ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Εντάξει, να κινηθεί νομικά, αλλά χωρίς το βίντεο δεν υπάρχει προιόν εγκλήματος ούτε ηθική βλάβη. Να καταγγείλει κάτι που της είπε κάποιος οτι συνέβη πριν τρία χρόνια... Χλωμό το βλέπω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    εχεις δικιο σε ευχαριστω πολυ.
    καποιον δικηγορο υποψην να μην μου παρει τα μαλια της κεφαλης μουυε
    Κανε μια έρευνα εκει που μένεις για να μάθεις πάνω κάτω τι παιζει .
    Να ξέρεις ότι αυτό μπορεί να στο συντάξει και ένας σχετικά νέος δικηγόρος (για οικονομικούς καθαρά λογούς το λέω )
    Δεν χρειάζεται να πας κάπου και να το ακριβοπληρωσεις ...Άλλωστε μια απλή σύσταση είναι .
    Εύχομαι να ηρεμήσεις γρήγορα και από εδω και πέρα να κάνεις πράγματα που θέλεις χωρις κανένα φόβο.
    Ότι καλύτερο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Εντάξει, να κινηθεί νομικά, αλλά χωρίς το βίντεο δεν υπάρχει προιόν εγκλήματος ούτε ηθική βλάβη. Να καταγγείλει κάτι που της είπε κάποιος οτι συνέβη πριν τρία χρόνια... Χλωμό το βλέπω
    Δεν θα κάνει καταγγελία ακριβώς γι αυτό τον λόγο. Απλη σύσταση θα γίνει και αυτός που θα την λάβει θα το πάρει το μήνυμα και με αυτό τον απλό τρόπο!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Πάντως μην το αφήνεις έτσι χωρίς να κάνεις κατι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Καλημέρα σας έχω ένα πρόβλημα το οποίο ταλαιπωρεί το μυαλό και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ήμουν με ένα παλικάρι ένα μήνα,ύστερα διατηρήσαμε ας το πούμε φιλικές επαφές,μου έστελνε μια στο τοσο τα νεα του και εγω τα δικα μου ,μεχρι εκει…γύρισε και μου είπε ότι υπάρχει σε στενό κύκλο του,(εγω δεν ξερω κανενα απο το κυκλο του), ένα ερωτικό βίντεο δικό μου.και του λέω εμένα ;με ποιον;και μου απαντά καλά δεν ξέρεις με ποιον βγάζεις βίντεο και του λέω μα δεν έχω βγάλει με κάποιον ,ουτε φωτο δεν εχω στειλει ποτε και μου απαντά πως σου έμοιαζε πολύ αλλά η κοπέλα φάνηκε να ξέρει ότι τη τραβάνε …αλλά με έχει βάλει σε υποψίες ..είχα 10 συντρόφους,εκ των οποιων αποκλειω τους 6….οι 4 θα μπορούσαν…Δεν παρατηρησα ποτε να εχει καποιος καποια κρυμμενη καμερα & τα φωτα τα θελω λογω ντροπης κλειστα.Τα κινητα τα ειχαν διπλα τους .οποτε; πως;και αν οντως ειχαν βγαλει απο καποια καμερα,δεν υπηρχε φως,πως φαινονταν τα χαρακτηριστικα μου;Τι να κάνω σε περίπτωση που κάποιος με εκβιάσει ποτέ και με εχει βγαλει εν αγνοια μου;φοβήθηκα πολύ με τη περιπτωση της Τουνη. Εχουν περασει 3 χρονια βεβαια απο τοτε γιατι δεν ειχα δωσει τοσο σημασια ,ελεγα αποκλειεται αλλα το μυαλο μου το σκεφτεται τωρα,δεν εχω καν επαφες πλεον με αυτον τοσα χρονια.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;Η απάντησή σας είναι πολύτιμη,διότι λεφτά για δικηγόρο ούτε για αστείο ,είμαι άνεργη.

    Σας ευχαριστώ πολύ
    εγω παλι, ειμαι σχεδον βεβαιη οτι μπλοφαρει.
    μηπως την εκοψες εσυ την επαφη σας;
    νομιζω οτι ηθελε η να σε ψαρεψει για τους πρωην, η να σε τρομαξει, η να σε κανει να τον ψαχνεις για να σου δωσει απαντησεις.
    ΑΝ ελεγε αληθεια και κυριως αν στο ειπε για να σε βοηθησει και οχι για να σε τρομοκρατησει, το λιγο που θα λεγε, θα ηταν ποιοι ακριβως ειναι αυτοι, ωστε να καταλαβεις τι μπορει να εγινε και να πραξεις αναλογα.
    αν εχεις καποιον φιλο δικηγορο, βαλτον να του τηλεφωνησει και να του ζητησει φιλικα να του παραδωσει εξωδικαστικα τα ονοματα που επικαλειται, διαφορετικα να του στειλει ενα εξωδικο οτι αποκρυπτει πληροφοριες για εγκληματικη ενεργεια. εκει, πιστευω θα πει την αληθεια.

    υ.γ. ολως τυχαιως, σου ειπε οτι η κοπελα φαινοταν να ξερει οτι την τραβανε. ο,τι ακριβως εγινε με την τουνη δηλαδη. παω στοιχημα οτι απο εκεινο εμπνευστηκε, οπως κι εσυ, εκεινο σκεφτηκες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αν ποτε, καποιος σε εκβιασει, θα ξερεις και ποιος ειναι και θα τον καταγγειλεις για εκβιασμο, ειναι απλο. το θεμα δεν ειναι ο εκβιασμος, αλλα η δημοσιοποιηση του βιντεο ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, που εγω πιστευω οτι ΔΕΝ υπαρχει.
    και γιατι να σε εκβιασει κανεις μετα απο 3 χρονια; εγινες διασημη;

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Μου έστειλε να δει τι κανω και να πουμε τοτε τα νεα μας...και ξαφνικα μου λεει να εχεις στο νου σου οτι κυκλοφορει κατι τετοιο ;και του απαντησα οπως σας εγραψα και μου λεει αν δεν εχεις βγαλει εσυ τοτε αλλη θα ειναι που σου εμοιαζε.
    Εκοψα εγω γιατι αλλαξα αριθμο και περιοχη.
    Τη φαση με την τουνη σκεφτηκα κι εγω αμεσως και λεω λες να μ εχουν βγαλει εν αγνοια μου και να το εκμεταλλευτουν αργοτερα;
    Ειχα κλεισει μια συνεργασια στην τηλεοραση την οποια ακυρωσα προσφατως σκεπτομενη τα γεγονοτα ,Τουνη ,big brother
    Αλλα δεν μπορεις να ζεις με το φοβο μην βγει καποιος μαλακας και κανει κατι τοσο ανηθικο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Μου έστειλε να δει τι κανω και να πουμε τοτε τα νεα μας...και ξαφνικα μου λεει να εχεις στο νου σου οτι κυκλοφορει κατι τετοιο ;και του απαντησα οπως σας εγραψα και μου λεει αν δεν εχεις βγαλει εσυ τοτε αλλη θα ειναι που σου εμοιαζε.
    Εκοψα εγω γιατι αλλαξα αριθμο και περιοχη.
    Τη φαση με την τουνη σκεφτηκα κι εγω αμεσως και λεω λες να μ εχουν βγαλει εν αγνοια μου και να το εκμεταλλευτουν αργοτερα;
    Ειχα κλεισει μια συνεργασια στην τηλεοραση την οποια ακυρωσα προσφατως σκεπτομενη τα γεγονοτα ,Τουνη ,big brother
    Αλλα δεν μπορεις να ζεις με το φοβο μην βγει καποιος μαλακας και κανει κατι τοσο ανηθικο
    ακου που σου λεω... το βρηκε σαν αφορμη να ξανακανει επαφη κι επειδη εκοψες εσυ.
    ΑΝ υποθεσουμε οτι ηταν αληθεια, πως το λεει ενω δεν ειναι καν σιγουρος;; με το "σου εμοιαζε";; το εμοιαζε το λεει για να ειναι καλυμμενος για την παπαντζα που λεει.
    και σε ξαναρωταω. αν ειναι ειλικρινης , θα σου πει τα ονοματα των φιλων του κι εκει θα βεβαιωθεις αν τους ξερεις!. γιατι δεν τα λεει;;;
    να σου πω εγω. επειδη δεν υπαρχουν..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Μα γιατί να πας σε δικηγορο ενώ δεν ξέρεις αν είναι αλήθεια, ούτε ξέρεις με ποιον ήσουν στο βίντεο (Ε αν υπάρχει); Πήγαινε συνάντησε τον πρώην σου και ρώτησε να μάθεις πληροφορίες και αν έχει το βίντεο να στο δείξει. Και ναι πήγαινε για αυτόν τον λόγο επειδή είναι πολύ σοβαρός, ε αν ισχύει και αν δεν ισχύει θα φύγεις από πάνω σου αυτό τον άγχος.

    Όσο για την Τουνη δεν έκανε στην ουσία κανένα έγκλημα απλά εμείς οι άνθρωποι έχουμε την συνήθεια να κατηγορούμε το άτομο που εκτίθεται και όχι αυτόν που τον εκθέτει. Γιατί; Επειδή δεν μάθαμε να κοιτάμε την πλάτη μας και έχουμε συνέχεια γυρισμένο το βλέμμα μας στην πλάτη του άλλου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    εκτος αν δεν μιλαμε για 10 αλλα για 100 και φοβασαι οτι δεν ξερεις απο που θα σου 'ρθει.
    σε αυτην την περιπτωση βρες φιλο δικηγορο εστω και φοιτητη, να τον ψαρωσει να του πει ακριβως τι και πως, ονοματα κλπ για να το σιγουρεψεις.
    πολυ κακως ακυρωσες την συνεργασια σου.
    ακομα και στην ακραια περιπτωση να ειναι αληθεια και να συμβει και το κακο, αυτος που θα βρει μπελα ειναι ο εκβιαστης, οχι το θυμα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα γιατί να πας σε δικηγορο ενώ δεν ξέρεις αν είναι αλήθεια, ούτε ξέρεις με ποιον ήσουν στο βίντεο (Ε αν υπάρχει); Πήγαινε συνάντησε τον πρώην σου και ρώτησε να μάθεις πληροφορίες και αν έχει το βίντεο να στο δείξει. Και ναι πήγαινε για αυτόν τον λόγο επειδή είναι πολύ σοβαρός, ε αν ισχύει και αν δεν ισχύει θα φύγεις από πάνω σου αυτό τον άγχος.

    Όσο για την Τουνη δεν έκανε στην ουσία κανένα έγκλημα απλά εμείς οι άνθρωποι έχουμε την συνήθεια να κατηγορούμε το άτομο που εκτίθεται και όχι αυτόν που τον εκθέτει. Γιατί; Επειδή δεν μάθαμε να κοιτάμε την πλάτη μας και έχουμε συνέχεια γυρισμένο το βλέμμα μας στην πλάτη του άλλου.
    γιατι ρε τζορτζ να τον συναντησει; τηλεφωνικα δεν μπορει να δωσει εξηγησεις;.
    κατα την γνωμη μου, αυτο θελει ο τυπος.
    να του δωσει αξια και να τον κυνηγαει να τον παρακαλαει. ουρτ. να βαλει τριτον να τον παρει, ωστε να ψαρωσει και να φοβηθει οτι θα μπλεξει αν δεν πει την αληθεια.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι ρε τζορτζ να τον συναντησεις τηλεφωνικα δνε μπορει να δωσει εξηγησεις;.
    κατα την γνωμη μο, αυτο θελει ο τυπος.
    να του δωσει αξια και να τον κυνγαει να τον παρακαλαει. ουρτ. να βαλει τριτον να τον παρει, ωστε να ψαρωσει και να φοβηθει οτι θα μπλεξει αν δεν πει την αληθεια.
    Επειδή διάβασα ότι δεν έχει το τηλέφωνο του και ξέρει μόνο που δουλεύει...

    Ότι και να ισχύει καλό είναι να το ξεκαθαρίσει..

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Λετε να κολλουσα στο απροσωπο κιολας site να πω οτι εχω παει με παραπανω και δεν ξερω απο που θα μου ερθει;;Οντως δεν ξερω απο που θα μου ερθει αλλα σε σχεση με αυτους τους 4 ,που οπως ειπα θα μπορουσαν να το ειχαν κανει...νομιζω οτι οντως η λυση ειναι να παω να του μιλησω ,αλλα αν μου κανει τον κινεζο;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Λετε να κολλουσα στο απροσωπο κιολας site να πω οτι εχω παει με παραπανω και δεν ξερω απο που θα μου ερθει;;Οντως δεν ξερω απο που θα μου ερθει αλλα σε σχεση με αυτους τους 4 ,που οπως ειπα θα μπορουσαν να το ειχαν κανει...νομιζω οτι οντως η λυση ειναι να παω να του μιλησω ,αλλα αν μου κανει τον κινεζο;
    Τότε λέει ψέματα.. Γιατί να σου πει κάτι τέτοιο και μετά να μην δώσει περισσότερες πληροφορίες;
    Υπάρχει κάποιος από αυτούς τους 4 που να γνωρίζει ή να έχει κοινό φίλο με αυτον τον 1;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Λετε να κολλουσα στο απροσωπο κιολας site να πω οτι εχω παει με παραπανω και δεν ξερω απο που θα μου ερθει;;Οντως δεν ξερω απο που θα μου ερθει αλλα σε σχεση με αυτους τους 4 ,που οπως ειπα θα μπορουσαν να το ειχαν κανει...νομιζω οτι οντως η λυση ειναι να παω να του μιλησω ,αλλα αν μου κανει τον κινεζο;
    Ειμαι σίγουρη ....ειδικά μετά απο τόσο καιρό και χωρίς καμιά αφορμή ...ποσο χαμηλου νοημων ανθρωπος να ειναι για να σου παραδεχτεί κατι τέτοιο...και ειδικά απο τέτοιους χαρακτήρες πως περιμένεις να κάνεις μια σωστή συζήτηση μαζι τους ....
    Ενταξει εμενα προσωπικα μου φαινετε τελειως λάθος ολο αυτό .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προσωπικά μηνύματα
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 17-06-2015, 16:49
  2. Προσωπικα μυνηματα
    By skropi in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 09-03-2014, 23:03
  3. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    By Lacrymosa in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 57
    Last Post: 02-08-2011, 02:27
  4. προσωπικα κτλ
    By change in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 20:02
  5. προβλήματα οικογενειακά και προσωπικά
    By αμαλια in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 25-01-2010, 16:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •