού ακόμα για να τον γνωρίσω καλύτερα. Στην συνέχεια όμως, μετά από πολύ σχεδόν παρακαλετό υπέκυψα και πήγα. Τα επόμενα ραντεβού συνεχίστηκαν στο σπίτι του, αλλά εγώ δεν ζητούσα μόνο αυτό, ήθελα κανονική σχέση. Έτσι λοιπόν, ξεκίνησα τα παράπονα, αρχίσαμε να βγαίνουμε περισσότερο και άρχισε να δένεται μαζί μου. Αρχίσαμε να κοιμόμαστε μαζί, του γνώρισα την μητέρα μου, εκείνος τα ξαδέρφια του αλλά όχι τους γονείς του. Πήγαμε και διακοπές. ΑΛΛΑ εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, αν μπορούν να θεωρηθούν, τα προβλήματα στη σχέση αυτή. Καταρχήν, δεν έχει σταματήσει το γεγονός ότι δεν βγαίνουμε έξω αρκετά και όταν του το αναφέρω δικαιολογείται ότι για αυτό ευθύνονται οι βάρδιες που έχει στην δουλειά του και γι' αυτό είναι κουρασμένος. Αλλά όταν πρόκειται για ψάρεμα ή για μπάλα, αυτή τη δικαιολογία την ξεχνά. Επίσης, μου έχει αναφέρει πως δεν έχει αρκετά χρήματα, ενώ παίρνει 1.000 ευρώ τον μήνα, συν τα δώρα και πληρώνει ελάχιστο ενοίκιο. Να σημειώσω ότι δεν έχει παιδιά ή κατοικίδιο και φαγητό τρώει στους γονείς του. Το θέμα λοιπόν έχω καταλήξει ότι είναι η τσιγκουνιά. Όταν βγαίνουμε και έρχεται η ώρα να πληρώσει πολλές φορές ξινίζει, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν πληρώνω και εγώ. Όταν πήγαμε διακοπές έκατσε και εκανε λογαριασμό ότι θα βάλω το μισό δωμάτιο και ότι θα πρέπει να πληρώσω τα κεράσματα άλλα τόσα ευρώ. Σε αυτό το σημείο να πω ότι τρώγαμε μία φορά την ημέρα, ενώ το πρωινό μας το είχαμε πάρει απ' την Αθήνα έτοιμο. Μία άλλη φορά που ήθελε να πάμε διήμερο στο ρεπό του, εγώ του είπα πως δεν έχω χρήματα και εκείνος ξίνισε και είπε να πάμε αλλά αυτό να μην ξαναγίνει και όντως πήγαμε και φάγαμε μόνο σουβλάκια και τις δύο μέρες, ενώ καθ' όλη την υπόλοιπη διάρκεια ψάρευε. Ένα ακόμη περιστατικό ήταν όταν πήγαμε για μία μέρα εκδρομή στην ξαδέρφη του και το αγόρι της, ο οποίος μας πήρε με το αυτοκίνητο του και για δώρο μας έκλεισε ένα δωμάτιο για μία μέρα. Εκει δεν είχαμε νερά παρά ένα μπουκάλι του ξενοδοχείου, το οποίο μόνο αυτό και ήπιαμε. Όταν βγήκαμε το βράδυ να φάμε του είπα να πληρώσω και δέχθηκε, ενώ προηγουμένως παρατήρησα πως είχε κάποια χιλιάρικα στον λογαριασμό του. Έχουν γίνει πολλά άλλα περιστατικά, αλλά το περίεργο είναι πως μέσα σε όλα αυτά μου δείχνει τρυφερότητα, με αγκαλιάζει, μου χαϊδεύει τα μαλλιά. Και αναρωτιέμαι αν είναι αλήθεια αυτό που λένε τσιγκούνης στην τσέπη, τσιγκούνης και στα αισθήματα. Επιπλέον, να σημειώσω πως θέλει να με γνωρίσει στους γονείς του, να συζήσουμε, να παντρευτούμε και να κάνουμε παιδί. Εγώ όμως με αυτή του την συμπεριφορά προβληματίζομαι και σκέφτομαι μήπως θα υποφέρω από την τσιγκουνιά του. Ποια είναι η γνώμη σας;
    Μπορεί να έχει σοβαρό σκοπό για εσένα..η τσιγκουνιά είναι άλλο θεμα...
    Και εγώ είχα φίλο τσιγκουνι..
    Και εγώ αυτό εισεπρατα.οχι ακριβώς απέναντι μου ως φίλο αλλά απέναντι στης γυναικες που γνώριζε..
    Δεν ήθελε να κερασει έστω ένα καφέ σε κοριτσι και όταν κερνούσε κάποιο κορίτσι μετά μου το έλεγε δέκα φορές..άσε που πλήρωσα εγώ άσε που πλήρωσα εγώ..συνέχεια το έλεγε του έπεφτε βαρύ..
    Ναι τσιγκούνης στη τσέπη τσιγκούνης και στα αισθήματα εγώ αυτό πιστεύω...
    Εννοείται ότι θα ταλεπορηθεις..αυτή είναι η γνώμη μου..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δεν ειμαι τσιγκουνης ειμαι φυσιν οικονομοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Όσοι συμφονηται στο τσιγκούνης στην τσέπη τσιγκούνης στα αισθήματα έχετε δουλέψει ποτέ για να δείτε πώς βγαίνουν τα λεφτά η τα έχετε έτοιμα? το ότι κάποιος ελέγχει τα οικονομικά του κτλπ είναι τσιγκούνης? αν κάποιος έχει κάποιο οικονομικό πρόβλημα? εγώ κάθομαι κ τα γράφω σε ένα χαρτί τα μηνηεα έξοδα απλά πρέπει να έχεις έναν ελέγχο το βγενεις συνέχεια εγώ κ να κερνάς συνέχεια είναι πρόβλημα

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Όσοι συμφονηται στο τσιγκούνης στην τσέπη τσιγκούνης στα αισθήματα έχετε δουλέψει ποτέ για να δείτε πώς βγαίνουν τα λεφτά η τα έχετε έτοιμα? το ότι κάποιος ελέγχει τα οικονομικά του κτλπ είναι τσιγκούνης? αν κάποιος έχει κάποιο οικονομικό πρόβλημα? εγώ κάθομαι κ τα γράφω σε ένα χαρτί τα μηνηεα έξοδα απλά πρέπει να έχεις έναν ελέγχο το βγενεις συνέχεια εγώ κ να κερνάς συνέχεια είναι πρόβλημα
    Άλλο οικονόμος άλλο τσιγκούνης..
    Άλλο δεν έχω να πληρώσω πραγματικά..και αλλο έχω τα χιλιάρικα στην άκρη και βάζω το κορίτσι μου να πληρωνει και να λέω ότι δεν έχω..
    Εννοείτε ότι δουλεύουμε...εσύ τη νομίζεις ότι βρέχει λεφτά και εμείς κρατάμε ομπρέλα και τα μαζεύουμε..??
    Αλλά εάν μου δωθεί η ευκαιρία να κεράσω ενα καφέ σε ένα φίλο η σε μια φίλη θα το κάνω με όλη μου την καρδιά...
    Ούτε μετά θα κλεγομαι επειδή κερασα..
    Εγώ αυτούς τους ανθρώπους τους θεωρώ μικρούς..

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Αισθήματα και Νους
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 06-05-2017, 01:24
  2. Νιωθω κενος απο αισθηματα
    By lZagdermont in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 18-03-2016, 11:27
  3. Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2014, 22:55
  4. Σκέψεις και αισθήματα
    By reboot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-06-2013, 00:25
  5. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •