Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 93
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    συμφωνω μαζι σου, οτι δεν ειναι απαραιτητο να υπηρξε γνωριμια, μπορει απλα να εκανε πισω γιατι δεν σκοπευε να προχωρησει σε "γνωριμια", αλλα ηθελε κατι σεξουαλικο και οχι να το σοβαρεψει.

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω μαζι σου, οτι δεν ειναι απαραιτητο να υπηρξε γνωριμια, μπορει απλα να εκανε πισω γιατι δεν σκοπευε να προχωρησει σε "γνωριμια", αλλα ηθελε κατι σεξουαλικο και οχι να το σοβαρεψει.
    Δεν το πιστεύω θα συνέχιζε το παραμύθι μέχρι να πηδηξει κ μετά θα έκανε πίσω. Προφανώς για να μη συνεχίσει υπάρχει αλλη

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το να είναι ανώριμος κάφρος και απλά να ξενέρωσε όπως εύκολα ενθουσιάστηκε χωρίς να προκύψει άλλη δεν παίζει; Π.χ. στον καφέ κάτι τον χάλασε, είτε έψαχνε συνειδητά μόνο να πηδήξει είτε ήταν ανοιχτός σε όλα τα ενδεχόμενα, μετά σαν ανώριμος συνέχισε την συζήτηση στο ίδιο μοτίβο, μπορεί και να σκεφτόταν στη συνάντηση να πει ότι δεν γουστάρει αλλά τελευταία στιγμή έκανε πίσω, γιατί είπαμε... Ανωριμότητες και δειλίες... Και μετά κάπου να κατάλαβε ότι το παραγαϊδούρεψε να εξαφανιστεί κι εντελώς έτσι ή να περιέγραψε κάπου το σκηνικό και να τον κράξαν και να έκανε μία ατσούμπαλη κίνηση κατόπιν εορτής;

    Όπως και να έχει, αναξιόπιστος ήταν και σκάρτα φέρθηκε. Γιατί καταναλώνεις χρόνο και σκέψεις για ένα άκυρο που δεν είχατε τίποτα; Κάποια πράγματα γίνονται στην ώρα τους. Θα είχες χίλια δίκια να τον πάρεις και να τον ξεχέσεις και να του "ζητήσεις τον λόγο" όπως λες τότε που εξαφανίστηκε ενώ ήταν να βρεθείτε. Τώρα κατόπιν εορτής δεν έχει κανένα νόημα, απλά τον εαυτό σου ρόμπα θα κάνεις που ασχολήσε με το τίποτα.

  4. #49
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το να είναι ανώριμος κάφρος και απλά να ξενέρωσε όπως εύκολα ενθουσιάστηκε χωρίς να προκύψει άλλη δεν παίζει; Π.χ. στον καφέ κάτι τον χάλασε, είτε έψαχνε συνειδητά μόνο να πηδήξει είτε ήταν ανοιχτός σε όλα τα ενδεχόμενα, μετά σαν ανώριμος συνέχισε την συζήτηση στο ίδιο μοτίβο, μπορεί και να σκεφτόταν στη συνάντηση να πει ότι δεν γουστάρει αλλά τελευταία στιγμή έκανε πίσω, γιατί είπαμε... Ανωριμότητες και δειλίες... Και μετά κάπου να κατάλαβε ότι το παραγαϊδούρεψε να εξαφανιστεί κι εντελώς έτσι ή να περιέγραψε κάπου το σκηνικό και να τον κράξαν και να έκανε μία ατσούμπαλη κίνηση κατόπιν εορτής;

    Όπως και να έχει, αναξιόπιστος ήταν και σκάρτα φέρθηκε. Γιατί καταναλώνεις χρόνο και σκέψεις για ένα άκυρο που δεν είχατε τίποτα; Κάποια πράγματα γίνονται στην ώρα τους. Θα είχες χίλια δίκια να τον πάρεις και να τον ξεχέσεις και να του "ζητήσεις τον λόγο" όπως λες τότε που εξαφανίστηκε ενώ ήταν να βρεθείτε. Τώρα κατόπιν εορτής δεν έχει κανένα νόημα, απλά τον εαυτό σου ρόμπα θα κάνεις που ασχολήσε με το τίποτα.
    Δεν ήθελα να του δείξω ότι με πείραξε που δεν βρεθήκαμε. Ενδόμυχα πίστευα και ήλπιζα ότι θα έστελνε μια συγγνώμη ο ιδιος . Λάθος μου...έπρεπε τότε να του τα είχα πει...τώρα ίσως ήμουν καλύτερα.

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Καλά τόσο καιρό που μιλούσαμε τι λέγατε;;; δεν έμαθες τίποτα γι αυτόν;; μόνο αυτός σε ρώταγε; εφόσον λες μιλάγαμε αρκετό καιρό θα πρεπε να είχε συλλέξει κάποιες πληροφορίες ώστε να μπορείς να ερμηνεύσει την συμπεριφορα του. Εμείς δεν ξέρουμε τι λεγατε

  6. #51
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Καλά τόσο καιρό που μιλούσαμε τι λέγατε;;; δεν έμαθες τίποτα γι αυτόν;; μόνο αυτός σε ρώταγε; εφόσον λες μιλάγαμε αρκετό καιρό θα πρεπε να είχε συλλέξει κάποιες πληροφορίες ώστε να μπορείς να ερμηνεύσει την συμπεριφορα του. Εμείς δεν ξέρουμε τι λεγατε
    Όχι δεν είχε δείξει κανένα δείγμα ανωριμότητας...ίσα ίσα, είχε πολύ ωραίο λόγο και μιλάγαμε για διάφορα θέματα, πάντα στο τέλος της κουβέντας λέγαμε πότε να βρεθούμε να τα πούμε και από κοντά....την μια δεν μπορούσα εγώ την άλλη αυτός.....και όταν βρήκαμε μια ημερομηνία....απλά δεν ήρθε....

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Όχι δεν είχε δείξει κανένα δείγμα ανωριμότητας...ίσα ίσα, είχε πολύ ωραίο λόγο και μιλάγαμε για διάφορα θέματα, πάντα στο τέλος της κουβέντας λέγαμε πότε να βρεθούμε να τα πούμε και από κοντά....την μια δεν μπορούσα εγώ την άλλη αυτός.....και όταν βρήκαμε μια ημερομηνία....απλά δεν ήρθε....
    συγνωμη, δεν μας ειπες οτι βρεθηκατε ηδη μια φορα για καφε; δεν ισχυει;
    τωρα μας λες οτι μονο μιλουσατε κι οταν κανονισατε να βρεθειτε, δεν ηρθε...
    ποιο απ τα δυο, ισχυει;

  8. #53
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, δεν μας ειπες οτι βρεθηκατε ηδη μια φορα για καφε; δεν ισχυει;
    τωρα μας λες οτι μονο μιλουσατε κι οταν κανονισατε να βρεθειτε, δεν ηρθε...
    ποιο απ τα δυο, ισχυει;
    Είχαμε βρεθεί μια φορά ναι...μετά από αυτή τη φορά επικοινωνούσαμε μόνο με μηνύματα πιο συχνά από πριν.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Καλά τόσο καιρό που μιλούσαμε τι λέγατε;;; δεν έμαθες τίποτα γι αυτόν;; μόνο αυτός σε ρώταγε; εφόσον λες μιλάγαμε αρκετό καιρό θα πρεπε να είχε συλλέξει κάποιες πληροφορίες ώστε να μπορείς να ερμηνεύσει την συμπεριφορα του. Εμείς δεν ξέρουμε τι λεγατε
    Και το γεγονος οτι μιλάς με κάποιον τι παει να πει?Οτι σου λεει αλήθειες?
    Νομιζω πλεον μονο απο τις κατ ιδίαν συζητήσεις μπορείς να καταλάβεις τι άνθρωπος ειναι ο άλλος και αν αυτά που σου λέει τα λέει μονο και μόνο για να ικανοποιηθεί την συγκεκριμένη στιγμή, αντε και στην καλύτερη του να καταφερει να συναντηθείτε και απο κοντά για να ολοκληρωθει αυτο που θελει.Αν το καταφερει καλως συνεχιζει ,αν οχι περνα στην επομενη .....ολα πρέπει πλέον να παίζουν στο μυαλό μας όταν μπαίνουμε σε τέτοιες συνομιλίες ,κυριως με τελειως αγνώστους ανθρώπους για εμάς...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #55
    Meditation
    Guest
    Όντως τώρα; Γιατί το συζητάμε ακόμα. Φυσικά και είναι ξεκάθαρη αδιαφορία ότι έγινε. Δεν ήθελε να έρθει μπορεί και να το ξέχασε κιόλας ότι είχατε πει φορά εκείνη τη μέρα. Ξέχασε το και προχωρά.

    Πωπω....ρε παιδιά έχω βαρεθεί να ακούω ιστορίες για τυπαδες φλου που θέλουν μόνο σεξ και το παίζουν γλυκουληδες. Έχει γίνει τόσο κλισέ όσο το γεγονός ότι όλοι κοιτάζουν στην αγορά πως να σου φανε τα λεφτά σου και πως να στα αρπαξουν. Δύο μεγάλα συμφέροντα κυριαρχούν. Τα λεφτά και τα σεξ. Όλα για αυτά γίνονται

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Όντως τώρα; Γιατί το συζητάμε ακόμα. Φυσικά και είναι ξεκάθαρη αδιαφορία ότι έγινε. Δεν ήθελε να έρθει μπορεί και να το ξέχασε κιόλας ότι είχατε πει φορά εκείνη τη μέρα. Ξέχασε το και προχωρά.

    Πωπω....ρε παιδιά έχω βαρεθεί να ακούω ιστορίες για τυπαδες φλου που θέλουν μόνο σεξ και το παίζουν γλυκουληδες. Έχει γίνει τόσο κλισέ όσο το γεγονός ότι όλοι κοιτάζουν στην αγορά πως να σου φανε τα λεφτά σου και πως να στα αρπαξουν. Δύο μεγάλα συμφέροντα κυριαρχούν. Τα λεφτά και τα σεξ. Όλα για αυτά γίνονται
    Καλημέρα!!!

    Και γλυκουλιδες θα το παίξουν και πονενες ψυχουλες και γενικά ότι ξέρουν ότι περνάει σε μια γυναίκα .....Ξέρουν που χτυπάνε μερικοί,δεν είναι τυχαιοι κάποιο το κατέχουν το άθλημα...
    Αυτό ισχύει και για τις γυναίκες βέβαια μην είμαστε άδικοι...


    Το θέμα είναι εσύ να ξέρεις πλέον να τους αναγνωρίζεις από την πρώτη κουλαμαρα που θα ξεφουρνισουν και να προστατεύεις τον ευατο σου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #57
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!!!

    Και γλυκουλιδες θα το παίξουν και πονενες ψυχουλες και γενικά ότι ξέρουν ότι περνάει σε μια γυναίκα .....Ξέρουν που χτυπάνε μερικοί,δεν είναι τυχαιοι κάποιο το κατέχουν το άθλημα...
    Αυτό ισχύει και για τις γυναίκες βέβαια μην είμαστε άδικοι...


    Το θέμα είναι εσύ να ξέρεις πλέον να τους αναγνωρίζεις από την πρώτη κουλαμαρα που θα ξεφουρνισουν και να προστατεύεις τον ευατο σου!
    Ούτε γλυκούλης το έπαιζε ο συγκεκριμένος ούτε πονεμένη ψυχούλα.....είχε πολύ ωραίο μεστό λόγο και ότι έλεγε δεν ήταν καθόλου κουλαμάρες......απλά τα λόγια του δεν συμβάδιζαν με τις πράξεις του...........και εκεί είναι που έφτασα στο σημείο να μέχρι και να ρίχνω ευθύνες στον εαυτό μου...μήπως δλδ είπα κάτι εγώ που τον ενόχλησε....

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Ούτε γλυκούλης το έπαιζε ο συγκεκριμένος ούτε πονεμένη ψυχούλα.....είχε πολύ ωραίο μεστό λόγο και ότι έλεγε δεν ήταν καθόλου κουλαμάρες......απλά τα λόγια του δεν συμβάδιζαν με τις πράξεις του...........και εκεί είναι που έφτασα στο σημείο να μέχρι και να ρίχνω ευθύνες στον εαυτό μου...μήπως δλδ είπα κάτι εγώ που τον ενόχλησε....
    Καλημέρα!

    Δεν αναφερθηκα για τον συγκεκριμένο ,αν δεις απάντησα στη Maditation...

    Εσύ γιατί πραγματικά το έχεις πάει τόσο μακρυά?
    Και το κυριότερο γιατί ριχνεις ευθύνες στον ευατο σου?
    Δεν έκανες κάτι που να δικαιολογεί την όλη σου κατάσταση.

    Γοητευτικές από μια συνομιλια και απογοητευτικές στην συνέχεια για την εξέλιξη της όλης αυτής σχέσης.
    Αυτό είναι μόνο ,οι ευθύνες δεν σου αναλογούν προσπάθησε να τις αποβάλλεις.
    Καθένας μπορεί να βρεθεί στη θέση σου .Είπαμε μπορεί στην αρχή να την πατάμε...ας μας γίνει μαθημα όμως αυτό και να μην το ξαναεπαναλαβουμε.

    Δες το κάπως έτσι και άστο να φύγει από το μυαλό σου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #59
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα!

    Δεν αναφερθηκα για τον συγκεκριμένο ,αν δεις απάντησα στη Maditation...

    Εσύ γιατί πραγματικά το έχεις πάει τόσο μακρυά?
    Και το κυριότερο γιατί ριχνεις ευθύνες στον ευατο σου?
    Δεν έκανες κάτι που να δικαιολογεί την όλη σου κατάσταση.

    Γοητευτικές από μια συνομιλια και απογοητευτικές στην συνέχεια για την εξέλιξη της όλης αυτής σχέσης.
    Αυτό είναι μόνο ,οι ευθύνες δεν σου αναλογούν προσπάθησε να τις αποβάλλεις.
    Καθένας μπορεί να βρεθεί στη θέση σου .Είπαμε μπορεί στην αρχή να την πατάμε...ας μας γίνει μαθημα όμως αυτό και να μην το ξαναεπαναλαβουμε.

    Δες το κάπως έτσι και άστο να φύγει από το μυαλό σου .
    Γιατί παρ'όλα αυτά τον σκέφτομαι ακόμα...και ίσως θέλω να τον δικαιολογήσω για να μην πέσει και άλλο στα μάτια μου.....γιατί σε περίπτωση που κάνει αυτός κίνηση (ενώ η λογική μου λέει ότι φέρθηκε σκάρτα και ανώριμα και δεν πρέπει να ασχοληθώ ) εγώ θα τα ξεχάσω όλα και το πιθανότερο είναι να με ρίξει.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Κορίτσι μου άφησες τον ευατο σου και ολίγον την πάτησες να στο πω πιο απλά.

    Σκέψου όμως ότι όντως είναι αυτό το παραπάνω ή ειναι ο αρχικός ενθουσιασμός που μας πιάνει όταν ξεκινάει κάτι τέτοιο.
    Αρκετές φορές μπερδευομαστε σε αυτή την φάση.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να κάνω κίνηση ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2020, 23:51
  2. Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 311
    Last Post: 15-07-2020, 00:18
  3. Replies: 8
    Last Post: 25-02-2019, 13:16
  4. Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.
    By MikeColeWorld in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-01-2014, 21:13
  5. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •