Δεν με. Χορταίνει ο αέρας που αναπνέω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καλημέρα Γιώργο, ναι αν μιλάς για τις διαφραγματικες αναπνοές μου είχε πει, μου έχεις πει κ εσύ πιο πάλια, και ο πνευμονολογος που πήγα πριν από 2 μήνες επίσης μ είπε. Τις κάνω, τις κάνω κάθε μέρα, ακόμα κ όταν οδηγώ ξέρω γω ή όταν είμαι χαλαρή για να προλάβω τον εαυτό μου από το να τσιτωσει. Παρ όλα αυτά αυτό που σου περιγράφω με την ανάσα μου συνεχίζει παράλληλα και με τις αναπνοές.
    Θα πω ότι. Κάνω 10 για παράδειγμα, στην 5η θα χρειαστεί να πάρω βαθειά απότομη ανάσα για να συνεχίσω.

    Οι αναπνοές κυρίωςε ηρεμούν κατά τη διάρκεια κρίσεις πανικου
    Σε αυτό δεν έχουν μπορέσει ναε βοηθήσουν να το απομακρύνω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ ότι είναι πλέον πραγματικά
    Καλημέρα. Η άσκηση θέλει συγκέντρωση για να λειτουργήσει και το σώμα να νιωθει ασφάλεια (πόδια στο έδαφος, πλάτη να ακουμπάει πίσω) αλλα κι αυτή δεν κάνει θαύματα. Αυτό που θα σε βοηθούσε περισσότερο θα ήταν να φτιάξεις την ποιότητα ζωης σου που είναι και η αιτία όλων αυτών των "προβλημάτων".
    Σου έχω πει και πιο πάνω μπορείς να συζητήσεις μαζί μας ότι σε απασχολεί και ισως σε βοηθήσουμε να πάρεις μια ανάσα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα. Η άσκηση θέλει συγκέντρωση για να λειτουργήσει και το σώμα να νιωθει ασφάλεια (πόδια στο έδαφος, πλάτη να ακουμπάει πίσω) αλλα κι αυτή δεν κάνει θαύματα. Αυτό που θα σε βοηθούσε περισσότερο θα ήταν να φτιάξεις την ποιότητα ζωης σου που είναι και η αιτία όλων αυτών των "προβλημάτων".
    Σου έχω πει και πιο πάνω μπορείς να συζητήσεις μαζί μας ότι σε απασχολεί και ισως σε βοηθήσουμε να πάρεις μια ανάσα.
    Ειλικρινά δεν μπορώ να το εντοπίσω με τίποτα... Έχω στρέψει την προσοχή μου προς κάθε τι που μπορεί να με απασχολεί, έχω αλλάξει, έχω μάθει να εξωτερικευω κάποια παραπονα και φόβους μου, προσπαθω να αντιμετωπίζω τους φόβους μου, αλλά μέχρι εκει.. Νιώθω λες κ έχω φτάσει σε αδιεξοδο. Σκέφτομαι, κινούμαι προς πάσα κατεύθυνση και δεν ηρεμώ, που να πάω τώρα; που να κοιταξω; δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σου λέω.... Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να είναι αυτό που θα μου προκαλούσε ένα τόσο ενοχλητικό και επίμονο σε διάρκεια χρόνου ψυχοσωματικο αν είναι, και γιατί. Επιπλέον σκεφτομαι, το. Έχω εξαντλήσει ;;είναι. Ψυχοσωματικο;κρύβεται κάτι άλλο πίσω;
    Νομίζω ο πνευμονολογος κάποια στιγμή μου ανέφερε ότι αν αποκλείσουμε όλα τα λοιπά μάλλον αποτελεί νεύρωση... Δεν το. Έχω ψάξει καν να δω τι σημαίνει..

    Με θυμάμαι, να γράφω εδώ μέσα σε πανικό, με θυμάμαι να ψάχνω με μανία συμπτώματα στο Google, με θυμάμαι νύχτες ολόκληρες αυπνη να μιλάω με όλους και διαβάζω κάθε ποστ του φόρουμ, και να με ανακουφίζει ελάχιστα η ιδέα ότι υπάρχει και κάποιος άλλος που κάποτε πέρασε κατι.
    Θυμάμαι όλα μου τα ψυχοσωματικα ένα ένα, θυμάμαι όλες μου τις συνεδρίες, θυμάμαι τον αγώνα να σηκωθώ από το κρεβάτι μέρες που ήταν αδύνατον και θυμάμαι να μην μπορώ ούτε να σηκωθώ. Θυμάμαι κάθε τι που έχω κάνει, και πάντα με συνόδευε κ αυτό που έχω τώρα, υπάρχουν βραδιά που δεν δεν με αφήνει ούτε να κοιμηθώ, ξυπνάω κ σηκώνομαι μήπως πάρω την '' βαθειά μου ανασα''. Ξέφυγα πάλι, αλλά δεν ξέρω προς τα που να κινηθώ

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δηλαδή εσένα όλα στη ζωή σου κυλάνε ήρεμα κι ευχάριστα κ αυτό είναι το μόνο πρόβλημα που έχεις;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Δηλαδή εσένα όλα στη ζωή σου κυλάνε ήρεμα κι ευχάριστα κ αυτό είναι το μόνο πρόβλημα που έχεις;
    Προφανώς και όχι, δεν ξέρω αν άφησα να εννοηθεί αυτό αλλά όχι.
    Αυτο που γράφω είναι πως με το ταξίδι που έχω κάνει μέσα σε αυτά τα χρόνια με αγχωδη διαταραχή, έχω μάθει να διαχειριζομαι καλύτερα και διαφορετικά την πλειοψηφία των πραγμάτων που δν κυλούν ομαλά και ευχάριστα.
    Στον Γιώργο απευθύνομαι πιο '' αυτονοητα'' γιατί για μεγάλο χρονικό διάστημα ανταλλάσαμε πολλες απόψεις εδώ μέσα και τα περισσότερα από αυτά που αναφέρω παραπάνω, θα θυμάται να τα κάνω και ξεχωριστά ποστ το καθένα.

    Αυτο που λέω, είναι ότι έχοντας προσπαθήσει να αλλάξω στάση στα δύσκολα της ζωής μου, και εντοπίζοντας τα πολλά από αυτά, θα περίμενε κανείς τουλάχιστον να μην έχω ένα τέτοιο σύμπτωμα να με συντροφεύει 24/7. Αυτό είναι που με χάωνει αν θες, που δεν με. Βοηθά να δω που πρέπει να στρεψω την προσοχή μου, μιας κ νομίζω πως έχω στραφεί παντού, και που με. Προβληματίζει μήπως είναι κάτι οργανικο,και με. Παρακινεί να συμβουλεύω κάποιον άλλον που τυχόν το είχε να με συμβουλεύσει

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τι εννοούσες όμως με τη φραση "κακή ποιότητα ζωής;"
    Οταν είναι έντονο πέρα από βαθια ανάσα τι άλλο κάνεις; Θεωρείς ότι έχεις λυσει όλα τα προβλήματα που σε επηρεάζουν (δεν εννοώ τα ψυχοσωματικα);

    Σε τι γιατρούς έχεις πάει;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι εννοούσες όμως με τη φραση "κακή ποιότητα ζωής;"
    Οταν είναι έντονο πέρα από βαθια ανάσα τι άλλο κάνεις; Θεωρείς ότι έχεις λυσει όλα τα προβλήματα που σε επηρεάζουν (δεν εννοώ τα ψυχοσωματικα);

    Σε τι γιατρούς έχεις πάει;
    Με το κακή ποιότητα εννοώ, ότι δεν ζω τη ζωή μου, δεν την απολαμβάνω. Είμαι μόνιμα πεπεισμένη ότι θα σκάσω γιατί δεν έχω αέρα, ότι είναι οι τελευταίες μου στιγμές και αυτό συμβαίνει συνεχώς. Δηλαδή οκ θα πιεις νιώθεις πανικό και μετά περνάει. Όχι δεν περνάει, γιατί μετά από δευτερόλεπτα θα χρειαστώ πάλι την βαθειά ανάσα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πάρω.

    Ε τα τελευταία 3 χρόνια που είμαι έτσι, έχω πάει καρδιολόγο 2 φορές, παθολογο πολλές φορές, έχω πάει ενδοκρινολογο για το θυρεοειδή μου, έχω κάνει και εξέταση λίγο πριν το λοκνταουν, πνευμονολογο 2 φορές, η προηγούμενη τον προηγούμενο μήνα που έκανα κ ακτινογραφία θωρακος,εκανα και τεστ γ άσθμα και σπειρομετρηση
    Και συνεδρίες έκανα με ψυχίατρο αν παίζει κάποιο ρόλο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Με το κακή ποιότητα εννοώ, ότι δεν ζω τη ζωή μου, δεν την απολαμβάνω. Είμαι μόνιμα πεπεισμένη ότι θα σκάσω γιατί δεν έχω αέρα, ότι είναι οι τελευταίες μου στιγμές και αυτό συμβαίνει συνεχώς. Δηλαδή οκ θα πιεις νιώθεις πανικό και μετά περνάει. Όχι δεν περνάει, γιατί μετά από δευτερόλεπτα θα χρειαστώ πάλι την βαθειά ανάσα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πάρω.

    Ε τα τελευταία 3 χρόνια που είμαι έτσι, έχω πάει καρδιολόγο 2 φορές, παθολογο πολλές φορές, έχω πάει ενδοκρινολογο για το θυρεοειδή μου, έχω κάνει και εξέταση λίγο πριν το λοκνταουν, πνευμονολογο 2 φορές, η προηγούμενη τον προηγούμενο μήνα που έκανα κ ακτινογραφία θωρακος,εκανα και τεστ γ άσθμα και σπειρομετρηση
    Και συνεδρίες έκανα με ψυχίατρο αν παίζει κάποιο ρόλο
    Όλοι αυτοί τι σου είπαν;
    Στον ψυχίατρο πόσο καιρό πήγαινες; Σε βοήθησε;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όλοι αυτοί τι σου είπαν;
    Στον ψυχίατρο πόσο καιρό πήγαινες; Σε βοήθησε;
    Η καρδιά μου ήταν μια χαρά μου είπε, τουλάχιστον τοτε που δνε πρέπει να έχει κλείσει 1 έτος. Ο πνευμονολογος τώρα δεν βρήκε τίποτα, ενώ τις ασκήσεις όλες τις έκανα κ είχα ακριβώς αυτό το αίσθημα όπου εχω κ αυτή τη στιγμή, μου έγραψε κ μια ακτινογραφία που κ δεν έδειξε κατι, ούτε άσθμα βρεθηκε.

    Ο ψυχίατρος,...
    Με βοήθησε ναι, αναμφίβολα, απλά φτάσαμε κάποια στιγμή σε ένα σημείο που δεν προχώραγε καθόλου... Δεν είχα πράγματα να πω, δεν είχε πράγματα να με ρωτήσει, δεν είχε βρει καλά τον τρόπο να με κατευθύνει; δεν ξέρω τι από όλα αυτά. Δεν έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημενη για να είμαι ειλικρινής, αλλά αναμφίβολα με βοήθησε γιατί τώρα φλερτάρω ξανά με την αρρωστοφοβια εξ αιτίας της ανησυχίας μου, τοτς ήταν η καθημερινότητα μου. Και επίσης παθαίνα κρίσεις πανικού ανά ώρες για ένα 6μηνο, μπορεί να πάθαινα 10 τη μέρα μπορεί κ παραπάνω, πράγμα που τωρα θα συμβεί πιο. Σπάνια.
    Τελικά, με βοήθησε ναι αλλά μέχρι ένα σημείο, βρήκαμε ένα σημείο που δεν μπορούσα με τίποτα να προχωρήσω μόνη μ. Δηλαδή πηγενα στην συνέδρια και δεν είχα κάτι να πω, τίποτα και δεν με ενθάρρυνε να πω κάτι ή να μιλήσω γ κάτι. Μέχρι που κάποια στιγμή ξεκίναγα και αναμασουσα τα ίδια κ τα ίδια, δεν μπορούσαμε να προχωρήσουμε παρακάτω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Για την ζωή σου γενικά έχεις μιλήσει μαζί του; Εγώ με την ψυχολόγο πλέον συζητώ περιστατικά τα οποία με αναστάτωσαν μεσα στην βδομάδα και τα βλέπω από άλλη οπτική. Κάποια απο αυτά καταλαβαίνω πως δεν θα έπρεπε καν να με επηρεάσουν.

    Αφού έχεις περάσει από τόσους γιατρούς και έχεις δει ότι δεν είναι σωματικό γιατί φοβάσαι; Τι φοβάσαι ακριβώς; Να το κάνουμε πιο συγκεκριμένο έτσι ώστε να σου είναι πιο ξεκάθαρο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για την ζωή σου γενικά έχεις μιλήσει μαζί του; Εγώ με την ψυχολόγο πλέον συζητώ περιστατικά τα οποία με αναστάτωσαν μεσα στην βδομάδα και τα βλέπω από άλλη οπτική. Κάποια απο αυτά καταλαβαίνω πως δεν θα έπρεπε καν να με επηρεάσουν.

    Αφού έχεις περάσει από τόσους γιατρούς και έχεις δει ότι δεν είναι σωματικό γιατί φοβάσαι; Τι φοβάσαι ακριβώς; Να το κάνουμε πιο συγκεκριμένο έτσι ώστε να σου είναι πιο ξεκάθαρο.
    Για τη ζωή μου γενικά έχω μιλήσει ναι, για όλα. Και για το παρελθόν, και για τα τραύματα τα παιδικά, μέσα από την κουβέντα θυμήθηκα πράγματα τα οποία είχα διαγράψει και συζητήσαμε και αυτά..

    Ξέρεις τι, το σκέφτομαι και νομίζω ότι ο φόβος μου παίζει ανάμεσα στα 2 αυτά.

    Πρώτα ο κλασσικός φόβος της αρρωστοφοβιας... Κάτι έχω αλλά δεν το βρίσκουν, είναι κάτι σοβαρό, δεν έχω ψάξει σωστά και θα είναι κάτι που με απειλεί

    Ή μπορεί να με φοβίζει πως τώρα που έχω πάει σε αυτούς τους γιατρους, σε ποιον γιατρό να πάω για να με '' ανακουφισει'' έστω κ προσωρινά. Έχω ενός μήνα ακτινογραφία πνευμόνων και πάλι κάνει σενάρια το μυαλό μου τι αρρώστια μπορεί να κρύβεται κάτω από αυτήν...

    Γιατί η όλη κατάσταση με την αρρωστοφοβια έχει το άγχος, αλλά με τις αλλεπάλληλες επισκέψεις σε γιατρούς κάποια στιγμή ανακουφιζεσαι από κάποιες σκέψεις αλλά παροδικα..

    Νομίζω πρέπει να βρω θάρρος και κουράγιο και να επισκεφθώ έναν ψυχολόγο από την αρχή, αλλά ακόμα κάτι μέσα μου αντιστέκεται στο να πιστέψει πως αυτό το πράγμα που βιωνω που είναι έντονο είναι ψυχοσωματικο..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Για τη ζωή μου γενικά έχω μιλήσει ναι, για όλα. Και για το παρελθόν, και για τα τραύματα τα παιδικά, μέσα από την κουβέντα θυμήθηκα πράγματα τα οποία είχα διαγράψει και συζητήσαμε και αυτά..

    Ξέρεις τι, το σκέφτομαι και νομίζω ότι ο φόβος μου παίζει ανάμεσα στα 2 αυτά.

    Πρώτα ο κλασσικός φόβος της αρρωστοφοβιας... Κάτι έχω αλλά δεν το βρίσκουν, είναι κάτι σοβαρό, δεν έχω ψάξει σωστά και θα είναι κάτι που με απειλεί

    Ή μπορεί να με φοβίζει πως τώρα που έχω πάει σε αυτούς τους γιατρους, σε ποιον γιατρό να πάω για να με '' ανακουφισει'' έστω κ προσωρινά. Έχω ενός μήνα ακτινογραφία πνευμόνων και πάλι κάνει σενάρια το μυαλό μου τι αρρώστια μπορεί να κρύβεται κάτω από αυτήν...

    Γιατί η όλη κατάσταση με την αρρωστοφοβια έχει το άγχος, αλλά με τις αλλεπάλληλες επισκέψεις σε γιατρούς κάποια στιγμή ανακουφιζεσαι από κάποιες σκέψεις αλλά παροδικα..

    Νομίζω πρέπει να βρω θάρρος και κουράγιο και να επισκεφθώ έναν ψυχολόγο από την αρχή, αλλά ακόμα κάτι μέσα μου αντιστέκεται στο να πιστέψει πως αυτό το πράγμα που βιωνω που είναι έντονο είναι ψυχοσωματικο..
    Το μυαλό φτιάχνει ένα πρόβλημα κάθε φορά, το οποίο είναι πιο εύκολο να το λύσουμε από το να κλείσουμε παλιές πληγές. Γιαυτό εμφανίζονται αρρωστιες συνέχεια.. Τραβάει τη προσοχή μας αλλού και δίνουμε περισσότερη σημασία στα σωματικά προβλήματα απο τα ψυχικά.
    Θα πρέπει να θυμηθείς τις περιόδους που ήσουν καλά, πριν εμφανιστεί όλο αυτό για να καταλάβεις πώς κάποτε δεν είχες κανένα πρόβλημα. Ζούσες χωρίς φόβο και χωρίς άγχος (όχι σε υπερβολικό βαθμό). Όταν το συνειδητοποιησεις θα αρχίσεις να έχεις ανάγκη να θες να είσαι καλά και όχι να ψάχνεις συνέχεια αφορμές, σημάδια που να δείχνουν το αντίθετο. Στην ουσία είσαι με τον φόβο ότι θα πεθάνεις και δεν ζεις.. Ποιο το νόημα όλου αυτού;
    Ήταν κανονική συνέδρια με τον ψυχίατρο ή ήταν μια συζήτηση στο πόδι?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Φάρμακα παίρνεις;Κάποια θεραπεία;Αντικαταθλιπτικό, αγχωλυτικο ή και τα δύο;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το μυαλό φτιάχνει ένα πρόβλημα κάθε φορά, το οποίο είναι πιο εύκολο να το λύσουμε από το να κλείσουμε παλιές πληγές. Γιαυτό εμφανίζονται αρρωστιες συνέχεια.. Τραβάει τη προσοχή μας αλλού και δίνουμε περισσότερη σημασία στα σωματικά προβλήματα απο τα ψυχικά.
    Θα πρέπει να θυμηθείς τις περιόδους που ήσουν καλά, πριν εμφανιστεί όλο αυτό για να καταλάβεις πώς κάποτε δεν είχες κανένα πρόβλημα. Ζούσες χωρίς φόβο και χωρίς άγχος (όχι σε υπερβολικό βαθμό). Όταν το συνειδητοποιησεις θα αρχίσεις να έχεις ανάγκη να θες να είσαι καλά και όχι να ψάχνεις συνέχεια αφορμές, σημάδια που να δείχνουν το αντίθετο. Στην ουσία είσαι με τον φόβο ότι θα πεθάνεις και δεν ζεις.. Ποιο το νόημα όλου αυτού;
    Ήταν κανονική συνέδρια με τον ψυχίατρο ή ήταν μια συζήτηση στο πόδι?
    Αυτο ακριβώς που λες, φοβάμαι μην πεθάνω και δεν ζω είναι αυτό που λέω στους οικείους μου, όταν θέλουν να με καταλάβουν. Ξέρω τι μου συμβαίνει, ξέρω πόσο παράλογο είναι, ξέρω ότι δεν έχει νοημα αυτό που κάνω, αλλά και να το σταματησω δεν μπορω

    Όχι κανονικές ήταν οι συνεδρίες και για 1 χρόνο έκανα 2 συνεδρίες την εβδομάδα, απλά δεν προχώραγαμε από ένα σημείο και μετά, ήταν κάποιοι μήνες που είχαμε μείνει στάσιμοι εντελώς. Δεν μπορούσε να με βοηθήσει να επεξεργαστώ πλέον κάποια πράγματα ή ίσως με τον τρόπο που με πηγενε δεν μπορούσα εγω και δεν το αντιλαμβανοταν ή δεν άλλαζε τρόπο δεν ξέρω τι να πω.

    Ειμαι πολύ υπέρ της ψυχοθεραπείας, ακόμα οποίος με πλησιάσει και δω ότι δυσκολεύεται κάπως ή είναι στις αρχές από διαταραχές θα προσπαθήσω με νύχια και με δόντια να τον πείσω να πάει να μιλήσει, το θεωρώ σωτήριο. Απλά η δεν έχω βρει κάτι που να με. Κρατήσει μετά από 4 απόπειρες, ή δεν μου ταιριάζει εμένα αυτός ο τρόπος ίασης; δεν ξέρω τι να υποθέσω.

    Αυτο που λες όπως ήμουν πριν, θυμάμαι τη ζωή μου πριν πάθω αυτό με την ανάσα, είχα κάποια άλλα Light, αλλά το να με εικόνα κ μόνο πραγματικά αυτό με την ανάσα μπορεί να με κάνει να κλαίω σαν μωρο
    Μου λείπει πολύ, μου λείπω εγώ ρε συ! Και δεν έχω τρόπο να με βρω, σκεψου σήμερα πονάει όλο μου το στερνό μπροστά και πίσω, ίσως από την συνεχόμενη υπερπροσπαθεια αλλά ακόμα κ έτσι με φοβίζει τόσο πολύ '' μήπως ανακαλύψω αυτό το απειλητικό κάτι που ξέρω πως έχω αλλά κανεις δεν βρισκει''. Τώρα σ γράφω τη μαγική μου σκέψη και είμαι 50-50 ότι μπορεί κάτι να έχω ή ότι πονάω από την πίεση που προκαλώ στον θώρακα μου για να πάρω ανάσα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Πες μας εάν παίρνεις κάποια θεραπεία σε παρακαλώ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Πες μας εάν παίρνεις κάποια θεραπεία σε παρακαλώ
    Καλησπερα, όχι δεν παίρνω κάποια φαρμακευτική θεραπεία. Όταν είχαν ξεκινήσει οι κρίσεις πανικού και είχα πάει σε ψυχίατρο είχαμε πει να μην πάρω, γτ έχω περάσει γενικά άσχημα παιδικά χρόνια, πολύ άσχημα και είχαμε λογικό να μ χτυπήσουν την πόρτα τα ψυχοσωματικα, αντί της θεραπείας διάλεξα να κάνω 2 ώρες εβδομαδιαία θεραπείες και κάποιες φορές και 3

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Χορταίνει η κοιλιά αλλα όχι το μυαλό
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2013, 16:22
  2. Replies: 13
    Last Post: 22-04-2013, 02:17
  3. Σκέφτομαι συνέχεια:Πως αναπνέω???
    By pak23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-2012, 17:46
  4. ειμαι αερας...
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 125
    Last Post: 05-01-2012, 11:06
  5. Χάπι αδυνατίσματος που...χορταίνει!
    By alice123 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 08-02-2008, 13:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •