Η φίλη μου η Μ. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η κοπελα εδειξε την αδιαφορια της για την εξελιξη της φιλιας τους και η μεντιτεισον μας λεει οτι η ολη φαση ηταν ΣΑΝ ΝΑ ΕΛΕΓΕ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΜΝΙ Τς...
    αν κανω λαθος ας με διορθωσει.

    τι δεν καταλαβαινεις βρε μαριλου; εγραψες ενα ολοκληρο σχολιο πανω στην πληροφορια οτι η αλλη την εβρισε χυδαια και εξεραγης γι αυτο. δεν την εβρισε, αλλα αδιαφορησε.
    η κοπελα ειπε αυτα λογια για να τονισει ποσο την πειραξε η αδιαφορια της.
    Καταλαβαίνω μια χαρά ...άλλο να γράφεις την λέξη ΣΑΝ σε μια πρόταση και άλλο αυτό που είπα ...Μάλλον εσύ καταπιανεσε και βλέπεις πράγματα που δεν υπάρχουν όπως και την περασμένη φορά...
    Μια χαρά συζήτηση κάνω με την φίλη μας ,δεν καταλαβαίνω ειλικρινά αυτές τις ατοπες παρεμβάσεις το ξαναλέω ....

    Τελοσπαντων Rem την επόμενη φορά που θα γράψω κατεβατω που ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ δεν θα ξεχάσω να πάρω την άδεια σου...

    Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα πλέον ...
    Το ξαναλέω αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πάνω σε αυτά που λέω ώστε να γίνεται συζητήσει και ας πηγαίνει και σε άλλα θέματα ,σε παρακαλώ προσπερνά τα σχόλια μου που δεν σε αφορούν ...

    Ευχαριστώ πολύ!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καταλαβαίνω μια χαρά ...άλλο να γράφεις την λέξη ΣΑΝ σε μια πρόταση και άλλο αυτό που είπα ...Μάλλον εσύ καταπιανεσε και βλέπεις πράγματα που δεν υπάρχουν όπως και την περασμένη φορά...
    Μια χαρά συζήτηση κάνω με την φίλη μας ,δεν καταλαβαίνω ειλικρινά αυτές τις ατοπες παρεμβάσεις το ξαναλέω ....

    Τελοσπαντων Rem την επόμενη φορά που θα γράψω κατεβατω που ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ δεν θα ξεχάσω να πάρω την άδεια σου...

    Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα πλέον ...
    Το ξαναλέω αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πάνω σε αυτά που λέω ώστε να γίνεται συζητήσει και ας πηγαίνει και σε άλλα θέματα ,σε παρακαλώ προσπερνά τα σχόλια μου που δεν σε αφορούν ...

    Ευχαριστώ πολύ!
    φυσικα και ειναι αλλο, οταν κυριολεκτεις ομως.
    αν παρακολουθεις το νοημα αυτου που περιγραφει, δεν μενεις σε μια λεξη, αλλα καταλαβαινεις οτι ειναι μεταφορικη η προταση της και οχι κυριολεκτικη.
    μπορεις να λες οτι θελεις, ποτε δεν ζητησα να μου παρεις την αδεια, ουτε εγω την ζηταω για να σχολιασω ομως, αν θεωρησω οτι εχω κατι να πω και θα προσπερνω ο,τι θελω εγω, οχι καθ υποδειξη...
    δεν καταλαβαινω τα νευρα σου, αλλα ουτε και με νοιαζουν. σορι κιολας..

    παρακαλω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φυσικα και ειναι αλλο, οταν κυριολεκτεις ομως.
    αν παρακολουθεις το νοημα αυτου που περιγραφει, δεν μενεις σε μια λεξη, αλλα καταλαβαινεις οτι ειναι μεταφορικη η προταση της και οχι κυριολεκτικη.
    μπορεις να λες οτι θελεις, ποτε δεν ζητησα να μου παρεις την αδεια, ουτε εγω την ζηταω για να σχολιασω ομως, αν θεωρησω οτι εχω κατι να πω και θα προσπερνω ο,τι θελω εγω, οχι καθ υποδειξη...
    δεν καταλαβαινω τα νευρα σου, αλλα ουτε και με νοιαζουν. σορι κιολας..

    παρακαλω.
    Πραγματικά όντως δεν καταλαβαίνεις και λαμβάνεις τα πάντα όπως σε βολεύουν .Δεν έχω καθόλου νεύρα Rem ίσα ίσα τον τρόπο παρεμβάσεις σου δεν καταλαβαίνω...

    Είσαι τόσο καθέτη και τόσο απόλυτη.Ειλικρινα το περιθώριο λάθους ή καλύτερα λανθασμένης άποψης δεν υφίσταται δηλαδή για εσένα καμία φορά ?
    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις ... πάρτω σαν ρητορική ερώτηση .

    Δεν έχω να πω τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο...θα συνεχίσω να λέω την άποψη μου με ολόκληρα κατεβατα και αν θες σχολίαζε ....

    Ας μην χαλάμε την ωραία συζήτηση που είχαμε πριν το ξεκινήσεις όλο αυτό .

    Συγνώμη φίλη που σου καναμε λιγάκι μπαχαλακι το θέμα σου ,δεν είναι πρόθεση μου για κανέναν .
    Ήταν ενας άτοπος τελείως διάλογος .

    Στο θέμα μας λοιπόν !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Meditation
    Guest
    Ναι ακριβώς αυτό..επειδη είμαι ενοχλημένη θεωρώ ότι με έγραψε κανονικότατα χωρίς να γίνει κάτι συγκλονιστικά άσχημο μεταξύ μας. Δεν μου είπε κάτι τέτοιο εκείνη. Εγώ το έγραψα
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η κοπελα εδειξε την αδιαφορια της για την εξελιξη της φιλιας τους και η μεντιτεισον μας λεει οτι η ολη φαση ηταν ΣΑΝ ΝΑ ΕΛΕΓΕ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΜΝΙ Τς...
    αν κανω λαθος ας με διορθωσει.

    τι δεν καταλαβαινεις βρε μαριλου; εγραψες ενα ολοκληρο σχολιο πανω στην πληροφορια οτι η αλλη την εβρισε χυδαια και εξεραγης γι αυτο. δεν την εβρισε, αλλα αδιαφορησε.
    η κοπελα ειπε αυτα λογια για να τονισει ποσο την πειραξε η αδιαφορια της.

  5. #20
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καταλαβαίνω μια χαρά ...άλλο να γράφεις την λέξη ΣΑΝ σε μια πρόταση και άλλο αυτό που είπα ...Μάλλον εσύ καταπιανεσε και βλέπεις πράγματα που δεν υπάρχουν όπως και την περασμένη φορά...
    Μια χαρά συζήτηση κάνω με την φίλη μας ,δεν καταλαβαίνω ειλικρινά αυτές τις ατοπες παρεμβάσεις το ξαναλέω ....

    Τελοσπαντων Rem την επόμενη φορά που θα γράψω κατεβατω που ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ δεν θα ξεχάσω να πάρω την άδεια σου...

    Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα πλέον ...
    Το ξαναλέω αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό πάνω σε αυτά που λέω ώστε να γίνεται συζητήσει και ας πηγαίνει και σε άλλα θέματα ,σε παρακαλώ προσπερνά τα σχόλια μου που δεν σε αφορούν ...

    Ευχαριστώ πολύ!
    Κορίτσια σας παρακαλώ μη τσακωνεστε μεταξύ σας. Όλα καλά. Η καθεμία κατάλαβε κάτι διαφορετικό. Εγώ το είπα όπως το εννοούσε η ρεμεντυ. Αλλά δεν πειράζει ας υπάρχει πλουραλισμός απόψεων.

    Ούτε και εγώ θα άφηνα να μου μιλήσει κάποιος έτσι. Αν σου μιλήσει κάποιος έτσι χυδαία εννοείται τον σβήνεις από παντού.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Κορίτσια σας παρακαλώ μη τσακωνεστε μεταξύ σας. Όλα καλά. Η καθεμία κατάλαβε κάτι διαφορετικό. Εγώ το είπα όπως το εννοούσε η ρεμεντυ. Αλλά δεν πειράζει ας υπάρχει πλουραλισμός απόψεων.

    Ούτε και εγώ θα άφηνα να μου μιλήσει κάποιος έτσι. Αν σου μιλήσει κάποιος έτσι χυδαία εννοείται τον σβήνεις από παντού.
    Δεν τσακώνομαι καλή μου μην αγχώνεσαι ...
    εγώ αυτό κατάλαβα και σε αυτό απάντησα ...τίποτα μεμπτό...
    Συζήτηση κάνουμε ούτι συ άλλος και ο καθένας διατυπώνει τις απόψεις του με όποιο τρόπο θέλει χωρίς να υπολογίζει αν θα αρέσουν σε κάποιους ή όχι.

    Όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βασικα, ολα στο παραπανω ειναι για υπογραμμιση, γιατι κατα την γνωμη μου, εδω τα λες ολα γι αυτο που συμβαινει.
    δεν ξερω αν εισαι πολυ αγχωδης, αλλα και να μην εισαι, εχω την εντυπωση οτι δεν σου αρεσει καθολου να μενεις μονη σου και να περνας χρονο χωρις αλλους ανθρωπους.
    πιο αναλυτικα, ας αρχισω απ το τελος.
    νομιζω οτι εχεις μια σκεψη οτι αυτοι οι φιλοι απομακρυνθηκαν επειδη ειπες ελευθερα και ειλικρινα την γνωμη σου.
    αλλου το λες αυτο υπερασπιζομενη την ειλικρινεια σου, αλλου προβληματισμενη για την ευθιξια τους, νομιζω ομως οτι παραλληλα εχεις και μια ενοχή, μηπως αν το χειριζοσουν διαφορετικα, δεν εφευγαν κι οτι ισως αν δεν εφευγαν, διαμορφωνοταν αυτες οι φιλιες οπως επιθυμουσες.
    εγω δεν πιστευω οτι εφυγαν επειδη θιχτηκαν, οποτε τα καλα νεα ειναι οτι μπορεις να ηρεμησεις απο τις ενοχες, οτι ισως τους "εδιωξες" επειδη μιλησες.
    νομιζω οτι εφυγαν επειδη εχοντας εσυ αυτην την αντιδραση συνειδητοποιησαν οτι θελετε διαφορετικα πραγματα για αυτην την σχεση, ενω εκεινοι την ηθελαν με την συχνοτητα και την χαλαροτητα που υπηρχε μεχρι τοτε, μονο που δεν ειχαν αντιληφθει οτι εσυ ηθελες κατι αλλο.
    ετσι, αφενος το 'κατι αλλο" δεν τους ταιριαζε ωστε να αλλαξουν στην σχεση σας, αφετερου, δεν ηθελαν να συνεχισουν την χαλαρη αυτη παρεα με ενα ατομο που καταπιεζοταν και ταλαιπωριοταν και ηθελε κατι αλλο.
    γι αυτο φευγουν. οχι επειδη θιγονται.

    το αλλο που λες, μου κανεις επισης μεγαλη εντυπωση. λες οτι αν μπορουσες να τους κανεις κι ολους φιλους σου θα το θελες (γι αυτο σκεφτομαι οτι ισως σε ενοχλει η μοναξα). ωραια ακουγεται, ομως δεν ταιριαζουμε με ολους. επομενως, γιατ να ηθελες να εισαι φιλη με ανθρωπους που δεν ταιριαζεις;;;
    μπορεις να ταιριαξεις με τον καθενα σχεδον, ετσι, επειδη το αποφασισες;
    μηπως "αποφασιζεις" οτι ταιριαζεις με ανθρωπους που δεν ταιριαζετε στην πραγματικοτητα και το βλεπουν αυτοι, ενω εσυ δεν το βλεπεις;
    μηπως στην συνεχεια επειδη σε συμπαθουν κι αυτοι, αλλα αντιλαμβανονται οτι δεν ταιριαζετε, κρατουν την φιλια καπως χαλαρη και αραιη κι ετσι εσυ που θεωρεις οτι ταιριαζετε, στεναχωριεσαι και θελεις παραπανω;

    λες και το αλλο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
    οτι ισως οσοι συναντας δεν θελουν απαραιτητα να επενδυσουν σε μια σχεση μαζι σου (σε αντιθεση με εσενα που θελεις), αλλα μπορει να ερχονται για αλλους λογους.
    ... αυτο μου θυμιζει πολυ το παραπονο που εχουν πολλες κοπελες, οτι γνωριζουν ανδρες που δεν ξερουν εξαρχης οτι θελουν σχεση μαζι τους, ωστοσο τις πλησιαζουν σχεδον παντα επειδη θελουν σεξ...
    αντιλαμβανομαι οτι βαζεις θετικο προσημο στο οτι οι δικες σου προθεσεις ειναι να "επενδυσεις" οπως λες σε μια νεα φιλικη γνωριμια και αρνητικο στο οτι οι αλλοι εχουν αλλους σκοπους, ισως.
    τι σκοπους αραγε; φιλικες "ξεπετες"; καπως οπως οι ανδρες που γνωριζουν καποιες κοπελες τους δινουν την εντυπωση οτι θελουν μονο ερωτικες ξεπετες;
    νομιζω, οτι πισω και απο τις δυο περιπτωσεις κρυβεται το ιδιο θεμα. κατα τη γνωμη μου, ΔΕΝ ξερουμε τι θελουμε απο μια γνωριμια, ειτε ειναι φιλικη ειτε ερωτικη, αν δεν περασει ευλογο διαστημα.
    στο διαστημα αυτο, αναδεικνυονται οι προσωπικοτητες και ξερουμε πλεον αν ταιριαζουμε για κατι λιγο, για κατι πολυ, για κατι παρα πολυ, η για τιποτε.
    ΜΕΤΑ απο αυτο, μπορουμε να μιλαμε για επενδυσεις και σχεσεις και δεν το θεωρω προσον το να κανεις μια γνωριμια εχοντας εξ αρχης τον σκοπο να "επενδυσεις" οπως λες, ειτε ειναι φιλικη ειτε οχι.
    για μενα, κρυβει μονο μια αναγκη για παρεα, χωρις ομως να ειναι μια συνειδητη επιλογη για το συγκεκριμενο ατομο. ειναι απλα μια αναγκη να μην μεινουμε μονοι.

    νομιζω, οτι οταν θα κανεις καλυτερη παρεα με τον εαυτο σου, θα κανεις και καλυτερες παρεες με τους αλλους, χωρις να αγχωνεσαι ποσο στενη και συχνη θα ειναι, γιατι τοτε θα μπορεις να αφουγκραστεις πως ταιριαζει να ειναι μια σχεση με το συγκεκριμενο ατομο και ως δια μαγειας, θα θελετε και οι δυο την ιδια συχνοτητα και ποσοτητα ειτε ειναι μεγαλη ειτε μικρη, χωρις να προβληματιζεσαι.
    Βασικά έχω φάει μοναξιά με το κουτάλι.

    Από τη μια σκέφτομαι ότι προστάτεψα τον εαυτό μου από άτομα που δεν αξιζαν αλλα από την άλλη έκανα κοινωνικές σχέσεις με αρκετούς λάθος ανθρώπους,που έφυγαν ο ένας μετά τον άλλον. Ναι αντικρουόμενο το ξέρω.

    Μου αρέσει η μοναχικότητα. Είναι ήρεμη προβλέψιμη, δεν έχεις άγχος να σου κάνουν μονίμως τη ζωή άνω κάτω , κάνω πράγματα μόνη μου,αράζω..καλά είμαι και έτσι.
    Αλλα έχω πραγματικά όπως είπες την επιτακτική ανάγκη να γίνω αποδεκτή και να αγαπήθω από τους γύρω μου γνωρίζοντας επιτέλους τους σωστούς ανθρώπους. Είναι δύσκολες οι σχέσεις το ξέρω, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πόσο εύκολα μπορεί να σε αδειάσει κάποιος. Θέλω να προχωρήσω τη ζωή μου παρακάτω, να δημιουργήσω έναν κοινωνικό κύκλο να είμαι κοινωνικά δραστήρια. Βαρέθηκα να επενδυω και να παίρνω ψίχουλα.

  8. #23
    Meditation
    Guest
    Από την άλλη δεν έχω και ορθή σκέψη να κρίνω τον άλλον που μόλις με πλησιάζει δείχνοντας μου συμπάθεια,τι φρούτο είναι και τι θέλει. Γιατί εγώ έχω ως σχέδιο στο μυαλό μου να έχω φίλους οχι απλά γνωστούς, ενώ ο άλλος μπορεί να θέλει τελείως διαφορετικά πράγματα.θα τη βρω τη λύση. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι κάποιοι θα υπάρξουν και για μένα σε αυτή τη ζωή.( Ας το κάνω λίγο μελό)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω ότι στο έγραψε και η Remedy πιο πάνω, ότι βασικά δεν μπορεί να ξέρεις τι φρούτο είναι και τι θέλει κι ο άλλος ή ακόμα κι αν θεωρητικά θέλετε ίδια πράγματα αν θα σας βγει στην πράξη. Δηλαδή θέλω φίλο και προσπαθώ να κάνω φίλο όποιον να 'ναι κι ας μην ταιριάζουμε ιδιαίτερα κι ας είμαστε σε άλλο μήκος κύματος; Αυτά είναι πως σου βγαίνουν.

  10. #25
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Νομίζω ότι στο έγραψε και η Remedy πιο πάνω, ότι βασικά δεν μπορεί να ξέρεις τι φρούτο είναι και τι θέλει κι ο άλλος ή ακόμα κι αν θεωρητικά θέλετε ίδια πράγματα αν θα σας βγει στην πράξη. Δηλαδή θέλω φίλο και προσπαθώ να κάνω φίλο όποιον να 'ναι κι ας μην ταιριάζουμε ιδιαίτερα κι ας είμαστε σε άλλο μήκος κύματος; Αυτά είναι πως σου βγαίνουν.
    Ναι ντάξει προφανώς. Αν και εγώ μίλησα για ανθρώπους που εχω κάνει παρέα μαζί τους και συμπαθώ....οτι τους θέλω φίλους μου. Όχι έτσι στο άσχετο όποιος να ναι.

    Απλά το θέμα "ταίριαζω ή δε ταίριαζω" είναι μεγάλο. Έχω χάσει άτομα που ταίριαζα στη χημεία και υπήρχε αμοιβαία συμπάθεια και έχω μείνει με άτομα που δεν ταίριαζω και δεν κυλάει φανταστικά η ώρα δίπλα τους αλλά τους εμπιστεύομαι και είναι αυτοί που με ζητάνε. Παρόλο που θεωρώ ότι δεν ταιριάζουμε τόσο.

    Άσε που το ταίριασμα δεν μπορεί να υπάρξει. Καθένας μας είναι διαφορετικός το θέμα είναι να υπάρχει χημεία, συμπαθεια, υπομονή, εμπιστοσύνη και θέληση για διατήρηση της σχέσης.
    Αυτά δεν τα έχω βρει πάρα μόνο σε ένα άτομο μέχρι τώρα.και φυσικά η σχέση έληξε κάποια στιγμή

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν πιστευω στη φιλια γενικα γιατι ο ανθρωπος και ειδικα οι γυναικα ειναι συμφεροντολογο ον. Αν δε μπορεις να βγαλεις ακρη σχετικα με το τι συμβαινει συζητωντας μαζι της δε θα βγαλεις ουτε συζητωντας μαζι μας.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Βρηκες κι εσυ ομως την πιο ακαταλληλη στιγμη να κανεις παραπονα.ενω ηταν διακοπες κ απο το τηλεφωνο.ο αλλος ερχεται σε δυσκολη θεση εκεινη τη στιγμη.ειναι διακοπες με παρεα θελει να χαλαρωσει να περασει ευχαριστα.επισης μου κανει εντυπωση που δεν ηξερες οτι ειναι διακοπες κ το εμαθες οταν την πηρες.αυτο σημαινει οτι δεν εχετε ερθει πολυ κοντα.ισως ειναι κι αλλα στη ζωη της που δεν ξερεις μπορει να γνωρισε κ κανεναν κ το μυαλο της ειναι αλλου.επισης αν εχει πολλες φιλες αυτη ειναι λογικο να σε ξεχναει.μπορουσες να την παρεις οταν γυρισες ακομα μπορεις.δεν πιστευω οτι εχειβθεμα μαζι σου η οτι θελει να απομακρυνθει ισως εσυ να δημιουργεις αυτο το αποτελεσμα με τη σταση σου.να μεταφραζεις λαθος τη σταση της.εγω θα προτεινα να της προτεινεις ενα καφε κ ισως εκει αν θες καποια στιγμη αναφερεσαι σε αυτο που σε πειραξε

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Από την άλλη δεν έχω και ορθή σκέψη να κρίνω τον άλλον που μόλις με πλησιάζει δείχνοντας μου συμπάθεια,τι φρούτο είναι και τι θέλει. Γιατί εγώ έχω ως σχέδιο στο μυαλό μου να έχω φίλους οχι απλά γνωστούς, ενώ ο άλλος μπορεί να θέλει τελείως διαφορετικά πράγματα.θα τη βρω τη λύση. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι κάποιοι θα υπάρξουν και για μένα σε αυτή τη ζωή.( Ας το κάνω λίγο μελό)
    δεν ειναι οτι δεν εχεις ορθη σκεψη. δεν ειναι οτι δεν μπορεις εσυ. ειναι οτι χρειαζεται χρονος για να κρινεις καποιον, για να εκδηλωθει, για να ξερεις αν ταιριαζετε κι αν τον εμπιστευεσαι. κι εσυ, επειδη εχεις απογοητευθει/νοιωθεις μοναξια, θελεις να γινει αυτοματα αυτο. φυσικα και θα βρεθουν ανθρωποι να ταιριαζετε και να θελετε να κανετε στενη παρεα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ερχόμαστε και φεύγουμε μόνοι. Στη διαδρομή ακουμπάμε κορμιά και ψυχές με άλλους συνταξιδιώτες και χωρίζουμε στο επόμενο σταυροδρόμι. Δίνουμε, παίρνουμε, μαθαίνουμε. Το μεγαλύτερο μάθημα όμως είναι η μοναξιά του αποχωρισμού...

  15. #30
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Βρηκες κι εσυ ομως την πιο ακαταλληλη στιγμη να κανεις παραπονα.ενω ηταν διακοπες κ απο το τηλεφωνο.ο αλλος ερχεται σε δυσκολη θεση εκεινη τη στιγμη.ειναι διακοπες με παρεα θελει να χαλαρωσει να περασει ευχαριστα.επισης μου κανει εντυπωση που δεν ηξερες οτι ειναι διακοπες κ το εμαθες οταν την πηρες.αυτο σημαινει οτι δεν εχετε ερθει πολυ κοντα.ισως ειναι κι αλλα στη ζωη της που δεν ξερεις μπορει να γνωρισε κ κανεναν κ το μυαλο της ειναι αλλου.επισης αν εχει πολλες φιλες αυτη ειναι λογικο να σε ξεχναει.μπορουσες να την παρεις οταν γυρισες ακομα μπορεις.δεν πιστευω οτι εχειβθεμα μαζι σου η οτι θελει να απομακρυνθει ισως εσυ να δημιουργεις αυτο το αποτελεσμα με τη σταση σου.να μεταφραζεις λαθος τη σταση της.εγω θα προτεινα να της προτεινεις ενα καφε κ ισως εκει αν θες καποια στιγμη αναφερεσαι σε αυτο που σε πειραξε
    Γιατί να τη παρω εγώ τηλέφωνο; αυτή αν θέλει δεν μπορεί να πάρει; αβουλη είναι;
    Γιατί να κάτσω να τη κηνυγησω εγώ και να της πω για ΑΚΟΜΑ μια φορά τι με ενοχλεί.
    Αυτη η κουβέντα έχει γίνει ήδη.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. μια φιλη.....
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-04-2020, 14:36
  2. Η φίλη μου
    By Sty in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2019, 12:48
  3. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 03:21
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •