Γραφείο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: Γραφείο

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    48

    Γραφείο

    Πριν χρόνια είχα μια κακια συνήθεια να κολλάω τσιχλες κάτω από το γραφείο. Ανησυχω ΜΗΠΩΣ εκανα κάποια υπόσχεση να μην κολλάω τσίχλες κατω απο το γραφειο, προκειμένου να κοψω την κακια συνηθεια. Ανησυχω μηπως ξεχασα την υπόσχεση. Ανησυχω μήπως, μέτρησε επειδή ήταν 1 χρόνος πριν το περιστατικό με τις χαροτπετσέτες και επειδή τότε δεν είχα ψυχαναγκαστικο θέμα με υπόσχεσεις (αν και ψυχαναγκατικό φόβο για τον Θεό είχα) ανησυχω μήπως, μέτρησε σαν αληθινή υπόσχεση.

    Θα σας πω ενα, ίσως, παρόμοιο παράδειγμα, με αυτο που έγινε σημερα και όχι το αληθινο περιστατικο που έγινε σήμερα (ΔΕΝ ήταν κατι σεξουαλικο παντως). Ήθελα να φταρνιστώ και αρκετές φορές λειτουργω καπως ψυχαναγκαστικα με αυτό το θέμα, δηλαδη μπορει να απομακρυνομαι κάπως απο το γραφειο κλπ. Σήμερα, πήγα να φταρνιστώ και για αυτο το λόγο σκέφτηκα να απομακρυνθω απο το γραφείο αλλα νευρίασα τόσο με τον ψυχαναγκασμό, που, επιτηδες, δεν μετακινήθηκα και ίσως, ενστικτωδως, έκανα μια απότομη κινηση (απο τα νευρα μου και την προσπαθεια να λειτουργησω σαν νορμαλ ανθρωπος) με αποτέλεσμα μια μικρη σταγόνα σάλιου να πετύχει το γραφείο. Φρίκαρα για 2 λόγους.

    Πρώτον επειδη η σταγονα ακουμπησε το γράφειο, μαλλον.

    Δευτερόν επειδή, ίσως, δεν φαινοταν 100% τυχαίο, επειδή λόγω νεύρων έκανα μια απότομη κίνηση γιατι δεν ήθελα να απομακρυνθω απο το γραφείο. ίσως, εξαιτίας αυτης της αποτομης κινησης στην προσπάθεια να λειτουργησω σαν νορμαλ άνθρωπος, η σταγόνα σάλιου να έφυγε προς το γραφείο. Μπορεί να έμοιαζε σαν να το έκανα επίτηδες. Δεν ξέρω τι ισχύει. σίγουρα, δεν το εκανα επίτηδες αλλα απο την άλλη, η νευρικη κίνηση μπορει να έμοιαζε σαν να το έκανα επίτηδες. δηλαδη, ειχα την ευκαιρία να μην φταρνιστώ εκει που ήμουν και εγω φταρνίστηκα αλλα δνε ειχα σκοπο να φταρνιστω πάνω στο γραφείο. Επίσης, σκέφτηκα ότι είχα απλα θέμα με την τσίχλα. Σκέφτηκα γιατι να λειτουργησω ψυχαναγκαστικα και με το φταρνισμα?

    Αφου φταρνίστηκα, άρχισα να κάνω υποθέσεις. Μήπως, δεν έκανα υπόσχεση για την τσίχλα και με αφορμή την τσίχλα, έκανα υπόσχεση να μην λερώνω το γραφείο γενικά και αόριστα? Δεν θυμάμαι καμία υπόσχεση απλά, μου ρθε ένα αρνητικο συναίσθημα με το γραφείο. Ανησυχώ πάλι! ΠΑΛΙ! και ανησυχω, επειδη τότε δεν είχα ψυχαναγκαστικό θέμα με υπόσχεσεις. Και αν την εννόησα την υπόσχεση? Επίσης είχα κάνει υποσχέσεις για να κόψω το κάπνισμα. Αν ήταν και το θέμα με το γραφείο μια ίδια υπόσχεση?

    Ανησυχώ κυρίως, επειδή ενω είχα την ευκαιρία να φταρνιστω αλλού, εγω απλά, νευρικως και ενστικτωδως, πίεσα τον εαυτό μου να μην μετακινηθεί γιατι σκέφτηκα οτι το σάλιο μου. δεν είναι τσιχλα για να ανησυχήσω. Μετά, άρχισα να κάνω υποθέσεις μήπως έκανα υπόσχεση για οτιδήποτε μπορεί να λερώσει το γραφείο, και επειδή, επίτηδες δεν μετακίνησα τον εαυτό μου, αν ήταν σαν λέρωσα το γραφείο επίτηδες?


    Δεν θυμάμαι καμία υπόσχεση. Απλά, παλιότερα είχα κατι αναμνήσεις με μένα να κολλάω τσίχλα κατω απο το γραφείο. Μονο αυτο. Ανησυχω μηπως έκανα υπόσχεση γενικα και αόριστα για το γραφείο, επειδη ήθελα να κοψω την κακια συνήθεια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εχεις σκεφτει να τα καταγραφεις σε σημιοματαριο? μπλοκακι? Η καλητερα στο κινητο σου να τα παιρνας ολα μεσα στο notebook του κινητου σου ,με ημερομηνιες για να τα βρισκεις, και να βαλεις συμβολα στις "υποσχεσεις" να μην γραφεις ολη την λεξη και για θεμα χωρου αλλα και ασφαλειας.Φτιαχνεις και ενα Dropebox απο το μειλ σου,βαζεις κωδικο και μπορεις μετα να μπαινεις απο οποια συσκευη εχει ιντερνετ ,απο παντου!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Επίτηδες το κάνεις;;;Δε στο λέω με καμιά δόση κακίας αλλά πραγματικά έχεις βαλθεί ναας κάψεις εντελώς τον εγκέφαλο.Φτανει άνθρωπε μου πανε κλείσου σε μια κλινική

Similar Threads

  1. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  2. Replies: 21
    Last Post: 02-10-2009, 23:15
  3. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •