Μοιάζει σαν έκανα κάτι που δεν έπρεπε! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    48
    πως γινετια?

  2. #17
    Λοιπόν η τελευταία υπόσχεση που θα κάνεις θα αναιρεί ΟΛΕΣ τις προηγούμενες και δεν ξανακάνεις ποτέ σου υπόσχεση.
    Ευλογημενε Του Θεού, αν ο Θεός θα σε τιμωρουσε για κάτι τέτοιο θα το έκανε από την πρώτη κιόλας στιγμή.
    Δεν θα σου πω σε ποιον Θεό θα πιστέψεις. Αλλά ο Θεός ένας είναι για όλο τον κόσμο.
    Δεν έκανες κανένα έγκλημα άνθρωπε μου, ο Θεός γνωρίζει ότι βασανίζεσαι, αυτό που θα ήθελε ο Θεός είναι την μετάνοια σου για σοβαρά θέματα, όχι για τέτοιου είδους υποσχέσεις.
    Αυτό που σου είπα πριν είναι η λύση, μια τελευταία υπόσχεση πως δεν θα κρατήσεις καμία υπόσχεση που έκανες, ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΣΠΑΣΕΙΣ ΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΑΘΩΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ.. θα ζεις πλέον χωρίς να σκέφτεσαι αν έσπασες καμία υπόσχεση και πως δεν θα ξανακάνεις ποτέ σου καμία υπόσχεση. Αυτό είναι. Κάνε μια τέτοια προσευχή στον Θεό, κάθε μέρα για κάποιο χρονικό διάστημα. Και πλέον μην ξανασκεφτεις υποσχέσεις ποτέ ξανά στην ζωή σου!
    Last edited by Hope for better days; 10-09-2020 at 17:51.

  3. #18
    Εδώ κανουν τόσα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ και ΔΕΝ μετανοουν για να δεχθούν τη συγχώρεση και εσύ σκέφτεσαι αν έριξες πέτρα στον υπόνομο, και αν έκανες υπόσχεση να μην ρίξεις τίποτα στον υπόνομο και την ξέχασες βασανίζεσαι.
    Τα δύο άκρα είναι!!!!!!!!!!!!

  4. #19
    Συμφωνώ απόλυτα με την Hope!!

  5. #20
    Πες μου σε παρακαλώ συμφωνείς; θα το κάνεις αυτό για να λυτρωθεις άνθρωπε μου;;;
    Μίλησε μου σε παρακαλώ, θέλω να ξέρω αν θα κάνεις αυτό;

  6. #21
    Συμφωνεί και απόλυτα και η Χριστίνα, τι άλλο θες να κάνουμε Οικουμενική Σύνοδο !?

  7. #22
    Άδικα των αδίκων.. Άδικα άδικα άδικα βασανίζεσαι!!!!!!!!!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Katacunia View Post
    πως γινετια?
    με συνδιασμο φαρμακευτικης και ψυχολογικης υποστηριξης

  9. #24
    Οι γονείς σου μιας και είπες ότι μένεις μαζί τους ξέρουν σε τι κατάσταση βρίσκεσαι; πες μας..

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    48
    Έχω ζητήσει προστασία απο τους Θεούς που σημαίνει ότι οι υπόσχεσεις και οι κακες σκέψεις δεν μετρανε. οσο εντονα και αν ειπωθουν κλπ. Απλά, αγχώνομαι για περιστατικά πριν ζητήσω προστασία. αν και είχα πει και παλιότερα στον Θεό νομίζω ότι δεν τα εννοω τις υποσχέσεις και οτι θα της εννοησω μονο αν κανω τον σταυρο 3 φορες. Και αν εκανα τον σταυρό 3 φορές τότε με τον υπόνομο;

    Ο λόγος που υπάρχουν και αλλες αμαρτίες αλλά εγω ανησυχω για τις υποσχέσεις, επειδή μπλέκω τους Θεούς. Για κάποιο λόγο, φοβάμαι οτι μπορει να θεωρείται κάτι πολυ χειρότερο η σπασμένη υπόσχεση στους Θεούς και όχι η κλεψια πχ.

  11. #26
    Όχι άνθρωπε μου δεν είναι έτσι, αλήθεια!!
    Απλά ξέχασε τις μια για πάντα και ζήσε πλέον χώρις να σκέφτεσαι αν έσπασες κάποια υπόσχεση και μην ξανακάνεις ποτέ σου κάποια.
    Αυτή τη φοβία που έχεις τώρα εσύ άνετα θα μπορούσε να την έχει ένα παιδάκι 5 χρόνων.. Σκέψου πόσο αθώο είναι όλο αυτό που μας περιγράφεις.

  12. #27
    Σε καταλαβαίνω όμως γιατί και εγώ έχω ιδεοληψιες .. και προσπαθώ να σκέφτομαι πιο λογικά .. Αλλά σου λέω αλήθεια!
    Αυτό μπορείς να το ξεπεράσεις.. Απλά ίσως θα έπρεπε να ζητήσεις και κάποια βοήθεια.. Και εγώ ζήτησα ενώ πίστευα πως δεν θα λυθεί με κανένα τρόπο το πρόβλημα μου..

  13. #28
    Υπόσχεσεις έκανα και εγώ στον Θεό κάποιες φορές στην ζωή μου και δεν τις τηρησα, τις έσπασα, αλλά δεν στεναχωρεθηκα.. Όπως και πολλοί άλλοι άνθρωποι έκαναν και τις έσπασαν.
    Αλλά γνωρίζουμε ότι είμαστε αδύναμοι και πέφτουμε σε κάποια λάθη.. Τα δικά σου δεν είναι καν λάθη, είναι ανθρώπινες αθώες συνήθειες όπου εκεί και αν δεν μπορεί ο άνθρωπος να τις τηρήσει! Δηλαδή πιο εύκολο είναι να σπάσεις τις υποσχέσεις που έκανες. Οπόταν δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχείς, ζήσε ήρεμα και εναρετα τη ζωή σου, προσπάθησε να μάθεις και για Τον Κύριο.. Και θα δεις πως θα γιατρευτεις σιγά σιγά και με κάποια βοήθεια επαγγελματική..

  14. #29
    Quote Originally Posted by Katacunia View Post
    Έχω ζητήσει προστασία απο τους Θεούς που σημαίνει ότι οι υπόσχεσεις και οι κακες σκέψεις δεν μετρανε. οσο εντονα και αν ειπωθουν κλπ. Απλά, αγχώνομαι για περιστατικά πριν ζητήσω προστασία. αν και είχα πει και παλιότερα στον Θεό νομίζω ότι δεν τα εννοω τις υποσχέσεις και οτι θα της εννοησω μονο αν κανω τον σταυρο 3 φορες. Και αν εκανα τον σταυρό 3 φορές τότε με τον υπόνομο;

    Ο λόγος που υπάρχουν και αλλες αμαρτίες αλλά εγω ανησυχω για τις υποσχέσεις, επειδή μπλέκω τους Θεούς. Για κάποιο λόγο, φοβάμαι οτι μπορει να θεωρείται κάτι πολυ χειρότερο η σπασμένη υπόσχεση στους Θεούς και όχι η κλεψια πχ.
    Άρα δεν μετράνε καν!!!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    48
    και αν έκανα σταυρό?

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είπα όχι σε κατι που δεν επρεπε!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2020, 11:50
  2. Φοβίες ότι έκανα κάτι κακό στο πΑρελθον
    By Nikolaskrht in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2020, 21:36
  3. Εσάς για τι σας μοιάζει;;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-10-2019, 21:40
  4. Εσάς για τι σας μοιάζει;;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-10-2019, 13:11
  5. Έκανα κάτι λάθος???
    By VickyK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 24-12-2012, 00:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •