Μαστιγα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Μαστιγα

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19

    Μαστιγα

    παιδιά!
    Ο πρώην σύντροφος μου,απειλεί τώρα που χωρίσαμε πως θα δημοσιοποιήσει προσωπικες στιγμες από τη σχέση μας,είτε μαζί είτε μονη μου.
    Είναι απίστευτο δεν πιστευα ποτε οτι θα εφτανε σε αυτο το σημειο.Δεν ξερω τι να κανω!
    Είχα γραψει ενα θεμα πριν κατι μερες που μου ειπαν οτι εμοιαζα μια κοπελα με μενα που μου ειχαν πει,αλλα δεν ισχυει,αλλα το βρισκω απο αλλου τωρα ,που οντως εδω υπάρχει υλικο.
    Last edited by Lena20; 23-09-2020 at 14:29.

  2. #2
    Πήγαινε μιλά άμεσα στο τμήμα που δουλευει ο τυπος... Άμεσα!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Πήγαινε μιλά άμεσα στο τμήμα που δουλευει ο τυπος... Άμεσα!!!
    Τον φοβαμαι ...ειναι εκεινος που με κακοποιουσε...και εχει διαγνωστει με ψυχικη διαταραχη...Θα μπορουσε καλλιστα να με ξεφτιλισει απο την εκδικητικοτητα του
    Μεσα στο δεσμο δεν τα εβλεπα ολα αυτα...αλλα οσο περναει ο καιρος το συνειδητοποιω με τι ειχα μπλεξει.
    Θα μπορουσε να μου δημιουργησει προβλημα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Τον φοβαμαι ...ειναι εκεινος που με κακοποιουσε...και εχει διαγνωστει με ψυχικη διαταραχη...Θα μπορουσε καλλιστα να με ξεφτιλισει απο την εκδικητικοτητα του
    Μεσα στο δεσμο δεν τα εβλεπα ολα αυτα...αλλα οσο περναει ο καιρος το συνειδητοποιω με τι ειχα μπλεξει.
    Θα μπορουσε να μου δημιουργησει προβλημα
    για ποιον λογο σε απειλει; ζηταει κατι; σε εκβιαζει;

  5. #5
    Σε απειλεί με τι αντάλλαγμα;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    45
    Κανένας δεν έχει δικαίωμα να σε απειλεί και να σε εκβιάζει, όποια ιδιότητα κι αν έχει. Στο έγραψε και ο δικηγόρος που συμβουλεύτηκες για το άλλο θέμα. Υπάρχουν τρόποι να προστατευτείς, τους ξερεις ήδη, χρησιμοποίησέ τους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Αν σε έχει απειλήσει μπορείς να εκδόσεις εισαγγελική εντολή που του απαγορεύει να σε πλησιάζει.
    Τέτοια θρασίμια μόνον έτσι τα αντιμετωπίζεις. Διαφορετικά θα σε ενοχλεί συνέχεια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    παιδιά!
    Ο πρώην σύντροφος μου,είναι αστυνομικός και απειλεί τώρα που χωρίσαμε πως θα δημοσιοποιήσει προσωπικες στιγμες από τη σχέση μας,είτε μαζί είτε μονη μου.
    Είναι απίστευτο δεν πιστευα ποτε οτι θα εφτανε σε αυτο το σημειο.Δεν ξερω τι να κανω!
    Είχα γραψει ενα θεμα πριν κατι μερες που μου ειπαν οτι εμοιαζα μια κοπελα με μενα που μου ειχαν πει,αλλα δεν ισχυει,αλλα το βρισκω απο αλλου τωρα ,που οντως εδω υπάρχει υλικο.
    Πες του ξερά και κοφτά αν έχει κότσια να το κάνει. Και με το που θα το κάνει πήγαινε στη ΓΑΔΑ στις εσωτερικές υποθέσεις και κάντου καταγγελία. Αν δεν είσαι από Αθήνα επικοινώνησε τηλεφωνικά μαζί τους και πές τους για την δημοσιοποίηση. Θα βρεθεί στο εδώλιο και θα χάσει και τη δουλειά του. Δεν έχουν κότσια τέτοια άτομα, είναι θρασύδειλα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ολοι καλα τα λετε, αλλα δεν ξερω αν προσεξατε οτι εχει διαγνωσθει με ψυχικη διαταραχ, ο τυπος και πιθανοτατα ειναι χωρις αγωγη. το πρωτο που πρεπει να κανει ειναι να βεβαιωθει για την ασφαλεια της.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Δεν θελω να γραψω πολλες λεπτομερειες ....καταλαβαίνετε...
    Αλλά συμφωνω με remedy ,εχω φτασει στο σημειο να φοβαμαι για την ασφαλεια μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Δεν είναι λίγο περίεργο που πριν λίγες μέρες μας έλεγες για ένα βίντεο που ίσως κυκλοφορεί με εσένα και τώρα μας λες για τον πρώην; Είναι σύμπτωση;
    Κι ακόμη πιο περίεργο που εσένα δεν σε προβληματίζει.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είναι λίγο περίεργο που πριν λίγες μέρες μας έλεγες για ένα βίντεο που ίσως κυκλοφορεί με εσένα και τώρα μας λες για τον πρώην; Είναι σύμπτωση;
    Κι ακόμη πιο περίεργο που εσένα δεν σε προβληματίζει.
    Όταν εκανα τη σκεψη αυτη για ενα περιστατικο πριν τρια χρονια ,σκεφτομουν αυτη τη περιπτωση και ανησυχησα,αλλα δεν ισχυει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Τον φοβαμαι ...ειναι εκεινος που με κακοποιουσε...και εχει διαγνωστει με ψυχικη διαταραχη...Θα μπορουσε καλλιστα να με ξεφτιλισει απο την εκδικητικοτητα του
    Μεσα στο δεσμο δεν τα εβλεπα ολα αυτα...αλλα οσο περναει ο καιρος το συνειδητοποιω με τι ειχα μπλεξει.
    Θα μπορουσε να μου δημιουργησει προβλημα
    Κατσε γιατι τωρα κατι δεν κολλάει...
    Λες οτι έχει διαγνωστεί με ψυχική διαταραχή και οτι ειναι στην αστυνομια.....
    Δεν γινεται αυτο που λες ...όταν υπαρχει ιατρική γνωματευση καταρχήν δεν οπλοφορει και σε καποιες περιπτώσεις δεν μπορεί να είναι ενεργός .....

    Αν στην αντίθετη περίπτωση και οπλοφορεί και ειναι ενεργός και το κρύβει απο την υπηρεσια του πηγαινεις κατευθειαν σε δικηγορο και αστυνομικό τμημα ..με αυτά στο ξανάπαμε δεν παίζουν ..τα τελειώνεις επιτοπου.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lena20 View Post
    Όταν εκανα τη σκεψη αυτη για ενα περιστατικο πριν τρια χρονια ,σκεφτομουν αυτη τη περιπτωση και ανησυχησα,αλλα δεν ισχυει.
    πως εισαι τοσο σιγουρη οτι δεν προερχεται απο τον συγκεκριμενο που σε απειλει, το βιντεο για το οποιο σου μιλησε ο αλλος;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Αν είναι ενεργός στην αστυνομία και κάνει τέτοια μπορείς να τον σκίσεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φάρμακα,αυτή η μάστιγα...
    By dazed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2017, 16:58
  2. καταθλιψη, αυτη η μαστιγα..
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 42
    Last Post: 12-04-2016, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •