Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 93
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κάνε μια αυτό ανάλυση... Δεν είναι φυσιολογική η αντίδραση σου. Δείχνεις σα να είσαι φουλ πεινασμένη για σχέση που ένας που σου έδωσε λίγη σημασία σε έριξε κιόλας. Αυτό πρέπει να το δουλεψεις

  2. #32
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα; ότι είσαι από τα άτομα που για να πάει στον εγγεφαλου ότι ο άλλος δε γουστάρει θα πρέπει να σου τριψει την χυλόπιτα στα μούτρα. Αυτός φυσιολογικά φέρεται δε σε ήξερε κ από παλιά είσαι μια ανάμεσα σε άλλες που του γυάλισαν στο ιντερνετ τίποτε περισσότερο κι εφόσον αργεί να απαντήσει υποθέτει ο άνθρωπος ότι θα το πάρεις το μυνημα αλλά εσύ που....
    Ποιο ακριβώς είναι φυσιολογικό? Να την πέφτεις να υπάρχει ανταπόκριση...να κλείνεις ραντεβού να μην πηγαίνεις και να κρύβεσαι?
    Προφανώς και το ελαβα το μήνυμα... τον λόγο δεν μπορώ να καταλάβω....και ναι δεν μου αρέσει η απορυψη...σε κανένα νομίζω.....

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης?

    Ποιον λόγο δεν καταλαβαίνεις; Κι αφού το πήρες το μήνυμα, γιατί θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί του; Για να σε παίξει λίγο ακόμα και να νιώσεις ακόμα χειρότερα μετά;

  4. #34
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Κάνε μια αυτό ανάλυση... Δεν είναι φυσιολογική η αντίδραση σου. Δείχνεις σα να είσαι φουλ πεινασμένη για σχέση που ένας που σου έδωσε λίγη σημασία σε έριξε κιόλας. Αυτό πρέπει να το δουλεψεις
    Δέχομαι την υπερβολική αντίδραση μου , σε καμία περίπτωση δεν είναι πεινασμένη όμως...ειμαι αρκετά αυστηρή στις επιλογές μου και ο συγκεκριμένος άνθρωπος ναι μου αρέσει... Κάτι που δεν συμβαίνει συχνά.. ..δεν Είμαστε απλοί γνωστοί που γυάλισε ο ένας στον άλλo στο internet γνωριζομασταν από πριν....απλά η επικοινωνία έγινε τώρα μέσω internet .

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Ποιο ακριβώς είναι φυσιολογικό? Να την πέφτεις να υπάρχει ανταπόκριση...να κλείνεις ραντεβού να μην πηγαίνεις και να κρύβεσαι?
    Προφανώς και το ελαβα το μήνυμα... τον λόγο δεν μπορώ να καταλάβω....και ναι δεν μου αρέσει η απορυψη...σε κανένα νομίζω.....
    Δε μας αρέσει γιατί πλήττει την αυτοεκτίμηση μας. Όμως όταν ξέρεις ποια είσαι εσύ κ τι αξίζεις δεν θα πληγεί η αυτοεκτίμηση από έναν άγνωστο. Γιατί ουσιαστικά άγνωστος είναι. Τι σε νοιάζει ο λόγος; κάτι καλύτερο θα θεωρεί ότι έχει να κάνει. Πολλοί από το ίντερνετ στέλνουν μυνηματα σε καμία δεκαριά κ ότι καλύτερο κάτσει σύμφωνα με τα γούστα τους

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Σκέψου ότι είσαι τυχερή σου έδειξε από πολύ νωρίς ότι δεν αξιζει

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Τι εννοείς τον ήξερες από παλιά;

  8. #38
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ποιον λόγο δεν καταλαβαίνεις; Κι αφού το πήρες το μήνυμα, γιατί θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί του; Για να σε παίξει λίγο ακόμα και να νιώσεις ακόμα χειρότερα μετά;
    Θελω να επικοινωνήσω για να του πω όλα αυτά που σκέφτομαι και νιώθω...εαν υπάρχει λόγος.

  9. #39
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Τι εννοείς τον ήξερες από παλιά;
    Γνωριζόμαστε από παλιά μέσω κοινών γνωστών χωρίς όμως να έχουμε επικοινωνήσει ποτε ξανά στο παρελθόν.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Θελω να επικοινωνήσω για να του πω όλα αυτά που σκέφτομαι και νιώθω...εαν υπάρχει λόγος.
    θελεις μονο να τα πεις, η θελεις και να ανταποκριθει;
    αν θελεις μονο να τα πεις, ετσι για να τα βγαλεις απο μεσα σου, πες τα.
    αν περιμενεις ανταποκριση, το κατα πολυ πιθανοτερο ειναι να σε αποριψει, γιατι ηδη το εχει κανει προσφατα.
    πιστευω οτι απο την ωρα που ειπε για ραντεβου, μεχρι την ημερα του ραντεβου, προεκυψε νεο φλερτ, η ειχε μια επιστροφη απο τα παλια, και εχασε το ενδιαφερον του για την γνωριμια σας.
    πιστευω ακομα οτι αν τον πλησιασεις τωρα κοντα, θα εχεις την ιδια απαντηση.
    αν αργοτερα ναυαγησει η τωρινη του γνωριμια η ξαναφυγει αν ηταν παλια, δεν ξερω τι πιθανοτητες εχεις.
    το μονο σιγουρο ειναι οτι τωρα δεν θελει.
    εσυ θες να το ξανακουσεις;

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κι εγώ πιστεύω ίσως να είναι κάποια που πρόσφατα να είχε κάτι μαζί της κ να διέκοψαν κ μετά τα ξαναβρήκα. Έχω δει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις με πρώην. Το δυαλυουν δεν μπορούν ν διαχειριστουν την στεναχώρια τους κ ψάχνονται να γραπωθουν από κάποιον άλλο. Αλλά επιστρέφει η πρώην κ όλα μέλι γάλα. Το έχω δει από φίλους γνωστούς κ άσχετους αυτό το σενάριο παίζει πολυ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Θελω να επικοινωνήσω για να του πω όλα αυτά που σκέφτομαι και νιώθω...εαν υπάρχει λόγος.
    Δηλαδή θέλεις να τον ρωτήσεις για ποιο λόγο σε θέλει μόνο για το σεξ; Και να του πεις ότι νιώθεις προδομένη; Γιατί να το κάνεις αυτό; Πιστεύεις ότι θα νιώσεις καλύτερα; Ότι αυτός θα ντραπεί; Είναι σαν να το βλέπω μπροστά μου, μόλις κλείσετε το τηλέφωνο, εκείνος θα πάρει τον καλύτερό του φίλο και θα του πει γελώντας: «Με πήρε τηλ μια γκόμενα που βγήκα μαζί της μία φορά και μου ζήταγε τα ρέστα επειδή δεν ήθελα να μπλέξω σε σχέση και ιστορίες. Σου λέω, φίλε, καλύτερα που ξέμπλεξα από νωρίς, αυτή θα μου έκανε πρόταση γάμου μετά το δεύτερο ραντεβού.»

  13. #43
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Κι εγώ πιστεύω ίσως να είναι κάποια που πρόσφατα να είχε κάτι μαζί της κ να διέκοψαν κ μετά τα ξαναβρήκα. Έχω δει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις με πρώην. Το δυαλυουν δεν μπορούν ν διαχειριστουν την στεναχώρια τους κ ψάχνονται να γραπωθουν από κάποιον άλλο. Αλλά επιστρέφει η πρώην κ όλα μέλι γάλα. Το έχω δει από φίλους γνωστούς κ άσχετους αυτό το σενάριο παίζει πολυ
    Μέσα σε μια ημέρα γύρισε η πρώην ? Και όλο αυτό τον καιρό που Μίλαγαμε?Δεν ξέρω...το πιθανότερο είναι να μετάνιωσε και να άλλαξε γνώμη....αυτο που δεν δέχομαι εύκολα ειναι πρώτον γιατι συμφώνουσε μαζί μου σε ό,τι του έλεγα αφού δεν τα εννοούσε Και γιατι δεν ενημέρωσε ότι τελικά δεν θα έρθει.....να μην νιώθω τόσο μ@λ@κ@ς...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Μέσα σε μια ημέρα γύρισε η πρώην ? Και όλο αυτό τον καιρό που Μίλαγαμε?Δεν ξέρω...το πιθανότερο είναι να μετάνιωσε και να άλλαξε γνώμη....αυτο που δεν δέχομαι εύκολα ειναι πρώτον γιατι συμφώνουσε μαζί μου σε ό,τι του έλεγα αφού δεν τα εννοούσε Και γιατι δεν ενημέρωσε ότι τελικά δεν θα έρθει.....να μην νιώθω τόσο μ@λ@κ@ς...
    Κάτι με κάποια άλλη έπαιξε σίγουρα. Γιατί έκανε μια εβδομάδα Ν απαντήσει; αν δεν ήταν κάποια άλλη θα μπορούσε κ μετά από μια μέρα Ν απαντήσει. Κάπου αλλού είχε το νου του. Δεν είχατε μιλήσει ας πούμε πόσο καιρό είναι μόνος του; ποτέ ήταν η τελευταία σχέση;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Μέσα σε μια ημέρα γύρισε η πρώην ? Και όλο αυτό τον καιρό που Μίλαγαμε?Δεν ξέρω...το πιθανότερο είναι να μετάνιωσε και να άλλαξε γνώμη....αυτο που δεν δέχομαι εύκολα ειναι πρώτον γιατι συμφώνουσε μαζί μου σε ό,τι του έλεγα αφού δεν τα εννοούσε Και γιατι δεν ενημέρωσε ότι τελικά δεν θα έρθει.....να μην νιώθω τόσο μ@λ@κ@ς...
    το πρωτο, εγω το καταλαβαινω απολυτα.
    του ελεγες οτι θελεις να γνωριστειτε καλυτερα πριν κανετε σεξ και ειναι μια πολυ λογικη επιθυμια και μια λογικη εξελιξη των πραγματων οταν σε ενδιαφερει αυτος που γνωρισες και δεν πας για μια ξεπετα.
    επομενως, αν και ηθελε κατι πιο αμεσο, ηξερε οτι δεν ακουγεται ωραια...
    επομενως, απλα δεν ηθελε να καρφωθει.
    στο δευτερο ομως σου δινω δικιο, ο,τι κι αν γνωρισε, ο,τι κι αν γυρισε.
    γιατι, μπορουσε αν οχι να παρει τηλ, να απαντησει την ιδια μερα οτι δεν θα βρεθειτε κι οχι να σε αφησει να περιμενεις και να αναρωτιεσαι. πιθανοτατα δεν ηξερε ακομα τι του γινεται και ηθελε να αφησει την πορτα ανοιχτη μεχρι να ψαχτει.
    την εκλεισε τελικα μετα απο μια εβδομαδα.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να κάνω κίνηση ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2020, 00:51
  2. Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 311
    Last Post: 15-07-2020, 01:18
  3. Replies: 8
    Last Post: 25-02-2019, 14:16
  4. Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.
    By MikeColeWorld in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-01-2014, 22:13
  5. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •