δε νιώθω τιποτά!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Θα τη δοκιμάσω!!! Να σε ρωτήσω κάτι, βίωνες κι ένα αίσθημα αποξένωσης από τον εαυτό σου, εμένα αυτό μου είναι πολύ έντονο!! Σαν να μην είμαι εγώ, το μόνο που βιώνω είναι ένα κενό!
    Ναι.. Ακριβώς αυτό. Ότι δεν ήμουν εδώ, ότι το σώμα μου απλά έκανε τις κινήσεις. Δεν ένιωθα ότι ήταν επιλογή μου, αλλά μηχανικά όλα. Το μυαλό μου δεν ήταν εδώ. Δεν ξέρω και που ήταν να σου πω την αλήθεια.
    Εθεσα όμως στον εαυτό μου ένα κανόνα. Μέρα δεν κοιμόμουν. Θεωρούσα ότι με καταδικαζα με το να κοιμάμαι όλη μέρα..
    Αλλαγή σε όλο αυτό είδα όταν παραδέχτηκα (σε εμένα) ότι είχα κατάθλιψη. Όταν ξέρεις τον "εχθρό" σου είναι πιο εύκολο να τον νικήσεις. Όταν δεν δώσεις όνομα σε αυτό που αντιμετωπιζεις σου μοιάζει μεγαλύτερο και το φοβάσαι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ναι.. Ακριβώς αυτό. Ότι δεν ήμουν εδώ, ότι το σώμα μου απλά έκανε τις κινήσεις. Δεν ένιωθα ότι ήταν επιλογή μου, αλλά μηχανικά όλα. Το μυαλό μου δεν ήταν εδώ. Δεν ξέρω και που ήταν να σου πω την αλήθεια.
    Εθεσα όμως στον εαυτό μου ένα κανόνα. Μέρα δεν κοιμόμουν. Θεωρούσα ότι με καταδικαζα με το να κοιμάμαι όλη μέρα..
    Αλλαγή σε όλο αυτό είδα όταν παραδέχτηκα (σε εμένα) ότι είχα κατάθλιψη. Όταν ξέρεις τον "εχθρό" σου είναι πιο εύκολο να τον νικήσεις. Όταν δεν δώσεις όνομα σε αυτό που αντιμετωπιζεις σου μοιάζει μεγαλύτερο και το φοβάσαι.
    Τώρα είσαι καλύτερα;Πόσο χρόνο σου πήρε να βγεις απ΄όλο αυτό; Βέβαια κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Τώρα είσαι καλύτερα;Πόσο χρόνο σου πήρε να βγεις απ΄όλο αυτό; Βέβαια κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
    Από τη φάση που έκανα τα πάντα μηχανικά βγήκα περίπου στους 6μηνες. Από τη κατάθλιψη περίπου στα 2χρονια.
    Είμαι καλύτερα ναι αλλά υπάρχουν μέρες που πέφτω ψυχολογικά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν νιώθω τίποτα
    By Dimos21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 27-03-2020, 23:04
  2. δεν νιώθω τιποτα
    By maria261 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 11-06-2019, 19:19
  3. Δεν νιώθω τίποτα..
    By abyss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 03-09-2012, 11:45
  4. δεν λεω τιποτα μα νιωθω...
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-01-2012, 23:59
  5. νιωθω ενα τιποτα...
    By constantinos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 09-08-2011, 17:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •