ΝΙΩΘΩ ΚΕΝΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19

    ΝΙΩΘΩ ΚΕΝΗ

    ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΕΣΜΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ...
    Ο ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ , ΜΕ ΜΕΙΩΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ,(ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΜΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ),ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΗΔΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΑΝ ΟΠΛΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ.
    ΕΙΧΑ 10 ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΩ,ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΜΙΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ.ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ.
    ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ.
    ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ.
    Η ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ,ΝΙΩΘΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΩ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΥΡΙΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ.ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ,ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΜΩΣ,ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ.
    ΟΠΟΙΟΝ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ''ΦΟΒΑΜΑΙ'' ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΥΡΩΝΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΕ ΚΑΝΑ ΠΡΩΗΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΘΕΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τον έχεις θεοποιήσει γιατί του επέτρεπες να σε χειρίζεται με τον χειρότερο τρόπο.. Να λες ευχαριστώ που πλέον αυτός ο άνθρωπος είναι πρώην γιατι δεν σεβάστηκε το παρελθόν σου (οπως και να ήταν, δικό σου είναι και δεν έχεις να δώσεις λογαριασμό σε κανένα), δεν σεβάστηκε τη σχέση σας (είχε σεξουαλικη επαφή και με άλλες κατά την διάρκεια της) και δεν σεβάστηκε εσένα την ίδια. Αυτό που θα έπρεπε πλέον να σε προβληματίζει είναι να μάθεις τους λόγους που επέτρεπες να γίνεται όλο αυτό. Ένας άνθρωπος που νιωθει καλά με τον εαυτό του, δεν θα έμενε σε μια τέτοια σχέση.. Εκεί δυστυχώς βρίσκουν "πάτημα" οι χειριστικοι (το λιγότερο που θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον συγκεκριμένο) άνθρωποι.. Στο ότι ο άλλος δεν αγαπάει αρκετά τον εαυτό του..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ.

    ΣΩΘΗΚΕΣ!!

    οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις τοσο πιο καλα για εσεναν!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Σας ευχαριστώ τόσο για τις απαντήσεις σας !!
    Καταλαβαίνω με τη λογική πόσο κακό μου έκανε και ότι ήμουν ένα άτομο συνεξάρτησης γιατι με τον καθημερινο υποβιβασμο κατεληξα να πιστευω οτι δεν αξιζω κατι παραπανω.αυτο παλευω με το μυαλο μου να αποβαλλω & το γεγονος οτι τα γεγονοτα τα εχει διαστρεβλωσει στους γυρω.μονο οσοι ηταν μπροστα σε καταστασεις καταλαβαν πραγματικα το προβλημα.Απλα διαβαζω κατα καιρους για τα ταμπου με το ερωτικο παρελθον μιας κοπελας...και πραγματικα οπως σας εγραψα νιωθω οτι τον εχω συνεχως μπροστα μου,ακομα και σε ατομα που με προσεγγιζουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Σας ευχαριστώ τόσο για τις απαντήσεις σας !!
    Καταλαβαίνω με τη λογική πόσο κακό μου έκανε και ότι ήμουν ένα άτομο συνεξάρτησης γιατι με τον καθημερινο υποβιβασμο κατεληξα να πιστευω οτι δεν αξιζω κατι παραπανω.αυτο παλευω με το μυαλο μου να αποβαλλω & το γεγονος οτι τα γεγονοτα τα εχει διαστρεβλωσει στους γυρω.μονο οσοι ηταν μπροστα σε καταστασεις καταλαβαν πραγματικα το προβλημα.Απλα διαβαζω κατα καιρους για τα ταμπου με το ερωτικο παρελθον μιας κοπελας...και πραγματικα οπως σας εγραψα νιωθω οτι τον εχω συνεχως μπροστα μου,ακομα και σε ατομα που με προσεγγιζουν.
    Έκτισε αυτή την αρνητική εικόνα για σένα σε μια βάση που ήδη υπήρχε.. Αλλιώς θα έβαζες όρια αμέσως και θα έφευγες από αυτή την σχέση. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Σας ευχαριστώ τόσο για τις απαντήσεις σας !!
    Καταλαβαίνω με τη λογική πόσο κακό μου έκανε και ότι ήμουν ένα άτομο συνεξάρτησης γιατι με τον καθημερινο υποβιβασμο κατεληξα να πιστευω οτι δεν αξιζω κατι παραπανω.αυτο παλευω με το μυαλο μου να αποβαλλω & το γεγονος οτι τα γεγονοτα τα εχει διαστρεβλωσει στους γυρω.μονο οσοι ηταν μπροστα σε καταστασεις καταλαβαν πραγματικα το προβλημα.Απλα διαβαζω κατα καιρους για τα ταμπου με το ερωτικο παρελθον μιας κοπελας...και πραγματικα οπως σας εγραψα νιωθω οτι τον εχω συνεχως μπροστα μου,ακομα και σε ατομα που με προσεγγιζουν.
    Αυτό ήθελε να κάνει καλό μου και το πέτυχε ....Ήθελε να σε κανει να νοιωθεις απαίσια ...μόνο έτσι κάποιος που θέλει να έχει τον απόλυτο έλεγχο του άλλου ενεργεί ...
    Μειώνει την εκαστοτε σχέση του δείχνοντας έτσι πως μόνο αυτός είναι ο σωστός και πρέπει να τον ακολουθείς σε ότι και να πει...

    είσαι τυχερή που έφυγε από την ζωή σου.Οτι και να έκανες πριν προσπάθησε να το αποβάλλεις πλέον και να προχωρήσεις μπροστά .
    Θέλει πολύ δουλειά αλλά θέλει και τσαμπουκα...

    Αυτή ΗΣΟΥΝ καλώς ή κακώς....Δεν είσαι πλέον όμως .
    Γι αυτό οποίος σε πλησιάζει από εδώ και πέρα σηκωσε το ανάστημα σου και κοψτου την φορά ...
    Αυτές οι καταστάσεις δεν χωράνε ούτε συζητήσεις ούτε ηττοπαθειες...
    Πάρε απόφαση εσύ να αλλάξεις συνειδητα και να πιστέψεις στον εαυτό σου , και ύστερα ξεκίνα να το δείχνεις και με τους τρόπους σου και με την στάση του σώματός σου και θα δεις θα αλλάξουν πολλά...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Κενή... κραυγή
    By anastasia9779 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 08-08-2020, 21:40
  2. Νιώθω τόσο μόνη και κενή μέσα μου..
    By BraveHeart97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 08-07-2018, 19:08
  3. μόνη και κενή....λάθος η ύπαρξη μου..
    By ΕΡΗ_1982 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-2012, 12:55
  4. Νιωθω κενη....
    By Emmy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-05-2012, 15:00
  5. Αισθάνομαι κενή..
    By despinan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-2011, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •