μπορεις απο τους πολλους καφεδες να τρελαθεις? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι δεν εδωσα καταταρκτηριες, δεχοντουσαν απο τη σχολη που ημουν να κανω μεταπτυχιακο πληροφορικη. Δηλαδη μου παρεχοταν το δικαιωμα. Το θεμα της μεταπτυχιακης ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα, αλλα δεν θα το περιγραψω γιατι ειμαστε σε δημοσιο φορουμ.
    ΟΚ τελοσπαντων. Ειναι σημαντικο να τα πας καλα στο μεταπτυχιακο για να βρεις ευκολοτερα δουλεια. Τα μεταπτυχιακα εχουν βαθμο;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    ΟΚ τελοσπαντων. Ειναι σημαντικο να τα πας καλα στο μεταπτυχιακο για να βρεις ευκολοτερα δουλεια. Τα μεταπτυχιακα εχουν βαθμο;
    Ναι εχουν κανονικα οπως και τα προπτυχιακα πτυχια. Δεν με απασχολει τοσο ο βαθμος αλλα αν φτιαξω το προγραμμα λογικα θα παρω 10 στην μεταπτυχιακη μου εργασια, μιας και πετυχα το στοχο πληρως. Ελπιζω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ναι αλλα μπορει να ενδιαφερει την εκαστοτε επιχειρηση ο βαθμος. Οταν τελειωσεις την εργασια θα πρεπει να ασχοληθεις με την δικτυωση με συναδελφους τοσο online μεσα απι σχετικες κοινοτητες τοσο irl. Στο πανεπιστημιο κανεις παρεα με αλλους σπουδαστες πληροφορικης;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ναι αλλα μπορει να ενδιαφερει την εκαστοτε επιχειρηση ο βαθμος. Οταν τελειωσεις την εργασια θα πρεπει να ασχοληθεις με την δικτυωση με συναδελφους τοσο online μεσα απι σχετικες κοινοτητες τοσο irl. Στο πανεπιστημιο κανεις παρεα με αλλους σπουδαστες πληροφορικης;
    Οχι δεν εχω ιδιαιτερες κοινωνικες σχεσεις μιας και ως ατομο ειμαι κλειστος χαρακτηρας. Τωρα κινουμε προς αυτη την κατευθυνση τοσο για επαγγελματικους λογους οσο και κυριως για προσωπικους. Χρησιμοποιω διαφορα μεσα δικτυωσης μιας και εκει ειναι πιο ευκολο να συναντηθεις με ανθρωπους για την αρχικη επαφη. Για παραδειγμα εχω σημερα ενα online event ... ενα meetup . Τοσο καιρο αγνοουσα την υπαρξη Meetup . Αν ενδιαφερετε κανεις αλλος και τον "καιει" η μοναξια , προτεινω να βαλετε στο google αυτο ακριβως "meetup". Δεν μενω Αθηνα, μενω επαρχια ... αλλα μπορει να δημιουργηθουν σχεσεις εξ'αποστασεως και κατοπιν ισως και πιο προσωπικες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στην επιχειρηση δεν νομιζω να τους ενδιαφερει τοσο ο βαθμος δεν ειναι ΑΣΕΠ (αν και καπου διαβασα απο εδω και περα και εκει εξετασεις). Τους ενδιαφερει η τεχνογνωσια πανω στο συγκεκριμενο αντικειμενο που ζητανε ατομα και εχουν διαφορα τεστ για να δουν εαν εχεις πληροτητα και προσοντα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχω ακουσει οτι Αγγλια μετραει και ο βαθμος του πτυχιου. Το τι ισχυει στην αγορα εργασιας θα το μαθεις απο συναδελφους κυριως. Να γιατι χρειαζονται οι γνωριμιες.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 22:28
  2. μια ιστορια παραξενη για πολλους
    By soking in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 21-04-2016, 03:35
  3. αντικαταθλιπτικα και καφεδες...
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2016, 20:31
  4. φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-2013, 19:43
  5. Πως γίνεται να μπορείς να βοηθάς τους άλλους?
    By Deleted-member-220416 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 06:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •