Μαστιγα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Μαστιγα

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Αν είναι ενεργός στην αστυνομία και κάνει τέτοια μπορείς να τον σκίσεις
    αν ειναι τρελος ομως, το προβλημα ειναι, ποιος θα προλαβει να σκισει ποιον...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    124
    Lena καλησπέρα
    Συμφωνώ με τους άλλους καταγγελία περιοριστικά μέτρα και άμα μπορείς δύο μήνες έστω να φύγεις κάπου σε συγγενή κάπου που να μην ξέρει ότι βρίσκεσαι, πρέπει να κάνεις κάτι,με τον φόβο δεν κάνεις τίποτα, σημασία έχει να προστατέψεις τον εαυτό σου..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Αν είναι τρελός να πάει στο τρελάδικο...Αν κάνει κίνηση τώρα η κοπέλα πριν την προλάβει άνετα χάνει την δουλειτσα του και όχι μόνο αυτό,θα τον τρέχει και στα δικαστήρια μετά,αυτό που του αξίζει δηλαδή

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    δεν νομιζω οτι η δικαιοσυνη ισχυει ισοτιμα για τους μπατσους. Μπορεις να βρεις από που προερχεται αυτο το υλικο απο φωτογραφιες βιντεο και να τις διαγραψεις;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    δεν νομιζω οτι η δικαιοσυνη ισχυει ισοτιμα για τους μπατσους. Μπορεις να βρεις από που προερχεται αυτο το υλικο απο φωτογραφιες βιντεο και να τις διαγραψεις;
    αν εννοεις οτι τους πριμοδοτουν, το ακριβως αντιθετο συμβαινει, οχι μονο πρεπει να ειναι νομιμοι και νομοτυποι, αλλα ουτε δικαιωματα να μην δινουν "περιεργης συμπεριφορας". την δουλεια του μπορει να την χασει ανετα. το θεμα ειναι τι θα προλαβει να κανει οταν καταλαβει τις κινησεις της.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βασικά έχει κάποια σοβαρή ψυχιατρική πάθηση ή απλά είναι κάφρος με κάποια αποκλίνουσα συμπεριφορά από τον μέσο όρο; Διότι έχουμε μάθει και λίγο την κάθε απαράδεκτη συμπεριφορά αμέσως να την αποδίδουμε σε ψυχιατρική διαταραχή. Και η ψυχιατρική διαταραχή δεν απαλλάσσει σώνει και καλά κάποιον των ευθυνών του, δεν σημαίνει αυτομάτως το ακαταλόγιστο.

    Αν φοβάσαι για την σωματική σου ακεραιότητα, ασφαλιστικά μέτρα αμέσως και αν θα σε κάνει να ηρεμίσεις αυτό, πήγαινε κάπου όπου δεν θα μπορεί να σε βρει κάποιο διάστημα. Στο μεταξύ απευθύνσου στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ή κάπου πιο κεντρικά για συμβουλή, ειδικά η δίωξη η. ε. είναι πολύ ανοιχτή στην επικοινωνία με του πολίτες και από τα πιο αδιάφθορα τμήματα της ΕΛΑΣ, θα μπορέσουν να σε κατευθύνουν και θα έχεις στα χέρια σου και κάποιο ιστορικό να δείξεις αργότερα αν πάει ο κάθε δικηγοράκος ή μπατσάκος στο τοπικό τμήμα να τα γυρίσει.

    Φρόντισε να αποκτήσεις κάποια στοιχεία όσο γίνεται, ηχογράφησέ τον ή κάτι όταν σε απειλεί ή κράτα τις επικοινωνίες μέσω μηνυμάτων.

    Παλιά κάποιος θρασύδειλος που προφανώς δεν ήταν και πολύ στα καλά του, είχε φτάσει σε σημείο μέχρι και να μου βγάλει όπλο στη δουλειά (ρεσεψιόν ξενοδοχείου) και να απειλεί θεούς και δαίμονες λες και ποιός ήταν και στο καπάκι με κάποια αφορμή είχε φωνάξει και το τοπικό αστυνομικό τμήμα για να βγει κι από πάνω! ΝΑι, συνάδελφος από Αθήνα είμαι και έτσι και γιουβέτσι και οι άλλοι ψάρωσαν στην αρχή. Όταν όμως ο δικηγόρος του ομίλου των ξενοδοχείων που ήταν μεγάλο αλάνι επικοινώνησε με την εισαγγελία Αθηνών, έκανε καταγγελία και μηνήσεις και ότι χρειαζόταν νομικά και μίλησε και με τον ίδιο και του είπε ότι θα του άλλαζε τα φώτα, από το πιο απλό ότι κουβαλούσε υπηρεσιακό όπλο εκτός υπηρεσίας στις διακοπές του, μέχρι εξύβριση και απειλή σωματικής βλάβης και πολλά πιο βαριά, σου λέω εγώ πως έγινε κοτούλα ο κύριος και τα μάζεψε και μέχρι που μου ζήτησε και συγγνώμη και κο κο κο μετά.

    Επίσης να ξέρεις ότι αυτός ο κύριος που περιγράφεις όπως όλοι του ιδίου φυράματος, βρίσκει και πατάει στο φόβο σου. Του έχεις δείξει ότι τον φοβάσαι. Αν είσαι σταθερή και δει ότι δεν του περνάει, μια δυο τρεις, θα σε αφήσει ήσυχη. Μου έχει τύχει να βοηθήσω φίλη να φύγει από κακοποιητική σχέση και έναν ολόκληρο χειμώνα ο πρώην φίλος της να έχει βρει το κινητό μου και να με παίρνει και να με βρίζει και να με απειλεί. Μάλιστα μου είχε πει μην πατήσεις στο τάδε μέρος γιατί θα σου κάνω θα σου δείξω. Δεν μάσαγα. Ενώ λοιπόν μου είχε πει τα μύρια όσα, πάω στο τάδε μέρος, με βλέπει από μακριά και κόβει πέρα. Ήξερε που θα με βρει, το ίδιο βράδυ κάθομαι στο μπαρ ενός φίλου και ήρθε ο τύπος δίπλα και είδε ότι ούτε τσαμπουκαλεύτηκα ούτε και τον φοβόμουν όμως και του μίλησα αδιάφορα. Και ξαφνικά μέχρι και ποτό με κέρασε και προσπάθησε να μου πιάσει την συζήτηση ήρεμα. Άλλος άνθρωπος. Έτσι και έκανε ένα τακ να με ακουμπήσει βέβαια, θα γινόταν ο χαμός και επειδή στο μέρος εκείνο με συμπαθούσαν, θα ορμούσαν μπαρμεν και θαμώνες να με υπερασπιστούν πιστεύω. Δεν θα έδινα ραντεβού στα 3 έλατα να τον συναντήσω ή κάτι, απλά αδιαφορούσα, ούτε όμως τον απέφυγα κιόλας. Οι θρασύδειλοι παίρνουν θάρρος μόνο αν σε βρουν ανυπεράσπιστο ή νομίζουν ότι σε έχουν του χεριού τους.

    Μη μασάς!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φάρμακα,αυτή η μάστιγα...
    By dazed in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2017, 16:58
  2. καταθλιψη, αυτη η μαστιγα..
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 42
    Last Post: 12-04-2016, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •