Η άλλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Η άλλη

  1. #1

    Η άλλη

    Τον γουστάρει πολύ μια από μια κοινή παρέα που έχουμε.
    Είμαστε 1 χρόνο μαζί.
    Χωρίσαμε για 1 μήνα και βγήκε βόλτα με κάτι παιδιά, μαζί ήταν και εκείνη που τον θέλει και μαζί με τους άλλους, την έβαλε στο αμάξι του, δεν χωρούσαν και έκατσε ο ένας πανω στον άλλον, συνοδηγός ήταν ο κολλητός του και αυτή καθόταν πίσω με τους υπόλοιπους. Ξερει ότι εκείνη με αντιπαθεί θανάσιμα και κάθε φορά που με βλέπει φωνάζει κακίες και κανει σχόλια για εμενα. Την ίδια περίοδο αυτός μου έστελνε μηνύματα να ξαναβγουμε. Πως το κάνεις αυτό; δεν κολλάει. Να θέλεις να τα ξαναφτιάξεις με κάποια και να βγαίνεις σε παρέα που είναι και κάποια που την αντιπαθεί και την ζηλεύει γιατί σε γουστάρει; δεν ξέρω πάντως αν έχουν βρεθεί μόνοι τους, ξέρω ότι βγήκαν με παρέα. Στο αμάξι του νιώθω λίγο άβολα να ξαναμπώ, θυμάμαι εκείνη και ότι μάλλον έμπαινε συχνά στο διάστημα που είχαμε χωρίσει.

    Εκείνη δουλεύει σε ένα μαγαζί σε κεντρικό δρόμο και κάθε φορά που περνάμε από εκεί όλο κοιτάζει για να την δει. Μια φορά που περάσαμε μου λέει "ξαναείδα την τάδε εκεί πέρα, μάλλον δουλεύει εκεί". Δεν του είπα κάτι αλλά το ότι μίλησε για εκείνη με νευρίασε. Αυτός ποτέ δεν την ήθελε, ήταν αδιάφορος. Απο εκεί που τους είχαν κανονίσει φίλες της κονε εκατό φορές και αυτός δεν ήθελε γιατί εκείνη φλέρταρε με τον κολλητό του, τώρα την ψάχνει. Επίσης από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δεν την έχει σβήσει ποτέ παρόλο που δεν την ήθελε. Λογικά του αρέσει η επιβεβαίωση που του δίνει με το να τρέχει από πίσω του.

    Επίσης ο κολλητός του τώρα τα έχει με φίλη της, οπότε μαλλον του έφυγε η ανασφάλεια ότι θα τον φλερτάρει.

    Τώρα είναι 2 εβδομάδες που τα έχουμε ξαναβρεί και ξαφνικά αρρωσταίνει και κοιμάται μετά τις 8, γκουχου γκουχου η ώρα που βγαίνει συνήθως. Όταν κάναμε βίντεο κλήση την άλλη μέρα ήταν μια χαρά, ποιος πυρετός και πονοκέφαλος; και ξαφνικά όταν του τελείωσε ο πυρετός, επειδή πέθανε ο Θειός του πριν λίγες εβδομάδες λέει πρέπει να τρέχουν κάθε μέρα στους παππούδες του για να τους παρηγορησουν, τις ίδιες ώρες που ερχόταν να με πάρει και πηγαίναμε για μπάνιο.

    Σήμερα που μιλήσαμε μου το άλλαξε και μου είπε ότι ο πραγματικός λόγος που δεν βγαίνουμε είναι γιατί οι γονεις του απλά δεν θελουν πάρε δώσε με εμένα καθώς η μαμα μου είναι βοηθός θαλάμου σε νοσοκομείο και με τον κορονοιο φοβούνται, εντωμεταξύ ο κορονοιος υπάρχει εδώ και κάτι μήνες και αποκλείεται να το έμαθαν τώρα, εγώ του είχα πει για τη δουλειά της μάνας μου πριν ένα χρόνο που ακόμη γνωριζόμασταν..
    Ταυτόχρονα όταν χωρίσαμε ειχε κάνει αντ πολλές κοπέλες στα σοσιαλ και του είπα ότι με πειράζει και τις έσβησε, όμως κράτησε μερικές και φυσικά εκείνη που τον γουστάρει. Δεν είμαι σίγουρη τι παίζει, αν μπορείτε να μου πείτε τι πιστεύετε
    Last edited by niaenn; 16-09-2020 at 19:45.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    γιατι χωρισατε, τον ενα μηνα που χωρισατε και τι ηλικιες εχετε;

  3. #3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι χωρισατε, τον ενα μηνα που χωρισατε και τι ηλικιες εχετε;
    Γιατί με μειώνε για την εμφάνιση μου και ζήλεψε που πήγα διακοπές με την οικογένεια μου και έκανε σκηνή. Γενικώς έχει θέματα με τον εαυτό του αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν καλά, μόνο όταν τον έπιαναν αυτά είχαμε τσακωμούς. Είμαι 20 και αυτός είναι σχεδόν 20, η άλλη κοπέλα είναι 18

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Γιατί με μειώνε για την εμφάνιση μου και ζήλεψε που πήγα διακοπές με την οικογένεια μου και έκανε σκηνή γιατί πήγα. Γενικώς έχει θέματα πιστεύω με τον εαυτό του αλλά όλα τα άλλα ήταν καλά, μόνο όταν τον έπιαναν αυτά είχαμε τσακωμούς. Είμαι 20 και αυτός είναι σχεδόν 20, η άλλη κοπέλα είναι 18
    αχμ
    μαλιστα..
    τι να παιζει... νεαρος ειναι και παιζει. αυτο, παιζει...
    ενταξει, δεν μπορεις να ξερεις που θα καταληξει η ολη φαση, ουτε αν σκεφτεται κι αλλες. στην πραξη θα φανουν ολα.
    με την "αλλη" μπορει και να ασχολειται επειδη σε ενοχλει εσενα, για να σε κανει να ζηλεψεις, μπορει και να κολακευεται που τον θελει.
    το θεμα ομως ειναι μονο η "αλλη"; αφου εχει κι αλλες "αλλες," στο φμ!
    αν περνας καλα μαζι του, τον θελεις, δεν θελεις να τον αποχωριστεις, συνεχισε οσο περνας καλα, αλλα δεν ξερουμε που θα βγαλει, ειναι πολυ νωρις και ειναι πολυ μικρος για να ορκιζεσαι για την σταθεροτητα του..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχμ
    μαλιστα..
    τι να παιζει... νεαρος ειναι και παιζει. αυτο, παιζει...
    ενταξει, δεν μπορεις να ξερεις που θα καταληξει η ολη φαση, ουτε αν σκεφτεται κι αλλες. στην πραξη θα φανουν ολα.
    με την "αλλη" μπορει και να ασχολειται επειδη σε ενοχλει εσενα, για να σε κανει να ζηλεψεις, μπορει και να κολακευεται που τον θελει.
    το θεμα ομως ειναι μονο η "αλλη"; αφου εχει κι αλλες "αλλες," στο φμ!
    αν περνας καλα μαζι του, τον θελεις, δεν θελεις να τον αποχωριστεις, συνεχισε οσο περνας καλα, αλλα δεν ξερουμε που θα βγαλει, ειναι πολυ νωρις και ειναι πολυ μικρος για να ορκιζεσαι για την σταθεροτητα του..
    Δεν θέλω κάτι λιγότερο σταθερό, όλες οι γνωστες έχουν σοβαρές σχέσεις και είναι πολύ όμορφο, είναι στο χαρακτήρα κάποιου και όχι και τόσο όσο νομίζουμε στην ηλικία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Γιατί με μειώνε για την εμφάνιση μου και ζήλεψε που πήγα διακοπές με την οικογένεια μου και έκανε σκηνή. Γενικώς έχει θέματα με τον εαυτό του αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν καλά, μόνο όταν τον έπιαναν αυτά είχαμε τσακωμούς. Είμαι 20 και αυτός είναι σχεδόν 20, η άλλη κοπέλα είναι 18
    Ο λόγος του χωρισμου σας θεωρείς ότι δεν ήταν σοβαρός; Επειδή τα ξαναβρηκατε γι αυτό ρωτάω.. Την σχολιάζει ακόμη;

  7. #7
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο λόγος του χωρισμου σας θεωρείς ότι δεν ήταν σοβαρός; Επειδή τα ξαναβρηκατε γι αυτό ρωτάω.. Την σχολιάζει ακόμη;
    Έτσι και έτσι αν και είχα βουλιμία στο παρελθόν και δεν μου αρέσει να ακούω σχόλια, κάποια άλλη μπορεί να μην ενοχληθεί. Ναι συνεχίζει, εγώ άλλαξα πάρα πολύ σε αυτό το μήνα και βελτιώθηκα που ήμασταν χωρια, εκείνος όχι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Συνεχίζει; Τι λέει ακριβώς;

    *Αν είσαι από ιστοσελίδα, πήγαινε στο σχολιο της remedy και φύγε το +(είναι κάτω από το σχόλιο ) για να μη εμφανίζεται σε κάθε σου ποστ.

  9. #9
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Συνεχίζει; Τι λέει ακριβώς;
    *Αν είσαι από ιστοσελίδα, πήγαινε στο σχολιο της remedy και φύγε το +(είναι κάτω από το σχόλιο ) για να μη εμφανίζεται σε κάθε σου ποστ.
    Να σαι καλά, είμαι από κινητό και το πάτησα κατά λάθος.

    Ναι συνεχίζει δυνατά.. Σχολιάζει τους βαθμούς που παίρνω, ότι είναι χαμηλοί και καλά, ότι έχω ακμή, ότι είμαι κοντή, ότι είμαι γκρινιάρα, ότι είμαι χαζή.. Όχι για πλάκα..

    Επίσης, σχολιαζει πάρα πολύ τα μαλλιά μου, ότι είναι κοντά, μου είναι λίγο πιο κάτω από τον ώμο. Εκείνος έχει αραίωση και πότε δεν του έχω πει κάτι για την εμφάνιση του, δεν με νοιάζει, τον βρίσκω πανέμορφο και δεν θεωρώ πως είναι κακό, έτσι και αλλιώς σε όλους συμβαίνει και σε πολλά παιδιά γύρω στη δική μας ηλικία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Να σαι καλά, είμαι από κινητό και το πάτησα κατά λάθος.

    Ναι συνεχίζει δυνατά.. Σχολιάζει τους βαθμούς που παίρνω, ότι είναι χαμηλοί και καλά, ότι έχω ακμή, ότι είμαι κοντή, ότι είμαι γκρινιάρα, ότι είμαι χαζή.. Όχι για πλάκα..

    Επίσης, σχολιαζει πάρα πολύ τα μαλλιά μου, ότι είναι κοντά, μου είναι λίγο πιο κάτω από τον ώμο. Εκείνος έχει αραίωση και πότε δεν του έχω πει κάτι για την εμφάνιση του, δεν με νοιάζει, τον βρίσκω πανέμορφο και δεν θεωρώ πως είναι κακό, έτσι και αλλιώς σε όλους συμβαίνει και σε πολλά παιδιά γύρω στη δική μας ηλικία.
    Έμεινε να γράψεις στο τέλος "κατά τα άλλα είναι πολύ καλός". Ε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Να σαι καλά, είμαι από κινητό και το πάτησα κατά λάθος.

    Ναι συνεχίζει δυνατά.. Σχολιάζει τους βαθμούς που παίρνω, ότι είναι χαμηλοί και καλά, ότι έχω ακμή, ότι είμαι κοντή, ότι είμαι γκρινιάρα, ότι είμαι χαζή.. Όχι για πλάκα..

    Επίσης, σχολιαζει πάρα πολύ τα μαλλιά μου, ότι είναι κοντά, μου είναι λίγο πιο κάτω από τον ώμο. Εκείνος έχει αραίωση και πότε δεν του έχω πει κάτι για την εμφάνιση του, δεν με νοιάζει, τον βρίσκω πανέμορφο και δεν θεωρώ πως είναι κακό, έτσι και αλλιώς σε όλους συμβαίνει και σε πολλά παιδιά γύρω στη δική μας ηλικία.
    Θα μας πεις ένα λόγο που σε κάνει να θες να είσαι κοντά σε αυτό τον άνθρωπο?
    Πέραν ότι τον βρίσκεις πανέμορφο!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έμεινε να γράψεις στο τέλος "κατά τα άλλα είναι πολύ καλός". Ε?
    Χαχαχαχαχ

    Ρε συ σπούδαζει μακριά και ερχόταν συνέχεια για να με δει, μάζευε χρήματα για το κτελ, ετρωγε πολύ λίγο για να του βγουν. Πηγαίναμε εκδρομές, ήμασταν όλη μέρα στη παραλία μέχρι το ξημέρωμα, δεν ήθελε ποτέ να κερνάω. Και άλλα ωραία.. Αυτά δεν μπορώ να τα παραλείψω.

    Τώρα πχ δεν έχει μπει εδώ και 3 ώρες και μάλλον είναι έξω. Μου φαίνεται καψουρευτηκε εκείνη και το θέλει διπορτο τι να πω

  13. #13
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θα μας πεις ένα λόγο που σε κάνει να θες να είσαι κοντά σε αυτό τον άνθρωπο?
    Πέραν ότι τον βρίσκεις πανέμορφο!

    Μόλις εγραψα κάτι απάνω^

    Αλλά τώρα έχω ξενερώσει απίστευτα, με το που μπήκε η άλλη κοπέλα στο παιχνίδι, τον έχω παιδέψει και εγώ γιατί έχω βαριά κατάθλιψη και νεύρα αλλά πάντα είχα έναν λόγο που νευριάζα, σχεδόν όλες τις φορές ήταν οι μειώσεις ή όταν είχα να διαβάσω για εξέταση και ήθελε να μιλάμε μέχρι το πρωί βίντεο κλήση ενώ όταν ήταν να διαβάσει αυτός εγώ το σεβόμουν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Μόλις εγραψα κάτι απάνω^

    Αλλά τώρα έχω ξενερώσει απίστευτα, με το που μπήκε η άλλη κοπέλα στο παιχνίδι, τον έχω παιδέψει και εγώ γιατί έχω βαριά κατάθλιψη και νεύρα αλλά πάντα είχα έναν λόγο που νευριάζα, σχεδόν πάντα ήταν οι μειώσεις
    Και επειδή έχεις κατάθλιψη και νεύρα τι σημαίνει αυτό?
    Ότι δικαιολογεί των άλλων να το έχει διπορτο όπως λες?
    Δεν νομίζω ....ίσα ίσα όταν ένας άνθρωπος είναι σε αυτήν την ψυχολογική κατάσταση ο σύντροφός του θα πρέπει να είναι περισσότερος υποστηρικτικός από ποτέ ...βέβαια εδώ μιλάμε για ένα παιδί ακόμα ...
    Αν δεν μπορείς να το στηρίξεις όλο αυτό πολύ απλά φεύγεις ...δεν προτιμάς να παίζεις παράλληλα και με άλλες .

    Εσυ εδώ προσπαθείς να τον δικαιολογήσεις κατά κάποιον τρόπο κατηγορώντας τον ευατο σου .Δεν είναι έτσι όμως .Δείξε σεβασμό στον εαυτό σου και μην του επιτρέπεις να σε μειωνει με τα λόγια και τις πράξεις του.
    Μπορεί να είναι μικρός αλλά το παιχνιδάκι μια χαρά ξέρει να το παίζει...

    Μήπως θα πρέπει να επικεντροθεις λιγάκι στην ψυχολογική σου κατάσταση?
    Τι είναι αυτό που σου προκαλεί όλο αυτό που νοιωθεις?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by niaenn View Post
    Μόλις εγραψα κάτι απάνω^

    Αλλά τώρα έχω ξενερώσει απίστευτα, με το που μπήκε η άλλη κοπέλα στο παιχνίδι, τον έχω παιδέψει και εγώ γιατί έχω βαριά κατάθλιψη και νεύρα αλλά πάντα είχα έναν λόγο που νευριάζα, σχεδόν όλες τις φορές ήταν οι μειώσεις ή όταν είχα να διαβάσω για εξέταση και ήθελε να μιλάμε μέχρι το πρωί βίντεο κλήση ενώ όταν ήταν να διαβάσει αυτός εγώ το σεβόμουν
    Έχεις κατάθλιψη και τι κάνει αυτός ο άνθρωπος; Σε μειώνει. Συν ότι μπορεί να έχει κι άλλη σχέση ή έστω να φλερτάρει. Αυτό σου αξίζει;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με παράτησε για μια άλλη
    By 1234giota in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-2020, 11:09
  2. Άλλη μια εξομολόγηση
    By coffee&cigarettes in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 16-06-2014, 22:22
  3. Η ΑΛΛΗ
    By lavie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 23-02-2012, 12:43
  4. Αλλη μια νεα αρχη!
    By koralaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 120
    Last Post: 04-05-2011, 17:43
  5. αλλη μια ερωτηση
    By martzi_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2010, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •