Οι ορμόνες μου τρελάθηκαν;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398

    Οι ορμόνες μου τρελάθηκαν;

    Λοιπόν γεια σας, πώς είστε;Πριν λίγες ημέρες επιβεβαιωθηκα για τις υποψίες που είχα για την καθυστέρηση,όλοι αυτοί οι πόνοι οι περίεργοι χαμηλά,οι λιγούρες και ο εκνευρισμός δεν ήταν από αναμονή περιόδου όπως συνήθως, αλλά είμαι πάλι έγκυος.Εχω αγχωθει πολύ.Ειπα στον γιατρό μου ότι έχω ιστορικό με Αγχωδη Διαταραχή και ότι έχω καταφέρει να το καλμαρω και φοβάμαι μήπως στην διάρκεια της κύησης με πιάσουν πάλι τα τρελά μου.Επειδη ξέρω ότι τα ηρεμιστικά απαγορεύονται,τα φυτικα επιτρέπονται;Ανάθεμα ξέχασα να τον ρωτήσω τα πιο βασικά γιατί είχα πάθει και σοκ και έχω ραντεβού σε μια βδομάδα παλι..Με έχει κυριεύσει το άγχος πάλι,τώρα είναι λόγω ορμονών;Δεν ξέρω ,το μόνο ενοχλητικό που έχω ακόμα και προ εγκυμοσύνης είναι αυτη η ρημαδα η αίσθηση παλμών.Μου έχει σπάσει τα νεύρα και μου έρχεται να ουρλιαξω.Ισως επειδή εστιάζω και εκεί αλλά δεν γίνεται και αλλιώς.Καμια παρόμοια εμπειρία;
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  2. #2
    Με το καλό το μωράκι σου... Θα τα καταφέρεις... Είναι λιγότερο από 9 μήνες.. Και θα περασουν να κάνεις λίγη υπομονή... Μπορείς να στηριχθεις και στον συζηγο σου.. Να πηγαίνετε και καμια βόλτα να κάνετε μαζί απλά πράγματα να ξεχνιεσαι και να περνα ευχάριστα η μέρα σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Σε ευχαριστώ πολύ,ελπίζω να το περάσω όσο πιο ήρεμα γίνεται

  4. #4
    Πράγματικα στο ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να το περασεις γεμάτη χαρά και αισιοδοξία.. Με το καλο το παιδακι σου!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Λοιπόν γεια σας, πώς είστε;Πριν λίγες ημέρες επιβεβαιωθηκα για τις υποψίες που είχα για την καθυστέρηση,όλοι αυτοί οι πόνοι οι περίεργοι χαμηλά,οι λιγούρες και ο εκνευρισμός δεν ήταν από αναμονή περιόδου όπως συνήθως, αλλά είμαι πάλι έγκυος.Εχω αγχωθει πολύ.Ειπα στον γιατρό μου ότι έχω ιστορικό με Αγχωδη Διαταραχή και ότι έχω καταφέρει να το καλμαρω και φοβάμαι μήπως στην διάρκεια της κύησης με πιάσουν πάλι τα τρελά μου.Επειδη ξέρω ότι τα ηρεμιστικά απαγορεύονται,τα φυτικα επιτρέπονται;Ανάθεμα ξέχασα να τον ρωτήσω τα πιο βασικά γιατί είχα πάθει και σοκ και έχω ραντεβού σε μια βδομάδα παλι..Με έχει κυριεύσει το άγχος πάλι,τώρα είναι λόγω ορμονών;Δεν ξέρω ,το μόνο ενοχλητικό που έχω ακόμα και προ εγκυμοσύνης είναι αυτη η ρημαδα η αίσθηση παλμών.Μου έχει σπάσει τα νεύρα και μου έρχεται να ουρλιαξω.Ισως επειδή εστιάζω και εκεί αλλά δεν γίνεται και αλλιώς.Καμια παρόμοια εμπειρία;
    Με το καλό να πάρεις αγκαλιά σου το μικρό σου θαύματακι κοριτσάκι μου.
    Ζήσε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου με ηρεμία .
    Κάνε ότι είναι καλύτερο για εσένα και το μπεμπακι σου .

    Να ξέρεις ότι το πρώτο τρίμηνο ,θα στα πει και ο γιατρός ,καλό είναι να μην πάρεις τίποτα χωρίς να τον ενημερώνεις ,ούτε καν φυτικο....και γενικά σε όλη σου την εγκυμοσύνη .Σφίξε τα δόντια που λένε και κάνε υπομονή ...προσπάθησε να ασχοληθείς με όλο αυτό το υπέροχο που σου συμβαίνει .
    Να μιλάς με τον σύζυγό σου για ότι σε απασχολεί και είμαι σίγουρη πως θα είναι δίπλα σου σε όλο αυτό!

    Το πρώτο τρίμηνο θα γίνουν παρα πολλές εξετάσεις και βάση των αποτελεσμάτων θα σου δώσει ο γιατρός σου ότι χρειάζεσαι .Κοίτα να είσαι ήρεμη οσο γίνεται !

    Με το καλό κορίτσι μου !!!!
    Να μας λες νέα σου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά εύχομαι και ελπίζω να τα καταφέρω!

Similar Threads

  1. Ψυχίατροι, αντιψυχωτικά και ορμόνες. Υπάρχει;
    By airetikos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2019, 16:05
  2. Ορμόνες
    By hlianna in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 39
    Last Post: 01-10-2017, 00:13
  3. Τρανς και ορμονες
    By heartshapedgrave in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-09-2016, 13:21
  4. Replies: 4
    Last Post: 03-11-2011, 13:08
  5. ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 06-06-2011, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •