Μπουλινγκ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1

    Μπουλινγκ

    Ήταν μια παρέα παιδιών που στο γυμνάσιο μου είχαν κάνει τη ζωή κόλαση. Ήταν πολύ δημοφιλής, γενικώς το σχολείο μου είχε απαίσια φήμη στη περιοχή και οι γονεις μου μου είπαν πολλές φορές να πάω σε άλλο όμως επειδή ήταν ακριβώς δίπλα από το σπίτι μου είπα να μην μπλέκω με λεωφορεία κάθε πρωί. Μέγα λάθος. Είμαι 20 τώρα, έχω διαγνωστεί με γενικευμένο άγχος, κυρίως είναι κοινωνικό όμως. Τους βλέπω μια φορά το χρόνο αυτούς στην υπέροχη αυτή παρέα, ευτυχώς. Ήμουν στη στάση σήμερα για να πάρω λεωφορείο να πάω σπίτι μου και φορούσα φούστα, όχι κοντή, ήταν στα γόνατα και ηταν φαρδιά. Είμαι πιο αδύνατη από το κανονικό και πάντα άκουγα σχόλια για αυτό κρυβομουν κάτω από φαρδιά ρούχα, τώρα τελευταία άρχισα να κοιτάζω πιο πολύ τι φοράω. Καθώς καθόμουν στάση λοιπόν, εχει φανάρι δίπλα και ήταν κόκκινο, ηταν μέσα σε αμάξι ο ένας από εκείνη τη παρέα και βάζει μια δυνατή φωνή... αρχίζει να μου λέει πολύ δυνατά "ει εσυυυυυ" και "γιατί δεν μου μιλάς κάλεεε" "καλέ μιλά μουυυυυ" και μετά ξεκίνησε ακόμη πιο δυνατά να με αποκαλεί πορ.. η 5-6 φορές για να με κάνει ρεζίλι στη στάση, παλι καλά δεν είχε πολλά άτομα, ήταν ένας δίπλα μου με ακουστικά και δύο κύριοι πιο πέρα, ο ένας από αυτούς μεθυσμένος. Δεν ήξερα πως να αντίδρασω, κολλησα και απλά τον αγριοκοιταξα στην αρχή αρχή όταν φώναξε την πρώτη φορά γιατί ούρλιαξε και ηταν ενοχλητικό. Δεν είδα ποιοι άλλοι ήταν στο αμάξι, αυτός καθόταν συνοδηγός. Όμως με έναν περίεργο τρόπο αυτό με έκανε να νιώθω πιο δυνατή και να "συγχαρώ" τον εαυτό μου που μπόρεσε και τα πέρασε όλα αυτά που πέρασα στο σχολείο, 3 χρόνια καθημερινό μπουλινγκ, ξύλο από την μία από τη παρέα τους.. Χάρηκα πάρα πολύ που το πήρα έτσι και αν ξαναγίνει έχω και έτοιμο το τι θα του πω για να τον κάνω επίσης ρεζίλι και επίσης μετάνιωσα που δεν είδα τον αριθμό πινακίδας και δεν άρχισα να ηχογραφώ ώστε να πάω στο τμήμα να του έρθει καμπάνα.
    Last edited by niaenn; 11-09-2020 at 23:56.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαλακας στο σχολειο,εκει μπορεις να πεις παιδικη ηλικια, μαλακας και στην ενηλικη ζωη του,υπαρχουν πολλοι. Καλα το αντιμετωπισες. Και με το να σε λεει ***** αυτος ξεφτιλιζεται, σε φερνει βεβαια σε κοινωνικο αγχος, αλλα τι να κανεις με το τριμαλακα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Να πας στην αστυνομία με αριθμό κυκλοφορίας και όνομα και , αν δεν θες να υποβάλεις μήνυση,να πεις να του γίνει σύσταση και καταγραφή του περιστατικού. Θα σου πω για πότε θα μαζευτεί το τσογλάνι. Μην το αφήσεις. Τέτοια άτομα είναι επικίνδυνα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μαλακας στο σχολειο,εκει μπορεις να πεις παιδικη ηλικια, μαλακας και στην ενηλικη ζωη του,υπαρχουν πολλοι. Καλα το αντιμετωπισες. Και με το να σε λεει ***** αυτος ξεφτιλιζεται, σε φερνει βεβαια σε κοινωνικο αγχος, αλλα τι να κανεις με το τριμαλακα.
    Θενξ για την απάντηση.Κοίταζα το κινητό μου και έγραφα μήνυμα, δεν κοίταξα ξανά προς το μέρος του. Πάλι καλά δεν ήταν και τόσο κοντά και μετά δεν ξαναπέρασε για σπάσιμο ή κάτι τέτοιο. Ήθελα πολύ να του την πω αλλά δεν ήθελα να κάνω σκηνή, με έπιασε πανικό μέσα μου. Σωστά, τον άκουσαν και οι άλλοι και μάλλον αναρωτήθηκαν μέσα τους τι ηλιθιοι κυκλοφορούν ανάμεσα μας..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Να πας στην αστυνομία με αριθμό κυκλοφορίας και όνομα και , αν δεν θες να υποβάλεις μήνυση,να πεις να του γίνει σύσταση και καταγραφή του περιστατικού. Θα σου πω για πότε θα μαζευτεί το τσογλάνι. Μην το αφήσεις. Τέτοια άτομα είναι επικίνδυνα.

    Ευχαριστώ για την απάντηση

    Σκέφτομαι να το κάνω, όμως δεν είδα τον αριθμό, ξέρω όνομα παντως κανονικά

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι εξοργηστικο αυτο που περιγραφεις!!

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    αλλα να βριζουν κατι ανηκανοι σεξουαλικα, μια κοπελιτσα 20 χρονων στην σταση ,μονη της! ανεξαρτητα αν ειναι ομορφη,αν ειναι χοντρη, κοντη, ψυλη σεξοβομβα!! η οτι αλλο ειναι αδιανοητο αυτο το πραμα! Πρεπει να αντιδρατε παιδια αμεσως! Να το περασετε μεσα στο μυαλο σας σαν αντανακλαστικη κινηση!!οπως αντιδρας εαν σε τσιμπισει ενα κουνουπι οπου ξυνεις το δερμα σου!
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Μην ανεχεστε το μπουλινγκ κοριτσια ! ειδικα τετοιου τυπου!! η ατιδραση πρεπει να ειναι αμεση!!
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 17:53.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Μην προτρεπετε κανεναν να ασκησει σωματικη βια σε απαντηση της λεκτικης. Θα επρεπε να ντρεπεσαι για αυτα που γραφεις. Τα νομικα μεσα ειναι πολυ καλυτερα κι αν και υπαρχει συνενοχη μεσω της μη καταγραφης απο τους μπατσους σε πολλα περιστατικα, αξιζει τον κοπο μπας και μπει φρενο σε ορισμενους.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 17:53.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Μην προτρεπετε κανεναν να ασκησει σωματικη βια σε απαντηση της λεκτικης. Θα επρεπε να ντρεπεσαι για αυτα που γραφεις. Τα νομικα μεσα ειναι πολυ καλυτερα κι αν και υπαρχει συνενοχη μεσω της μη καταγραφης απο τους μπατσους σε πολλα περιστατικα, αξιζει τον κοπο μπας και μπει φρενο σε ορισμενους.
    Καλά εσένα αν σου βρίσει καποιος αγνωστος στο δρομο τη μανα γιατι δεν ενδιδεις στις ορέξεις του, πήγαινε στην αστυνομία και δωσε τους περιγραφή για να γελάσουν και τα τσιμέντα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Καλά εσένα αν σου βρίσει καποιος αγνωστος στο δρομο τη μανα γιατι δεν ενδιδεις στις ορέξεις του, πήγαινε στην αστυνομία και δωσε τους περιγραφή για να γελάσουν και τα τσιμέντα.
    Αν αισθανεσαι πολυ μαγκας σαν δυνητικος κακουργηματιας που κλιμακωνει εντασεις δικαιωμα σου. Με την προκληση σωματικης βλαβης δεν προκειται να γελασει κανεις.

    Η σωματικη βια δεν ειναι μαγκια - ειναι εγκλημα. Αν σας βρισουν, αγνοηστε τους και καταγγειλτε τους. Ακομα κι αν διεκδικεις θεση στο βαθρο των μαγκιας olympics (οτι κανεις στα τα μισα σου ποστ εδω μεσα δηλαδη), η ψυχραιμια ειναι πολυ πιο αξιοθαυμαστη αρετη και βασικα αρετη.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:37.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση..
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:38.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:39.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:40.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:40.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:40.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μπουλινγκ απο οικογενεια
    By hlias1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 26-04-2020, 18:54
  2. Συνεχες μπουλινγκ!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-2017, 14:25
  3. Replies: 128
    Last Post: 01-10-2015, 16:30
  4. Replies: 77
    Last Post: 20-03-2015, 07:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •