Θελω να σας ακουσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111

    Θελω να σας ακουσω

    Εχω κουραστεί παρα πολυ. Ολοένα και κάτι συμβαινει στο σωμα που με καταρακωνει ψυχολογικά.Στην αρχη ειχα μια φαγούρα και σφιξιο στο.κεντρο του στήθους. Οταν αυτο υποχώρησε αρχισαν οι ζαλάδες(ειδικα οταν ημουν εξω). Τωρα αισθάνομαι ενα πλακωμα στο δεξι μερος του στήθους μου. Μερικες φορες ειναι σαν να βούλωσε ο πνευμονας μου. Επισης οταν εχω αυτο το συναισθημα ακουω και ενα σφιρριγμα. Ολο αυτο έρχεται μεσα στην ημερα διαρκεί αρκετα λεπτα. Μετα υποχωρεί για μερικες ωρες και επανέρχεται και παλι.Ολοι μου λενε οτι ειναι απο το αγχος. Εχω νιώσει στ παρελθον δυσπνοιεσ και πλακωματα στο στήθος απο αγχος αλλα τιποτα σαν αυτο. Θελω να παω σε ένα γιατρο αλλα δεν εχω μια. Δεν ξερω αν μπορω να κερδισω κατι μεσα απο αυτο το ποστ αλλα τα λογια σας ιδιαίτερα ομοιοπαθων μου δινουν δυναμη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Προφανως ο οργανισμός σου εχει φτάσει στα όρια του και σου χτυπάει καμπανάκια.Εχεις κάνει ποτέ εξετάσεις;Όλα αυτά τα είχα και εγώ και τα έχω ακόμα που και που όταν είμαι αγχωμενη,δεν μου έχουν φύγει στο 100% τα ψυχοσωματικά.Αν δεν βρεις την πηγή του άγχους σου πάντα θα βασανιζεσαι όσες εξετάσεις και να κάνεις να ξέρεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Τι εξετασεις εννοείς? Εχω κανει μονο αιματολογικές.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Annbae View Post
    Εχω κουραστεί παρα πολυ. Ολοένα και κάτι συμβαινει στο σωμα που με καταρακωνει ψυχολογικά.Στην αρχη ειχα μια φαγούρα και σφιξιο στο.κεντρο του στήθους. Οταν αυτο υποχώρησε αρχισαν οι ζαλάδες(ειδικα οταν ημουν εξω). Τωρα αισθάνομαι ενα πλακωμα στο δεξι μερος του στήθους μου. Μερικες φορες ειναι σαν να βούλωσε ο πνευμονας μου. Επισης οταν εχω αυτο το συναισθημα ακουω και ενα σφιρριγμα. Ολο αυτο έρχεται μεσα στην ημερα διαρκεί αρκετα λεπτα. Μετα υποχωρεί για μερικες ωρες και επανέρχεται και παλι.Ολοι μου λενε οτι ειναι απο το αγχος. Εχω νιώσει στ παρελθον δυσπνοιεσ και πλακωματα στο στήθος απο αγχος αλλα τιποτα σαν αυτο. Θελω να παω σε ένα γιατρο αλλα δεν εχω μια. Δεν ξερω αν μπορω να κερδισω κατι μεσα απο αυτο το ποστ αλλα τα λογια σας ιδιαίτερα ομοιοπαθων μου δινουν δυναμη.
    Από που προήλθαν όλα αυτά? Πρέπει να βρεις την πηγή όπως είπε και ο κύριος παραπάνω.
    Εμένα πχ ήταν συσωρευμενο άγχος επειδή τόσα χρόνια με την μάνα μου δεν τα πηγαίναμε και πολύ καλά, ήρθε το lockdown και μου βγήκε όλο αυτό σε αγχώδης διαταραχή. Δεν μου έχουν φύγει 100% όμως το ελέγχω
    Πρέπει να βρεις τι προέκυψε και σου συνεβει αυτό...

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Γιατί δεν κλείνεις σε γιατρό του νοσοκομείου; Ο συριγμός είναι κάτι που πρέπει να δεις. Τώρα,τα υπόλοιπα συμπτώματα που περιγράφεις είναι πολύ γενικολογα,μπορεί να μην σχετίζονται καν μεταξύ τους.


    Από προηγούμενα θέματα σου,βλέπω ότι έχεις θέμα με τον πνεύμονα,αρα;

    Και λες ότι η πίεση σου πέφτει στο 8/5. Κι εμένα η πίεση μου,ειδικά όταν κινούμαι το καλοκαίρι, πέφτει στο 75/47. Είναι φυσικό επακόλουθο να νιώσεις ζάλη με τέτοια πίεση,να φροντίσεις να ενυδατωνεσαι καλύτερα και να παίρνεις αρκετό αλάτι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο με τις δυσπνοιες και τα λοιπά αρχισε αφότου εφυγε ενα συγγενικό μου προσωπο. Αλλα εχουν περασει μηνες. Ειναι δυνατον να με.επηρεαζει ακομα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Η πιεση μου το τελευταιο διαστημα εχει επανελθει στα κανονικα της επιπεδα για μενα δηλαδη10/6.

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Η πίεση αλλάζει όλο το εικοσιτετράωρο. Μια φορά να μην φας καλά ή να μην έχεις πιει αρκετά υγρά θα πέσει. Και αυτό φαίνεται ότι γίνεται γιατί λες ότι το παθαίνεις όταν περπατας.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Annbae View Post
    Τι εξετασεις εννοείς? Εχω κανει μονο αιματολογικές.
    Δεν ειναι ότι καλυτερο αυτό που λέω, αλλα πανε στα επιγοντα πες ότι εχεις δύσπνοιες θα σου κανουν ολες τις εξετάσεις εκεί δωρεάν.
    Επισης υποφερω απ'ολα αυτα που λες κατα καιρους και εδω και ενα μηνα συνεχομενα, αν καπνιζεις κοψε το τσιγαρο, αυτο εκανα και γω τωρα αμεσα. Τωρα οσον αφορα το αγχος επειδη ειναι συμπτωματα που ολοι περναμε που ειμαστε αγχωτικοι, και δεν ειναι συμπτωματα που ταιριαζουν τοσο μεταξυ τους για καποιο νοσημα (δεν ειμαι γιατρος , απλως λογω εμπειριας με τα δικα μου σου απαντω), κανε μια ακτινογραφια αν και δεν θα ειναι τιποτα, αλλα αυτο που χρειαζομαστε σιγουρα ολοι εμεις
    ψυχολογο, αυτο ειναι το φαρμακο..
    Last edited by Nikoleta-Morrison; 21-09-2020 at 16:59.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Καπνιστρια δεν ειμαι.Με το αγχος ομως θεμα εχω εδω και ενα χρονο.Εντο μεταξυ αυτο το αισθημα στη δεξια πλευρα τουσ στηθους μου ου προανεφερα δημιουργηθηκε αφοτου διαβασα κατι σχετικο με πρόβλημα στον πνευμονα εδω στο φορουμ.Λετε να φταει αυτο,και να το προκαλεσα/δημιούργησα εγω.

  11. #11
    Γιατι δεν πας σε δημοσιο νοσοκομείο,αφου δεν εχεις μια όπως λες;

  12. #12
    Γενικά είσαι αγχώδης άνθρωπος?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Ειναι δυσκολο μενω μακρια απο την πολη και αν δεν με παει καποιος δικος μου ειναι αδυνατον.
    Ειχα παθει κριση πανικου πριν κανενα χρόνο και η αληθεια ειναι οτι αρχισα να γινομαι αγχώδης οσον αδορα σφιξιματα στο στηθος και δυαπνοιεσ.Αλλα σε γενικεσς γραμμες δεν αισθανομαι οτι εχω αγχοσ στην καθημερινοτητα μου

  14. #14
    δηλαδη χρειαζεσαι καποιον σαν συνοδο για να πατε μαζι;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    111
    Ναι καποιον με αμαξι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο θέλω να ακούσω τη γνώμη σας...
    By Lina_kik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-10-2019, 11:23
  2. Θέλω να ζω χωρίς εγωισμό, θέλω να γνωρίσω την ψυχή μου
    By IVAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 04-07-2018, 22:39
  3. Replies: 67
    Last Post: 14-02-2016, 01:21
  4. Θέλω να ακούσω κάτι άλλο
    By Katia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-08-2013, 19:36
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 20:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •