Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 93
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά δεν ανταποκρίθηκε , άρα γιατί προβληματίζεσαι ακόμα;

  2. #17
    Meditation
    Guest
    Μισό λεπτό. Του στέλνεις μήνυμα την ημέρα που θα βγαίνατε και δεν σου απάντησε; και εσύ σηκώθηκες και πηγές μόνη σου στο ραντεβού χωρίς να σου έχει επιβεβαιώσει ο ίδιος ότι ισχύει;
    Και περίμενες να έρθει; Λάθος δικό σου. Από τη στιγμή που δεν απάντησε και ήταν αφαντος δεν έπρεπε να πας καν στο ραντεβού. Έπρεπε να κάτσεις σπίτι σου και να σκεφτείς ότι αν θέλει ας μου στείλει ο ίδιος να με βρει.

    Τον λόγο έπρεπε να τον ζητήσεις την ίδια μέρα, άντε το πολύ την επόμενη. Δηλαδή να είχες πάει εσύ στο ραντεβού να είχες στηθεί να περιμένεις , εκείνος να μην έρχεται και μετά να τον πάρεις τηλέφωνο ή να του στείλεις μήνυμα να του ζητήσεις τον λόγο γιατί σε έβαλε να περιμένεις; Ή να του τα χώσεις αν χρειαστεί...που δεν ήρθε. Γιατί αυτό ήταν κανονικό δούλεμα και αγγαρεία. ΠΑΝΤΑ ζητάμε τον λόγο όταν μας φέρονται έτσι,δεν μας εκτιμούν και δεν σέβονται το χρόνο που διαθέτουμε για να γίνει το ραντεβού. Έτσι θέτουμε τα όρια μας και δείχνουμε και στους άλλους ότι δεν τους παίρνει να παίζουν μαζί μας. Δεν το αφήνουμε στη τύχη για να παίζει κάθε άσχετος-η με το χρόνο και την υπομονή μας.

    Πάντα πρέπει να ζητάμε τον λόγο αλλα αμέσως μετά το συμβάν. Τώρα να του στείλεις μήνυμα μετά από 2 εβδομάδες γιατί;;;;;;;;
    Δεν υπάρχει λόγος. Πολύ το υπεραναλυεις. Μια απλή γνωριμία ήταν και για τον άλλον δεν σημαίνε τίποτα όπως είδες. Μη του στειλεις. Μη ξανά ασχοληθείς μαζί του.

    Γιατί αν του στείλεις τώρα θα είναι σαν να τον παρακαλάς. Ενώ αν του έστελνες τότε θα ήταν σαν να θέτεις τα όρια σου και να δείχνεις δυναμισμό ότι δεν δέχεσαι να σε παίζουν. Τώρα θα είσαι σαν το κουταβακι που στέλνει μετά από 15 μέρες σε έναν ακυρο τύπο που την έφτυσε....και εκεινη ακόμα ασχολείται. Άσε που δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς.

    Εσυ διαλέγεις.

  3. #18
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μισό λεπτό. Του στέλνεις μήνυμα την ημέρα που θα βγαίνατε και δεν σου απάντησε; και εσύ σηκώθηκες και πηγές μόνη σου στο ραντεβού χωρίς να σου έχει επιβεβαιώσει ο ίδιος ότι ισχύει;
    Και περίμενες να έρθει; Λάθος δικό σου. Από τη στιγμή που δεν απάντησε και ήταν αφαντος δεν έπρεπε να πας καν στο ραντεβού. Έπρεπε να κάτσεις σπίτι σου και να σκεφτείς ότι αν θέλει ας μου στείλει ο ίδιος να με βρει.

    Τον λόγο έπρεπε να τον ζητήσεις την ίδια μέρα, άντε το πολύ την επόμενη. Δηλαδή να είχες πάει εσύ στο ραντεβού να είχες στηθεί να περιμένεις , εκείνος να μην έρχεται και μετά να τον πάρεις τηλέφωνο ή να του στείλεις μήνυμα να του ζητήσεις τον λόγο γιατί σε έβαλε να περιμένεις; Ή να του τα χώσεις αν χρειαστεί...που δεν ήρθε. Γιατί αυτό ήταν κανονικό δούλεμα και αγγαρεία. ΠΑΝΤΑ ζητάμε τον λόγο όταν μας φέρονται έτσι,δεν μας εκτιμούν και δεν σέβονται το χρόνο που διαθέτουμε για να γίνει το ραντεβού. Έτσι θέτουμε τα όρια μας και δείχνουμε και στους άλλους ότι δεν τους παίρνει να παίζουν μαζί μας. Δεν το αφήνουμε στη τύχη για να παίζει κάθε άσχετος-η με το χρόνο και την υπομονή μας.

    Πάντα πρέπει να ζητάμε τον λόγο αλλα αμέσως μετά το συμβάν. Τώρα να του στείλεις μήνυμα μετά από 2 εβδομάδες γιατί;;;;;;;;
    Δεν υπάρχει λόγος. Πολύ το υπεραναλυεις. Μια απλή γνωριμία ήταν και για τον άλλον δεν σημαίνε τίποτα όπως είδες. Μη του στειλεις. Μη ξανά ασχοληθείς μαζί του.

    Γιατί αν του στείλεις τώρα θα είναι σαν να τον παρακαλάς. Ενώ αν του έστελνες τότε θα ήταν σαν να θέτεις τα όρια σου και να δείχνεις δυναμισμό ότι δεν δέχεσαι να σε παίζουν. Τώρα θα είσαι σαν το κουταβακι που στέλνει μετά από 15 μέρες σε έναν ακυρο τύπο που την έφτυσε....και εκεινη ακόμα ασχολείται. Άσε που δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς.

    Εσυ διαλέγεις.
    Δεν πήγα στο ραντεβού.....είχαμε πει ότι θα βρεθούμε και απλά έστειλα εάν ισχύει την ημέρα που το ορίσαμε...δεν απάντησε και το άφησα έτσι....

  4. #19
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά δεν ανταποκρίθηκε , άρα γιατί προβληματίζεσαι ακόμα;
    προβληματίζομαι γιατί είχε συμφωνήσει σε ότι έλεγα αρχικά......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αγαπητή, μην κοιτάς τα λόγια, τις πράξεις να κοιτάς. Στα λόγια μπορεί ο καθένας να λέει ότι θέλει, το θέμα είναι αν ανταποκρίνεται η πραγματικότητα σε όλα αυτά. Αν όχι, να την κάνεις με ελαφρά και να μην προβληματίζεσαι με τον κάθε αναξιόπιστο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    προβληματίζομαι γιατί είχε συμφωνήσει σε ότι έλεγα αρχικά......
    Και μετά προφανώς άλλαξε γνώμη, κάτι μεσολάβησε και δεν είχε το θάρρος να έρθει να στο πει και προτίμησε να εξαφανιστεί και να εμφανιστεί για το τυπικό αλλά και για να νιώσει καλά ο ίδιος με την δικαιολογία "είχα πολλή δουλειά".
    Αν ήθελε κάτι περισσότερο, θα έλεγε ναι τη δικαιολογία και θα σου πρότεινε να ξανά βγείτε..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Δεν έχει περάσει ένας μήνας από τότε αλλά 2 εβδομάδες
    Δεν μου άφησε περιθώρια επικοινωνίας εκείνη την ημέρα......του έστειλα την ίδια ημέρα εαν τελικά θα βρεθούμε και τι ώρα...και απάντησε μετά από μια εβδομάδα.....
    Οι όροι που έθεσα σχετικά με το ερωτικό κάλεσμα δεν ήταν άρνηση....αλλά ότι θέλω μια γνωριμία πρώτα και συμφώνησε απόλυτα μαζί μου.....
    συμφωνησε μαζι σου για να μην φανει καφρος.
    στην πραξη εψαξε την επομενη. και φαινεται οτι την βρηκε.
    αρα δεν σε εστησε σε καθορισμενο ραντεβου. ειχατε πει ΝΑ μιλησετε για ΝΑ βρεθειτε, και δεν επικοινωνησε για να καθορισετε το ραντεβου σας.
    νομιζω οτι ειναι πληρης αδιαφορια και αν ηθελες εξηγησεις θα επρεπε να τις ζητησεις οταν απαντησε μετα απο μια εβδομαδα. εχει κρυωσει το πραγμα κατα την γνωμη μου.

  8. #23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αγαπητή, μην κοιτάς τα λόγια, τις πράξεις να κοιτάς. Στα λόγια μπορεί ο καθένας να λέει ότι θέλει, το θέμα είναι αν ανταποκρίνεται η πραγματικότητα σε όλα αυτά. Αν όχι, να την κάνεις με ελαφρά και να μην προβληματίζεσαι με τον κάθε αναξιόπιστο.
    Το θέμα είναι ότι τον σκέφτομαι ακόμα...σαν απωθημένο ένα πράγμα....βλέποντας τα γεγονότα ρεαλιστικά , συμφωνώ απόλυτα με όσα λες....από το μυαλό μου όμως πως θα τον βγάλω...?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κόψε κάθε επικοινωνία και ασχολήσου με άλλα πράγματα στην καθημερινότητά σου και με τον καιρό θα σταματήσεις να τον σκέφτεσαι.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ο τύπος ήθελε μόνο σεξ χωρίς δεσμεύσεις. Στείλε του μήνυμα μόνο αν θέλεις το ίδιο πράγμα. Αλλιώς ρίξε άκυρο, εκείνος σε έχει ήδη ξεχάσει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Απλό: Ήθελε σεξ, εσύ του είπες να γνωριστείτε πρώτα, αυτός σκέφτηκε "δε βαριέσαι, δεν έχω άλλη εναλλακτική, ας περιμένω να γνωρίσω τη Θεοδώρα". Συμφώνησε με μισή καρδιά. Κλείσατε ραντεβού. Στο μεταξύ του "έκατσε" κάποια άλλη που κυνηγούσε και προτίμησε να βγει μαζί της γιατί ήταν πιό πιθανό να τη "φάει". Έτσι εσύ ξέμεινες.

    Τι να κάνουμε; Στην εποχή των social media συμβαίνουν αυτά. Ξέχασέ τον.

  12. #27
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Απλό: Ήθελε σεξ, εσύ του είπες να γνωριστείτε πρώτα, αυτός σκέφτηκε "δε βαριέσαι, δεν έχω άλλη εναλλακτική, ας περιμένω να γνωρίσω τη Θεοδώρα". Συμφώνησε με μισή καρδιά. Κλείσατε ραντεβού. Στο μεταξύ του "έκατσε" κάποια άλλη που κυνηγούσε και προτίμησε να βγει μαζί της γιατί ήταν πιό πιθανό να τη "φάει". Έτσι εσύ ξέμεινες.

    Τι να κάνουμε; Στην εποχή των social media συμβαίνουν αυτά. Ξέχασέ τον.
    Προφανώς αυτό ήθελε... δεν εθελοτυφλώ...αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι ήταν αυτός που πρότεινε να βρεθούμε αρκετές μέρες πριν το "ερωτικό κάλεσμα" και πριν ακόμα εγώ του εξηγήσω σε τι φάση βρίσκομαι...Αυτός με προσέγγιζε όλες τις φορές που μιλάγαμε...άρα ακόμα και αυτό να ήθελε μόνο ...το λογικό ήταν να έρθει....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Προφανώς αυτό ήθελε... δεν εθελοτυφλώ...αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι ήταν αυτός που πρότεινε να βρεθούμε αρκετές μέρες πριν το "ερωτικό κάλεσμα" και πριν ακόμα εγώ του εξηγήσω σε τι φάση βρίσκομαι...Αυτός με προσέγγιζε όλες τις φορές που μιλάγαμε...άρα ακόμα και αυτό να ήθελε μόνο ...το λογικό ήταν να έρθει....
    Η απάντηση βρίσκεται στα λόγια μου που δεν έκανες bold

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Προφανώς αυτό ήθελε... δεν εθελοτυφλώ...αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι ήταν αυτός που πρότεινε να βρεθούμε αρκετές μέρες πριν το "ερωτικό κάλεσμα" και πριν ακόμα εγώ του εξηγήσω σε τι φάση βρίσκομαι...Αυτός με προσέγγιζε όλες τις φορές που μιλάγαμε...άρα ακόμα και αυτό να ήθελε μόνο ...το λογικό ήταν να έρθει....
    Κοίτα τύποι που προσεγγίζουν με αυτό τον σκοπό να ξέρεις ότι το γνωρίζουν πολύ καλά το παιχνιδάκι και σίγουρα δεν είσαι η πρώτη που το έκανε αλλά ούτε και η τελευταία.
    Έχουν τον τρόπο τους να σε φτάσουν εκεί που θέλουν κάποιες φορές και μετά παίζουν αυτοί το παιχνίδι με τους δικούς τους όρους πλέον...
    Υπάρχουν και οι περιπτώσεις που συνεχίζουν επικοινωνία μέχρι που βρίσκεται κάτι καλύτερο στο δρόμο τους και τότε ψάχνουν να πιαστούν από χίλιες δυο ανόητες δικαιολογίες ...

    Το θέμα ειναι αντέχεις να μπλέξεις σε κάτι τέτοιο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα; ότι είσαι από τα άτομα που για να πάει στον εγγεφαλου ότι ο άλλος δε γουστάρει θα πρέπει να σου τριψει την χυλόπιτα στα μούτρα. Αυτός φυσιολογικά φέρεται δε σε ήξερε κ από παλιά είσαι μια ανάμεσα σε άλλες που του γυάλισαν στο ιντερνετ τίποτε περισσότερο κι εφόσον αργεί να απαντήσει υποθέτει ο άνθρωπος ότι θα το πάρεις το μυνημα αλλά εσύ που....

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να κάνω κίνηση ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2020, 00:51
  2. Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 311
    Last Post: 15-07-2020, 01:18
  3. Replies: 8
    Last Post: 25-02-2019, 14:16
  4. Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.
    By MikeColeWorld in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-01-2014, 22:13
  5. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •