ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 237
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    καταρχάς συμφωνώ ότι η φράση "με τύλιξε" είναι αρκετά παλιομοδίτικη. Να όμως που πολύ συχνά οι κυρίες έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται τα σημεία στα οποία είμαστε ευάλωτοι και ανασφαλείς, να μας "διαβάζουν" ως προς το τι θέλουμε και να μας κάνουν να πιστεύουμε ότι η σχέση μαζί τους μας δίνει αυτό που θέλουμε κι έτσι, υπομονετικά και μεθοδικά, συρόμαστε στον ιερό θεσμό του γάμου και της οικογένειας. Και συχνά καταλαβαίνουμε εκ των υστέρων τι έχει συμβεί. Ίσως είναι αιρετική η άποψή μου αλλά φυσικά δεν διεκδικώ το αλάθητο.
    Καλημέρα!!!

    Αυτές οι κυρίες νομίζω ότι απευθύνονται σε ενηλίκους άντρες αν δεν κάνω λάθος.
    Τουλάχιστον αυτό φαίνεται από την ηλικία.

    Αν εσύ αφήνεις τον ευατο σου ανοιχτό βιβλίο και έρχεται η άλλη καλά διαβασμενη με σκοπό να σε "τηλιξει"όπως λες ,ποιος φταίει σε αυτή την φάση ?
    Αυτή που ξέρει πού πάει ή εσύ που είσαι "πέσε πίτα να σε φάω"?
    Αυτή που ξέρει πολύ καλά το ερωτικό παιχνίδι ή εσύ -εσεις που με τα πρώτα δύο κολπακια χάνεται τα λογικά σας ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    καταρχάς συμφωνώ ότι η φράση "με τύλιξε" είναι αρκετά παλιομοδίτικη. Να όμως που πολύ συχνά οι κυρίες έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται τα σημεία στα οποία είμαστε ευάλωτοι και ανασφαλείς, να μας "διαβάζουν" ως προς το τι θέλουμε και να μας κάνουν να πιστεύουμε ότι η σχέση μαζί τους μας δίνει αυτό που θέλουμε κι έτσι, υπομονετικά και μεθοδικά, συρόμαστε στον ιερό θεσμό του γάμου και της οικογένειας. Και συχνά καταλαβαίνουμε εκ των υστέρων τι έχει συμβεί. Ίσως είναι αιρετική η άποψή μου αλλά φυσικά δεν διεκδικώ το αλάθητο.
    οχι, δεν ειναι καθολου αιρετικη. απολυτως mainstream αποψη ειναι.
    ειναι η φαλλοκρατικη/πατριαρχικη αποψη για τις γυναικες, την πανουργια τους και την "αθωοτητα" των ανδρων, που ενω αυτοανακυρησσονται ικανοτεροι, δυνατοτεροι, υπευθυνοτεροι, εξυπνοτεροι, ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ απο τις γυναικες, ξαφνικα αποφασιζουν οτι εχουν το ακαταλογιστο οταν προκειται για σεξουαλικη απατη(κοινως ξενοπηδημα) , η για το κουκουλωμα τους απο μια συζυγο...

    οπως σωστα σου ειπαν, ησουν αρκετα μεγαλος ωστε να προχωρησεις στον γαμο σου συνειδητα και οχι να ξεγελαστεις κι αν δεν το εκανες ετσι, η ευθυνη ειναι ολη δικη σου.

    κατα τα αλλα, το σεξουαλικο σου προβλημα ειναι ξεκαθαρα ψυχολογικο κι αυτο γιατι λειτουργεις κανονικα με τις συντροφους σου, αλλα οχι με αγνωστες.
    αν ηταν οργανικο, ουτε με την γυναικα σου θα λειτουργουσες.
    ισως χρειαζεσαι το πλαισιο και την οικειοτητα μιας σχεσης για να λειτουργησεις, που απ οτι λες δεν καταφερνεις να αποκτησεις.
    μια ιδεα θα ηταν να χωρισεις απο την συζυγο σου και να συναψεις αλλη σχεση, αν βαρεθηκες το σεξ μαζι της.
    μια αλλη ιδεα θα ηταν να μιλησεις μαζι της και να της προτεινεις να εχετε και οι δυο σεξουαλικη ελευθερια στον γαμο σας, ωστε να μπορεσεις να κανεις αλλες σχεσεις χωρις να εισαι ανεντιμος απεναντι της και ανηθικος μεσα στον γαμο σου.

    αν θα εβλεπες καποιον ειδικο, για εμενα θα επρεπε να ειναι ψυχοθεραπευτης και οχι ουρολογος/σεξολογος, για να συζητησεις και να διαχειριστεις τις σχεσεις σου, την αντιληψη που εχεις για εσενα μεσα σε αυτες κλπ κλπ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 28-09-2020 at 13:09.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν ειναι καθολου αιρετικη. απολυτως mainstream αποψη ειναι.
    ειναι η φαλλοκρατικη/πατριαρχικη αποψη για τις γυναικες, την πανουργια τους και την "αθωοτητα" των ανδρων, που ενω αυτοανακυρησσονται ικανοτεροι, δυνατοτεροι, υπευθυνοτεροι, εξυπνοτεροι, ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ απο τις γυναικες, ξαφνικα αποφασιζουν οτι εχουν το ακαταλογιστο οταν προκειται για σεξουαλικη απατη(κοινως ξενοπηδημα) , η για το κουκουλωμα τους απο μια συζυγο...

    οπως σωστα σου ειπαν, ησουν αρκετα μεγαλος ωστε να προχωρησεις στον γαμο σου συνειδητα και οχι να ξεγελαστεις κι αν δεν το εκανες ετσι, η ευθυνη ειναι ολη δικη σου.

    κατα τα αλλα, το σεξουαλικο σου προβλημα ειναι ξεκαθαρα ψυχολογικο κι αυτο γιατι λειτουργεις κανονικα με τις συντροφους σου, αλλα οχι με αγνωστες.
    αν ηταν οργανικο, ουτε με την γυναικα σου θα λειτουργουσες.
    ισως χρειαζεσαι το πλαισιο και την οικειοτητα μιας σχεσης για να λειτουργησεις, που απ οτι λες δεν καταφερνεις να αποκτησεις.
    μια ιδεα θα ηταν να χωρισεις απο την συζυγο σου και να συναψεις αλλη σχεση, αν βαρεθηκες το σεξ μαζι της.
    μια αλλη ιδεα θα ηταν να μιλησεις μαζι της και να της προτεινεις να εχετε και οι δυο σεξουαλικη ελευθερια στον γαμο σας, ωστε να μπορεσεις να κανεις αλλες σχεσεις χωρις να εισαι ανεντιμος απεναντι της και ανηθικος μεσα στον γαμο σου.

    αν θα εβλεπες καποιον ειδικο, για εμενα θα επρεπε να ειναι ψυχοθεραπευτης και οχι ουρολογος/σεξολογος, για να συζητησεις και να διαχειριστεις τις σχεσεις σου, την αντιληψη που εχεις για εσενα μεσα σε αυτες κλπ κλπ.
    Ηθικολογια μονο για τους αντρες. Οι γυναικες ο, τι και να κανουν ειναι δικαιολογημενες.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση..
    Θέλω πολύ να ακούσω τι έχουν να πουν "Εδω μπαινουν κυριως γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας, δε μπορουν να σε συμβουλευσουν".
    Last edited by Aeon; 28-09-2020 at 13:09.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σταματα Τζωρτζ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση..
    Είπα δεν θα ασχοληθώ αλλά δεν, δεν μπορώ.. ...καταπιέζομαι πολύ και δεν κάνει στην ηλικία που είμαι βλέπεις ....

    Καλά που έχουμε και εσάς τα πιτσιρίκια εδώ μέσα και μας ανοίγεται τα μάτια.....
    Είναι η ειδικότητα σας άλλωστε το διαδικτυακό ....
    Μόνο αυτό να υποθέσω...
    Last edited by Aeon; 28-09-2020 at 13:10.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Είπα δεν θα ασχοληθώ αλλά δεν, δεν μπορώ.. ...καταπιέζομαι πολύ και δεν κάνει στην ηλικία που είμαι βλέπεις ....

    Καλά που έχουμε και εσάς τα πιτσιρίκια εδώ μέσα και μας ανοίγεται τα μάτια.....
    Είναι η ειδικότητα σας άλλωστε το διαδικτυακό ....
    Μόνο αυτό να υποθέσω...
    Κατανοω οτι δεν μπορεις να προσφερεις κατι αλλο απο προσωπικες προσβολες, αλλα σε παρακαλω σεβασου τουλαχιστον τον ανθρωπο που ανοιξε το θρεντ και κρατα τες για τον εαυτο σου.

    Προφανως και σαν αντρας ειμαι ικανοτερος να συμβουλευσω σχετικα με τον αγοραιο ερωτα. Στεφεν στειλε μου πμ αν θες. Δεν υπαρχει λογος να συνεχισεις να γραφεις στο θρεντ. Τον λογο τον καταλαβαινεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Κατανοω οτι δεν μπορεις να προσφερεις κατι αλλο απο προσωπικες προσβολες, αλλα σε παρακαλω σεβασου τουλαχιστον τον ανθρωπο που ανοιξε το θρεντ και κρατα τες για τον εαυτο σου.

    Προφανως και σαν αντρας ειμαι ικανοτερος να συμβουλευσω σχετικα με τον αγοραιο ερωτα. Στεφεν στειλε μου πμ αν θες. Δεν υπαρχει λογος να συνεχισεις να γραφεις στο θρεντ. Τον λογο τον καταλαβαινεις.
    Εντάξει Όρεξη αφού θεωρείς πως όλοι εμείς εδώ μέσα είμαστε ανίκανοι για κάτι αλλ και μόνο εσύ έχεις αυτές τις γνώσεις και την τεράστια εμπειρία κάνω πίσω ....

    Σιγά μην στερήσω στο θεματοθετη τέτοια ευκαιρία γνώσης !
    Καλή τύχη μόνο του εύχομαι μετά την συνομιλια σας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μπορεί να κάνω λάθος ρε θεματοθέτη, αλλά αυτό που περιγράφεις είναι σαν να πας να κάνεις σεξ για να αποδείξεις στον εαυτό σου κάτι, ή από εκδίκηση στη σύζυγο ή από αντίδραση. Δεν είναι ούτε από σωματική ανάγκη, ούτε από επιθυμία εκείνη την ώρα.

    Αν δεν είσαι "φιαγμένος" να το πω απλά, πως να λειτουργήσεις; Δεν είναι ένα κουμπάκι η ερωτική επιθυμία που το πατάς και έρχεται. Κι εγώ πιστεύω ότι ο άνθρωπος είναι πολυγαμικός, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σε ετοιμότητα κάθε ώρα και στιγμή να κάνει σεξ με τον οποιονδήποτε. Ακόμα και με μία πολύ ωραία κοπέλα, έτσι απλά επειδή είπε τώρα πρέπει να πηδήξω, δεν σημαίνει ότι θα του έρθει η κ.βλα. Είναι θέμα timing.

    Εγώ δεν βλέπω λόγο ανησυχίας, απλά μην το βλέπεις εμμονικά το θέμα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι εγώ πιστεύω ότι ο άνθρωπος είναι πολυγαμικός, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σε ετοιμότητα κάθε ώρα και στιγμή να κάνει σεξ με τον οποιονδήποτε. .
    εδω κανεις λαθος.
    οι αντρες δεν ειναι παντα ετοιμοι για σεξ ειδικα οταν το εχουν κανει αναλογα με την ηλικια τους μπορει να περασει μια ωρα μερικες ωρες η και μερες εως οτου να το ξανακανουν.

    ομως για τις γυναικες δεν ισχυει αυτο. οι γυναικες ειναι πολυγαμικες. μπορουν να κανουν πολλες φορες μεσα σε μια μερα σεξ με πολλους διαφορετικους αντρες.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ΥΓ

    και μετα να θελουν και αλλο!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Να κοιταχτεις στον καθρέφτη. Είσαι 50 χρονών παντρεμένος και παίρνεις την μπουκιά από το στόμα των παιδιών σου και την δίνεις σε επαγγελματίες του σεξ. Στα 50 η στυτική δυσλειτουργία είναι αναμενόμενη είτε από ψυχολογικούς ή σωματικούς λόγους. Και η Μαντόνα στα 62 λέει ότι ελκύει αλλά δεν πείθει. Μαζεψου και μην παριστάνεις το τζοβενο. Αν ήσουν 25 η απάντηση μου θα ήταν διαφορετική.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Κατανοω οτι δεν μπορεις να προσφερεις κατι αλλο απο προσωπικες προσβολες, αλλα σε παρακαλω σεβασου τουλαχιστον τον ανθρωπο που ανοιξε το θρεντ και κρατα τες για τον εαυτο σου.

    Προφανως και σαν αντρας ειμαι ικανοτερος να συμβουλευσω σχετικα με τον αγοραιο ερωτα. Στεφεν στειλε μου πμ αν θες. Δεν υπαρχει λογος να συνεχισεις να γραφεις στο θρεντ. Τον λογο τον καταλαβαινεις.
    ευχαριστώ αλλά η διαχείριση δεν μου δίνει ακόμα τη δυνατότητα να στέλνω πμ. Είμαι νέος ακόμα (όχι στην ηλικία, ε;).

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Να κοιταχτεις στον καθρέφτη. Είσαι 50 χρονών παντρεμένος και παίρνεις την μπουκιά από το στόμα των παιδιών σου και την δίνεις σε επαγγελματίες του σεξ. Στα 50 η στυτική δυσλειτουργία είναι αναμενόμενη είτε από ψυχολογικούς ή σωματικούς λόγους. Και η Μαντόνα στα 62 λέει ότι ελκύει αλλά δεν πείθει. Μαζεψου και μην παριστάνεις το τζοβενο. Αν ήσουν 25 η απάντηση μου θα ήταν διαφορετική.
    αυτή είναι μια σοβαρή ένσταση, ομολογουμένως. Το να "μαζευτώ" είναι κι αυτό ένα ανοιχτό ενδεχόμενο.

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 20:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 17:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 21:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 21:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •