Ζαλαδα που διαρκει κλάσμα του δευτεροεπτου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Ζαλαδα που διαρκει κλάσμα του δευτεροεπτου

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΣΚΕΨΗ Η' ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΩ ΣΕ ΚΑΤΙ Η ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΙΑ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟ facebook ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΣΚΟΤΙΝΙΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΣΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ!ΞΥΠΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ!ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ;;;

  2. #2
    Σκοτινιαζεις κανονικά ή είναι μια αισθηση σαν να σκοτινιαζεις?

  3. #3
    δεν ξερω πως να το περιγράψω..νιωθω να χάνομαι και να επανέρχομαι αμέσως..δηλαδη κρατάει κλάσμα του δευτερολέπτου...δηλαδή η πολλή εντονη σκεψη ή συγκέντρωση ή πίεση του ευατού μ σε αυτό που διαβάζω ή ακούω μέ κάνει για μια στιγμή να ζαλίζομαι και μέχρι να μέτρήσεις μέχρι το 1 επανέρχομαι πισω

  4. #4
    Το παθαινω και εγώ αυτό όταν αισθάνομαι άβολα κάπου ή είναι αγχωμένη για κάτι.. Μπορεί να κοιτάω πχ κάτω και νιώθω για κλάσματα του Δευτέρολεπτου ότι μαυριαζουν... Στην πραγματικοτητα δεν μαυρίζουν απλώς είναι η αντίληψη της όρασης αλλιωμενη εκείνη την στιγμή από το άγχος.. Είσαι αγχωμένη πολυ το τελευταίο διάστημα;

  5. #5
    Ναι εχει 1 μήνα που,αγχωθηκα για κατι προσωπικο η αληθεια...Εξετάσεις εχω κάνει πάρα πολλες πριν 1 χρονο που είχα κατι αλλο και ηταν ολες καθαρες..τωρα εκανα μονο γενικη αιματος απο μονος μ και ηταν καθαρη και θα παω και την αλλη βδομαδα σε ειδικο παθολογο...αλλα μ μπαινουν ιδεες μηπως εχω κατι σοβαρο και καθε πρωι που ξυπναω ειμαι με το φοβο μηπως μου ξανασυμβει και με αγχωνει πολυ ολο αυτο

  6. #6
    Είναι ξεκάθαρα 1000% από το άγχος και τον φοβο σου επειδή το παθαινω και εγώ και ξέρω ακριβώς πως είναι... Έκανες εξετάσεις και είσαι υγιείς... Το πρόβλημα είναι μέσα σου μέσα στην ψυχή σου κάτι σε τρώει κάτι σε βασανίζει.. Προσπάθησε να αλλάξεις αυτό που σε ενοχλεί πολυ...

  7. #7
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ

  8. #8
    Όταν παθαίνεις αυτη τη σκοτοδινη ζάλη να λες μέσα σου όχι δεν έχω τίποτα.. Είναι κρίση άγχους θα μου περασει θα μου περασει.. Και να δίνεις εκείνη την ώρα την προσοχη σου όσο μπορείς σε κάτι άλλο... Να παιξεις για παράδειγμα ένα παιχνιδι στο κινητό να κοιτάξεις λίγο εξω, να δεις ένα βιβλίο.. Κάτι οτιδήποτε ώστε να ξεχαστείς εκείνη την στιγμή του έντονου φοβου

  9. #9
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Μ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΩ!ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΙΚΟ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΑΔΥΝΑΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ !ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΟ;;

  10. #10
    Ναι αυτό το παθαινα και το παθαίνω και τώρα κακία φορά... Όταν είναι να παω κάπου με παρα πολυ κόσμο... Νιώθω αδυναμία στα ποδια ότι θα πεσω κάτω... Αλλά είναι και αυτό ψυχολογικο διότι ποτε δεν έπεσα

Similar Threads

  1. Πονοκεφαλος, ζαλαδα
    By Katerina4545 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-09-2018, 13:43
  2. Πόσο διαρκεί συνήθως η φάση <<υποτροπής>>?
    By Aerozol in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-2017, 20:57
  3. ποσο διαρκει μια θεραπεια?
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 26-01-2011, 23:04
  4. Πόσο διαρκεί η κάθε σας κρίση ?
    By mpamias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2010, 20:47
  5. ποσο διαρκει η καταθλιψη?
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 68
    Last Post: 09-08-2008, 11:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •