Ρε παιδιά βοήθεια! - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 29 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 421
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ανωνυμη, το τι θεωρεί ο καθένας τρίχα και τί τριχιά, είναι πολύ σχετικό και υποκειμενικό.
    Δεν περιμένω ταύτιση με όλους πάνω σε αυτό το θέμα.

    Κοιτάω γενικά στη ζωή μου να σέβομαι το διαφορετικό, και να υπολογίζω ακόμα και κάτι που εγώ θεωρώ τριχιά, εφόσον ενοχλεί τον άλλο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by PETRAN


    Ωωω νέα HOT υπόθεση!!!

    Ο Petran δεν έχει ενσυναίσθηση!




    Συμπέρασμα

    Να MHN ΓΙΝΕΙ Ψυχοθεραπευτής!

    Σε περίπτωση μη-τήρησης των κανόνων να εκτελεστεί το επόμενο πρωί!


    -Anwnimi-Gestabo


    p.s. (Η Υπόθεση αυτή σε καμία περίπτωση δεν είναι Τηλεδιάγνωση, αλλά συντάχθηκε μετά από εκτεταμένη και επιστημονική ιντερνετική ανάλυση!)


    ))))))))
    Σ\'ευχαριστώ και πάλι!))))))) Δικαίωμά σου είναι να μην παίρνεις ούτε 1% στα σοβαρα αυτά που σου έγραψα, δε λέω...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Όμως στα επόμενα threads ο τόνος και ο τρόπος γραφής άρχισε να αλλάζει σταδιακά. Ξαφνικές και απότομες πτώσεις διάθεσης, συνεχείς περίεργοι στοχασμοί που φαίνονταν να μην οδηγούν πουθενά, μπερδεμένη σκέψη με κάποια διαστήματα χωρίς ειρμό και νόημα, ακατάσχετος τρόπος γραφής και προτάσεις που συνεχώς διαχωρίζονται από τις τρεις τελείες. Αυτό το thread φαίνεται να είναι το κερασάκι στην τούρτα.»
    χεχε αυτο ειναι για μενα το θυμαμε...νομιζω.Ημουν λιγο off εκεινη την περιοδο ειναι η αληθεια γιατι προσπαθησα να κοψω με τη μια τα φαρμακα.
    Νομιζω δηλαδη...αυτο με τις τρεις τελειες ποιος αλλος το ειχε?Νομιζω εσυ ανωνυμη ε παλια ή κανω λαθος?
    Βασικα απο σενα νομιζω το κολλησα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by PETRAN


    Ωωω νέα HOT υπόθεση!!!

    Ο Petran δεν έχει ενσυναίσθηση!




    Συμπέρασμα

    Να MHN ΓΙΝΕΙ Ψυχοθεραπευτής!

    Σε περίπτωση μη-τήρησης των κανόνων να εκτελεστεί το επόμενο πρωί!


    -Anwnimi-Gestabo


    p.s. (Η Υπόθεση αυτή σε καμία περίπτωση δεν είναι Τηλεδιάγνωση, αλλά συντάχθηκε μετά από εκτεταμένη και επιστημονική ιντερνετική ανάλυση!)
    Χμμμ τί γίνεται, αρχίζω να ανησυχώ, αντί για το σύνηθες κατεβατό, έχουμε κεφαλαία, θαυμαστικά, κενά και άτακτη τήρηση παραγράφων...

    αφήνω τη διάγνωση στους ειδικούς :PPPP
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι αλλος πρεπει να ηταν δεν θυμαμε ρε γαμωτο,μου επηρεασε ολο το τροπο γραφης
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    originally posted by weird

    ...»( βρε κοίτα που μας παραπονιέσαι και για μεγάλα κείμενα… Εκείνη την φάση μανίας που είχες περάσει παλιότερα, σίγουρα την έχεις ξεπεράσει??ppp)
    Αχχχχχχχχχχ
    με έχει πιάσει νευρικόοοοοοοοοο
    αχ weird μου δεν αντέχωωωωωωωωωωω
    δάκρυσα από τα γέλιααααααααααα
    )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by keep_walking
    Όμως στα επόμενα threads ο τόνος και ο τρόπος γραφής άρχισε να αλλάζει σταδιακά. Ξαφνικές και απότομες πτώσεις διάθεσης, συνεχείς περίεργοι στοχασμοί που φαίνονταν να μην οδηγούν πουθενά, μπερδεμένη σκέψη με κάποια διαστήματα χωρίς ειρμό και νόημα, ακατάσχετος τρόπος γραφής και προτάσεις που συνεχώς διαχωρίζονται από τις τρεις τελείες. Αυτό το thread φαίνεται να είναι το κερασάκι στην τούρτα.»
    χεχε αυτο ειναι για μενα το θυμαμε...νομιζω.Ημουν λιγο off εκεινη την περιοδο ειναι η αληθεια γιατι προσπαθησα να κοψω με τη μια τα φαρμακα.
    Νομιζω δηλαδη...αυτο με τις τρεις τελειες ποιος αλλος το ειχε?Νομιζω εσυ ανωνυμη ε παλια ή κανω λαθος?
    Βασικα απο σενα νομιζω το κολλησα.
    Kηπ,
    το να αρχίσουμε τώρα να ασχολούμαστε με τις τελείες, τα θαυμαστικά, τα ερωτηματικά και τις παραγράφους, σοβαρά αν το κάνουμε αυτό, τότε, θα έχουμε κάνει την τρίχα τριχιά
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by anwnimi
    originally posted by PETRAN
    Το για το ότι είπες για την δύσκολη περίοδο έγινε \"ξεγυμνώθηκα\"...καλά ηρέμησε...και εγώ είπα κάποια πράγματα για τα δύσκολα χρόνια που πέρασα αλλά δεν το έκανα θέμα...whats the big deal!?
    Το ότι διαφέρουμε πολύ φαίνεται και εδώ. Η φάση είναι ότι εγώ η ίδια θεώρησα πολύ σημαντικό αυτό που είπες για τα δύσκολα χρόνια που πέρασες και σου είπα ότι και μόνο αυτό να έλεγες θα με έπειθες για οποιαδήποτε άποψή σου. Και είσαι εσύ που ο ίδιος το θεωρεί not a big deal, ακόμα και το ίδιο σου το βίωμα.

    Για να σου εξηγησω γιατί θεώρησα τόσο τη δική μου εξομολόγηση όσο και τη δική σου really big deal, αν και μπορεί να το κάνω άδικα όπως είπες κι εσύ είναι ότι όταν διαφωνείς με κάποιον, όσο να ναι δε θέλεις ή δε σε συμφέρει να δείξεις οποιεσδήποτε αδυναμίες σου για να μην τις εκμεταλλευτεί ο άλλος στη συζήτηση και πατήσει πάνω σε αυτές.
    Ε λοιπόν λέγοντάς σου ότι κοίταξε Πάνο η ψυχική μου ισορροπία δεν ήταν πριν κάποιο καιρό και τόσο ισορροπημένη ή και καθόλου π
    τότε ένα σου αστείο εμένα θα με έκανε να το πίστευα, εμπεριείχε πολύ ρίσκο. Το έκανα με σκοπό να σου δώσω να καταλάβεις ότι τα αστεία ή μια υπόθεση που περιέχει έναν ψυχολογικό όρο από εσένα που είσαι ειδικός του χώρου μπορεί να μη ληφθεί ως αστείο ή ως μια υπόθεση από κάποιον που πάσχει από εμμονές ή που η ψυχική του ισορροπία είναι ευαίσθητη, κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά εδώ μέσα, δηλαδή κάποιος μπορεί να σε πίστευε ότι το εννοείς ή τουλάχiστον ότι έχεις βάσιμες υποψίες να το θεωρείς πολύ πιθανό, δεν ξέρω με τι ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ να σου το κάνω να το καταλάβεις. Οπότε ναι, για μένα, αυτή η αποκάλυψη ήταν really big deal.


    Αν και κατά τη γνώμη μου όπως το έγραφες στη weird δεν το έγραφες σαν αστείο αλλά σαν μια υπόθεση. Ομολογώ ότι δεν το έλεγες με βεβαιότητα και το έσωσες κάπως που το είπες και για τον εαυτό σου. Σαν αστείο όμως όχι δεν το έλεγες. Παρόλαυτά κάποιος στη δική μου θέση που ήμουν εκείνη τη δύσκολη περίοδο ή και τώρα όπως είμαι θα σε πίστευε ή τουλάχιστον θα αμφέβαλε πολύ για τον εαυτο του μήπως η υπόθεσή σου ίσχύει, μιας και εσύ έχεις ειδικό βάρος στο ξαναείπα για τα λόγια σου.



    originally posted by PETRAN
    Είναι καταδικασμένη κάθε προσπάθεια συνεννόησης, φαίνεται ότι είμαστε από τις περιπτώσεις που η κάθε προσωπικότητα παθαίνει αλλεργικό σοκ με την άλλη. Επειδή δεν λέει να τρέχουμε σε αλλεργιολόγο ας το σταματήσουμε εδώ, δεν έχει νόημα.
    Εδω με ξαναέκανες να γελάσω, πάλι με την καλή έννοια. Συμφωνώ))))))
    Μακριά και αγαπημένοι

    Αλλά το θέμα των όρων και της ενδεχόμενης παραβίασής τους δε σημαίνει ότι το αποσύρω, εξηγούμαι, οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς... συμφορουμίτες.

    Την ατάκα την χρησιμοποίησα ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ πως να στο πω ποιο λανιά, λογοτεχνικά για να περιγράψω τον τρόπο γραφής της. Δεν με νοιάζει καν τι πιστεύεις εγώ δεν το χρησιμοποίησα για να πω κάτι για την weird με αυτό.


    Πες μου τώρα, ασχολείσαι τόση ώρα με ένα άγνωστο άτομο στο ιντερνετ και έχεις κάνει και κατηγωρίες στο φορουμ. Δηλαδή δεν αισθάνεσαι άσχημα πάρα πολύ τώρα με αυτό? Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις από το να ζεις αυτό το ψευτικο ιντερνετικο δράμα από την πλευρά σου?

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κι εγώ έχω πεθάνει!!!!
    αχαχαχχαχαχαχαχ μέχρι και ο πυρετός έπεσε!!
    Σταμάτα μην βάζεις πολλά θαυμαστικά θα μας παρεξηγήσουν ))))
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by weird
    Κι εγώ έχω πεθάνει!!!!
    αχαχαχχαχαχαχαχ μέχρι και ο πυρετός έπεσε!!
    Σταμάτα μην βάζεις πολλά θαυμαστικά θα μας παρεξηγήσουν ))))

    λολολ

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    νομιζω κοπελιες μου κατα τα αλλα συμπαθεστατες,οτι φταει η δικη μας ευαισθησια και οχι τα τοσο τρομερα και υβριστικα και ειρωνικα σχολια που ακουστηκαν..μη μου πειτε οτι στην πραγματικη ζωη εκει εξω δεν ακουμε και δεν βιωνουμε -δυστυχως θα πω-απιστευτη σκληροτητα?μηπως πρεπει να γινουμε λιγο πιο ανθεκτικες?μηπως πρεπει να εχουμε καλυτερες αμυνες και να μην τα περνουμε τοσο στα σοβαρα ολα αυτα? και μιλω στον πληθυντικο γιατι κι εγω εκανα αυτο το λαθος καποτε .μια φορα και ενα καιρο..ειδικα οταν ειχα πρωτογραφτει εδω..τω καιρω του νωε:P στο κατω κατω ενα φορουμ ειναι σε σχεση με την ζωη μας εξω ολα αυτα εδω ειναι πταισματα..

    για σενα γουιρντ μου θα μου επιτρεψεις να κανω ενα τελευταιο σχολιο.διακρινω τον τελευταιο καιρο εναν εκνευρισμο μια υποβοσκουσα ενταση στα γραφομενα σου .δεν μπορω να ξερω τι συμβαινει στη ζωη σου ..ουτε φυσικα ειμαι και κανενας δικαστης παντογνωστης. ισως να κανω και λαθος?οτι και να ειναι παντως ευχομαι να πανε ολα καλυτερα... μερικες φορες ειναι η αληθεια γραφεις ωραια πραγματα
    Dum spiro spero (?)

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by keep_walking
    Όμως στα επόμενα threads ο τόνος και ο τρόπος γραφής άρχισε να αλλάζει σταδιακά. Ξαφνικές και απότομες πτώσεις διάθεσης, συνεχείς περίεργοι στοχασμοί που φαίνονταν να μην οδηγούν πουθενά, μπερδεμένη σκέψη με κάποια διαστήματα χωρίς ειρμό και νόημα, ακατάσχετος τρόπος γραφής και προτάσεις που συνεχώς διαχωρίζονται από τις τρεις τελείες. Αυτό το thread φαίνεται να είναι το κερασάκι στην τούρτα.»
    χεχε αυτο ειναι για μενα το θυμαμε...νομιζω.Ημουν λιγο off εκεινη την περιοδο ειναι η αληθεια γιατι προσπαθησα να κοψω με τη μια τα φαρμακα.
    Νομιζω δηλαδη...αυτο με τις τρεις τελειες ποιος αλλος το ειχε?Νομιζω εσυ ανωνυμη ε παλια ή κανω λαθος?
    Βασικα απο σενα νομιζω το κολλησα.

    Ακόμα το κάνω keep!))))))))))))))))))))))
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στατιστικος να επισημανω οτι η Weird προηγειται σημερα με 32 μυνηματα.Επισης το τελευταιο μεγαλο μυνημα της ηταν 870!!!! λεξεις διολου ευκαταφρονητο (πρεπει να πληκτρολογει real fast).
    Οχι δεν τις μετρησα μια-μια το word τις μετρησε:P
    Αυτα μπορει να συνεχιστει το ματs:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Helena
    νομιζω κοπελιες μου κατα τα αλλα συμπαθεστατες,οτι φταει η δικη μας ευαισθησια και οχι τα τοσο τρομερα και υβριστικα και ειρωνικα σχολια που ακουστηκαν..μη μου πειτε οτι στην πραγματικη ζωη εκει εξω δεν ακουμε και δεν βιωνουμε -δυστυχως θα πω-απιστευτη σκληροτητα?μηπως πρεπει να γινουμε λιγο πιο ανθεκτικες?μηπως πρεπει να εχουμε καλυτερες αμυνες και να μην τα περνουμε τοσο στα σοβαρα ολα αυτα? και μιλω στον πληθυντικο γιατι κι εγω εκανα αυτο το λαθος καποτε .μια φορα και ενα καιρο..ειδικα οταν ειχα πρωτογραφτει εδω..τω καιρω του νωε:P στο κατω κατω ενα φορουμ ειναι σε σχεση με την ζωη μας εξω ολα αυτα εδω ειναι πταισματα..

    για σενα γουιρντ μου θα μου επιτρεψεις να κανω ενα τελευταιο σχολιο.διακρινω τον τελευταιο καιρο εναν εκνευρισμο μια υποβοσκουσα ενταση στα γραφομενα σου .δεν μπορω να ξερω τι συμβαινει στη ζωη σου ..ουτε φυσικα ειμαι και κανενας δικαστης παντογνωστης. ισως να κανω και λαθος?οτι και να ειναι παντως ευχομαι να πανε ολα καλυτερα... μερικες φορες ειναι η αληθεια γραφεις ωραια πραγματα

    Συγνώμη Helena, είπα υβριστικά σχόλια εδώ μέσα? Ειρωνικά οκ λολ...αλλά με την καλλή έννοια (φωνή ψινάκη)

    δηλαδή οκ αν είναι αυτά \"σκληρά\" τότε οκ φαίνεται να είμαι πολύ σκληρός τύπος!

    *Ανεβαίνει στην Harley και μαρσάρει

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Helena
    νομιζω κοπελιες μου κατα τα αλλα συμπαθεστατες,οτι φταει η δικη μας ευαισθησια και οχι τα τοσο τρομερα και υβριστικα και ειρωνικα σχολια που ακουστηκαν..μη μου πειτε οτι στην πραγματικη ζωη εκει εξω δεν ακουμε και δεν βιωνουμε -δυστυχως θα πω-απιστευτη σκληροτητα?μηπως πρεπει να γινουμε λιγο πιο ανθεκτικες?μηπως πρεπει να εχουμε καλυτερες αμυνες και να μην τα περνουμε τοσο στα σοβαρα ολα αυτα? και μιλω στον πληθυντικο γιατι κι εγω εκανα αυτο το λαθος καποτε .μια φορα και ενα καιρο..ειδικα οταν ειχα πρωτογραφτει εδω..τω καιρω του νωε:P στο κατω κατω ενα φορουμ ειναι σε σχεση με την ζωη μας εξω ολα αυτα εδω ειναι πταισματα..

    για σενα γουιρντ μου θα μου επιτρεψεις να κανω ενα τελευταιο σχολιο.διακρινω τον τελευταιο καιρο εναν εκνευρισμο μια υποβοσκουσα ενταση στα γραφομενα σου .δεν μπορω να ξερω τι συμβαινει στη ζωη σου ..ουτε φυσικα ειμαι και κανενας δικαστης παντογνωστης. ισως να κανω και λαθος?οτι και να ειναι παντως ευχομαι να πανε ολα καλυτερα... μερικες φορες ειναι η αληθεια γραφεις ωραια πραγματα
    Σ ευχαριστώ.

    Αυτό που μου συμβαίνει είναι οτι έχω σοβαρά άρρωστη τη γιαγιά μου... ίσως αυτό όντως να με επηρεάζει,
    γενικότερα πάντως,
    οποιοσδήποτε άλλος ενδιαφέρεται για την ένταση που μπορεί να περνάω, αντί να μου κάνει δημοσίως διαγνώσεις, ας στείλει ένα πριβέ μήνυμα και το συζητάμε.

    Δεν συμφωνέις Ελενάκι μου??
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 14 of 29 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •