ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    έλαβα το μήνυμά σας και η γνώμη μου είναι η εξής:

    (1) Από νομικής πλευράς αλλά και για να ησυχάσετε θα πρέπει να λάβετε το βίντεο για το οποίο σας μιλάει. Μπορει πολύ απλά να πρόκειται για άλλο πρόσωπο. Οπότε επικοινωνήστε και ζητήστε το βίντεο.
    (2) Αν δεν απεικονίζεστε εσείς, ξεχάστε το και απλώς έχετε το νου σας κατά την διάρκεια των επαφών σας να μην ενδίδετε σε προτάσεις βιντεοσκόπησης ή αν υποψιάζεστε ότι σας γυρνάνε βίντεο (ενώ ντύνεστε π.χ.) έχετε απόλυτο δικαίωμα να κάνετε χαμό μέχρι να πάρετε στα χέρια σας το κινητό και να σβήσετε κάθε εικόνα σας. Επίσης μπορείτε να με καλέσετε αν σας συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Το έχουμε αντιμετωπίσει στο γραφείο.
    (3) Αν απεικονίζεστε εσείς στο βίντεο, θα δούμε τι θα κάνουμε, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, π.χ. ποιος ήταν ο παρτενέρ σας που πήρες αυτήν την πρωτοβουλία, κ.τ.λ.
    (4) Αν σας εκβιάσει κάποιος θα τον πάρει κυριολεκτικά ο διάολος. Με συγχωρείτε για την φράση, αλλά δεν είναι δυνατόν να φοβάστε εσείς να ζήσετε την ζωή σας όπως θέλετε, αντί να τρέμει αυτός που θα σκεφτεί να σας κάνει κάτι τέτοιο. Μην ανησυχείτε και τα δικαστήρια εδώ είναι για τέτοιους τύπους. Δεν είστε μόνη σας, θα μας βρείτε πλάι σας.

    Με εκτίμηση,

    H απαντηση απο τον ενα δικηγορο-----------------

    Καλημέρα,

    Καλό είναι να απευθυνθείτε στην Αστυνομία στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και να τους ενημερώσετε για τη πιθανότητα ύπαρξης αυτού του βίντεο. Αυτοί ξέρουν τι να κάνουν, ίσως καλέσουν και τον πρώην σύντροφό σας για διευκρινιστικές ερωτήσεις. Αν πάντως σας εκβιάσει κάποιος, τότε σίγουρα θα το καταγγείλετε στην Αστυνομία για να προβούν στις νόμιμες ενέργειες.

    και του αλλου

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Λετε να κολλουσα στο απροσωπο κιολας site να πω οτι εχω παει με παραπανω και δεν ξερω απο που θα μου ερθει;;Οντως δεν ξερω απο που θα μου ερθει αλλα σε σχεση με αυτους τους 4 ,που οπως ειπα θα μπορουσαν να το ειχαν κανει...νομιζω οτι οντως η λυση ειναι να παω να του μιλησω ,αλλα αν μου κανει τον κινεζο;
    αυτο θα κανει, γιατι σου λεει ψεματα. το μονο που θελει ειναι να τον κυνηγας και να σου το παιζει μυστηριος. γι αυτο σου λεω να μην πας να του μιλησεις, αλλα να βαλεις εναν τριτο που θα τον ψαρωσει και θα αναγκαστει να πει την αληθεια, η να τα μαζεψει

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας παιδιά!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας παιδιά!!
    τιποτε, και κοιτα να ξανακυνηγησεις την συνεργασια σου.
    δεν θα κανεις εσυ πισω, επειδη υπαρχουν κακομοιρηδες κι εγκληματιες. εκεινοι πρεπει να φοβουνται.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Προσωπικά μηνύματα
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 17-06-2015, 16:49
  2. Προσωπικα μυνηματα
    By skropi in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 09-03-2014, 23:03
  3. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    By Lacrymosa in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 57
    Last Post: 02-08-2011, 02:27
  4. προσωπικα κτλ
    By change in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 20:02
  5. προβλήματα οικογενειακά και προσωπικά
    By αμαλια in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 25-01-2010, 16:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •