μπορεις απο τους πολλους καφεδες να τρελαθεις? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Oι καφφεινη βοηθα να εκκριθει ντοπαμινη, που ειναι αντικαταθλιπτικη , αλλα παν μετρον αριστον .....

  2. #32
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Oι καφφεινη βοηθα να εκκριθει ντοπαμινη, που ειναι αντικαταθλιπτικη , αλλα παν μετρον αριστον .....
    γεια σου φιλε μου! διαβασα για την καταθλιψη σου και πως την ξεπερασες.. και οτι την αποδεχθηκες.. εμενα με εχουν τρελανει στα αντιψυχωσικα. καποια στιγμη θα τα κοψω με την συμβουλη γιατρου..
    εισαι ηρωας!!! και εμενα με εχουν τρελανει με δοκιμες. κανε το ενα κανε το αλλο. κτλ .. μαλακιες. περισσοτερο σε κουραζουν ολα αυτα παρα καλο σου κανουν!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    γεια σου φιλε μου! διαβασα για την καταθλιψη σου και πως την ξεπερασες.. και οτι την αποδεχθηκες.. εμενα με εχουν τρελανει στα αντιψυχωσικα. καποια στιγμη θα τα κοψω με την συμβουλη γιατρου..
    εισαι ηρωας!!! και εμενα με εχουν τρελανει με δοκιμες. κανε το ενα κανε το αλλο. κτλ .. μαλακιες. περισσοτερο σε κουραζουν ολα αυτα παρα καλο σου κανουν!
    Μπαα , δεν την ξεπερασα οριστικως , επανεμφανιστηκε , απλα ειχα μια καλη περιοδο , τους τελευταιους μηνες του 2019 .......και στο διαστημα μεταξυ 10/2019 εως 1/2020 , μειωσα τα ζαναξ απο 9/μερα ( τοσα μουγραφαν οι εγκληματιες ψυχιατροι ) σε 3 /μερα , ηταν μια καλη περιδος και την εκμεταλλευτηκα .....ηταν πολυ δυσκολο εγχειρημα .......

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μπα μακαρι να το πετυχω. Ηδη κανω μεταπτυχιακη εργασια και μαθαινω γερμανικα μηπως μεταναστευσω.
    Τι θεμα εχει το μεταπτυχιακο σου; Ποια σχολη τελειωσες;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μπα μακαρι να το πετυχω. Ηδη κανω μεταπτυχιακη εργασια και μαθαινω γερμανικα μηπως μεταναστευσω.
    Κι εγώ κάνω επανάληψη στα Γερμανικά μου και ψάχνω για μάστερ (και μετά δουλειά) στη Γερμανία!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τι θεμα εχει το μεταπτυχιακο σου; Ποια σχολη τελειωσες;
    Συστηματα Λογισμικου
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κι εγώ κάνω επανάληψη στα Γερμανικά μου και ψάχνω για μάστερ (και μετά δουλειά) στη Γερμανία!
    Τεμπελιαζω λιγο το τελευταιο καιρο ... πρεπει να αφοσιωθω περισσοτερο στους στοχους μου γιατι δεν ειναι και ευκολοι. Χρησιμοποιω το duolingo προς το παρον για γερμανικα και οταν δω οτι εχω μαθει λιγο παραπανω θα δω τι θα κανω. Τους ιδιους στοχους εχουμε μονο που εγω μπορω να δουλεψω και remote αν και θα ηθελα να δοκιμασω Γερμανια ... δεν ξερω κατσε να τελειωσω με τα βασικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η μεταπτυχιακη μου εργασια ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα, αλλα δεν θα ηθελα να πω παραπανω για καλο και για κακο
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τεμπελιαζω λιγο το τελευταιο καιρο ... πρεπει να αφοσιωθω περισσοτερο στους στοχους μου γιατι δεν ειναι και ευκολοι. Χρησιμοποιω το duolingo προς το παρον για γερμανικα και οταν δω οτι εχω μαθει λιγο παραπανω θα δω τι θα κανω. Τους ιδιους στοχους εχουμε μονο που εγω μπορω να δουλεψω και remote αν και θα ηθελα να δοκιμασω Γερμανια ... δεν ξερω κατσε να τελειωσω με τα βασικα.
    Καλά μη νομίζεις, κι εγώ κωλοβαράω κυρίως τους τελευταίους μήνες, λίγο διάβασμα έχει πέσει!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τεμπελιαζω λιγο το τελευταιο καιρο ... πρεπει να αφοσιωθω περισσοτερο στους στοχους μου γιατι δεν ειναι και ευκολοι. Χρησιμοποιω το duolingo προς το παρον για γερμανικα και οταν δω οτι εχω μαθει λιγο παραπανω θα δω τι θα κανω. Τους ιδιους στοχους εχουμε μονο που εγω μπορω να δουλεψω και remote αν και θα ηθελα να δοκιμασω Γερμανια ... δεν ξερω κατσε να τελειωσω με τα βασικα.
    Θα σε βοηθησουν περισσοτερο τα μαθηματα της DW. Συγκεκριμενα το deutch warum nicht και το niko weg. Γιατι θεωρεις οτι στη Γερμανια υπαρχουν περισσοτερες δουλειες για προγραμματιστες; Με ενα μεταπτυχιακο στο χερι θα μπορεσεις καποια στιγμη να ξεφυγεις απο τον αχαρο ρολο του προγραμματιστη. Δε μου ειπες ποια σχολη τελειωσες.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Θα σε βοηθησουν περισσοτερο τα μαθηματα της DW. Συγκεκριμενα το deutch warum nicht και το niko weg. Γιατι θεωρεις οτι στη Γερμανια υπαρχουν περισσοτερες δουλειες για προγραμματιστες; Με ενα μεταπτυχιακο στο χερι θα μπορεσεις καποια στιγμη να ξεφυγεις απο τον αχαρο ρολο του προγραμματιστη. Δε μου ειπες ποια σχολη τελειωσες.
    Η πρωτη μου σχολη δεν ειχε σχεση με την πληροφορικη, αλλα δεν θα ηθελα να παω για προστασια προσωπικων δεδομενων. Τα μαθηματα Γερμανικων που προτεινες μπηκαν στα αγαπημενα. Ευχαριστω :)

    Σιγουρα υπαρχουν περισσοτερες δουλεις στη Γερμανια για προγραμματιστες, γενικα Ελλαδα δεν υπαρχουν πολλα πραγματα, οποτε εψαχνα κατι σε ευρωπαικη ενωση. Το κακο ειναι οπου και να πας θελεις μια ξενη γλωσσα και εγω ξερω μονο αγγλικα απο ξενη γλωσσα. Βεβαια αυτο που προτρεχει ειναι να παρω το μεταπτυχιακο μου και να βελτιωθω σε μερικους τομεις του επαγγελματος, ισως και να βελτιωσω ακομα περισσοτερο τα αγγλικα μου, παρα το να μαθω Γερμανικα. Πρεπει να στρωθω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Στην Αγγλια νομιζω υπαρχουν πολλες σχετικες δουλειες. Ακομη εχω ακουσει οτι Πολωνια κ Τσεχια προσλαμβανουν προγραμματιστες μονο με αγγλικα. Οχι οτι ειναι ασχημο να ξερεις πολλες ξενες γλωσσες. Το μεταοτυχιακο το κανεις σε ιδιωτικη σχολη ή σε δημοσιο πανεπιστημιο;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δημοσιο Πανεπιστημιο. Δεν εχω κινηθει ακομα να δινω συνεντευξεις κλπ. θελω πρωτα να τελειωσω με καποιες υποχρεωσεις οπως την μεταπτυχιακη εργασια κλπ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δημοσιο Πανεπιστημιο. Δεν εχω κινηθει ακομα να δινω συνεντευξεις κλπ. θελω πρωτα να τελειωσω με καποιες υποχρεωσεις οπως την μεταπτυχιακη εργασια κλπ.
    Εδωσες κατακτηριες;
    Τι θεμα εχει η εργασια σου;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εδωσες κατακτηριες;
    Τι θεμα εχει η εργασια σου;
    Οχι δεν εδωσα καταταρκτηριες, δεχοντουσαν απο τη σχολη που ημουν να κανω μεταπτυχιακο πληροφορικη. Δηλαδη μου παρεχοταν το δικαιωμα. Το θεμα της μεταπτυχιακης ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα, αλλα δεν θα το περιγραψω γιατι ειμαστε σε δημοσιο φορουμ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 22:28
  2. μια ιστορια παραξενη για πολλους
    By soking in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 21-04-2016, 03:35
  3. αντικαταθλιπτικα και καφεδες...
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2016, 20:31
  4. φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-2013, 19:43
  5. Πως γίνεται να μπορείς να βοηθάς τους άλλους?
    By Deleted-member-220416 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 06:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •