ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 237
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Θελει σκεψη. Που ειναι ο παραδεισος; Δυστυχως δε μου επιτρεπουν να βγαλω διαβατηριο.

    Εδω η μοιρα μου ειναι συγκεκριμενη. Μου εκλεψαν την κληρονομια και για να καλυφθουν μου εκλεψαν και τη ζωη.
    Ποιος δεν σου το επιτρέπει και με ποιο δικαίωμα; Οποτε θες βγαζεις διαβατήριο χωρίς να το ανακαλύψει κανείς. Αν για παράδειγμα πήγαινες με ταυτότητα Γερμανία και ζητούσες έκδοση διαβατηρίου σε Πρεσβεία ή Προξενείο πως θα σε σταματούσαν;

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ

    @StephenG, πώς τη φαντάζεσαι την κατάλληλη κοπέλα για μια εξωσυζυγική σχέση; Τι προσόντα πρέπει να έχει; Και αφού πρώτα σκεφτείς αυτό, μετά τι προσόντα πιστεύεις πως πρέπει να έχεις εσύ για να τη βρεις;

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τι δουλεια εχεισ με τη μικρουλα γερομπισμπικη
    Τη χουφτωσες τη μικρουλα γερομπισμπικη; Ναι ρε, τη χουφτωσα! :D

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    να σ πω μεγαλα στηθη και τουρλωτο ποπο κι αυτοσ πρεπει να εχει πουλι ευκινητο δηλαδη χρειαζονται κ προσοντα κοπελια το θεμα ειναι οτι μπαζωνετε παιρνεισ ενα κοριτσακι οταν παντρευεσαι κ μετα 10 χρονια ειναι χοντρη κ ασχημη κι οχι επειδη τη βαρεθηκεσ αυτο να λυσετε ισχυει κ για τα εξωσυζυγικα ολεσ μπαζωνετε εμεισ κρατιομαστε καπωσ εσεισ γιατι
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    @StephenG, πώς τη φαντάζεσαι την κατάλληλη κοπέλα για μια εξωσυζυγική σχέση; Τι προσόντα πρέπει να έχει; Και αφού πρώτα σκεφτείς αυτό, μετά τι προσόντα πιστεύεις πως πρέπει να έχεις εσύ για να τη βρεις;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ποιος δεν σου το επιτρέπει και με ποιο δικαίωμα; Οποτε θες βγαζεις διαβατήριο χωρίς να το ανακαλύψει κανείς. Αν για παράδειγμα πήγαινες με ταυτότητα Γερμανία και ζητούσες έκδοση διαβατηρίου σε Πρεσβεία ή Προξενείο πως θα σε σταματούσαν;
    Το ελληνικο κρατος με εμποδιζει λογω εκκρεμοτητας με την στρατολογια. Σε βαζουν να υπογραψεις υπευθυνη δηλωση για να σου βγαλουν διαβατηριο. Επιπλεον δεν εχω την καινουρια ταυτοτητα με τους λατινικους χαρακτηρες και δε μπορω να ταξιδεψω ουτε στην ΕΕ. Μου εχουν πει οι συγγενεις μου οτι αμα παρουσιαστω στο τμημα θα με μπαγλαρωσουν. Ειμαι παγιδευμενος στην Ελλαδα.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by elis View Post
    να σ πω μεγαλα στηθη και τουρλωτο ποπο κι αυτοσ πρεπει να εχει πουλι ευκινητο δηλαδη χρειαζονται κ προσοντα κοπελια το θεμα ειναι οτι μπαζωνετε παιρνεισ ενα κοριτσακι οταν παντρευεσαι κ μετα 10 χρονια ειναι χοντρη κ ασχημη κι οχι επειδη τη βαρεθηκεσ αυτο να λυσετε ισχυει κ για τα εξωσυζυγικα ολεσ μπαζωνετε εμεισ κρατιομαστε καπωσ εσεισ γιατι
    Ενδιαφέρον. Εσύ λοιπόν εστιάζεις στην εξωτερική εμφάνιση και σεξουαλική επίδοση. Το θέμα είναι ότι ρώτησα τον StephenG, ο οποίος εάν σκεφτεί σοβαρά την ερώτησή μου και γράψει μια λίστα, ίσως βγάλει κάποια χρήσιμα συμπεράσματα.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Το περασα για απλη ερωτηση δεν ηξερα οτι το ενοουσεσ πιο βαθια γραψε λαθοσ εγω παντωσ ετσι θα την ηθελα συν το γυναικειο μυαλο με τισ απαραιτητεσ στροφεσ αλλα δεν εχει νοημα για μενα γτ εγω θελω να συζηταω πιο πολυ απο το σεξ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι δουλεια εχεις με την νεωτερη κοπελιτσα που ψαχνει μια σχεση; μπορεις να απευθυνεσαι σε παντρεμενες που ψαχνουν σεξ οπως κι εσυ
    μα εσύ μου είπες πιο πριν να απευθύνομαι σε γυναίκες που μου αρέσουν. Αυτή μου αρέσει, τι να κάμω;

    Αλλά όπως είπα άστο, θα το βάλω σε διαφορετικό thread, είναι άσχετο με το θέμα μας.

    Όσο για τις παντρεμένες που ψάχνουν σεξ, το σκέφτομαι συχνά. Πιο ταιριαστό είναι παντρεμένος με παντρεμένη. Θέλουν τα ίδια πράματα.
    Αλλά ρε γαμώτο, από το κοινωνικό περιβάλλον μου δεν παίζει τίποτα.
    Μα τι γκαντεμιά είναι αυτή; Το κοκαλάκι της νυχτερίδας έχω ο π**στης...

    Α, εν τω μεταξύ, και με τις παντρεμένες δεν πρέπει να έχει κανείς κάποιες ενδείξεις ότι υπάρχει ενδιαφέρον από την άλλη πλευρά, για να προχωρήσει σε κινήσεις; Με φαντάζεσαι να παίρνω σβάρνα τις παντρεμένες που ξέρω και να τις ρωτάω "ρε φιλενάδα, δεν ενδιαφέρεσαι να περάσεις μερικές όμορφες ερωτικές στιγμές με κάποιον εκτός από το σύζυγο;"

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    μα εσύ μου είπες πιο πριν να απευθύνομαι σε γυναίκες που μου αρέσουν. Αυτή μου αρέσει, τι να κάμω;

    Αλλά όπως είπα άστο, θα το βάλω σε διαφορετικό thread, είναι άσχετο με το θέμα μας.

    Όσο για τις παντρεμένες που ψάχνουν σεξ, το σκέφτομαι συχνά. Πιο ταιριαστό είναι παντρεμένος με παντρεμένη. Θέλουν τα ίδια πράματα.
    Αλλά ρε γαμώτο, από το κοινωνικό περιβάλλον μου δεν παίζει τίποτα.
    Μα τι γκαντεμιά είναι αυτή; Το κοκαλάκι της νυχτερίδας έχω ο π**στης...

    Α, εν τω μεταξύ, και με τις παντρεμένες δεν πρέπει να έχει κανείς κάποιες ενδείξεις ότι υπάρχει ενδιαφέρον από την άλλη πλευρά, για να προχωρήσει σε κινήσεις; Με φαντάζεσαι να παίρνω σβάρνα τις παντρεμένες που ξέρω και να τις ρωτάω "ρε φιλενάδα, δεν ενδιαφέρεσαι να περάσεις μερικές όμορφες ερωτικές στιγμές με κάποιον εκτός από το σύζυγο;"
    Φυσικά και πρέπει να έχεις!
    Αν πας έτσι σε μια παντρεμένη και ξεκινήσεις παιχνίδι μπορεί να έχεις χειρότερα μπλεξίματα ...

    Μπορείς να είσαι όμως σίγουρος ότι μια παντρεμένη θέλει μόνο σεξ ?
    Που ξέρεις αν ένα καλό σεξ που μπορεί να έχει μαζί σου να είναι ικανό να διαλύσει το σπίτι της και να σου ζητάει
    πολύ περισσότερα από μια ελεύθερη..

    Όλα είναι σχετικά ...

    Αυτό που ψάχνεις εσύ το βρίσκεις καθαρά μόνο στον αγοραίο έρωτα ...
    Μόνο εκεί είσαι 1000% σίγουρος ότι δεν θα βρεθείς πάλι στην θέση του θύματος ,αφού όπως μας είπες και εσύ είσαι ανοιχτώ βιβλίο και άνετα πλέον μια γυναίκα μπορεί να σε φέρει στα νερα της ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά θεωρώ ότι μεγαλύτερη σημασία σε αυτά τα θέματα είναι να έχει ο καθένας μία αυτογνωσία, μία κάποια εμπειρία και γνώση στο να ψυχολογεί και να σχετίζεται με τους ανθρώπους, να ξέρει τι θέλει, να έχει την αυτοπεποίθηση που θα του επιτρέπει να καταλαβαίνει που υστερεί και να είναι πρόθυμος να το δουλέψει αν χρειαστεί, με λίγα λόγια όλα ξεκινούν και καταλήγουν στον εαυτό μας για να έχουμε επιτυχίες στο θέμα σχέσεων και σεξ.


    Το να μου φταίει ο ένας κι ο άλλος κι ο παράλλος για τις δικές μου αποτυχίες και απωθημένα δεν με βοηθάει πουθενά, όπως δεν με βοηθάει και το να ονειρεύομαι στόχους ανέφικτους στις συνθήκες που επικρατούν τώρα. Ωριμότητα είναι να ξέρω που "με παίρνει" και που όχι και να το αποδέχομαι κι αν θεωρώ ότι μπορεί να κάνω κάτι ώστε να "με παίρνει" στο μέλλον, να το κάνω και να το παλεύω.

    Μου έρχονται στο μυαλό κάτι άνθρωποι που γκρινιάζουν ότι έχουν πρόβλημα κοινωνικοποίησης, ότι οι άλλοι τους βρίσκουν ανιαρούς, ότι δυσκολεύονται να συμμετέχουν σε μία συζήτηση κι ότι αισθάνονται άσχημα με τον εαυτό τους και που κατά τα άλλα ονειρεύονται να είναι δημοφιλέστατοι, όλοι να τους θέλουν για παρέα, τα κορίτσια να τους θαυμάζουν και ξέρω κι εγώ τι. Ταυτόχρονα τους προτείνει κάποιος "δοκίμασε να πας με τους άλλους στην τάδε δραστηριότητα, μπορεί να σου αρέσει" και λένε "όχι, δεν είναι αυτά για εμένα". "Διάβασε κανένα βιβλίο, δήλωσε συμμετοχή στο τάδε σεμινάριο, στην τάδε εκδρομή" σου λένε "βαριέμαι" . Τους καλείς για καφέ, προτιμούν να παίζουν παιχνίδια στον υπολογιστή. Τους ρωτάς κάτι, σε κοιτάνε με το βλέμμα της ΚλάραΜπελ της αγελάδας. Ανοίγουν το στόμα τους και πετάνε βατραχάκια και κακίες για τους άλλους. Αν τους επισημάνεις κάποια άσχημη συμπεριφορά ή ελάττωμά τους, δεν το παραδέχονται ποτέ και βρίσκουν δικαιολογίες. Από ζήλια απαξιώνουν ότι δεν μπορούν να φτάσουν. Είναι χαρακτήρες πολύ κλειστοί και ρηχοί σαν άνθρωποι χωρίς ιδιαίτερα ενδιαφέροντα ή γνώσεις ή κοινωνικές δεξιότητες, δεν κάνουν τίποτα για αυτό και συνεχώς μεμψιμοιρούν που δεν είναι οι σταρ της παρέας και της βραδιάς ξέρω κι εγώ.
    Ε, φίλε μου, ποιος σου φταίει; Ονειρεύεσαι τον ουρανό με τ' άστρα αλλά δεν κάνεις ούτε ένα τόσο δα βήμα να ανέβεις λίγο πιο ψηλά, να βελτιώσεις τον εαυτό σου.

    Εσύ λοιπόν Στέφεν όχι μόνο τώρα, αλλά και μέσα στα χρόνια, έχεις προσπαθήσει να διευρύνεις/αλλάξεις τον κύκλο σου αφού ο περίγυρός σου δεν σε ενθουσιάζει; Έχεις προσπαθήσει να ασκήσεις τις κοινωνικές σου δεξιότητες; Έχεις προσπαθήσει ποτέ να βρεις μία γυναίκα πιο κοντά στα μέτρα σου ή ονειρεύεσαι άπιαστα πράγματα κι απλά μεμψιμοιρείς που παραμένουν άπιαστα; Αν κοιτάς "ψηλότερα", τι έχεις κάνει όλα αυτά τα χρόνια για να ανέβεις;

    Κάθονται τώρα εδώ και αμπελοφιλοσοφούν για Βραζιλίες και Ταϊλάνδες λες και άμα πάει κάποιος σε άλλη χώρα αλλάζει αυτομάτως προσωπικότητα. Αν δεν το έχεις με τις ερωτικές (αλλά και ανθρώπινες) σχέσεις γενικότερα, ποιος λέει ότι ξαφνικά θα το αποκτήσεις εκεί;

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    μα εσύ μου είπες πιο πριν να απευθύνομαι σε γυναίκες που μου αρέσουν. Αυτή μου αρέσει, τι να κάμω;

    Αλλά όπως είπα άστο, θα το βάλω σε διαφορετικό thread, είναι άσχετο με το θέμα μας.

    Όσο για τις παντρεμένες που ψάχνουν σεξ, το σκέφτομαι συχνά. Πιο ταιριαστό είναι παντρεμένος με παντρεμένη. Θέλουν τα ίδια πράματα.
    Αλλά ρε γαμώτο, από το κοινωνικό περιβάλλον μου δεν παίζει τίποτα.
    Μα τι γκαντεμιά είναι αυτή; Το κοκαλάκι της νυχτερίδας έχω ο π**στης...

    Α, εν τω μεταξύ, και με τις παντρεμένες δεν πρέπει να έχει κανείς κάποιες ενδείξεις ότι υπάρχει ενδιαφέρον από την άλλη πλευρά, για να προχωρήσει σε κινήσεις; Με φαντάζεσαι να παίρνω σβάρνα τις παντρεμένες που ξέρω και να τις ρωτάω "ρε φιλενάδα, δεν ενδιαφέρεσαι να περάσεις μερικές όμορφες ερωτικές στιγμές με κάποιον εκτός από το σύζυγο;"
    παρεξηγησες αυτο που ειπα.
    ΣΑΦΩΣ και εχεις δικαιωμα να απευθυνεσαι σε οποια σουα ρεσει, ακομα και στην μικρη κοπελιτσα που δεν ενδιαφερεται για παντρεμενους και θελει μια ομορφη ισοτιμη σχεση και οχι μονο σεξ! (δεν εξρω αν στο ειπα, οτι οποια γυναικα θελει μονο σεξ και τπτ παραπανω, μπορει να το βρει ο,τι ωρα θελει. αν στο ειπα, στο ξαναλεω.).
    αυτο που εννοω, ειναι οτι ειναι ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΡΤΑ, απο μια τετοια γυναικα. οχι οτι δεν εχεις δικαιωμα να δοκιμασεις.
    επομενως , οταν τρως πορτες απο γυναικες που εξ αρχης απορριπτουν την "ηθικη" σου σταση, δλδ το οτι εισαι παντρεμενος και ψαχνεις για σεξ, δεν πρεπει να διαμαρτυρεσαι και να στεναχωριεσαι. καλως σε απορριπτουν, συμφωνα με αυτα που ψαχνουν.

    το οτι δεν παιζει κατι με παντρεμενη που ψαχνεται στο περιβαλλον σου, ειναι καθαρα συγκυριακο.
    μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για παντρεμενες με "τελειους γαμους" που ψαχνουν εξωσυζυγικες σχεσεις. λενε οτι υπαρχουν αρκετες...

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παρεξηγησες αυτο που ειπα.
    ΣΑΦΩΣ και εχεις δικαιωμα να απευθυνεσαι σε οποια σουα ρεσει, ακομα και στην μικρη κοπελιτσα που δεν ενδιαφερεται για παντρεμενους και θελει μια ομορφη ισοτιμη σχεση και οχι μονο σεξ! (δεν εξρω αν στο ειπα, οτι οποια γυναικα θελει μονο σεξ και τπτ παραπανω, μπορει να το βρει ο,τι ωρα θελει. αν στο ειπα, στο ξαναλεω.).
    αυτο που εννοω, ειναι οτι ειναι ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΦΑΣ ΠΟΡΤΑ, απο μια τετοια γυναικα. οχι οτι δεν εχεις δικαιωμα να δοκιμασεις.
    επομενως , οταν τρως πορτες απο γυναικες που εξ αρχης απορριπτουν την "ηθικη" σου σταση, δλδ το οτι εισαι παντρεμενος και ψαχνεις για σεξ, δεν πρεπει να διαμαρτυρεσαι και να στεναχωριεσαι. καλως σε απορριπτουν, συμφωνα με αυτα που ψαχνουν.

    το οτι δεν παιζει κατι με παντρεμενη που ψαχνεται στο περιβαλλον σου, ειναι καθαρα συγκυριακο.
    μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για παντρεμενες με "τελειους γαμους" που ψαχνουν εξωσυζυγικες σχεσεις. λενε οτι υπαρχουν αρκετες...

    Τι μου θυμίζει αυτή η πρόταση ,τι μου θυμίζει ������������������

    Κάνε τέτοια κινήσει ρε συ Στέφαν και πολύ θα ήθελα να μάθω τα αποτέλεσμα της ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    λοιπόν, Remedy, γράφεις ωραία πράματα και, με την άδειά σου, θα πάρω αφορμή από αυτά που γράφεις για να κάνω κάποιες άκρως προβοκατόρικες (χαμόγελο) σκέψεις:

    1) γράφοντας για τα "προσόντα" και τις "περισσότερες επιλογές", ουσιαστικά επιβεβαιώνεις πανηγυρικά, με άλλα λόγια, αυτό που λέω κι εγώ ότι ο μουράτος, ο φραγκάτος κ.ο.κ. έχει τον πρώτο λόγο. Σε απλά ελληνικά: αυτός επιλέγει πρώτος κι εμείς οι "μέσοι άνθρωποι" καλούμαστε να επιλέξουμε από ότι περισσεύει.
    Από αυτό που περισσεύει λοιπόν, τσεκάρουμε όσες μας αρέσουν. Μπορεί και να υπάρχουν πολύ λίγες στο περιβάλλον μας σε δεδομένη χρονική στιγμή. Αφαιρούμε και όσες δεν ενδιαφέρονται για μας. Ο αριθμός μειώνεται περαιτέρω. Θεωρητικά μπορεί να φτάσει και στο καμία. Ναι, εγώ το έχω το πρόβλημα.
    Οπότε έχουμε τις εξής επιλογές:

    1α) περιμένουμε υπομονετικά έως ότου εμφανιστεί εκείνη που θα μας αρέσει 100% απ' όλες τις πλευρές, χωρίς επιφυλάξεις, χωρίς αστερίσκους - και θα της αρέσουμε κι εμείς. Πιθανότερο αποτέλεσμα: να παρουσιαστούμε ενώπιον του αγίου Πέτρου παρθένοι.

    1β) ρίχνουμε νερό στο κρασί μας. Στο κάτω κάτω, το σεξ είναι ψυχική και σωματική ανάγκη, δεν είναι κάποιου είδους πολυτέλεια. Όταν λοιπόν το 100% επιθυμητό ταίρι αργεί να εμφανιστεί, αρχίζουμε τις εκπτώσεις: ας πάμε στο 90%, στο 80%, δεν είναι τόσο τρομερό.
    Μέχρι εδώ καλά. Αν όμως μείνουμε μπάκουροι για καμιά ολυμπιάδα, το 80% μπορεί να γίνει 50% μη σου πω και λιγότερο, χωρίς καλά-καλά να το πάρουμε είδηση.
    Και φυσικά, ο τύπος που έχει φτάσει στο 50% έκπτωση θα είναι αναπόφευκτα ανασφαλής. Τι θα κάνει λοιπόν; θα κάνει μόνιμο ταίρι του την με πολλούς αστερίσκους επιθυμητή ύπαρξη. Σε λίγο θα έρθει κι η φθορά του χρόνου και της συμβίωσης - διότι η συμβίωση κι όχι ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα - κι οι αστερίσκοι θα γίνουν αστέρια supernova.
    τι μπορεί να κάνει λοιπόν ο μέσος άνθρωπός μας;
    - να κάνει την ανάγκη φιλοτιμία και να αποδεχτεί την κατάσταση (χμμ)
    - να κουνήσει μαντήλι καλαματιανό στο μόνιμο ταίρι και να ψάξει για νέο (με μεσοδιάστημα μπακουρίασης από 1 μέρα μέχρι όσο πάει)
    - να μπερμπαντέψει και να προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες για εξωσυζυγικές περιπέτειες παίζοντας κρυφτούλι από τη σύζυγο (awkward αλλά λογικό επόμενο)

    2) γράφοντας για τα "προσόντα" και τις συνακόλουθες "περισσότερες επιλογές", κάνεις μια πολύ επικίνδυνη παραδοχή. Επαναλαμβάνεις, με διαφορετικά λόγια, το σεξιστικό στερεότυπο (στερεότυπο;) που εσείς οι γυναίκες κατακρίνετε: ότι υποτίθεται οι γυναίκες έλκονται σεξουαλικά από "προσόντα" όπως το χρήμα, το στάτους, η κοινωνική ισχύς, η επιτυχία. Στην ακόμα χειρότερη διατύπωσή του, ότι δηλαδή γίνονται ερωτικά διαθέσιμες έναντι ανταλλαγμάτων (?!).
    συνεχιζεις την λογικη της απαξιωση προς τις γυναικες συνανθρωπους σου, και ψυχανεμιζομαι πλεον, οτι λογω της όποιας mentalite σου, απορριπτεσαι απο αξιολογες γυναικες..
    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΕΜΑΤΑ;;;;;; οποια γυναικα δεν ειναι με τον καλυτερο απο εσενα, ειναι περισσεμα;

    απο που προκυπτει οτι εχει μικροτερη αξια, οχι μονο σαν ανθρωπος και προσωπικοτητα (που ειναι το ουσιαστικο) αλλα ακομα και πιο επιφανειακα, σαν γυναικα, σαν εμφανιση, σαν σεξουαλικοτητα, απο αυτην που επελεξε ο αλλος;;;;
    οσο περισσοτερο μιλας, τοσο αποκαλυπτεις οτι ο λογος της δυσφοριας σου ειναι τα συμπλεγματα σου που δεν εισαι το A male, και οχι η δυσκολια των σχεσεων σου...
    μην ζηλευεις τους ωραιοτερους και πλουσιοτερους, στεφανε. εισαι αυτος που εισαι, και μπορεις να διεκδικησεις οποια γυναικα της αρεσεις και σου αρεσει.
    αν καποια ειναι μαζι σου, δεν σημαινει οτι ειναι υποδεεστερη απο αυτην που ειναι με το A male.
    αν ζηλευεις ο,τι εχει και δενε χει το A male, δλδ την ομορφια του, τα λεφτα του, την γυναικα του, οχι επειδη ειναι αυτη που θελεις, αλλα επειδη την εχει Εκεινος (γιατι εμενα, αυτο μου προκυπτει απο οσα μας λες), παλι για ψυχοθεραπεια θα σε στειλω, για να λυσεις τα θεματα σου...
    οποτε ναι, συμφωνουμε τουλαχιστον στο οτι ΕΣΥ εχεις το προβλημα...

    1α)

    σαφως ναι, ειδικα με τους ορους που παιζεις αυτην την στιγμη. μπορεις ομως να αυξησεις τις πιθανοτητες σου, αν βελτιωσεις το προιον που προσφερεις. πχ, ενα μεγαλο μειον σου για πααααρα πολλες υποψηφιες, ειναι το οτι εισαι δεσμευμενος. αν ησουν ελευθερος θα αυξανενες δραματικα τις πιθανοτητες σου. οποτε αν εσυ παραμενεις δεμσευμενος αλλα ψανχεις ταιρι, δεν σου φταιει κανεις που θα γυρισει να σε κοιταξει μια ειτε στην ιδια οικογενειακη κατασταση, ειτε μια ελευθερη μεν, απελπισμενη δε... (γνωμη μου).
    αν νομιζεις οτι υπολοιπεσαι και σε εμφανιση, ντυσιμο κλπ, κι αυτα βελτιωνονται. πχ, γυμναστηριο, διατροφη, ρουχα, κομμωτηριο κλπ.
    αν δεν θες να βελτιωσεις τπτ στο προιον , απλα θελεις να περιμενεις να οπεσει η πιτα να την φας, κατσε και επριμενε. μη νομιζεις. και με τις δικες σου προδιαγραφες, πολλοι πηδανε. γιατι οχι κι εσυ;

    1β)
    στο απαντησα παραπανω. εκτος απο το να κανεις ακομα μεγαλυτερες εκπτωσεις (γιατι ειμαι βεβαιη οτι εκπτωσεις εκανες ηδη), μπορεις να βελτιωσεις το δικο σου προιον, ρπαγμα που δεν ειδα να συζητααας! το "πεσε πιτα να σε φαω" δεν εχει αποδειχθει πολυ αποτελεσματικη μεθοδος, ιστορικα..

    1γ) παρατηρω οτι εδω και μερες, εχουμε αλλαξει εθμα απο το οτι δεν σου σηκωνεται, στο οτι δεν βρισκεις προθυμες για πηδημα. να τα λεμε κι αυτα...

    2)
    λαθος αναγνωση. και φυσικα και παλι μισογυνιστικη οπως και τα περισσοτερα σκεπτικα σου, οσο κι αν προσπαθεις να κρυφτεις.

    και θα στο αποδειξω με ενα πολυ απλο παραδειγμα.
    εαν μια γυναικα ειναι ομορφη, πλουσια, μορφωμενη, πνευματωδης, επιτυχημενη, ΕΛΕΥΘΕΡΗ, κλπ κλπ κλπ και την ελξει ενας ευπαρουσιαστος, ευκαταστατος, πνευματωδης, επιτυχημενος, ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ανδρας, που δεν ε χει καμια αναγκη των χρηματων του, σημαινει οτι θα επωφεληθει απο κατι;
    οχι. απλα γιατι να επιλεξει καποιον με μικροτερα προσοντα, οταν την διεκδικει καποιος με μεγαλυτερα προσοντα;

  14. #194
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν νομιζεις οτι υπολοιπεσαι και σε εμφανιση, ντυσιμο κλπ, κι αυτα βελτιωνονται. πχ, γυμναστηριο, διατροφη, ρουχα, κομμωτηριο κλπ;
    Δεν μπορεί να τα κάνει αυτά εύκολα όσο είναι παντρεμένος, γιατί αν αρχίσει γυμναστήρια , μαλλιά ντύσιμο και να το παίζει πουρέητζερ θα το πάρει χαμπάρι η γυναίκα του αμέσως και θα φάει τρελή παντόφλα.

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Δεν μπορεί να τα κάνει αυτά εύκολα όσο είναι παντρεμένος, γιατί αν αρχίσει γυμναστήρια , μαλλιά ντύσιμο και να το παίζει πουρέητζερ θα το πάρει χαμπάρι η γυναίκα του αμέσως και θα φάει τρελή παντόφλα.
    Τι θες να πεις ότι μόνο τότε το καταλαβαίνει μια γυναίκα?
    Αμφιβαλω αν η γυναίκα του δεν έχει καταλάβει κάτι αν γίνεται συνέχεια ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 19:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 16:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 20:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •