Η φίλη μου η Μ. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Γιατί να τη παρω εγώ τηλέφωνο; αυτή αν θέλει δεν μπορεί να πάρει; αβουλη είναι;
    Γιατί να κάτσω να τη κηνυγησω εγώ και να της πω για ΑΚΟΜΑ μια φορά τι με ενοχλεί.
    Αυτη η κουβέντα έχει γίνει ήδη.
    Επειδή απ ότι καταλαβαίνω θες να κάνεις παρέα μαζί της γι αυτό. Δηλαδή δε θα την πάρεις κ αν δε σε πάρει κι αυτή θ απομακρυνθείτε κ θα σβήσει κι αυτή η σχέση. Αν της έχεις ξανακάνει παράπονα κ αυτή αδιαφορεί κ σε ξεχνάει οκ τότε.

  2. #32
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Επειδή απ ότι καταλαβαίνω θες να κάνεις παρέα μαζί της γι αυτό. Δηλαδή δε θα την πάρεις κ αν δε σε πάρει κι αυτή θ απομακρυνθείτε κ θα σβήσει κι αυτή η σχέση. Αν της έχεις ξανακάνει παράπονα κ αυτή αδιαφορεί κ σε ξεχνάει οκ τότε.
    Όχι καλε η κοπέλα καταπιέζεται και ενοχλείται....αστην από κει πέρα. Να πάει αλλού.... σιγά μη κάτσω να τη παρακαλαω κιόλας.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εμ είδες που ούτε εσύ τη θεωρείς φίλη σου στην ουσία; Απλά μια παρέα κάνατε. Οπότε γιατί αναλώνεις τόση σκέψη και ενέργεια σε όλο αυτό;

  4. #34
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εμ είδες που ούτε εσύ τη θεωρείς φίλη σου στην ουσία; Απλά μια παρέα κάνατε. Οπότε γιατί αναλώνεις τόση σκέψη και ενέργεια σε όλο αυτό;
    Δεν είναι αυτό. Απλά εγώ της έλεγα να βγούμε και εκείνη με έγραφε ενώ έμμεσα της το ειχα αναφέρει ότι ξέρεις κάτι δεν γινεται αυτό. Παρόλα αυτά έκανε τη παπια. Μετά από καιρό, ξανά πήρα γιατί ήταν εξαφανισμένη και της εκανα κουβέντα με αποτέλεσμα να μη μου ξαναμιλήσει μέχρι τώρα. Ε, πάει πολύ να τη παρω εγώ τηλέφωνο. Δεν θα κάτσω να τη παρακαλεσω ούτε να ζητιανεψω τη παρέα της. Όποιος θέλει ας έρθει όποιος δεν θέλει να του ανοίξω τη πόρτα να φύγει. Δεν θα δώσω αξια σε άτομα που δεν με εκτιμάνε και δεν ενδιαφέρονται.


    Έκανα υπομονή, στο τέλος είπα χαλαρά τι θέμα έχω από κει και περα ο καθένας ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Εμενα ο ρόλος μου τελείωσε εδώ.

    Το ότι είμαι αρνητική να κάνω εγώ βήμα δεν σημαίνει ότι δεν με εχει πειράξει όλο αυτό. Αλλά δεν πειράζει θα το ξεπεράσω και αυτο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Δεν είναι αυτό. Απλά εγώ της έλεγα να βγούμε και εκείνη με έγραφε ενώ έμμεσα της το ειχα αναφέρει ότι ξέρεις κάτι δεν γινεται αυτό. Παρόλα αυτά έκανε τη παπια. Μετά από καιρό, ξανά πήρα γιατί ήταν εξαφανισμένη και της εκανα κουβέντα με αποτέλεσμα να μη μου ξαναμιλήσει μέχρι τώρα. Ε, πάει πολύ να τη παρω εγώ τηλέφωνο. Δεν θα κάτσω να τη παρακαλεσω ούτε να ζητιανεψω τη παρέα της. Όποιος θέλει ας έρθει όποιος δεν θέλει να του ανοίξω τη πόρτα να φύγει. Δεν θα δώσω αξια σε άτομα που δεν με εκτιμάνε και δεν ενδιαφέρονται.


    Έκανα υπομονή, στο τέλος είπα χαλαρά τι θέμα έχω από κει και περα ο καθένας ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Εμενα ο ρόλος μου τελείωσε εδώ.

    Το ότι είμαι αρνητική να κάνω εγώ βήμα δεν σημαίνει ότι δεν με εχει πειράξει όλο αυτό. Αλλά δεν πειράζει θα το ξεπεράσω και αυτο.
    Εχεις αποκλειση δηλαδή το ενδεχόμενο η φιλή σου να περνάει μια φάση που δεν θέλει να κάνει με πολλά άτομα παρέα πέραν από συγκεκριμένα γιατί ίσως στην παρούσα φάση την βοηθάει περισσότερο ?

    εγώ θα σου έλεγα σε τέτοιες περιπτώσεις κρατα και μια πισινή ..
    Αν όντως την θεωρείς φίλη σου δώστεις λίγο χρονο μηπως περνάει μια φάση και αν δεν σε πάρει τηλέφωνο τοτε κάνε αυτό που νομίζεις εσύ σωστό.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα δεν σου είπα να κάνεις βήμα. Είπα ότι πολύ κάθεσαι και το ψειρίζεις.

  7. #37
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εχεις αποκλειση δηλαδή το ενδεχόμενο η φιλή σου να περνάει μια φάση που δεν θέλει να κάνει με πολλά άτομα παρέα πέραν από συγκεκριμένα γιατί ίσως στην παρούσα φάση την βοηθάει περισσότερο ?

    εγώ θα σου έλεγα σε τέτοιες περιπτώσεις κρατα και μια πισινή ..
    Αν όντως την θεωρείς φίλη σου δώστεις λίγο χρονο μηπως περνάει μια φάση και αν δεν σε πάρει τηλέφωνο
    Κρατάω πισινή. Αν θέλει ας ερθει να με βρει και βλέπουμε....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Κρατάω πισινή. Αν θέλει ας ερθει να με βρει και βλέπουμε....
    Ωραία είπαμε μπορεί κάποιες φορές να λέμε και δύο κουβέντες παραπάνω με φιλους μας αλλά αν ξέρουμε ότι δεν κρύβουν δόλο και κακία αξίζουν πιστεύω και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία .
    Ανθρώπους που έχουμε μοιραστεί κομμάτια από την ζωή μας δεν τους ξεγραφουμε εύκολα.
    Αστην και πιστεύω ότι αν καταλάβει τι είσαι εσύ για εκείνη θα έρθει ,αν όχι εσύ να είσαι καλά και μάλλον για καλό απομακρυνθηκατε.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    100% θα λέει κάπου άλλου "δε ξεκολλάει ρε φίλε, δε καταλαβαίνει τίποτα". Όποτε σκέψου πως θα πράξεις εσυ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. μια φιλη.....
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-04-2020, 15:36
  2. Η φίλη μου
    By Sty in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2019, 13:48
  3. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 04:21
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 04:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 20:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •