ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 237
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    ^ Και για τη Σκλεναρικοβα. Συνεχεια. Μην ξεχναμε και τη Σκλεναρικοβα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχαχαχαχα!!
    ή αυτο καταλαβε ο μαιντ..
    απο που προκυπτει οτι ψαχνει καποιον αριθμο;
    εχει πει ξεκαθαρα, δεν χρειαζεται να το ξεκαθαρισει, οτι βαρεθηκε το συζυγικο σεξ, ψαχνει κατι νεο, κατα προτιμηση σχεση, αλλα δεν μπορεσε να βρει, αλλα ουτε σεξ πληρωμενο μπορεσε να κανει.
    ουτε για αριθμους μιλησε, ουτε για στοχους. αυτα τα λενε τα 16χρονα, τα περι αριθμων εννοω, κι ο ανθρωπος, μονο 16 δεν ειναι..
    απλα ο μαιντ σε ολα τα θεματα χωνει προσωπικες του ξεκαρφωτες σεξουαλικες φαντασιωσεις, χωρις να ασχολειται με την αιτια του προβληματος, μαλλον επειδη του αρεσει να τα διαβαζει.
    σε αλλο θεμα μιλουσε για σεξυ αστυνομικινες, χωρις να τις ψαχνει κανεις, εδω για στασεις που θα ηθελε να δοκιμασει η που καποτε δοκιμαζε, κ.ο.κ.
    Αυτος δηλωσε εκ πεποιθησεως μη μονογαμικός δηλαδη μπορει να παει με μια με 50 με 100 και εσυ του δινεις ως λυση στο προβλημα να κανει ψυχοθεραπεία. Να αναλύσει τι; τα πιστεύω του; Μαθε πρωτα να διαβαζεις τι γραφει ο αλλος για τον εαυτό του και μετά πες του ότι θέλεις.

    Και να σου πω και κατι ακομα Ρεμεντι εσυ που ειχες γραψει εδω μεσα πως παρολο που ησουν ερωτευμενη με καποιον τον κεράτωσες, μην το παίζεις και τοσο ηθικολογος ρε ρεμεντι εκτος αν έχει τοσο μεγαλη διαφορα η σχεση με το γάμο.

    Θες να με πεις ανωμαλο και διαστροφικό πες με. Εγω οτι και να εκανα στη ζωη μου δεν κερατωσα ποτε καμια και παρολα αυτα δεν το παιζω ηθικός

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο καθένας ερμηνεύει ένα θέμα από τη σκοπιά του και κάποιες φορές ακόμα και μέσα από εντελώς υποθετικά σενάρια μπορεί ο θεματοθέτης κάτι να βγάλει από αυτό και να βοηθηθεί. Απλά πιστεύω ότι είναι καλό να ανοίγεται και ο ίδιος και να περιγράφει πιο πολύ την κατάστασή του ώστε να συζητάμε ενδεχόμενες λύσεις πιο κοντά στην πραγματικότητά του.

    Δηλαδή στην θεωρία μπορεί να γοητεύεται από μία ρέμπελη ζωή σαν του Μπουκόβσκι ή από την ιδέα για ταξίδια σε μακρινές χώρες και εξωτικές υπάρξεις, στην πράξη είναι κάτι που θα το εξέταζε σοβαρά ως ενδεχόμενο; Είναι αυτή τη στιγμή στο τσακ να παρατήσει την ζωή του ως έχει και να κάνει τόσο ριζικές αλλαγές; Είναι πρακτικά εφικτό; Ας μας πει να το συζητήσουμε και να το αναλύσουμε, γιατί όχι...

    Μπορεί πάλι να έθεσε ένα ερώτημα και μετά να θέλει απλά να κάνουμε εγκυκλοπαιδικές συζητήσεις χωρίς να συζητήσουμε περεταίρω κάτι πιο ουσιαστικό για το αρχικό ερώτημα ή για τον ίδιο. Ας έρθει να κατευθύνει την συζήτηση ο ίδιος ώστε να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε, αυτό λέω εγώ.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν δεν ηταν η συντροφος μου δεν θα ζούσα τώρα, θα είχα συνεχίσει την ίδια ζωή και θα ήμουν σε άλλες πολιτείες. Με εχει αλλαξει παρα πολυ αυτη η κοπελα στη ζωή μου. Δεν μετανιωνω για τη ζωη μου και η αληθεια ειναι δεν ξέρω αν θα ήθελα να αλλαζα κατι από αυτήν. Οικογενεια δεν εχω παντως και οκ αυτο το κενο θα με ακολουθει για παντα. Υπαρχουν στιγμες που λέω κρίμα που δεν εχω δυο παιδιά τουλάχιστον αλλα οκ δεν μπορουμε να εχουμε και τη πιτα ολόκληρη και το σκυλο χορτάτο.Εντάξει έχω και εγώ κενά στη ζωή μου που θα με ακολουθουν και δεν ξέρω πχ σε 15 χρόνια αν θα με κάνουν να λέω δεν εχω παιδιά δεν έχω εγγόνια
    Ειναι προς τιμην σου που τουλαχιστον αναγνωριζεις πραγματα σε αυτην .
    Και το κυριοτερο οτι εχεις φτασει σε μια ηλικία που αναγνωριζεις πραγματικα οτι " θυσιασες" κατι για να μπορεσεις να εχεις κατι αλλο..
    Αλλωστε αυτη ειναι η ουσια,να φτανουμε σε μια ηλικια στην ζωη μας και να ειμαστε απολυτα συνειδητοποιημενοι στο τι εχουμε και στο τι χασαμε για να τα εχουμε αυτα ....

    Μπορει στις μακροχρονιες σχεσεις να εχουμε και τα πανω μας και τα κατω μας αλλα τουλαχιστον να υπαρχει η διαθεση και η ωριμοτητα να βρισκουμε λυσεις...Κανενας δεν ειπε οτι ειναι ευκολο ..
    Η ουσια ειναι ποσο συνειδητοποιημενος εισαι οταν διαλεγεις αυτο τον δρομο.

    Το θεμα των παιδιων mind ειναι πολυ μεγαλο...Σιγουρα για εναν ανθρωπο ειναι ¨απωλεια¨ που οσο μεγαλωνει μπορει να γινεται ακόμα πιο έντονη.
    Να σκεφτεσαι ομως οτι μαλλον ετσι έπρεπε να γινει ...Μπορει αν είχες παιδια να μην ηταν και τοσο καλα τα πραγματα ουτε και για εκεινα ουτε και για εσενα ....ή μπορει και να ηταν πολυ καλυτερα....
    ποτε δεν ξερεςι και δυστυχώς ποτε δεν μαθαίνουμε σε τετοιες φάσεις ..
    και ειναι ενα θέμα που δεν χωράει πειραματισμους ...οδηγείσαι σε αυτη την αποφαση απόλυτα αποφασισμενος οτι μπορεις να ανταπεξελθεις ...καλως ή κακος πισωγυρισματα δεν χωρανε ....

    αρκουμαστε μονο σε αυτα που εχουμε και λεμε πως ότι γινεται ,μαλλον γινεται για καλο!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν δεν το καταλαβες, συζηταμε τα σεξουαλικα απωθημενα ενος τυπου που αναγκαστηκε να κανει δευτερο προφιλ για να μας τα πει...
    αυτό με το δεύτερο προφίλ τι και ποιον αφορά ακριβώς;

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    λοιπόν παιδιά έχει πλάκα. Το κάναμε σήριαλ το θέμα και είναι αλήθεια ότι όλο και κάτι ενδιαφέρον διαβάζει κανείς στα σχόλια.
    Και οι αντεγκλήσεις έχουν το ενδιαφέρον τους. Σε κάθε περίπτωση, θα παρακαλούσα να μείνετε ευγενικοί μεταξύ σας.
    Λοιπόν, αυτό που σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες είναι: παρ' ότι οι ενδείξεις είναι ότι το θέμα είναι ψυχογενές, να δρομολογήσω έναν ανδρολογικό έλεγχο. Διότι έχω μπει πλέον στη hospital age, όπως γράφει ο Jonathan Coe στο τελευταίο του βιβλίο Middle England.
    Αν με τη βοήθεια του Γιαχβέ προκύψει ότι οργανικά είμαι ντούρος (λέμε τώρα...), προφανώς θα επιβεβαιωθεί η ψυχογενής αιτία του όλου πράγματος: ότι ο εγκέφαλος δίνει εντολή στο μικρό πουλάκι "πού πας ρε Καραμήτρο; αυτή ρε δεν σε γουστάρει, για το πενηντάρικο το κάνει μαζί σου" κι αυτό μαζεύεται από συστολή και γίνεται 2,5-3 εκατοστά.

    Οπότε βλέποντας και κάνοντας. Το πολύ πολύ να συνεχίζω να ζω τη συναρπαστική ζωή του φιλήσυχου έντιμου πολίτη Νοικοκυραίου:
    ''Λέμε συνέχεια τα ίδια, πιάσε κόκκινο
    και το κρεβάτι το διπλό έχει σκουριάσει.
    Ο έρωτάς μας είχε άλλοθι ακλόνητο,
    μα ένας παπάς μας είχε τότε μπουζουριάσει.

    Θέσεις δύο για πρόσωπα χρήζοντα βοηθείας
    θέσεις δύο για θύματα της νόσου συνηθείας
    στο παραπέντε (έστω)
    στο παραπέντε (πες το)
    ζήτω το vivere pericolosamente''

    και σε λίγα χρόνια να ψοφήσω έχοντας το απωθημένο του αχαλίνωτου σεξ που ΔΕΝ έκανα με τα ημίγυμνα κοριτσόπουλα με τα οποία διασταυρώνομαι στο δρόμο.
    Ιδανικός κι ανάξιος εραστής, όπως λέει το άλλο τραγούδι (χιχι…).

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αυτό με το δεύτερο προφίλ τι και ποιον αφορά ακριβώς;
    οχι εσενα, προφανως... αυτος που τον αφορα, το εχει καταλαβει μια χαρα..

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    λοιπόν παιδιά έχει πλάκα. Το κάναμε σήριαλ το θέμα και είναι αλήθεια ότι όλο και κάτι ενδιαφέρον διαβάζει κανείς στα σχόλια.
    Και οι αντεγκλήσεις έχουν το ενδιαφέρον τους. Σε κάθε περίπτωση, θα παρακαλούσα να μείνετε ευγενικοί μεταξύ σας.
    Λοιπόν, αυτό που σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες είναι: παρ' ότι οι ενδείξεις είναι ότι το θέμα είναι ψυχογενές, να δρομολογήσω έναν ανδρολογικό έλεγχο. Διότι έχω μπει πλέον στη hospital age, όπως γράφει ο Jonathan Coe στο τελευταίο του βιβλίο Middle England.
    Αν με τη βοήθεια του Γιαχβέ προκύψει ότι οργανικά είμαι ντούρος (λέμε τώρα...), προφανώς θα επιβεβαιωθεί η ψυχογενής αιτία του όλου πράγματος: ότι ο εγκέφαλος δίνει εντολή στο μικρό πουλάκι "πού πας ρε Καραμήτρο; αυτή ρε δεν σε γουστάρει, για το πενηντάρικο το κάνει μαζί σου" κι αυτό μαζεύεται από συστολή και γίνεται 2,5-3 εκατοστά.

    Οπότε βλέποντας και κάνοντας. Το πολύ πολύ να συνεχίζω να ζω τη συναρπαστική ζωή του φιλήσυχου έντιμου πολίτη Νοικοκυραίου:
    ''Λέμε συνέχεια τα ίδια, πιάσε κόκκινο
    και το κρεβάτι το διπλό έχει σκουριάσει.
    Ο έρωτάς μας είχε άλλοθι ακλόνητο,
    μα ένας παπάς μας είχε τότε μπουζουριάσει.

    Θέσεις δύο για πρόσωπα χρήζοντα βοηθείας
    θέσεις δύο για θύματα της νόσου συνηθείας
    στο παραπέντε (έστω)
    στο παραπέντε (πες το)
    ζήτω το vivere pericolosamente''

    και σε λίγα χρόνια να ψοφήσω έχοντας το απωθημένο του αχαλίνωτου σεξ που ΔΕΝ έκανα με τα ημίγυμνα κοριτσόπουλα με τα οποία διασταυρώνομαι στο δρόμο.
    Ιδανικός κι ανάξιος εραστής, όπως λέει το άλλο τραγούδι (χιχι…).
    αυτα με το "μικρο πουλακι" ειναι κυριολεκτικα; μηπως εχεις αγχος για την εμφανιση σου;

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτος δηλωσε εκ πεποιθησεως μη μονογαμικός δηλαδη μπορει να παει με μια με 50 με 100 και εσυ του δινεις ως λυση στο προβλημα να κανει ψυχοθεραπεία. Να αναλύσει τι; τα πιστεύω του; Μαθε πρωτα να διαβαζεις τι γραφει ο αλλος για τον εαυτό του και μετά πες του ότι θέλεις.

    Και να σου πω και κατι ακομα Ρεμεντι εσυ που ειχες γραψει εδω μεσα πως παρολο που ησουν ερωτευμενη με καποιον τον κεράτωσες, μην το παίζεις και τοσο ηθικολογος ρε ρεμεντι εκτος αν έχει τοσο μεγαλη διαφορα η σχεση με το γάμο.

    Θες να με πεις ανωμαλο και διαστροφικό πες με. Εγω οτι και να εκανα στη ζωη μου δεν κερατωσα ποτε καμια και παρολα αυτα δεν το παιζω ηθικός
    αυτες ειναι δικες σου υποθεσεις και παλι, για να καλυψεις τις διαφορες μπαρουφες που αραδιαζεις.
    "μη μονογαμικος" δεν σημαινει 50- 100 γυναικες και δεν εχει σχεση με αριθμους και στοχους. και με μια να πηγαινει εκτος σχεσης, παλι μη- μονογαμικος ειναι...

    ενταξει, το εχουμε καταλαβει οτι αποφευγεις την ψυχοθεραπεια κι απο αλλες απαντησεις σου, αλλα το να προτεινεις ταξιδια στην βραζιλια για να βρει πορνες, οταν ο αλλος σου λεει οτι ξενερωνει επειδη πληρωνει για σεξ, ειναι λιγο... παραλογο να το πω;;;
    περα απο το οτι εσυ δεν προτεινεις ποτε και σε κανεναν ψυχοθεραπεια, ποιο ειναι το επιχειρημα σου για το οτι δεν ειναι αποτελεσματικη η ψυχοθεραπεια και μου την λες που την προτεινω; γιατι εγω δεν ειδα κανενα επιχειρημα σου.
    εκτος αν θεωρεις επιχειρημα το οτι εγω κερατωσα τον γκομενο που ειχα στα 20 (ΛΟΛ ΔΗΛΑΔΗ), επομενως κακως προτεινω ψυχοθεραπεια για καποιον που εχει ψυχογενη αδυναμια στυσης....

    ποια ειναι η ηθικολογια; το οτι του λεω να κανει ψυχοθεραπεια;

    εσυ μαλλον εισαι αυτος που πρεπει να διαβαζει τι λεει ο αλλος αντι να ξεκινας τα προσωπικα σου σεξουαλικα παραληρηματα για να την ψιλοβρεις, αντι να ασχοληθεις με το θεμα αυτου στον οποιο απαντας...

    το αν εισαι ανωμαλος η στερημενος απο σεξ, ειναι δικο σου θεμα. εγω σχολιαζω οτι αυτο το ο,τι και να ειναι, το μεταφερεις σε καθε θεμα που απαντας, ειτε μιλωντας για την ζωη σου (με ασχετο τροπο), ειτε αραδιαζοντας σεξουαλικες φαντασιωσεις, αντι να δεις τι λεει ο αλλος, αντι να ανοιξεις ενα δικο σου να το συζητησεις...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτα με το "μικρο πουλακι" ειναι κυριολεκτικα; μηπως εχεις αγχος για την εμφανιση σου;
    αυτό με το "μικρό πουλάκι" είναι σχήμα λόγου. Είναι κανονικού μεγέθους - μάλιστα από μια ερωτική σύντροφο έφαγα πόρτα για πρωκτικό σεξ επειδή είναι κάπως παχουλό.

    Απλά μου αρέσει πάρα πολύ να αυτοσαρκάζομαι. Το αντίθετο, το να επαίρεται κανείς αδιάκοπα για τα υποτιθέμενα προσόντα του - σεξουαλικά ή μη - το θεωρώ καγκουριά. Και τέτοιους τύπους τους βαριέμαι απελπιστικά ως παρέα.

    Όσο για τη γενικότερη εμφάνιση, είμαι κάπου στη μέση: ούτε Αλέν Ντελόν ούτε Κουασιμόδος, όπως κάπου έγραψα πρωτύτερα.
    Βέβαια, αυτό θα μπορούσε να αποτελεί παράγοντα ανασφάλειας, όχι στο σεξ καθαυτό αλλά στην προσέγγιση της υποψήφιας ερωτικής συντρόφου. Του τύπου: δεν ξεχωρίζω για τις πλάτες γυμναστηρίου που δεν έχω, δεν είμαι ο τύπος που φυσάει το χρήμα και το δείχνει από 100 μέτρα, δεν είμαι μουράτος παύλα αναγνωρίσιμος, άρα δεν ξεχωρίζω άρα για πολλές περνάω απαρατήρητος.
    Μαζί με την όποια ανασφάλεια, έρχεται κι ο εγωισμός του τύπου "ρε άει στο διάολο που θα ρίξω τα μούτρα μου να παρακαλάω το κάθε χαζογκομενίδιο" κι αυτά τα δυο είναι μάλλον κακός συνδυασμός (σκανταλιάρικο χαμόγελο).

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αυτό με το "μικρό πουλάκι" είναι σχήμα λόγου. Είναι κανονικού μεγέθους - μάλιστα από μια ερωτική σύντροφο έφαγα πόρτα για πρωκτικό σεξ επειδή είναι κάπως παχουλό.

    Απλά μου αρέσει πάρα πολύ να αυτοσαρκάζομαι. Το αντίθετο, το να επαίρεται κανείς αδιάκοπα για τα υποτιθέμενα προσόντα του - σεξουαλικά ή μη - το θεωρώ καγκουριά. Και τέτοιους τύπους τους βαριέμαι απελπιστικά ως παρέα.

    Όσο για τη γενικότερη εμφάνιση, είμαι κάπου στη μέση: ούτε Αλέν Ντελόν ούτε Κουασιμόδος, όπως κάπου έγραψα πρωτύτερα.
    Βέβαια, αυτό θα μπορούσε να αποτελεί παράγοντα ανασφάλειας, όχι στο σεξ καθαυτό αλλά στην προσέγγιση της υποψήφιας ερωτικής συντρόφου. Του τύπου: δεν ξεχωρίζω για τις πλάτες γυμναστηρίου που δεν έχω, δεν είμαι ο τύπος που φυσάει το χρήμα και το δείχνει από 100 μέτρα, δεν είμαι μουράτος παύλα αναγνωρίσιμος, άρα δεν ξεχωρίζω άρα για πολλές περνάω απαρατήρητος.
    Μαζί με την όποια ανασφάλεια, έρχεται κι ο εγωισμός του τύπου "ρε άει στο διάολο που θα ρίξω τα μούτρα μου να παρακαλάω το κάθε χαζογκομενίδιο"
    κι αυτά τα δυο είναι μάλλον κακός συνδυασμός (σκανταλιάρικο χαμόγελο).
    καλος ειναι ο αυτοσαρκασμος, δε λεω, απλα επειδη εδω μιλας για καποια κρατηματα που σου φερνουν προβλημα και ψαχνουμε τις αιτιες, οδηγει ευκολα σε λαθος συμπερασματα οπως καταλαβαινεις.

    τωρα τι να πω... απο την μια προηγουμενως ενοιωθες αμοιρος ευθυνων για τις επιλογες των συζυγων σου, απο την αλλη τωρα μας πετας στα μουτρα τον μισογυνισμο σου, μιλωντας για χαζογκομενιδια...
    εννοεις οτι ολες οι γυναικες ειναι χαζογκομενιδια, η οτι εσυ απευθυνεσαι μονο σε αυτα;;
    και αν δεν ειναι ολες, αλλα ειναι καποιες, ποιος σου ειπε να απευθυνθεις σε αυτες; παλι οι χειριστικες γυναικες; απευθυνσου σε αξιολογες γυναικες. ποιος σου ειπε να ασχολεισαι με χαζογκομενιδια;
    για τα υπολοιπα, δεν καταλαβαινω να υπαρχει προβλημα σε αυτα να αναφερεις. δλδ, εμφανιση και οικονομικη κατασταση.
    εισαι οπως λες, ενας μεσος ανδρας, με μια μεση εμφανιση, με ενα μεσο εισοδημα.
    πολυ ωραια λοιπον. απευθυνσου στην μεση γυναικα. δεν χρειαζεται να απευθυνθεις ουτε στην ζαμπλουτη, ουτε στην σκλερανικοβα.
    δεν συμφωνεις οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ερωτικων σχεσεων αφορουν "μεσους" ανθρωπους;
    γιατι οχι κι εσυ, λοιπον;

    προσωπικα παλι στα ιδια καταληγω,
    οτι χρειαζεσαι βοηθεια για να ξεκαθαρισεις τι θελεις κατ αρχας, πχ μηπως τυχον αυτο που θελεις ειναι μια σχεση ζωης και οχι λιγο σεξ. οποτε σε αυτην την περιπτωση ισως πρεπει να σκεφτεις σοβαρα για μεγαλες αλλαγες στην ζωη σου και οχι απλα μερικες ξεπετες,
    Η, αν οντως αυτο που θελεις ειναι απλα να εισαι ενεργος στο σεξ , χωρις αφλογισιες και αν τελικα αυτο οφειλεται σε συντηρητισμο, συμπλεγματα κλπ, πραγμα που και παλι η ψυχοθεραπεια θα σε βοηθησει να το λυσεις.
    ΑΝ θεωρεις οτι μπορει να ειναι οργανικο, φυσικα και μπορεις πριν απ ολα αυτα να ξεκινησεις απο ουρολογο, παθολογο (κυκλοφορικα κλπ θεματα), αλλα σε αυτην την περιπτωση, πως εξηγειται να μηνε χεις τετοιο προβλημα οταν κανεις σεξ με την γυναικα σου;

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μας πετας στα μουτρα τον μισογυνισμο σου, μιλωντας για χαζογκομενιδια...
    εννοεις οτι ολες οι γυναικες ειναι χαζογκομενιδια, η οτι εσυ απευθυνεσαι μονο σε αυτα;;
    και αν δεν ειναι ολες, αλλα ειναι καποιες, ποιος σου ειπε να απευθυνθεις σε αυτες; παλι οι χειριστικες γυναικες; απευθυνσου σε αξιολογες γυναικες. ποιος σου ειπε να ασχολεισαι με χαζογκομενιδια;
    δεν καταλαβαινω να υπαρχει προβλημα σε αυτα να αναφερεις. δλδ, εμφανιση και οικονομικη κατασταση.

    δεν συμφωνεις οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ερωτικων σχεσεων αφορουν "μεσους" ανθρωπους;

    ΑΝ θεωρεις οτι μπορει να ειναι οργανικο, φυσικα και μπορεις πριν απ ολα αυτα να ξεκινησεις απο ουρολογο, παθολογο (κυκλοφορικα κλπ θεματα), αλλα σε αυτην την περιπτωση, πως εξηγειται να μηνε χεις τετοιο προβλημα οταν κανεις σεξ με την γυναικα σου;
    λοιπόν, από το τέλος προς την αρχή: με τον ανδρολογικό έλεγχο, μπορώ να αποκλείσω τυχόν οργανικούς παράγοντες, ώστε να ξέρω ότι πρόκειται σίγουρα για ψυχογενείς και να το διαχειριστώ κατάλληλα.

    συμφωνώ ότι η πλειοψηφία των ερωτικών σχέσεων αφορά μέσους ανθρώπους. Εσύ όμως δεν συμφωνείς ότι, για τους άρρενες μιλώντας, ο μουράτος, ο φραγκάτος, ο γυμναστηριάτος. ο επιτυχημένος τέλος πάντων σύμφωνα με τα εκάστοτε λαϊφστυλίστικα πρότυπα, έχει τον πρώτο λόγο στις ερωτικές σχέσεις;
    Μιλώντας για λαϊφστυλίστικα πρότυπα, εννοούμε ακόμα και τα τυχόν "εναλλακτικά". Παλιά, σε περίοδο μπακουρίασης, όταν γκρίνιαξα σε έναν πολύ καλό φίλο για την κατάσταση, μου είπε το εξής φοβερό κι 100% εύστοχο: "είσαι πολύ φρικιό για τις κυριλέ και πολύ κυριλέ για τα φρικιά". Είχε απόλυτο δίκιο. Αν δεν συμβαδίζει κανείς με το πρότυπο που έχει πέραση είτε στις κυριλέ είτε στις εναλλακτικές, ξεκινάει με μειονέκτημα.

    η χρήση του όρου χαζογκομενίδιο δεν έχει καμιά σχέση με μισογυνισμό. Το αντίθετο. Το χαζογκομενίδιο είναι μια αρκετά πολυπληθής κατηγορία γυναικών, όπως είναι π.χ. στους άντρες ο κάγκουρας.
    ουδείς σοβαρός άνθρωπος ισχυρίζεται ότι όλες ή οι περισσότερες γυναίκες είναι χαζογκομενίδια. Αυτός λοιπόν που χρησιμοποιεί τον όρο, δεν είναι μισογύνης. Το αντίθετο: στενοχωριέται που δεν υπάρχουν περισσότερες αξιόλογες γυναίκες στο ευρύτερο περιβάλλον του, με τις οποίες να έχει περισσότερα κοινά σημεία αναφοράς και να μπορεί να ταιριάξει φιλικά ή ερωτικά ή και τα δυο.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν ήξερα ότι το να μπλέξεις με μια από αυτές τις γυναίκες είναι κατάρα?
    Έχει σημασία η καταγωγή της και όχι ότι περνάς καλά μαζί της ?
    Κατάρα για εμένα είναι να θες να βρεις γυναίκα και να μην σου κάθεται καμία .....
    Δε θα περασει καλα μαζι τους. Καλυτερα μονος σου παρα να τυραννιεσαι με γυναικες που εχουν βαρβαρες τριτοκοσμικες νοοτροπιες. Δεν εχεις γνωρισει τετοιες και δεν ξερεις. Γενικα η Ελλαδα υστερει πολυ στο θεμα γυναικα ως συντροφος ή ως ερωμενη και ο αγοραιος ερωτας ειναι επισης χαμηλου επιπεδου - εξου και η δημιουργια του ρευματος πορνομεταναστευσης. Ειπα στο φιλο μας να ενημερωθει απο αλλου για τα του εξωτερικου, απο αντρες που εχουν παει, τα εχουν ζησει. Και εγω απ αυτους ενημερωνομαι. Μακαρι να μπορουσα να φυγω απο αυτη την υποβαλκανια κωλοχωρα

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    για τους γονεις σου δεν ειπες ακομανε.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω ότι είναι εύκολο να πέφτουμε σε στερεότυπα και γενικότητες για να μην επικεντρώσουμε στον εαυτό μας και στα δικά μας θέματα.
    Έτσι δεν λύνονται τα προβλήματά μας και μένουμε στάσιμοι όμως.

Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 20:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 17:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 21:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 21:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •