Μπουλινγκ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αεον μου τροποποίησες τα μηνύματα μου. Βλέπω πως σε ενοχλούν. Δεν σε ενοχλούν όμως παρατήρησα και μηνύματα τα οποία προτρέπουν την παραβατικότητα διότι όπως απέδειξα ανεβάζοντας το ΦΕΚ ο νομοθέτης έχει προβλέψει να απαγορεύεται η χορήγηση ή ανανέωση διπλώματος όταν γίνεται χρήση ψυχιατρικών φαρμάκων. Λοιπόν αν ποτέ κάποιο μέλος στουκάρει με το αμάξι του και του πάρουν αίμα υποθέτω πως θα πας να κάνεις εσύ το δικηγόρο αφου δεν μπαίνεις καν στο κόπο να διαγράψεις ανοησίες που προάγουν την παραβατικότητα.

    Y.Γ Να ξερεις πως στο ΦΒ υπάρχει ένα κλαμπ κλειστό των διπολικών που έχει περίπου 4000 μέλη και σίγουρα τα μισά είναι ενεργά εκεί μέσα. Ισως και όλοι με πμ. Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα με προβλημάτιζε γιατί να μην υπάρχουν έστω 100 μέλη ενεργά εδώ μέσα όταν στο ΦΒ είναι πάρα πολλά. Αλλά όπως και να έχει εσύ ξέρεις καλύτερα. Καλή συνέχεια να έχετε, μακριά από τα ψυχιατρεία και καλή υγεία.
    Ναι, είμαι εμπαθής μαζί σου, έχω δύο μέτρα και δύο σταθμά. Σωστά το κατάλαβες.

    Πες μου τώρα σε ποιο μήνυμα αναφέρεσαι για να το ελέγξω, γιατί μάλλον μου ξέφυγε. Έχω πάνω από 30 report σήμερα και έχω ζαλιστεί.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το δικο μου μηνυμα οπου διεγραφει! δεν αναφερει πουθενα την βια η παρακινηση προς την βια!! Αυτο που εγραφα και ειμουν πολυ προσεκτικος ηταν οτι θα επρεπε το αγορι της κοπελας να την συνοδευει και να την προστατευει απο αυτους!και αν υπαρξει βια να αμυνθει!! Σε ποιο σημειο λοιπον κυριε ΑΕΟΝ βλεπεις να υπαρχει δικη μου κουβεντα που να πρεπει να την λογοκρινεις?
    Καταλαβαινω οτι ειναι τοσα πολλα αυτα αλλα θα πρεπει να καταλαβεις οτι οταν καποια -συγκεκριμενα η ΟBORO κανει καθε μερα γυρο στις 5-6 αναφορες θα πρεπει να σκεφτεις οτι ισως δεν ειναι στραβος ο γυαλος..... Αληθεια αφου ενοχλειται τοσο πολυ απο το φορουμ για ποιο λογο δεν σταματαει να τα διαβαζει τα μηνυματα?

  3. #33
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν είναι τυχαίο οτι λενε πως τα παιδιά μας είναι ο καθρέπτης του σπιτιού μας ......

    Πως μπορείς να κατηγορήσεις ενα παιδι οταν παρουσιάζει τετοια συμπεριφορά?Αυτη εχει μάθει ,αυτή θα συνεχίσει....πρέπει να υπάρξει πολύ προσωπική δουλειά οταν φτάσει σε ηλικία που συνειδητοποιει οτι αυτό που κάνει είναι λάθος ,οπότε λίγοι είναι αυτοί που τα καταφέρνουν ....

    Η βια σίγουρα δεν θέλει βια αλλά δυστυχώς σε κάποιες περιπτώσεις οταν πρέπει να αμυνθείς για να υπερασπιστής την ζωή σου τότε και μόνο τότε ειναι αποδεκτή...εχει μεγάλη διάφορα...


    Οσο για τους γονείς τις Τοπαλουδη δεν υπάρχουν λόγια ...Εγώ σαν μητέρα προσκυνώ απλά το μεγαλείο της μεγαλοψυχίας τους...
    Μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα αντιδράσω αν βρεθεί κάποιος και τολμήσει να πειράξει τα παιδιά μου ...σε όποια ηλικία και να βρίσκονται ,για εμένα πάντα παιδιά μου θα είναι....

    Ομολογώ με ό,τι συνεπάγεται αυτό, οτι δεν θα φανώ τοσο ψύχραιμη και λογική...Μόνο και μόνο στη ιδέα οτι εεγω μεγαλώνω με τόσους κόπους και τόσες θυσίες ενα παιδί ,προσπαθώντας να του δώσω οτι καλύτερο μπορω και έρχεται ένα ¨είδος ανθρώπου¨να του καταπατήσει οτι έχει και στο τέλος να το οδηγήσει στο θάνατο χωρις ίχνος μεταμέλειας ,αλλα αντιθέτως με στοιχεία χλευασμού ,πραγματικά με ξεπερνά....
    Η έννοια της ψυχραιμίας και της λογική για ενα γονέα απλά δεν υπάρχει εκεινες τις ώρες .....και ειλικρινά ποσώς με ενδιαφέρει η γνώμη που θα έχουν οι αλλοι για τις δικες μου μετέπειτα ενέργειες ...
    Όπλα εύχομαι να μην τύχει σε κανέναν .....

    Μπράβο σου κορίτσι μου για την αντιμετώπισή σου...και σε εσένα αλλά και σε αυτούς που έβαλαν τέτοιες βάσεις για να μπορέσεις να σκεφτείς έτσι !!!!!!!
    Οι γονεις μου δεν είναι τόσο υποστηρικτικοι και συναισθηματικοι τύποι, όταν τους είπα τότε τι πέρναγα δεν τους
    "ενοιαξε".. Δυστυχώς εν μέρει, ότι έχω κάνει και όπως έχω εξελιχθεί το έχω κάνει με τεράστια προσωπική προσπάθεια. Πέρασα σε τόσο μικρή ηλικία βαριά διαγνωσμενη κατάθλιψη, βουλιμία και αγχώδης διαταραχη. Τουλάχιστον να υπάρχει πληροφόρηση για το μπουλινγκ ώστε να εξαλειφθεί γιατί πολλά παιδιά χάνουν τις ζωές τους, δεν ειναι αστείο
    Last edited by niaenn; 15-09-2020 at 15:25.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Οι γονεις μου δεν είναι τόσο υποστηρικτικοι και συναισθηματικοι τύποι, όταν τους είπα τότε τι πέρναγα δεν τους ένοιαξε.. Δυστυχώς εν μέρει, ότι έχω κάνει και όπως έχω εξελιχθεί το έχω κάνει με τεράστια προσωπική προσπάθεια. Πέρασα σε τόσο μικρή ηλικία βαριά διαγνωσμενη κατάθλιψη, βουλιμία και αγχώδης διαταραχη. Τουλάχιστον να υπάρχει πληροφόρηση για το μπουλινγκ ώστε να εξαλειφθεί γιατί πολλά παιδιά χάνουν τις ζωές τους, δεν ειναι αστείο
    Φυσικά και δεν είναι αστείο....

    Όποιος αναφέρετε σε ένα τέτοιο γεγονός χάρην αστεϊσμού είναι τουλάχιστον ανεγκεφαλος...

    Αν όντως ανήκεις στην κατηγορία των παιδιών που ανέφερα ότι καταφέρνουν και έχουν τέτοιες συμπεριφορές μέσα από πολύ προσωπική δουλειά τότε τα μπράβο είναι κάτι παραπάνω από διπλά!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #35
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φυσικά και δεν είναι αστείο....

    Όποιος αναφέρετε σε ένα τέτοιο γεγονός χάρην αστεϊσμού είναι τουλάχιστον ανεγκεφαλος...

    Αν όντως ανήκεις στην κατηγορία των παιδιών που ανέφερα ότι καταφέρνουν και έχουν τέτοιες συμπεριφορές μέσα από πολύ προσωπική δουλειά τότε τα μπράβο είναι κάτι παραπάνω από διπλά!
    Νάσαι καλά!! Δυστυχώς εκείνοι που το κάνουν το βρίσκουν σαν αστείο.. μέχρι να τους το κάνει κάποιος άλλος!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Νάσαι καλά!! Δυστυχώς εκείνοι που το κάνουν το βρίσκουν σαν αστείο.. μέχρι να τους το κάνει κάποιος άλλος!
    Ναι ειναι εκνευριστικο και μονο που χανεις στροφες απο το μυαλο σου. Εχω ενα τετοιο παραδειγμα προσφατο, αν και ενηλικας για πολυ ποια και σκεφτομαι κοιτα που σκεφτομαι τον μαλακα και μου στερει λειτουργιες του μυαλου μου που θα μπορουσα να χρησιμποιησω εποικοδομητικα. Μου περασε γιατι με το χρονο ολα γιανουν, αλλα και παλι... Τεσπα και να λες οτι δεν τα σκεφτεσαι παλι στο μυαλο ερχονται πολλες φορες. Ειναι σαν οχιες που χυνουν δηλητηριο, αλλα οι οχιες εχουν αξιοπρεπεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Νάσαι καλά!! Δυστυχώς εκείνοι που το κάνουν το βρίσκουν σαν αστείο.. μέχρι να τους το κάνει κάποιος άλλος!
    Καλημέρα!

    Δυστηχως αυτοί που το κάνουν δεν το βρίσκουν ακριβώς αστείο..
    Είναι μεγάλη συζήτηση.....
    Απλά προσπαθούν να επιβεβαιωθούν μέσα από όλο αυτό.
    Νομίζουν ότι μειώνοντας και τραυματίζοντας ένα άλλον άνθρωπο παιρνουν την ικανοποίηση της κυριαρχίας και της αποδοχής από τους γύρω τους...
    Πράγματα που δεν τα είχαν ποτέ από μικροί...
    Και πολλά άλλα δυστηχως...

    Ας ελπίζουμε να βρίσκεται πάντα κάποιος με δύναμη ψυχής να τους σταματάει, πριν προλάβουν να κάνουν ανεπανόρθωτη ζημιά σε κάποιον άλλον...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Ναι, είμαι εμπαθής μαζί σου, έχω δύο μέτρα και δύο σταθμά. Σωστά το κατάλαβες.

    Πες μου τώρα σε ποιο μήνυμα αναφέρεσαι για να το ελέγξω, γιατί μάλλον μου ξέφυγε. Έχω πάνω από 30 report σήμερα και έχω ζαλιστεί.
    Φίλε μου εγώ Αρτέμης Μάτσας δεν γίνομαι. Ουδέποτε ήταν το είδωλο μου για να γίνω πιστός ακόλουθος του και δεν πρόκειται να γίνω στα 43 μου. Τέτοιου είδους περγαμηνές υπάρχουν εδώ μέσα άτομα να τις διεκδικήσουν με αξιώσεις. Και ναι όταν επιτρέπεις στον κάθε αστυνόμο να ειρωνεύεται αβέρτα και να πουλάει πνεύμα, όποτε θέλει και όποτε του καπνίσει, σαφώς και λειτουργείς με δύο μέτρα και δύο σταθμά. Δεν μπήκες ποτέ στο κόπο να διαβάσεις πχ τα τελευταία 100 μηνύματα του καθενός, να δεις πως συμπεριφέρονται πουλάνε ειρωνία τι κάνουν; Τελός πάντων, εγώ αποχωρώ, σαν συμβουλή σου λέω να δώσεις τη δυνατότητα σε όλους τους αστυνόμους που έχεις εδώ μέσα τη δυνατότητα να γινουν μοντς για να μην ζαλίζεσαι κιολας με τις αναφορές γιατι είναι κρίμα. Αλλωστε για αυτό σε ζαλίζουν για να ενδώσεις....

    Τόσους καλοθελητές αστυνόμους έχεις ε ζήτα από κάποιον να σου δείξει το μήνυμα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αν καταλαβα καλα ζητειται απο τον Αεον να ζητησει απο εναν καταδοτη, να καταδωσει τον καταδοτη που ο μη-καταδοτης θελει να μονο φωτογραφησει ωστε να τον καταδωσουν χωρις να γινει, ο ιδιος, ο μη-καταδοτης, καταδοτης.

    Κι εγω νομιζω οτι ετσι θα λυθουν αμφοτερα το θεμα και η παρεξηγηση.

    Make it so.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    103
    Για μένα κακός δεν είχες μιλήσει με κάποιον για αυτό το θέμα...το μπουλινγκ δυστυχώς σου αφήνει "κουσουρια" αν δεν μιλάς εγκαίρως..

  11. #41
    Quote Originally Posted by Anonym462 View Post
    Για μένα κακός δεν είχες μιλήσει με κάποιον για αυτό το θέμα...το μπουλινγκ δυστυχώς σου αφήνει "κουσουρια" αν δεν μιλάς εγκαίρως..
    Το είπα αλλά ποιος νοιαστηκε.. Δεν το πήραν σοβαρά
    Last edited by niaenn; 17-09-2020 at 00:45.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. μπουλινγκ απο οικογενεια
    By hlias1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 26-04-2020, 18:54
  2. Συνεχες μπουλινγκ!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-2017, 14:25
  3. Replies: 128
    Last Post: 01-10-2015, 16:30
  4. Replies: 77
    Last Post: 20-03-2015, 07:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •