ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ!ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΖΑΛΑΔΑΣ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ!ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΣΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΕΝΩ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Δεν κοιμάσαι καλά=υπνηλία και κούραση.Λογικο να μην νιώθεις εκεί στις συζητήσεις γιατί ο εγκέφαλος δεν είναι ξεκούραστος,άρα δικαιολογημενη η έλλειψη συγκέντρωσης.Το βράδυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά τι σου φταίει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Αμέ! Τα έχω και εγώ! Το χαμομήλι με μέλι με βοηθάει πολύ και να ηρεμήσω και να αντιμετωπίσω τη ζάλη, κούραση, αδυναμία. Ειδικά δύο φλυτζάνια για μένα είναι πολύ καλή λύση. Δεν ξέρω αν εργάζεσαι και πώς κατανεμεις το χρόνο σου αλλά προσπάθησε να κοιμάσαι όσο πιο πολύ μπορείς. Μόλις δω έστω και ένα χιλιοστό φωτός από τα παντζούρια δεν μπορώ να κοιμηθώ. έβαλα μέχρι και κουρτίνες συσκότισης και η ποιότητα και διάρκεια του ύπνου βελτιώθηκε θεαματικά

  4. #4
    Gia 66 Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΩΡΑ ΣΕ ΖΑΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΥΠΝΗΛΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ Η ΩΡΑ 11 ΚΑΙ Η ΩΡΑ 2 ΞΥΠΝΑΩ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ.ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Μ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Π ΕΧΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ.ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ;;

  5. #5
    NIKOLAS73 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΩ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΩ ΑΚΟΥΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΑ ΛΟΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΕΠΗΔΗ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ;;;ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΒΑΡΕΤΑ Κ ΑΔΥΝΑΜΑ??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Ναι, οποτε προσπάθησε να κοιμάσαι όσο πιο πολύ μπορείς. Αλλά θα πρέπει να βρεις και τρόπο να αντιμετωπίσεις το άγχος

  7. #7
    Nikolas73,ναι αυτό θα προσπαθήσω να κάνω!Προχθές όταν έφυγα απο το γιατρό και μ είπε ειμαι καλά αλλαξε όλη μ η διαθεση και απο χθές πάλι τα ίδια!Μου είπε ο γιατρός αν δε τα καταφέρω απο μονος μου θα μου αρχίσει το CIPRALEX!Πήρες και έσυ χάπι να σ περάσει ή το αντιμετώπισες από μονος σου??

  8. #8
    Αυτό που περιγραφεις ακούγεται σαν απόπροσωποποίηση... Η απόπροσωποποίηση προκαλειται όταν είμαστε κάτω από πολυ μεγάλο αγχος... Νιώθεις όπως λες σαν να μην εισαι εκεί... Είναι και αυτό άγχος που εχεις..

  9. #9
    Ναι ΧΡΙΣΤΙΝΑ Μ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΕΧΩ!ΕΝΩ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΟΥΡΑΣΗ!ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΓΧΟΝΩΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Μ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Π ΕΧΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ;;;

  10. #10
    Έτσι συμβαίνει παντα... Πχ εγώ όταν έχω ένα προσωπικο θέμα ασχολουμαι με αυτό αν αγχωθεί πολυ για αυτό το θέμα και ξεπεράσω το όριο τότε μου πιάνουν κρίσεις πανικου... Και μετά το μυαλό μου ασχολείται 24 ώρες το εικοσιτετράωρο με τις κρίσεις πανικου και τον φόβο που μου φέρνουν.. Νομίζω ότι το θέμα είναι να λυσεις το προσωπικο θέμα ή αν δεν λυνεται να μην ξανά ασχοληθείς με αυτό...

  11. #11
    NAI ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΝΑ Μ ΔΩΣΕΙ ΤΟ cipralex ψυχοφαρμακο για να το ξεπερασω!ειχες παρει και εσυ αυτό το χάπι ή καποιο άλλο παρομοιο;;

  12. #12
    Δεν έχω παρει κανένα χάπι... Προσπαθώ...

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 29-07-2019, 23:35
  2. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 04:21
  3. ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ-ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2011, 16:39
  4. νιώθω οτι πέφτω οταν κοιμάμαι
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2009, 13:38
  5. ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 22-05-2008, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •