ΟΝΕΙΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 171

Thread: ΟΝΕΙΡΑ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999

    ΟΝΕΙΡΑ

    Αποφάσισα να κάνω ένα θέμα, όπου θα μπορούμε να γράφουμε τα όνειρά μας..
    Γενικά, βλέπω πολύ μυστήρια όνειρα.
    Σκέφτομαι μάλιστα, οτι μπορεί να νιώσω εκτεθειμένη, γράφοντάς τα...
    Θα το δοκιμάσω.
    Σήμερα είδα το εξής όνειρο.


    Περπατούσα στο δρόμο, τον κενρικό, εκεί που ήταν το πατρικό μου σπίτι, εκεί όπου μεγάλωσα.
    Ερχόταν ένα λεωφορείο και έτσι διέσχισα βιαστικά το δρόμο.
    Φτάνω απέναντι, στο περίπτερο και ενώ πάω να αγοράσω κάτι, συνειδητοποιώ, οτι έχω ξεχάσει τις τσάντες μου ( για κάποιον λόγο, είχα μαζί μου όχι μια αλλά δύο τσάντες) στο πεζοδρόμιο. Κοιτάω προς τα εκεί και βλέπω έναν τύπο στο μηχανάκι που πάει να τις αρπάξει. \"ΕΕΕεεε!Αστες!\" Του φωνάζω. Αυτός με κοιτάει... με κοιτά απο την κορφή ως τα νύχια, ανοίγει την μία τσάντα, βγάζει το πορτοφόλι μου απο μέσα, μου φωνάζει \"ΚΟΡΟΪΔΟ!\"και μου το πετάει! Ένιωσα οτι με χλεύασε και με βρήκε αξιολύπητη γι αυτό και μου γύρισε το πορτοφόλι.
    Βρίσκομαι στο περίπτερο κοντά και είναι γύρω μου διάφοροι άνθρωποι με τους οποίους θέλω να συνεννοηθώ... όμως, εί περίεργο... η μπλούζα, τα εσώρουχά μου, λείπουν! Είμαι γυμνή και τα κρατάω όλα στα χέρια μου...
    Πάω να τα βάλω, ξανά και ξανά, αλλά δεν τα καταφέρνω... οι τσάντες έχασκαν ανοιχτές κι εγώ με τα ρούχα μου κι ένα πορτοφόλι στο χέρι... όλοι κοίταζαν. ένιωθα εκτεθειμένη.

    Δεν μπορώ να πω οτι ήταν ήρεμο το όνειρο... Σήμερα πάντως μου έχει καρφωθεί στο μυαλό η φράση \" είσαι κορόιδο?\"
    Δεν μπορώ να τη βγάλω απο το νου μου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Δεν ξέρω τίποτα απ\'τη ζωή σου αλλά θα έλεγα:
    Aυτές τις μέρες ένιωσες μια νοσταλγία για τις παλιές στιγμές.Θέλησες να γυρίσεις πίσω εφοδιασμένη με νέα πράγματα,δικά σου.Κ όμως αυτά που έχεις δε μπόρεσες να τα πάρεις μαζί σου όταν πλησίασες κοντά.Δεν παίζαν ρόλο,το θέμα ήταν να είσαι γυμνή,εντελώς αληθινή.Κ όμως η γύμνια δε μπορεί να σου χορτάσει τη νοσταλγία,θέλησες να φορέσεις πάλι τα ρούχα σου αλλά πλέον δε μπορείς γιατί ξέρεις την αλήθεια.Το \'κορόιδο\' μπορεί να στο φώναξε ο ίδιος σου ο εαυτός γι\'αυτή τη νοσταλγία που ήταν τόσο έντονη που έστω για λίγο θα ήθελες να τη ζήσεις ακόμα κ στολισμένη με ψέμα.

    Έπεσα καθόλου μέσα?Παλιά εξηγούσα όνειρα μόνη μου(ως κ τηλ.με παίρναν για να ερμηνεύω...),δεν έχω ασχοληθεί όμως ποτέ με το αντικείμενο πέρα απ\'το ένστικτό μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Άρση μου θαυμάζω βρίσκω πολύ δουλεμένη τη ματιά σου, στο πως το αναλύεις. Σ ευχαριστώ που μου λες τη γνώμη σου.
    Κι εγώ ειδικός δεν είμαι, αλλά θυμάμαι τις κατευθύνσεις που μου έχει δώσει η ψυχολόγος μου... τον τρόπο που δουλεύαμε πάνω σε κάθε όνειρο. Και φυσικά, το ένστικτο, που κατα βάθος είναι κι αυτό, το πόσο ξέρουμε ή διαισθανόμαστε το μέσα μας και τους συμβολισμούς του, παίζει καταλυτικό ρόλο.
    Για να δω, τί μπορώ να αναλύσω.


    Originally posted by Arsi
    Δεν ξέρω τίποτα απ\'τη ζωή σου αλλά θα έλεγα:
    Aυτές τις μέρες ένιωσες μια νοσταλγία για τις παλιές στιγμές.

    Αυτές τις μέρες, είμαι πολύ μέσα στο παρελθόν, δουλεύω εντατικά μαζί του και σίγουρα, η νοσταλγία, είναι ένα απο τα συναισθήματα που αναδύονται, ενόσο \"ζω\" για δεύτερη φορά τη μέχρι τώρα ζωή μου.
    Θέλησες να γυρίσεις πίσω εφοδιασμένη με νέα πράγματα,δικά σου.
    Πολύ εύστοχο. Θέλω να γυρίσω προς τα μέλη της οικογένειάς μου, και να τους δείξω τον \"νέο\" ευατό μου, αλλά αυτοί, δεν βλέπουν, γι αυτούς, είμαι η παλιά. Είναι σαν, όταν τους επισκέφτομαι, να γυρνώ πίσω, και να μην μπορώ να πάρω μαζί μου σχεδόν τίποτα, απο όσα έχω αποκομίσει στην διαδικασία δουλειάς με τον εαυτό μου. Νιώθω ένα πισωγύρισμα, όταν συναναστρέφομαι μαζί τους.

    Κ όμως αυτά που έχεις δε μπόρεσες να τα πάρεις μαζί σου όταν πλησίασες κοντά.
    Δεν παίζαν ρόλο,το θέμα ήταν να είσαι γυμνή,εντελώς αληθινή.Κ όμως η γύμνια δε μπορεί να σου χορτάσει τη νοσταλγία,θέλησες να φορέσεις πάλι τα ρούχα σου


    Ειδικά παλιότερα, όταν έβλεπα αλήθειες που δεν άντεχα, ήθελα να μπω πάλι στο οικείο και γνώριμο αυτοτυφλωτικό feeling αλλά δεν μπορούσα. Ευτυχώς!

    αλλά πλέον δε μπορείς γιατί ξέρεις την αλήθεια.
    Ξέρω την αλήθεια, τα παλιά ρούχα, δεν μπαίνουν με τίποτα, και κάποιος προσπαθεί μάλιστα να μου τα κλέψει. Αλλά απο την άλλή, είμαι γυμνή, γιατί δεν έχω βρει άλλα ρούχα, δεν έχω ολοκληρώσει την νέα μου δομή... την αλλαγή. Είμαι σε μια περίοδο που νιώθω εξαιρετικά εκτεθειμένη. Διάπλατα ανοιγμένη και ευάλωτη..


    Το \'κορόιδο\' μπορεί να στο φώναξε ο ίδιος σου ο εαυτός
    Σίγουρα, ο εαυτός μου μου το φώναξε. Αν διάλεγα ένα στοιχείο απο όλο το όνειρο, αυτό θα ήταν η λέξη, κορόιδο. Και η αίσθηση της έκθεσης... της γύμνιας.Ο εαυτός μου, μου μιλά και μου λέει οτι ΚΑΤΙ μου διαφεύγει, κάτι δεν βλέπω. ή εγώ κάπου με \"κοροϊδεύω, ή κάποιος άλλος προσπαθεί να μου αποκρύψει στοιχεία.



    γι\'αυτή τη νοσταλγία που ήταν τόσο έντονη που έστω για λίγο θα ήθελες να τη ζήσεις ακόμα κ στολισμένη με ψέμα.
    Το έχω νιώσει στον ξύπνιο μου αυτό... Να θέλω να ζω χαρούμενη στο ψέμα μου,. το ένιωθα στις αδύναμες ώρες..

    Έπεσα καθόλου μέσα?Παλιά εξηγούσα όνειρα μόνη μου(ως κ τηλ.με παίρναν για να ερμηνεύω...),δεν έχω ασχοληθεί όμως ποτέ με το αντικείμενο πέρα απ\'το ένστικτό μου.
    Αρση, σ ευχαριστώ, πραγματικά. Με καθοδήγησες.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Μήπως σε φωνάζει \'κορόιδο\' ο εαυτός σου επειδή θες να γυρίσεις με \'νέο\' εαυτό κ παίρνεις πράγματα μαζί σου,κάνοντας μια κίνηση που δε θα καταλάβουν?μήπως για τις άτοπες ελπίδες σου?ή μήπως ξεγελάστηκες απ\'τη βιασύνη σου και τελικά άφησες τα νέα σου εργαλεία κάπου παραγκωνισμένα κ πισωγύρισες όπως είπες ότι συμβαίνει καμιά φορά?

    weird εσύ κάτι ξέχασες απ\'όσα έμαθες,κάτι δε χρησιμοποιείς που είναι δικό σου,μπορεί κ τα νέα σου ρούχα.......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Arsi
    Μήπως σε φωνάζει \'κορόιδο\' ο εαυτός σου επειδή θες να γυρίσεις με \'νέο\' εαυτό κ παίρνεις πράγματα μαζί σου,κάνοντας μια κίνηση που δε θα καταλάβουν?μήπως για τις άτοπες ελπίδες σου?ή μήπως ξεγελάστηκες απ\'τη βιασύνη σου και τελικά άφησες τα νέα σου εργαλεία κάπου παραγκωνισμένα κ πισωγύρισες όπως είπες ότι συμβαίνει καμιά φορά?

    weird εσύ κάτι ξέχασες απ\'όσα έμαθες,κάτι δε χρησιμοποιείς που είναι δικό σου,μπορεί κ τα νέα σου ρούχα.......
    Δεν θα καταλάβουν... το θέμα είναι οτι εγώ, πρέπει να το καταλάβω αυτό. Να το χωνέψω.
    Οι ελπίδες μου είναι άτοπες κι έπεσα, γι άλλη μια φορά στην παγίδα τους.
    Τα νέα μου εργαλεία... χμ. σε αυτό δεν ξέρω. Τα χρησιμοποιώ, αλλά μάλλον, χρησιμοποιώ τα νέα εργαλεία με τρόπους παλιούς.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εγω παλυ πολλααπο τα ονειρα π βλεπω περιεχουν σεξ.Δεν ξερω μηπως ειμαι σεχομανης?βλεπω σιχνα νακανω ερωτα με διαφορους ωραιους αντρες η με τον προιν αντρα μου .Τα αλλα ονειρα η δεν τα θημαμαι η ειναι απλα η ειναι κουφα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by weird
    Originally posted by Arsi
    Μήπως σε φωνάζει \'κορόιδο\' ο εαυτός σου επειδή θες να γυρίσεις με \'νέο\' εαυτό κ παίρνεις πράγματα μαζί σου,κάνοντας μια κίνηση που δε θα καταλάβουν?μήπως για τις άτοπες ελπίδες σου?ή μήπως ξεγελάστηκες απ\'τη βιασύνη σου και τελικά άφησες τα νέα σου εργαλεία κάπου παραγκωνισμένα κ πισωγύρισες όπως είπες ότι συμβαίνει καμιά φορά?

    weird εσύ κάτι ξέχασες απ\'όσα έμαθες,κάτι δε χρησιμοποιείς που είναι δικό σου,μπορεί κ τα νέα σου ρούχα.......
    Δεν θα καταλάβουν... το θέμα είναι οτι εγώ, πρέπει να το καταλάβω αυτό. Να το χωνέψω.
    Οι ελπίδες μου είναι άτοπες κι έπεσα, γι άλλη μια φορά στην παγίδα τους.
    Τα νέα μου εργαλεία... χμ. σε αυτό δεν ξέρω. Τα χρησιμοποιώ, αλλά μάλλον, χρησιμοποιώ τα νέα εργαλεία με τρόπους παλιούς.
    Εχεις δίκιο!
    ΞΕΧΑΣΑ ΞΕΧΑΣΑ ΞΕΧΑΣΑ.
    Γι άλλη μια φορά,
    η λήθη με κυρίευσε....
    Πάλι νόμιζα πως βάδιζα κανονικά, αλλά πήγαινα πίσω.
    πάλι ξεγελάστηκα..


    Ανάμεσα.
    Στο μπροστά και το πίσω.
    Και το χειρότερο?
    Βρέθηκα κάποτε, τόσο μπροστά, που το πίσω, έμοιαζε ένα μικρό φωτάκι, άκακο.
    Μα τώρα πάλι με ρουφά το πίσω.
    Αλλά τώρα βλέπω, βλέπω τι γίνεται.
    Και πρέπει κάθε φορά να το σταματάω,έγκαίρως.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by panikoula
    Εγω παλυ πολλααπο τα ονειρα π βλεπω περιεχουν σεξ.Δεν ξερω μηπως ειμαι σεχομανης?βλεπω σιχνα νακανω ερωτα με διαφορους ωραιους αντρες η με τον προιν αντρα μου .Τα αλλα ονειρα η δεν τα θημαμαι η ειναι απλα η ειναι κουφα.
    Στην πραγματική ζωή σου λείπει το σεξ?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by weird
    Δεν θα καταλάβουν...
    Αυτό το εργαλείο παραγκώνισες.
    Είναι δικό σου,το έχεις κατακτήσει κ δε χρειάζεται να το χωνέψεις παραπάνω.Το ξέρεις ήδη πολύ καλά.

    Μην το ξεχνάς στην άκρη του δρόμου...........................

    Κ ας περνάει το λεωφορείο κ ας βιάζεσαι να γυρίσεις εκεί....
    Περίμενε να περάσει το λεωφορείο,πάρε τα πράγματά σου κ γύρνα ήρεμη.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by weird
    Originally posted by panikoula
    Εγω παλυ πολλααπο τα ονειρα π βλεπω περιεχουν σεξ.Δεν ξερω μηπως ειμαι σεχομανης?βλεπω σιχνα νακανω ερωτα με διαφορους ωραιους αντρες η με τον προιν αντρα μου .Τα αλλα ονειρα η δεν τα θημαμαι η ειναι απλα η ειναι κουφα.
    Στην πραγματική ζωή σου λείπει το σεξ?


    ναι.....αλλα ακομα και οταν ειμαι με καποιον και εχω ερωτικες επαφες ο νους μου ειναι συνεχως εκει.και το χερι μου παει συνεχια στο οργανο του και ντρεπομαι π το λεω.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by Arsi
    Originally posted by weird
    Δεν θα καταλάβουν...
    Αυτό το εργαλείο παραγκώνισες.
    Είναι δικό σου,το έχεις κατακτήσει κ δε χρειάζεται να το χωνέψεις παραπάνω.Το ξέρεις ήδη πολύ καλά.

    Μην το ξεχνάς στην άκρη του δρόμου...........................

    Κ ας περνάει το λεωφορείο κ ας βιάζεσαι να γυρίσεις εκεί....
    Περίμενε να περάσει το λεωφορείο,πάρε τα πράγματά σου κ γύρνα ήρεμη.

    πυστειεις οτι μπορει να παρεμνβει στο ονειρο αυτο?δεν γινεται αυτο εκτος κιαν ξαναδει το ιδιο ονειρο παλι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by panikoula
    Originally posted by weird
    Originally posted by panikoula
    Εγω παλυ πολλααπο τα ονειρα π βλεπω περιεχουν σεξ.Δεν ξερω μηπως ειμαι σεχομανης?βλεπω σιχνα νακανω ερωτα με διαφορους ωραιους αντρες η με τον προιν αντρα μου .Τα αλλα ονειρα η δεν τα θημαμαι η ειναι απλα η ειναι κουφα.
    Στην πραγματική ζωή σου λείπει το σεξ?


    ναι.....
    ε!τότε τι ρωτάς Μαρία,φυσικό κ επόμενο είναι να βλέπεις τέτοια όνειρα!Θα κοπούν αν χορτάσεις στηνπραγματική ζωή!!!!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αρσι δεν το νομιζω αυτο.εχω χασει τον λογαριασμο με ποσους αντρες εχω παει θα πρεπε να μ λυπει κιολας?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by panikoula
    αρσι δεν το νομιζω αυτο.εχω χασει τον λογαριασμο με ποσους αντρες εχω παει θα πρεπε να μ λυπει κιολας?
    αφού έλεγες πως πριν απ\'αυτόν που είσαι τώρα(βλέπεστε ακόμα?)είχες πόσο καιρό-χρόνια να πας με άλλον άντρα,πως να μην είναι φυσιολογικό?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δεν ειμαστε πλεον μαζι.ναι ετσι ειναι.μαλλον γιαυτο.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •