Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93
  1. #1

    Να κάνω κίνηση επανασύνδεσης?

    Εδώ και αρκετό καιρό μιλάω με ένα άνδρα που μου αρέσει πολύ. Με προσέγγισε αυτός πρώτος μέσω των social . Έχουμε πάει μια φορά για καφέ μόνο. Στην τελευταία επικοινωνία μέσω μηνυμάτων εκδήλωσε το ενδιαφέρον του (ερωτικό ενδιαφέρον) πήρα θέση πάνω σε αυτό και έθεσα και τους δικούς μου όρους με τους οποίους συμφώνησε. Κανονίσαμε να βρεθούμε και δεν ήρθε ποτέ. Απάντησε μετά από μια εβδομάδα ότι έχει πολύ δουλειά. Μετά από αυτό σταματήσαμε κάθε επικοινωνία . Να στείλω να του ζητήσω τον λόγο που δεν ήρθε? Το ενδιαφέρον μου γι αυτόν δεν έχει σβήσει, και δεν έχω καταλάβει γιατί φέρθηκε έτσι.

  2. #2
    δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να στείλεις, μπορεί να ήρθε, μπορεί και όχι. Δεν έχει σημασία αυτό. Πολλοί είναι που θέλουν να παίξουν μόνο με μυνήματα. Μην κολλάς σε κάτι που δεν έγινε, αν είχατε γνωριστεί θα ήταν διαφορετικά. Τι ηλικία έχεις, αν θέλεις απαντάς βέβαια.

  3. #3
    Ειμαι 32 και αυτός 38. Την πρόταση για να βρεθούμε την έκανε αυτός. Γι αυτό έχω μπερδευτεί.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Δεν ήρθε στο ραντεβού σας και δεν ειδοποίησε κιόλας;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πες του ενα γεια απο το messenger για παραδειγμα και ρωτα τον γιατι δεν ηρθες στο ραντεβου. Δεν ειναι σπουδαιο πραγμα και ουτε υποδηλωνει προσπαθεια επανασυνδεσης. Γνωμη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    έχω την εντύπωση ότι όταν πάει στραβά κάτι από την αρχή, μην το παλεύεις, θα πηγαίνει συνεχώς στραβά. Όσο για την πρόταση, μπορεί να μην είσαι η μοναδική που την έχει κάνει. Δεν ξέρω, αλλά όταν κάτι σε πληγώνει από την αρχή, θα συνεχίσει να το κάνει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οι όροι αυτοι ποιοι είναι? Ισως εκει να κρύβεται η απάντηση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Βγήκατε για καφε, μετά παίχτηκε το ερωτικό, είπατε να βρεθείτε και δεν ήρθε; Γιατι καπως νομιζω δεν καταλαβα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να στείλεις, μπορεί να ήρθε, μπορεί και όχι. Δεν έχει σημασία αυτό. Πολλοί είναι που θέλουν να παίξουν μόνο με μυνήματα. Μην κολλάς σε κάτι που δεν έγινε, αν είχατε γνωριστεί θα ήταν διαφορετικά. Τι ηλικία έχεις, αν θέλεις απαντάς βέβαια.
    μα, ειχαν γνωριστει. στο δευτερο ραντεβου, δεν ηρθε, ενω το επεδιωξε εκεινος απ οτι ειπε η κοπελα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Εδώ και αρκετό καιρό μιλάω με ένα άνδρα που μου αρέσει πολύ. Με προσέγγισε αυτός πρώτος μέσω των social . Έχουμε πάει μια φορά για καφέ μόνο. Στην τελευταία επικοινωνία μέσω μηνυμάτων εκδήλωσε το ενδιαφέρον του (ερωτικό ενδιαφέρον) πήρα θέση πάνω σε αυτό και έθεσα και τους δικούς μου όρους με τους οποίους συμφώνησε. Κανονίσαμε να βρεθούμε και δεν ήρθε ποτέ. Απάντησε μετά από μια εβδομάδα ότι έχει πολύ δουλειά. Μετά από αυτό σταματήσαμε κάθε επικοινωνία . Να στείλω να του ζητήσω τον λόγο που δεν ήρθε? Το ενδιαφέρον μου γι αυτόν δεν έχει σβήσει, και δεν έχω καταλάβει γιατί φέρθηκε έτσι.
    συγνωμη... μετα απο ενα μηνα θα ρωτησεις τον λογο που δεν ηρθε;;;;
    εχετε γνωριστει στον καφε, δινετε δευτερο ραντεβου και σε στηνει. καθεσαι εκει και περιμενεις... δνε παιρνεις ενα τηλεφωνο να δεις αν ζει; κι αν ζει για ποιον λογο σε εστησε;;;;;τι νοημα εχει μετα απο τοσο καιρο;;
    εκεινη τη μερα δεν ενδιαφερθηκες να δεις γιατι δεν ηρθε η να τον βρισεις;;;
    το γιατι, ειναι απλο. το μετανωσε.
    ειτε γιατι ετσι, ειτε γιατι βρηκε καποια αλλη απο οσες συνομιλουσε στο φμ. δεν συνομιλουσε μονο με σενα.
    αν δε, εβλες ορους σχετικα με το οτι δεν θελεις σεξ, πιθανοτατα ηθελε μονο να πηδηξει και βαρεθηκε να ασχοληθει παραπανω. πηγε να βρει καμια πιο προθυμη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Εδώ και αρκετό καιρό μιλάω με ένα άνδρα που μου αρέσει πολύ. Με προσέγγισε αυτός πρώτος μέσω των social . Έχουμε πάει μια φορά για καφέ μόνο. Στην τελευταία επικοινωνία μέσω μηνυμάτων εκδήλωσε το ενδιαφέρον του (ερωτικό ενδιαφέρον) πήρα θέση πάνω σε αυτό και έθεσα και τους δικούς μου όρους με τους οποίους συμφώνησε. Κανονίσαμε να βρεθούμε και δεν ήρθε ποτέ. Απάντησε μετά από μια εβδομάδα ότι έχει πολύ δουλειά. Μετά από αυτό σταματήσαμε κάθε επικοινωνία . Να στείλω να του ζητήσω τον λόγο που δεν ήρθε? Το ενδιαφέρον μου γι αυτόν δεν έχει σβήσει, και δεν έχω καταλάβει γιατί φέρθηκε έτσι.
    Καλημέρα!

    Πολλές φορές όπως μου είπε ένας πολύ καλός μου φίλος το εικονικό δεν έχει καμία σχέση με το πραγματικό .
    Κάλλιστα εξιδανικευουμε και γοητευομαστε απο την όλη κατάσταση που έχει δημιουργηθει στο μυαλό και όχι από το ίδιο το πρόσωπο με το οποίο συνομιλούμε.
    Σκέψου αν όντως ενδιαφέρεσε για τον ίδιο τον άνθρωπο και όχι για το παιχνίδι του μυαλού που αυτό αρχικά γίνεται στην αρχή τέτοιων συνομηλιων.
    Αν νομίζεις ότι αξίζει ,βάλε στη άκρη όποιων εγωισμό υπάρχει και κάνε κινήσει.
    Δεν έχεις να χάσεις και κάτι ,ίσα ίσα αν όλα πάνε καλά εσύ θα βγεις κερδισμένη,αν πάλι δεν έχει την κατάληξη που θες ,δεν έγινε και κάτι...
    Μια εμπειρία ακόμη λοιπόν!

    Μην κάνεις όμως το λάθος να επενδύσεις συναισθηματικά βασιζόμενη μόνο στην εικονική επικοινωνία.
    Θα είναι λίγο πιο δύσκολη μια τυχών απορριψει του μετά .Γνωρισε τον πρώτα αν σου δοθεί η ευκαιρία και μετά άσε το μυαλό σου και κατά επέκταση την καρδιά σου να κάνει ότι θέλει.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα Θεοδώρα.
    Νομίζω ότι μεγεθύνεις στο μυαλό σου κάτι επουσιώδες ή ανύπαρκτο. Έχουν σημασία οι λέξεις καμια φορά. Προσπάθεια επανασύνδεσης σε ποια σύνδεση; Το ότι μιλούσατε διαδικτυακά κάποιο καιρό και έχετε βρεθεί από κοντά μία φορά για καφέ πριν βδομάδες σημαίνει ότι υπήρχε κάποια ιδιαίτερη σχέση μεταξύ σας;

    Το ότι σε έστησε και εξαφανίστηκε χωρίς καμία εξήγηση αλλά και ότι δεν επεδίωξες εσύ καμία εξήγηση εκείνη τη στιγμή, το θεωρείς καλό σημάδι ότι έχετε όντως μία επικοινωνία σε λογικά πλαίσια και ότι υπάρχει μία βάση να ξεκινήσει κάτι υγιές μεταξύ σας; Γιατί εγώ δεν το βλέπω.

    Στην θέση σου δεν θα ξανασχολιόμουν.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη... μετα απο ενα μηνα θα ρωτησεις τον λογο που δεν ηρθε;;;;
    εχετε γνωριστει στον καφε, δινετε δευτερο ραντεβου και σε στηνει. καθεσαι εκει και περιμενεις... δνε παιρνεις ενα τηλεφωνο να δεις αν ζει; κι αν ζει για ποιον λογο σε εστησε;;;;;τι νοημα εχει μετα απο τοσο καιρο;;
    εκεινη τη μερα δεν ενδιαφερθηκες να δεις γιατι δεν ηρθε η να τον βρισεις;;;
    το γιατι, ειναι απλο. το μετανωσε.
    ειτε γιατι ετσι, ειτε γιατι βρηκε καποια αλλη απο οσες συνομιλουσε στο φμ. δεν συνομιλουσε μονο με σενα.
    αν δε, εβλες ορους σχετικα με το οτι δεν θελεις σεξ, πιθανοτατα ηθελε μονο να πηδηξει και βαρεθηκε να ασχοληθει παραπανω. πηγε να βρει καμια πιο προθυμη.
    Δεν έχει περάσει ένας μήνας από τότε αλλά 2 εβδομάδες
    Δεν μου άφησε περιθώρια επικοινωνίας εκείνη την ημέρα......του έστειλα την ίδια ημέρα εαν τελικά θα βρεθούμε και τι ώρα...και απάντησε μετά από μια εβδομάδα.....
    Οι όροι που έθεσα σχετικά με το ερωτικό κάλεσμα δεν ήταν άρνηση....αλλά ότι θέλω μια γνωριμία πρώτα και συμφώνησε απόλυτα μαζί μου.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    του έστειλα την ίδια ημέρα εαν τελικά θα βρεθούμε και τι ώρα...και απάντησε μετά από μια εβδομάδα.....
    Αυτό που λες με απλά λόγια είναι ότι είχατε συνεννοηθεί να βρεθείτε, έστειλες ένα μήνυμα να το επιβεβαιώσεις και σε έγραψε οριζοντίως και καθέτως.

    Τι να κυνηγήσεις από αυτόν; Αδιάφορος εντελώς είναι.

  15. #15
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα Θεοδώρα.
    Νομίζω ότι μεγεθύνεις στο μυαλό σου κάτι επουσιώδες ή ανύπαρκτο. Έχουν σημασία οι λέξεις καμια φορά. Προσπάθεια επανασύνδεσης σε ποια σύνδεση; Το ότι μιλούσατε διαδικτυακά κάποιο καιρό και έχετε βρεθεί από κοντά μία φορά για καφέ πριν βδομάδες σημαίνει ότι υπήρχε κάποια ιδιαίτερη σχέση μεταξύ σας;

    Το ότι σε έστησε και εξαφανίστηκε χωρίς καμία εξήγηση αλλά και ότι δεν επεδίωξες εσύ καμία εξήγηση εκείνη τη στιγμή, το θεωρείς καλό σημάδι ότι έχετε όντως μία επικοινωνία σε λογικά πλαίσια και ότι υπάρχει μία βάση να ξεκινήσει κάτι υγιές μεταξύ σας; Γιατί εγώ δεν το βλέπω.

    Στην θέση σου δεν θα ξανασχολιόμουν.
    Έχεις απόλυτο δίκιο ως προς αυτό.....δεν επεδίωξα εξήγηση εκείνη τη στιγμή γιατί δεν μου άφησε τα περιθώρια....αφού δεν απάντησε καν στο μήνυμά μου εάν θα βρεθούμε τελικά....αυτό που με έχει μπερδέψει είναι ότι πριν είχε συμφωνήσει με ότι του είχα πει και όρισε αυτός την ημέρα που θα βρισκόμασταν......κοντολογίς αυτό του είπα....να υπάρξει κάτι ουσιαστικό...υπαρκτό για να ξεκινήσει κάτι υγιές μεταξύ μας....

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να κάνω κίνηση ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2020, 00:51
  2. Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 311
    Last Post: 15-07-2020, 01:18
  3. Replies: 8
    Last Post: 25-02-2019, 14:16
  4. Προσπαθεια επανασυνδεσης με κοπελα.
    By MikeColeWorld in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-01-2014, 22:13
  5. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •